بنزین سه نرخی شد

 
بنزین سه نرخی شد

آتی نیوز - پس از بحث ها و نظرات کارشناسی مختلفی که توسط مسئولان مختلف اقتصادی و سیاسی کشور پیرامون قیمت بنزین پس از هدفمند شدن یارانه ها انجام شد،‌ منابع آگاه از قطعیت نحوه نرخبندی بنزین خبر می دهند.                                   
بر این اساس قرار است بنزین با 3 وضعیت یارانه ای، نیمه یارانه ای و آزاد ارائه شده و قیمت هر کدام از این نوع نیز آماده شده است.

بنزین یارانه ای همان سوختی است که در کارت‌های مردم موجود بوده و به احتمال زیاد، آذرماه آخرین زمانی است که این سهمیه اعلام می شود. قیمت این بنزین همان 100 تومان خواهد بود اما بنزین نیمه یارانه ای،‌ بنزینی خواهد بود که قیمت آن حدودا 400 تومان در نظر گرفته شده و هر خودرو به میزان مشخصی در ماه می تواند از این سوخت استفاده کند. در عین حال بنزین آزاد نیز قیمت گذاری شده است و میزان استفاده از آن برای خودروها احصا نمی شود.

هم اکنون نرم افزار مربوط به این 3 نوع نرخ گذاری بنزین تحویل مناطق مختلف شرکت ملی پخش و پالایش نفت شده و از کارشناسان آنها خواسته شده ضمن لغو مرخصی ها منتظر اعلام زمان نصب این نرم افزار در جایگاه های عرضه بنزین باشند.

hassan5 - ایران - تهران
دولت بی عرضه و نا توان ودزد و مسئله دار بلای جان مردم است
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
این راههای پیچ در پیچ به ناکجا آباد منتهی خواهد شد. چند نرخی کردن بنزین, راهی برای دزدی باز میکند.درست مثل نرخ ارز دولتی و ارز آزاد.اگر اتومبیل شماجوش آورد ویا دود کرد بدانید ازبنزین یارانه ای، بوده است.که دلیلش مخلوط نمودن نفت توسط افراد سودجو است.چرا مقامات وسیاستمداران ایرانی از کارشناسان استفاده نمیکنند.؟در دنیا اقتصاد اسلامی وجود نداشته وامام خمینی اقتصاد را مال خر میدانست.اگر به اشتباهات خمینی پی بردید. پس چرا بفکر ایران نیستید؟آقای آموزگار بعنوان کارشناس اقتصادی سالها قبل از سوی شما دعوت ونظرش را داد. (نرخ واحد و یکسان ارزی)چرا عمل نکردید.اگر بهانه واستدلال شما ارز دانشجویی و ارز دولتی برای معلولین وسفر مقققققققققا ممممممممات(مقامات بعضافه دزدیها)وتجارت سپاه و بخوربخور سران سپاه بود.خب این کار را بصورت نقدی انجام میدادید .وبه دانشجویان ومجروحین جنگ, مستقیم وبانظارت دقیق کمک می کردید.عقل سالم,اقتصاد سالم
سه‌شنبه 9 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
قراره استفاده از اکسیژن هم سهمیه بندی بشه.در زمان قدیم پادشاها خاک وطن را میفروختن به اجنبیها الان هم این دزدها دارن منابع مملکت صادر میکنن.همه چیزو میخوان از مردم بگیرن.ای خدا به دادمون برس............تف بروی اونهایی که فقط مصلحت جیب خوشونو میبینن.لعنت به ماله مردم خور.همونهایی که دارن نون به نرخ روز میخورن.لاشخوذها...تو رویاهاشونم نمیدیدن یکروزی به اینجا برسن.خون مردمو عین زالو دارن میمکن
سه‌شنبه 9 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
مسخره نیست این کارها? اینا سیاست مملکت داریه? اینهمه پولهای بی مورد و بی ثمر خرج میکنند که به درد هیچ مرده ای هم نمیخوره, نمیکنند یه چند تا ادم کارازموده که سر از سیاست و اقتصاد و همچون تخصصهایی در میارن اجیر کنن, هم خودشون رو از این .. به چوب کردنها راحت کنن و هم مردم زجر نکشن و هم از همه مهمتر سرمایه و عصاره مملکت به باد نمیره. مطمعنا" طی این سی سال باید فهمیده باشن , خودشون اینکاره نیستن. هر خر دیگه ای بود دست بر میداشت و لااقل تحت نظارت و کنترل خودش کار رو میداد دست کاردان. اینها اینقدر بد ذات و حقه باز و دزدند که به هیچ احدی اعتبار نمیکنن. با حماقت سر خودشون رو به باد میدن. بزودی انشالله.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

experthoney - منامه - بحرین
اگه قرار باشه بنزین به قیمت آزاد باشه بر اساس قیمت تو چه کشوری؟ تو تانزانیا بنزین لیتر 3 دلار آمریکا یعنی 3150 تومانه، بعد تو عربستان 40 فلس یعنی 110 تومنه،
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.