احمدی نژاد: اسناد ویکی لیکس ارزش ندارد


احمدی نژاد: اسناد ویکی لیکس ارزش ندارد

آقای احمدی نژاد گفت که خودش هم منتظر است تا زمان حذف یارانه ها فرا برسد

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران در گفتگو با خبرنگاران داخلی و خارجی گفت که اسناد ویکی لیکس ارزشی ندارد و "از نظر ما فاقد اعتبار است."

آقای احمدی نژاد گفت: انتشار اسناد ویکی لیکس یک شیطنت است و تاثیری در روابط ما با کشورها نخواهد گذاشت. ما اعتبار حقوقی و قانونی برای این اسناد قائل نیستیم و این را یک بازی بی ارزش می دانیم.

در بخشهایی از اسناد منتشر شده آمده که برخی سران کشورهای عربی همسایه ایران از آمریکا خواسته بودند که به ایران حمله نظامی کند.

به گفته رئیس جمهوری ایران اطلاعات به سایت ویکی لیکس درز پیدا نکرده بلکه به طور برنامه ریزی شده ای منتشر می شود.

به گفته آقای احمدی نژاد بخش های از دولت آمریکا خودشان اسناد را تولید می کنند و خودشان هم آن را منتشر و سپس تحلیل می کنند.

رئیس جمهوری ایران تاکید کرد که "این اسناد آنقدر بی ارزش هستند که حتی آدم نباید وقتش را تلف کند که آنها را مرور کند".

زمان حذف یارانه ها

یکی از مهمترین برنامه هایی که اکنون دولت در صدد اجرای آن است، برنامه حذف یارانه هاست اما دولت تاکنون در باره زمان شروع آن سکوت کرده است.

آقای احمدی نژاد در این نشست خبری در پاسخ به پرسشی در باره برنامه حذف یارانه ها گفت: خودم هم منتظر هستم که روز اعلام برنامه حذف یارانه ها فرا برسد.

دولت می گوید به حساب هر نفر چهل هزارو پانصدتومان واریز کرده و بعد از حذف یارانه ها افراد می توانند از این پول استفاده کنند.

بنابر قانون حذف یارانه ها، یارانه شانزده قلم کالا و خدمات با اجرای قانون جدید حذف و این کالاها و خدمات به قیمت بین المللی عرضه خواهد شد.

قرار است یارانه موادی نظیر بنزین، گازوئیل، گاز، نفت، برق، آب، گندم (نان)، شکر، برنج، روغن، شیر، شکر، در مدت پنج سال حذف شده و این کالاها و خدمات با قیمت بازارهای منطقه خلیج فارس عرضه شود.

در قانون حذف یارانه ها پیش بینی شده است که دولت در سال جاری، از محل افزایش قیمت کالاهایی نظیر بنزین، گازوئیل، برق و گاز، دولت می تواند ۲۰ هزار میلیارد تومان (۲۰ میلیارد دلار) درآمد داشته باشد.

نیمی از درآمدها به صورت نقدی بین خانوارها توزیع خواهد شد.

برنامه هسته ای

سئوال درباره برنامه هسته ای یکی از مهمترین پرسشهای خبرنگاران بود که آقای احمدی نژاد در پاسخ گفت: ما همیشه آماده همکاری هسته ای بوده ایم ولی هیچگاه در باره حقوق هسته ای گفتگو نمی کنیم.

به گفته آقای احمدی نژاد، آژانس بین المللی انرژی "تحت فشار سیاسی اربابان قدرت و ثروت مواضعی اتخاذ کرده البته در گزارش اخیر با وجود این که اشکالات بسیاری به آن وارد است یک قدم به حقیقت نزدیک شده است."

رئیس جمهوری گفت که گزارش اخیر آژانس، اشکالات فراوانی دارد از جمله این که برخی اسناد محرمانه ما را منتشر کردند که این خلاف قانون است.

خبرنگاری در باره خروج شرکت های ژاپنی از ایران و توسعه فعالیت های شرکت های چینی پرسید و گفت که آیا این به معنی جایگزین شدن شرکت های چینی به جای شرکت های ژاپنی است؟ آقای احمدی نژاد پاسخ داد که این سئوال را باید از شرکت های ژاپنی پرسید.

آقای احمدی نژاد گفت که شرایط ژاپنی ها را درک می کند اما وقت آن رسیده که "که دولت و ملت ژاپن در مقابل فشارهای غیرقانونی آمریکا بایستند."

خبرنگاری گفت که غربی ها تلاش می کنند تا نشان دهند که ایران در انزوا قرار دارد اما آقای احمدی نژاد پاسخ داد که " در ادبیات نظام سلطه، واژه ها مفاهیم متفاوتی از آنچه در کتابهای لغت آمده است، پیدا کرده است."

آقای احمدی نژاد در ادامه پاسخ به این سئوال گفت: "وقتی می گویند ایران منزوی شده یعنی خودشان منزوی شده اند و وقتی می گویند اقتصاد ایران ضعیف شده یعنی اقتصاد ایران رو به پیشرفت و قدرتمند شدن است. وقتی می گویند در کشور دیکتاتوری وجود دارد یعنی در آن کشور آزادی است و وقتی می گویند در کشوری آزادی وجود دارد یعنی در آن کشور استبداد حاکم است."

تغییر ترکیب مجمع عمومی بانک مرکزی

آقای احمدی نژاد در باره تصمیم مجلس در باره تغییرات در مجمع عمومی بانک مرکزی گفت که تذکر قانون اساسی داده شده و مصوبه به کمیسیون تلفیق برگشته و "انشاء الله اصلاح خواهد شد."

در حال حاضر، رئیس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، وزیر بازرگانی و یکی از وزرا به انتخاب هیات وزیران اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند.

رئیس کل بانک مرکزی نیز به پیشنهاد رئیس جمهوری و تائید مجمع عمومی و حکم رئیس جمهوری انتخاب می شود.

اما در مصوبه اخیر مجلس ایران، مجمع عمومی بانک مرکزی از ۱۱ عضو تشکیل می شود و هر یک فقط برای یک دوره ده ساله انتخاب خواهند شد.

بر اساس این مصوبه ترکیب یازده نفره مجمع "وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری، دادستان کل کشور، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و هفت اقتصاددان با حداقل ۱۵ سال تجربه" خواهد بود.

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
آره جون عمت بگو دارم کم میارم :)))
دوشنبه 8 آذر 1389

majid63 - پاریس - فرانسه
برخی سران کشورهای عربی همسایه ایران از آمریکا خواسته بودند که به ایران حمله نظامی کند این یک حقیقت محض . اگر بگوید درسته !کاری ازدستش بر نمی اید چونکه درحال حاضر کسی طرفدار حکومت ایران نیست .
دوشنبه 8 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
حالا ببینیم. اگر دیکتاتور عربستان سعودی حرفش را راجع به بریدن سر مار را رد کرد میگیم توی تقلبی نژاد درست میگه.
دوشنبه 8 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
حالا ببینیم. اگر دیکتاتور عربستان سعودی حرفش را راجع به بریدن سر مار را رد کرد میگیم توی تقلبی نژاد درست میگه.
دوشنبه 8 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
بازم جبرئیل اومده سراغت و هاله نور دیدی.؟
دوشنبه 8 آذر 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. این ادعا که آمریکا پشت پرده انتشار اسناد طبقه بندی شده خود قرار دارد کاملا بی اساس و مضحک است! ما قطعا با فعالیتهای این وب سایت مخالفیم و از آنجا که چنین فعالیتهایی مبادلات دیپلماتیک جهانی و جان انسانها را در خطر جدی قرار می دهند انها را قویا محکوم می کنیم. ایالات متحده اسناد طبقه بندی شده خود را بر اساس جدول زمانی و با در نظر گرفتن امنیت ملی خود، ملاحظات دیگر دولتها و شرایط افراد حقیقی منتشر می کند. این جریان انتشار اسناد طبقه بندی شده توسط وب سایت مذکور هیچ ربطی به انتشار اسناد توسط دولت آمریکا ندارد و کاملا بی ملاحظه و غیر مسوولانه است. متاسفانه طرح ادعاهای بی اساس توسط مقامات ایرانی امر تازه ای نیست. حکومت ایران گاه به برخی از این اسناد به عنوان مدارکی متقن علیه فعالیتها و سیاستهای دولت آمریکا استناد می کند و گاه اینگونه انتشارها را نقشه دولت آمریکا می داند! این تغییر موضع مداوم خود به خوبی گویا و واضح است.
دوشنبه 8 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
مرد نا حسابی هر وقت گفتی در ایران آزادی است زندان ها رو پر دیدیم از استاد و دانشجو !هر وقت گفتی اقتصاد ،حضرت مادمجان از زمانی که داروغه شدی تا امروز قیمت اجناس را دیگه نمیشه با پول حساب کرد و این هم که شرح و قول یارانه هات ونتیجه نا مرئی ۴۰۰ میلیارد دلاری که از فروش نفت توی دولت تو به دست اومد !هر وقت گفتی امنیت، شنیدیم و میبینیم چطور دانشجو ها و استادان دانشگاه رو تو خیابون با تیر و تبر میکشن و ترور میکنن!هر وقت گفتی مدیریت جهانی، تو سازمان ملل تو رو هو میکنند و مجبورت میکنن صیغه سکینه محمدی رو جلوی دوربین بخونی!هر وقت میگی خود کفا هستیم میبینیم که چین و صادراتش اجازه نمیده مردم ایران شلوارشون رو بالا بکشند و هزاران بیکار و بی آینده رو تو لای آمار های دروغ و دست کاری شده ات ماسمالی میکنی و.....تو برو همون هرویین و سلاحت رو درست جا سازی کن که آفریقایی ها داد گاهیت نکن.تو میبایست سخنگوی وزارت امورات ت...ی تخیلی میشدی تا ریس جمهور.
دوشنبه 8 آذر 1389

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
تا دیروز که پته شیطان بزرگ! رو می‌ریخت روی دایره ، چپ و راست صدا و سیما توی اخبار و گزارش‌های سیاسی می‌‌گفت فلان و بهمان ، حالا که خود ابلیس شده سوژه ، بی‌ارزش و اعتبار شد ، امان از پرروئی شما که میخواهید همیشه مثل گربه چار دست و پا فرود بیایید !!!
دوشنبه 8 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
احمق باید هم بگه که اعتبار نداره و روابط ما رو تحت تاثیر قرار نمیده. چون اولین واکنش هر رئیس جمهور یا رهبر باصلاحیت دربرابر موضع کشورهای عربی اینه که توضیح بخواد و یا درروابطش تجدید نظر کنه ولی این آشغالها چون...این کارو ندارن مجبورن از این زرها بزنن.
دوشنبه 8 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
هه هه هه هه.
دوشنبه 8 آذر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
انتری نژاد جان، تا حالا فکر می کردم بوزینه ای هستی که اوج هنرت تشخیص و نشان دادن جای دوست و دشمنه. حالا می بینم همون را هم بلد نیستی. آزادی بیان را تو بلاد کفر ببین و شرم کن که این همه خبرنگار و سایت و .. را برانداز و محارب فلمداد کردی. اگه عکس گرفتن، فیلم برداری و محاسبه با افراد مورد ظلم و شکنجه واقع شده اقدام علیه امنیت ملی است، شفاف سازی ویکی لیکس چه حساب می شه؟.
دوشنبه 8 آذر 1389

sonne23 - المان - .دارمشتات
بابا این احمقی نژاد و تمام ملاها و جمهوری اسلامی اگر هوا افتابی باشد و اگر مطبوعات اروپا و امریکا بگویند هوا افتابی میباشد اینها میگویند هوا برفی میباشد . چونکه یک لج بازی احمقانه وبچهگانه این احمقی نژاد و ملاهای میگویند مرگ بر تمام دنیا و زنده باد ملا
دوشنبه 8 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
جواب بسیار عاقلانه وبا تدبیری دادن .درضمن بعضی از به اصطلاح ایرانیان در این سایت .برای حمله نظامی علیه ایران از عربهای مارمولک خور پیشی گرفتن .ای ول پس معلوم شد که نژاد تازی ها وافشین ها چه کسانی هستند .ننگ برهرچی خائن .
سه‌شنبه 9 آذر 1389

angelx - انگلیس - لندن
آخه بد بخت، اگه دروغه و اعتبار نداره اونایی که این حرفا رو زدن چرا نمیان اینو بگن؟؟؟ که از خودشون و آبروشون دفاع کنن؟؟ حکایت این رژیم مثل یکی‌ از اعضای فامیل می‌مونه، که بی‌ آبرو و عوضیه و هی‌ خودشو و رابطشو می‌خواد به بقیه فامیل تحمیل کنه،، هیچ جوری هم نمیتونی‌ رابطه ات رو باهاش قطع کنی‌ و جوابش کنی‌ و دره خونه ات رو به روش ببندی ،، بس که بی‌ آبرو و بی‌ غیرت و شرفه باز میاد!.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

hamed13 - ایران - تهران
lبابا مگه این اقا ارزش این رو داره که با هاش مصاحبه کنن کل دنیا رو ماتل خودش کرده مرگ بر دیکتاتور روزی زرو میبینم که همه اخوندا از تیرای چراغ برق اویزون میشن به امید اون روز
سه‌شنبه 9 آذر 1389

hamed-irooni - ایران - سیستان
همه مسئولان به صراحت گفتند که عربستان سعودی در تهجیز مالی و اطلاعاتی ریگی دست داشته و ازش به طور کامل حمایت میکرده
سه‌شنبه 9 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی . لطفا به همه بگید که اون دوتا استاد دانشگاه که دیروز بهشون سوقصد شد اسمشون در این مدارک بوده و به همین دلیل علی چکه ای دستور قتلشون رو داد.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.