سوئیسی ها به پیشنهاد اخراج خارجیان مجرم، رای مثبت دادند


سوئیسی ها به پیشنهاد اخراج خارجیان مجرم، رای مثبت دادند

این پوسترها، خارجی های مقیم سوئیس را متهم به خلافکاری در این کشور می کند

بی بی سی : نتایج همه پرسی در سوئیس بر سر اخراج خارجیانی که مرتکب جرم می شوند، حاکی از موافقت مردم این کشور با چنین طرحی است.

بیش از ۶۰ درصد از زندانیان سوئیس را خارجی ها تشکیل می دهند، این در حالی است که ۲۳ درصد از کل جمعیت سوئیس (نزدیک به یک چهارم) را خارجی ها تشکیل می دهند.

نزدیک به پنجاه و سه درصد رای دهندگان گفته اند افرادی که مرتکب جرایم خاص می شوند، باید از این کشور اخراج شوند.

مخالفان گفته اند این طرح حتی شامل افراد خارجی می شود که در سوئیس به دنیا آمده و در این کشور بزرگ شده اند. این افراد گفته اند این طرح مغایر با معاهده های بین المللی است.

مخالفان اخراج اجباری می گویند این اقدام موجب خواهد شد تا در مواردی افرادی که در سوئیس به دنیا آمده و در این کشور بزرگ شده اند، به کشورهایی فرستاده شوند که هرگز در آن زندگی نکرده و هیچ آشنایی هم با آنجا ندارند.

دولت سوئیس نگران است که پیشنهاد اخراج افراد خارجی ساکن در این کشور، تعهدات سوئیس در قبال کنوانسیون اروپا در مورد حقوق بشر و همینطور توافق این کشور با اتحادیه اروپا در مورد آزادی رفت و آمد مردم را نقض کند.

هواداران این طرح، پیش از همه پرسی گفته بودند این آمار نشان می دهد که خارجی ها در این کشور، بیشتر مرتکب جرم و جنایت می شوند و باید از سوئیس اخراج شوند.

از لحن تبلیغات "حزب مردم" برای جلب آرا مردم در این همه پرسی، چنین به نظر می رسد که این حزب به طور کلی جوامع خارجی را هدف قرار داده است.

پوسترهای تبلیغاتی این حزب به شکل خاص، گروههای مختلف خارجی را به عنوان خلافکار معرفی می کند که موجب اهانت به این گروهها شده است.

جرج لوتز تحلیل گر سیاسی معتقد است که استراتژی حزب مردم، از نگرانی های مردم سوئیس در مورد افزایش تعداد خارجی ها در این کشور بهره برداری می کند.

SHIRZAN48 - بلژیک - بروکسل
تقریبا چند ماهی است که هلند این قانون و تثبیت کرده. ولی منظورشون چگونه جرمی است اگر ادمکش و قاتل و قاچاقچی حرفه ای و.. باشند حق دارند
دوشنبه 8 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
کشوری که مثل علی بابا و 40 دزد, با رشوه دادن به دیکتاتورهای کشورهای اعراب و افریقایی, میلیاردها دلار در بانکهایشان پارک کردند و چرخ اقتصادشان را میچرخانند, چه انتظار بیشتری میتوان داشت ?! کشوریکه تا 20 سال پیش زنان حق رای دادن نداشتن و اجازه ورود به بازار سیاست نداشتند !? حالا زورشان به ضعیفترین قشر جامعه میرسه !? کشوریکه هیچ مسئولیت بین المللی نداره, و فقط بلده, پول خون مردم را در بانکهایش انبار کند و با ان سرماه گذاری کنند ?!
دوشنبه 8 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
بسیار عالی باید همینطور باشه .
دوشنبه 8 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
پولهای خارجی ها رو دوست دارن شارلاتانهای راسیست البته اکثرا المانی هستند
سه‌شنبه 9 آذر 1389

oldboy - انگلستان - لندن
khosh bavar - ایران - یزد. درباره چیزی که هیچی ازش نمیدونی بیخود نظر نده.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
خوش باور.عالی بود.دس مریزاد.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
khosh bavar - ایران - یزد تو مثل اینکه خیلی خوش باوری البته فقط به نطقی که کردی. شاید اصلا در خارج از ایران زندگی نکردی ویا تعصب خوشک وخالی داری.قبل از اینکه مهاجران به کشورهای غرب اروپا و امریکا شمالی بیایند تعداد گروههای گنگ های این کشورها از انگشتان یک دست بیشتر نبود.ولی حالا فقط انهائی که برسمیت شناخته شده اند طبق امار رسمی بیش از 100 گروه هستند.یعنی 100درصد افزایش پیدا کرده و حق دارند. و انوقت هست که خشک و تر با هم نمی سوزند و خوب از بد جدا میشوند.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

siavash siavash - بلژیک - انتورپ
بسیار کار خوبیست. این خارجیا بخصوص عربا و ترکا و سیاها هر غلطی بگی میکنن. ر ضمن اقای khosh bavar امار کشکی و بی خود از خودت در نکن. این داره مثل .. دوروغ میگه.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

dara20 - ایران - تهران
هلند هرگز چنین طرحی را تصویب نکرده. تنها خیراد ویلدرز اسلام ستیز معروف چنین طرحی را در سر می پروراند. هر چند با اسلام ستیزی ویلدرز و حقایقی که وی از دین مخوف و ضد بشری اسلام بیان داشته کاملا موافقم اما نژاد پرستی و روحیه راسیسمی که وی دارد حال انسان را بهم می زند. سوئیس نیز ور دل اتریش موطن هیتلر قرار گرفته و مردمانی نژاد پرست داراست. مگر خودشان گم متجاوز و جانی دارند? این طرح تنها نشان ار راسیست بودن اروپائین خود برتر بین دارد.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
oldboy - انگلستان - لندن : به همچنین °!°
سه‌شنبه 9 آذر 1389

dannni - سوئد - استکهلم
بنظرم مردم سوئیس نون شب شون از همین خارجیها در میارند اقتصاد سوئیس 80 در صد از پولهای کشورهای نفت خیز که تو بانگ هاشون خابیده و دولت و مردم سوئیس راحت از طریق سرمایه گذاری به رفاه گذاشتن/ شما نگه کنید هرچه پولدار پولش اونجا میزره وقتی مرد این پول به سختی به ورثها میرسه نمونه ش ملیارده پول یاموفت کشیدن بالا تو جنگ جهانی دوماین سویسیها بدبخت یهودیها هرچه داشتن از ترس هیتلر تو بانکهای سوئیس گذشتن حدود تلریونها دولار و طلا جات بعد از جنگ بستگانشون اومده دولاری نصیبشون نشود همش تو حلق مردمان سوئیس رفت سوئیس درامدش از روی سرمایه گذاریهای پولهای نا مشروع که توسط دیکتاتورها از مردم بیچاره / در اصل دیمکراتی که تو سوئیس هست دمکراتی از نوع کثیف و لجن
سه‌شنبه 9 آذر 1389

esijoli - سویس - زوریخ
متاسفانه تمامی جرایم را شامل میشه از دزدی یه شکلات تا .....
سه‌شنبه 9 آذر 1389

armin-swiss - سوئیس - زوریخ
کاملا حق دارن که بفکر امنیت بیشتر کشورشون باشند.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
اقدام فوق العاده ای خواهدبود
سه‌شنبه 9 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
1k adame sadegh - کانادا - تورنتو, siavash siavash - بلژیک - انتورپ : برایتون متاسفم, که مانند دشمن تان اخوندشپشی و مثل احمقینژاد که او هم ادعا میکنه که در ایرن همجنسگرا نداریم و Wikileaks هم دروغ و کشک است, رفتار میکنید و واکنش نشان میدهید. یک قسمت از جوابم را dannni - سوئد - استکهلم داد که کارم را راحتتر کرده ! ایکاش, شماهایی که در فرنگ هستید, فرنگی فکر میکردید و فرنگی در google search میکردید با ان اشاراتی که من در مورد سویس کردم. پس به این link مراجعه کنید که حق انتخاب زنان برای نماینده گان مجلس در سال 1971 بوقوع پیوست و در دهه 80 هم اجازه دارند خودشان را بعنوان نماینده انتخاب کنند که در اروپا جزو اخرین اجتماعی هستند که خیلی دیر به حقوق اجتماعیشان دسرسی پیدا کردند ! ایا بهتر نمیبود مثل یک انسان عاقل و باشعور از من علت ایده و نظرم را سوال میکردید, زیرا اسم این سایت تبادل نظر است نه تبادل اهانت و بهتان ! شاید بنظرتان این کارشان که پول مردم از اوباشان سرمایه داری در بانکشان پارک میکنند, عیبی نداشته باشد همانند اراذل اسلامی در ایران وقیح ترین جنایت زیر عنوان دین انجام میدهند !?
سه‌شنبه 9 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2 ): در مورد عقب کشیدن خود از وظیفه بین المللی , بحث مفصلی دارد که طبقه روشنفکر سویس هم عذاب وجدان دارد که دولتمردان کشور سویس چنین خود را به کوری زدند! ایا فراموش کردید وزیران اقتصادی usa , المان و فرانسه بر علیه نظام بانکی سویس اعتراض کردند که خود سویس افرادی که پولشان را در بانک سویس پارک کرده بودند لو داد و مجبور شد تا اندازه ای قانون بانکیش را عوض کند ?! https://en.wikipedia.org/wiki/Women%27s_suffrage
سه‌شنبه 9 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف : دوست محترم, من نمیتونم این طرز فکر و نظر شما را درک کنم: https://iranianuk.com/article.php?id=57338
سه‌شنبه 9 آذر 1389

ezatdf - ایران - تهران
khosh bavar - ایران - یزد - تموم اینهایی که گفتید درباره دزدی و پول خون در بانک های سوییس هیچ ربطی به قانونی نداشت که مردم سوییس با رای مستقیم برای امنیتشان وضع کردند. اینکه یکی پول من و شما رو می بره سوییس تقصیر من و شماست نه اونا.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

siavash siavash - بلژیک - انتورپ
این khosh bavar چرت و پرت زیاد میگه. اونا که نمیگن پولاتونو بیارید اینجا. رهبرای الدنگ جهان سوم میبرن اونجا. حوصله ندارم بقیه جوابتو بدم. تو حرف زیاد میزنی.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
ezatdf - ایران - تهران : تمام این داستانهای گفته شده من, نشاندهنده شخصیت و صفت یک کشور است که چطور در " موارد دیگر " فکر و تصمیم میگیرد ! سرمشق ماها رئیس Wikileaks , که ایشان چطور در مورد جنایات جنگ و حالا سیاست usa و 2 ماه دیگر در مورد سیستم بانکی usa که مانند بقیه هست, افشاگری میکنه و جانش را بخاطر حقایق بخطر انداخت ! به مشکلات و سیاست از دید " دیگر " نگاه کردن !
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
siavash siavash - بلژیک - انتورپ ...مگه اروپا و امریکا مدعی نیستن که تحریم ها رو برای فشار به دولتهای ظالم اعمال میکنن؟ چرا تحریم هاشون همیشه به ضرر مردم عادی تموم میشه و کک دولتمردای ظالم هم نمیگزه؟ فکر می کنین تحریم همین اقازاده ها که نتونن پول بیت المال کشورو به جای امنی مثل سوئیس منتقل کنن برای اروپا و امریکا کار سختیه؟ چطور از ترور و تروریست بدشون میاد اما پول تروریست ها و حکام ظالم خوبه؟ دوست عزیز در این دنیا هر کس فقط و فقط به فکر منافع خودشه حتی اون کشوری که دم از دموکراسی و حقوق بشر میزنه.مگه در جریان شلوغی های ایران اروپا و امریکا وعده حمایت از مردم ستمدیده رو ندادن؟ کی به فریاد مردم رسید؟مشکل ایران اینه که ثروت داره و همه هم چشم به این ثروتها دارن چه حکومت چه دولتهای خارجی.هر کس هم با سیاست خودش داره سهمش رو میبره
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
خوش باور چیش رو نمی تونی باور کنی?
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
یک ادم صادق.من ریاضی خوندم !!!تو با چه اصل ومعیاری حساب کردی :تعداد انگشتان (حداکثر5)به علاوه صد در صدش میشه 100 ?یعنی 5+ (100/100 )5 =100 .چه حساب دقیقی!!!تن ابن هیثم ورنه دکارت توو قبر لرزید!همه نتیجه گیریهاوتمعلوماتت اینقدر درست ودقیقه?
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
اقای 5 به اضافه صد در صدش میشه صد.استاد معلومات وداده های دقیق.من نمی دونم این اعداد کمتر از 5 وبیشتر از صدت راجع به گنگها منبعش ازکجاست???اما محض اطلاع دقیق وبی نقصت که بعد از اومدن "مهاجر" ها به امریکای شمالی ال شد وبل شد:کل جمعیت امریکای شمالی به استثنا سرخپوستها"مهاجرن"!
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.