دولت آمریکا ۱۰ شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد


دولت آمریکا ۱۰ شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا ۱۰ شرکت خارجی را در اروپا و آسیا به دلیل ارتباط آنها با طرف‌های ایرانی در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد، ۱۰ شرکت دیگر را به دلیل ارتباط با طرف‌های ایرانی در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار داده است.
بر اساس این گزارش، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده این شرکت‌ها را با داشتن ارتباط با بانک ملت و نیز شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی متهم کرده است،‌ که به نوبه خود با برنامه هسته‌ای و تسلیحاتی ایران مرتبط هستند.

از میان ۱۰ شرکتی که در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، هشت شرکت در جزیره مَن بریتانیا و یک شرکت در سوییس و یک شرکت دیگر در مالزی مستقر است.

استیوارت لوی،‌ هماهنگ‌ کننده تحریم‌ها علیه ایران در وزارت خزانه‌داری آمریکا، با تاکید بر مقابله کشورش با تلاش‌های ایران به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا و سایر کشورها گفته است: «ایران از شرکت‌های صوری و سایر روش‌های فریبکارانه برای پنهان ساختن فعالیت‌های غیرقانونی خود استفاده می‌کند.»

در اوایل آبان ماه سال جاری خورشیدی نیز،‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده بود، ۳۷ «شرکت صوری» مرتبط با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

در بیانیه‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره آمده بود،‌ ایران فعالیت‌های خود را در پشت «شبکه‌ای پیچیده از شرکت‌های کشتی‌رانی» پنهان کرده است.

ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۸ شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده و همچنین بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون نزدیک به ۷۰ «شرکت صوری» مرتبط با کشتی‌رانی ایران، هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

قرار گرفتن شرکت‌های خارجی در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا بدین معنا است که این شرکت‌ها دیگر اجازه فعالیت در آمریکا را نخواهند داشت و شرکت‌های آمریکایی نیز نمی‌توانند با این شرکت‌ها تماس برقرار کنند.

به دنبال تصویب آخرین قطعنامه تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران که در خرداد ماه سال جاری صورت گرفت، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های یک‌جانبه‌ دیگری علیه ایران اعمال کرده‌اند که به مراتب فراگیرتر از تحریم‌های شورای امنیت است.

ایالات متحده آمریکا و سایر متحدان این کشور بر این باور هستند که جمهوری اسلامی ایران در پوشش برنامه هسته‌ای خود به دنبال دستیابی به توان لازم برای ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای است.

هر چند تهران همواره چنین اتهام‌هایی را رد کرده است، اما در تازه‌ترین گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز تصریح شده است که مقام‌های ایرانی همچنان از ارایه توضیحات بیشتر درباره سوال‌های باقی مانده به ویژه در باره ماهیت احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای خود سرباز می‌زنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون با تصویب چهار قطعنامه، تحریم‌هایی علیه ایران وضع کرده و از این کشور خواسته است، به فعالیت‌های حساس هسته‌ای خود که قابلیت استفاده در تولید جنگ‌افزارهای هسته‌ای را نیز دارد، پایان بخشد.
dkdk - دانمارک - اسلیس
اخه بیشعورها چقدر تحریم و چه فایده?جدا خسته نشدید از این همه تحریم?از سال 57 امریکا ایران را مورد حمله تحریمی قرار داد که دولتمردانه ایران را زیر فشار قرار دهد اما دستاوردهای این تحریمها تنها دولت را جریتر کرد و باعث پیشرفت نظامی و موشکی ایران شد.و تاوان تحریمهای نابخردانه امریکا و متحدانش را ملت بیچاره داد نه دولت.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
هنوز کمه باید سفیران و سفرهای دیپلماتیکی و وزرای دولت متقلب را هم تحریم کنند اگر اینکار را کردنددیگه کارشان تمام میشه
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
هنوز کمه باید سفیران و سفرهای دیپلماتیکی و وزرای دولت متقلب را هم تحریم کنند اگر اینکار را کردنددیگه کارشان تمام میشه
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
خوب که چی؟؟ لطفا مقامات آمریکایی تشریف بیاورند به بازارهای تهران مشاهده کنندکه همه چیز در بازار هست.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

hassan5 - ایران - تهران
امریکا و اروپا باید پا روی منافع دولت مردان نظام جمهوری اسلامی بگزارند تا نتیجه بگیرند.اگر اموال و منفافع ملت ایران را تا شاهی اخر از بین ببرند نظام ککش هم نمیگزد
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
تحریم کردن مجازاته خوبی برای فلج کردن هر رژیمی منتها تاثیر و نشانه اش مستقیم بر دوش ملت و مردم نباشد, بر عکس هر چی تحریمها بیشتر شوند نیروی 4 پا پاسداران و بسیج ساندیسخوران همگیشان بیشتر جسورتر و ثروتمندتر میشوند چون همین چند روز قبل سرخر نقدی فرمودند دعا میکنم بیشتر تحریم شویم,...
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
dkdk - دانمارک - اسلیس . . اون تحریمهایی که قبلاز سال 2008 بود بدرد بخور نبودن. اوبامای اخوند کش تحریمهای واقعی برای علی چکه ای پخته و سرو کرده.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.