شهلا جاهد چهارشنبه ۱۰ آذر اعدام می شود


شهلا جاهد چهارشنبه 10 آذر اعدام می شود

آخرین نیوز : گفتنی است پرونده خدیجه (شهلا) جاهد، جنجالی ترین پرونده قضائی در حوزه اجتماعی طی ده سال اخیر بوده است. متهم ردیف اول پرونده قتل لاله سحرخیزان همسر ناصر محمد خانی (فوتبالیست معروف دهه های 60 و 79) که از هشت سال پیش تا به حال هنوز خبرساز  است .

به گزارش آخرین نیوز شهلا جاهد همسر ناصر محمدخانی چهارشنبه 10 آذر ماه اعدام می شود.

یک منبع مطلع در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر گفت:حسب حکم قضائی و استیذان رئیس قوه درصورت عدم جلب رضایت اولیا دم ، چهارشنبه هفته جاری (10 آذر) اشهلا جاهد اعدام خواهد شد.

به گفته وی تلاشهای گسترده ای در جریان است تا رضایت اولیا دم جلب و موضوع اعدام با پرداخت دیه به خانواده مقتول منتفی شود.

گفتنی است پرونده خدیجه (شهلا) جاهد، جنجالی ترین پرونده قضائی در حوزه اجتماعی طی ده سال اخیر بوده است. متهم ردیف اول پرونده قتل لاله سحرخیزان همسر ناصرمحمد خانی (فوتبالیست معروف دهه های 60 و 79) که از هشت سال پیش تا به حال هنوز خبرساز  است . این در حالیست که وکیل خانم شهلا جاهد همچنان تاکید دارد  موکلش هم بیگناه است .

 شهلا جاهد؛ پس از هشت سال همچنان در کشاکش با حکم قصاص

شهلا جاهد (راست) و ناصر محمدخانی در دادگاه شهلا در خرداد ۸۳

بیش از هشت سال گذشته است و هنوز این پرونده جنجالی در کش و قوس قصاص یا بخشش است. سخن از درام یک پرونده جنایی است که شهلا جاهد، ناصرمحمدخانی و لاله سحرخیزان، بازیگران اصلی اش بودند.

قصه با قتل دلخراش یکی از این بازیگران، لاله سحرخیزان، آغاز شد. اما شروع واقعی داستان شاید اینجا نبود، جایی بود که ناصرمحمدخانی، فوتبالیست مشهور، تصمیم گرفت با وجود داشتن همسر و دو فرزند با زنی دیگر، شهلا جاهد، رابطه برقرار کند.شهلا جاهد همچنان بر بی‌گناهی‌اش اصرار دارد. اما دستگاه قضایی با تکیه بر اقرار اولیه خانم جاهد، حکم اعدام را برای او تدارک دیده و آن طور که این روزها در رسانه‌ها گفته می‌شود، سخن از اجرای حکم در روز دهم آذرماه است.

اگر چه هنوز حکمی ابلاغ نشده و عبدالصمد خرمشاهی وکیل خانم جاهد از صحت نداشتن اجرای حکم موکلش در روز دهم آذرماه خبر داده است اما این موضوع در مرکز توجه قرار گرفته و وکلا و فعالان حقوق بشر بر این عقیده‌اند که شواهد کافی برای اثبات قاتل بودن شهلا جاهد در دست نیست؛ هر چند اقرار کرده باشد.

شهلا جاهد اقرار اولیه خود را پس گرفته و اعلام کرده است که تحت فشار، اقرار کرده است. با این حال نگاه دادگاه همچنان بر همان اقرار اولیه متمرکز مانده است. شهلا جاهد می‌گوید قاتل نیست.

شرین عبادی، حقوقدان، درباره اعتبار اقرار اولیه متهم نظر دیگری دارد .

شیرین عبادی: باید دادگاه رسیدگی کند و ببیند که آیا این اقرار صحیح است یا خیر؟ امیدوارم که در مورد اعترافات اولیه خانم شهلا جاهد این مسئله صورت گرفته باشد و دادگاه با توجه به شواهد و قرائن دیگر بررسی کند که آیا این اعتراف‌ها درست بوده است یا خیر؟

با این حال خانواده سحرخیزان و دو پسر لاله سحرخیزان که متقول بی‌گناه این پرونده است، همان اعتراف اولیه را همه چیز می‌دانند و به همین اساس متقاضی قصاص شهلا جاهد هستند.

خانم سحرخیزان، خواهر مقتول، می‌گوید: خود شهلا در اعترافاتش گفته است که خودم کردم. ما فکر می‌کنیم قاتل اصلی خود شهلاست و هیچ کس به جز شهلا نمی‌تواند قاتل باشد .

خانم سحرخیزان تأکید دارد که فرزندان خواهرش تنها با دیدن صحنه اعدام شهلا جاهد آرام خواهند گرفت.

وی می‌گوید: بچه‌ها آن موقع که مادرشان را از دست دادند خیلی کوچک بودند. عرفان هفت ساله و علی ۱۱ ساله بود. انشاءالله هر دوشان به آرامش برسند. هم علی و هم عرفان خیلی منتظرند که حتماً شهلا اعدام شود و آن صحنه دلخراشی را که علی دیده است، دوست دارد خودش صحنه اعدام شهلا را ببیند.

اما نقش ناصرمحمدخانی، مردی که هر دو زن در ارتباط با او آسیب دیدند در این میان چیست؟

آقای محمدخانی کمی بعد از صدور حکم اعدام برای شهلا جاهد با اظهار نظرهایی از این دست، فاصله خودش را با او مشخص کرد.

ناصر محمدخانی در آن زمان گفت: «واقعاً عشق این [شهلا] هوس بود. ولی زن من با تمام وجودش به من عشق می‌ورزید. با تمام وجودش مرا دوست داشت و همین طور هم متقابلاً من همین طور. من واقعاً دوستش داشتم. اصلاً نمی‌توانم مقایسه کنم. حتی نمی‌توانم نمره بدهم. اصلاً قابل مقایسه نیست همسرم با ایشان.»

خواهر لاله سحرخیزان نیز اگرچه همسر خواهر خود را محکوم می‌کند، اما نقش اصلی این داستان را همچنان به شهلا جاهد می‌دهد: «ما نه فقط آقای محمدخانی را بی‌گناه نمی‌بینیم بلکه فکر می‌کنیم هر مردی که می‌آید و به زنش خیانت می‌کند، دارد در حق خانواده‌اش جنایت می‌کند».

وی ادامکه می‌دهد: «ولی من فکر نمی‌کنم آقای محمدخانی خودش هم می‌خواست که همسرش را به این شکل از دست بدهد.او به شهلا نگفته بود که بیا در زندگی من و بعدش برو زنم را بکش. خیلی زن‌ها هستند که وارد زندگی دیگران می‌شوند ولی این جنایت را مرتکب نمی‌شوند.»

بیش از هشت سال گذشت و شهلا تا به حال بارها نزدیکی طناب دار را احساس کرده است. عبدالصمد خرمشاهی، وکیل شهلا، می‌گوید که شواهدی در دست است دال بر بی‌گناهی شهلا.

او از شواهدی سخن می‌گوید که در جریان دادرسی یکسره نادیده گرفته شدند. در میان این همه هیاهوی خبری و حقوقی اما به نظر می‌رسد که ماجرای مرگ با طناب دار، دیگر زیادی برای شهلا جاهد تکراری شده است.

او در دادگاه خود خطاب به قاضی می‌گوید: «می‌خوای منو بکشی؟ بکش. با مرگ در مپیچ که هر زنده مردنی است/ در مرگ زنده باش که آنت ستودنی است»

parsik - ایران - تهران
فکرکنم اقای محمدخانی با خانم سعیده الف(میدون کاج) ازدواج کنن یه زوج خوشبخت میشن!!
دوشنبه 8 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
ناصر محمدخانی در آن زمان گفت:من واقعاً دوستش داشتم. اصلاً نمی‌توانم مقایسه کنم. حتی نمی‌توانم نمره بدهم. اصلاً قابل مقایسه نیست همسرم با ایشان.».............باز خوبه اصلا همسرت با ایشون قابل مقایسه نبوده که هر دم این شهلا جونت در اغوشت بود! همسرت شانس اورد که تو عاشقش بودی و چنین ..بزرگی خوردی!!! خاک بر سرت که مرد هم نیستی حداقل به گناهت اعتراف کنی.کسی که نمیدونه شهلا قاتله یا نه شواهد زیادی میگه که نیست اما اگه هم باشه گناه تو خیلی بیشتر از این زنه.قضاوت دادگاه های ایران هیچ زمان عادلانه نبوده اینم روش!!!.
دوشنبه 8 آذر 1389

omidomid - هلند - آمستردام
بی‌ شرم هر جائی‌ اون محمد خانی بود که با هوس بازی هاش ۲ تا زن رو از بین برد و الان هم صحیح و سالم داره خودشو میسازه. قاتل معتاد ..
دوشنبه 8 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مبارکه.بابا خدائیش میشه روزی خبری از مرگ و اعدام نباشه .
دوشنبه 8 آذر 1389

atalmatal2202 - ایران - اهواز
همیشه پای یک زن در میان است!!!!!!!!!!!
دوشنبه 8 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
وکلا عبادی و خرمشاهی..اگه "شهلا" قاتل نیست ؟ خُب قاتل واقعی رو به. دادگاه معرفی کنید !! وکیل شمایید .مگه نه؟//
دوشنبه 8 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
آخه ای مرتیکه پفیوز، اگه زنت تو رو واقعا دوست داشت و تو هم متقابلا بهش عشق میورزیدی، پس چرا رفتی و بهش خیانت کردی؟ اولین کار قاضی باید این باشد که یک چوب بیسبال نتراشیده و نخراشیده بتو بچپاند تا معنی عشق و عاشقی و خانواده و خیانت را بفهمی!
دوشنبه 8 آذر 1389

665+1 - آمریکا - جهت
اینم ا عاقبت شروع فوتبال از زمین خاکی...
دوشنبه 8 آذر 1389

nazli_akrami - ایران - تبریز
اولا که دهم آذر ایشون اعدام نمیشوند و میتونید از لینک زیر این خبر رو بخونید. https://aftabnews.ir/vdcivwazqt1azu2.cbct.html. راستی کسی هست بدونه چرا جلوی انتشار اسناد محرمانه سایت ویکی لیکس توسط دولت امریکا مسدود شده ؟؟؟؟ . اگه یکم زرنگ باشین میبینین که سایت رو هک نکرده اند بلکه هاست سایت توسط دولت امریکایه جورایی down شده . میگی نه . نیگا کن. https://warlogs.wikileaks.org/iraq/diarydig
دوشنبه 8 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
1 - خانم سحرخیزان تأکید دارد که فرزندان خواهرش تنها با دیدن صحنه اعدام شهلا جاهد آرام خواهند گرفت.!!!. وی می‌گوید: بچه‌ها آن موقع که مادرشان را از دست دادند خیلی کوچک بودند. عرفان هفت ساله و علی ۱۱ ساله بود. انشاءالله هر دوشان به آرامش برسند.!!!!! هم علی و هم عرفان خیلی منتظرند که حتماً شهلا اعدام شود و آن صحنه دلخراشی را که علی دیده است، دوست دارد خودش صحنه اعدام شهلا را ببیند.
دوشنبه 8 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
2- رژیمی جنایت پیشه یی که تنها آخوند و ملا و بسیجی و پاسدار خیانتکار در دامن خود پرورش میدهد نمیتواند بهتر از این روح پاک و مظلوم کودکان ایران زمین را در جنایات و مکافات سیستم ضد بشریش با عنوان حکم ارتجاع پسند قصاص بخون آلوده نسازد . رژیمی که تنها با مرگ و گریه و قبرستان بمانند جغدان اموات وار بر سرزمینی شکوفا و باستانی حکم میراند آینده یی جز بدرک واصل شدن و دفن شدن در همان قبرستانهای مورد پسندش آرزوی ملت برزگش نیست . دور نخواهد بود فرزندان ایران زمین این اراذل و اوباش اسلامی را از آخوندکهای حوزه عملی یه قم گرفته تا چنبر رهبرش بمانند خس و خاشاک از دامن پاک میهن پاک نماید .
دوشنبه 8 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
پس محمدخانی چی میشه ??? چرا اگز زنی به همسرش خیانت کنه حقش مرگه ولی محمدخانی که هم خیانت کرده و هم بخاطر هوسرانیش دو تا زن و به اون دنیا فرستاده ازاد زندگی کنه و حالا باید به بهانه مثلا بچه ها مادر میخوان بره دنبال یک زندگی جدید با یک زن و عشق جدید . خوبه واله
دوشنبه 8 آذر 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
اصلا باید ناصر رو اعدام کنن این وسط حتی اگه این زن گناه کار باشه , همینه دیگه میرن خیانت میکنن تو زندگی نتیجه همین میشه , خاک بر سر غیرتت که حتی داری میگی هوس بوده واقعا که
دوشنبه 8 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
حکم اعدام افرادی که جرمشان ثابت نشده در سیستم قضایی ایران مسئله ای غیر عقلی وغیر انسانیست.که آنرا عدل علی می نامیم.
دوشنبه 8 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
سایتی که Nazli_Akrami ارسال کرده بر خلاف این خبر را اعلام میکنه , و امیدوارم که اینطور باشه با توجه به اینکه نفس کاری که انجام داده زشت بوده ولی چرا او به تنهایی محکوم بشه ! پس تکلیف محمد خانی عاشق همسر چی میشه !? یکی نیست به این احمق خائن بگه چرا دیگه واژه عشق رو لوث میکنی , تو عاشق بودی و با دیگری هماغوشی داشتی بی وجدان ! این روضه ها رو باید برای نادانانی چون خودت بخونی . از طرفی دیگرباور نکردنیست که خلقی از تماشای اعدام "ارامش میگیرند ".
دوشنبه 8 آذر 1389

Zehna.bastas - ایران - مشهد
من نمیدونم این همه جنایت تو این مملکت میشه چرا همه گیر دادن به این
دوشنبه 8 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
shirzan48 - بلژیک - بروکسل . درود برشماکه به نکته مهمی اشاره فرمودید. اسلام دین مردان است.زنان اسباب تفریح مردان بوده و ارزششان نیم یک انسان است.قوانین ارث و میراث , حضانت فرزندان , شهادت در دادگاه , حق داشتن چندهمسر همزمان , حق تنبیه بدنی زنان , عدم اجازه خروج ازخانه بدون اجازه شوهر ,حجاب تحمیلی وتوهین آمیز , حتی درعبادت بدلیل شرایت فیزیکی ومسائل زنانگی مردان برتری دارند.کار بدینجا خاتمه نمی یابد وعیش بیمارگونه الله دروغین مرد پسند , کامل نشده وخواهان آن است که زنان به این نکته خفت بار اعتراف وبگویند وبپذیرند که عقلشان نیم مردان است. بعبارتی با قبول اسلام , بپذیرند که ناقص العقل هستند.آیا زنی که خود را مسلمان می داندچگونه باید درموردش قضاوت کرد.؟زنانی که درمجلس حق چند همسری را برای مردان بصورت قانون در آورده به تصویب میرسانند , چه موجوداتی هستند.؟جواب ساده است اینها واقعا"بی عقل هستند.که برای شوهران عیاششان به خواستگاری میروند.!! درود برتمام زنانی که به اسلام وآخوند نه گفتند. پیروز و سربلند باشید.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
متاسفانه قانون سرشار از اشکال این حکومت پلید همه چیز را به سخره گرفته از آن سو سی و دوسال خون مردم را به شیشه کرده و هر ثانیه هزاران گناه و دزدی و قتل عاطفه روح و جسم مرتکب میشوند از سویی قصاص را آنهم به اینگونه هشت سال مردم را با آن سرگرم می کنند تا سوژه دستشان باشد . این زنک هشت سال با حرکات زننده خود و چادر انداختن و سر کردن و عشوه شتری دل و دین قاضی و امثالهم را برده که با یک تیر دونشان زده اند هم خود سرگرم و هم مردم. مرده شور قانونتان را ببرند که مانند خودتان فجیع است و ضعیف. زنک قاتل است اول قابت کنید بعد هم مجازات لازم را برایش تعیین کنید تمام کارهایشان چندشی و عوضی ست. چرا باید تاولن هوس مردی نادان را آن زن بیگناه بدهد و حال هم تنها این زن روان پریش.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
shirzan48 - بلژیک - بروکسل . درود برشماکه به نکته مهمی اشاره فرمودید. اسلام دین مردان است.زنان اسباب تفریح مردان بوده و ارزششان نیم یک انسان است.قوانین ارث و میراث , حضانت فرزندان , شهادت در دادگاه , حق داشتن چندهمسر همزمان , حق تنبیه بدنی زنان , عدم اجازه خروج ازخانه بدون اجازه شوهر ,حجاب تحمیلی وتوهین آمیز , حتی درعبادت بدلیل شرایط فیزیکی ومسائل زنانگی مردان برتری دارند.کار بدینجا خاتمه نمی یابد وعیش بیمارگونه الله دروغین مرد پسند , کامل نشده وخواهان آن است که زنان به این نکته خفت بار اعتراف وبگویند وبپذیرند که عقلشان نیم مردان است. بعبارتی با قبول اسلام , بپذیرند که ناقص العقل هستند.آیا زنی که خود را مسلمان می داندچگونه باید درموردش قضاوت کرد.؟زنانی که درمجلس حق چند همسری را برای مردان بصورت قانون در آورده به تصویب میرسانند , چه موجوداتی هستند.؟جواب ساده است اینها واقعا"بی عقل هستند.که برای شوهران عیاششان به خواستگاری میروند.!! درود برتمام زنانی که به اسلام وآخوند نه گفتند. پیروز و سربلند باشید
سه‌شنبه 9 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Pezhman - اتریش - وین. جناب بنده قصد بحث در این زمینه را ندارم تنها یاد آوری کرده که یکه به قاضی رفتن راضی برگشتن است. به خاطر داشته باشید جناب آدم به خاطر اغوای حوا و ثابت قدم نبودن رانده بهشت شد. ( به اعتقاد شما کار ندارم چون از منظر دین به آن پرداختید از این بعد عنوان می کنم) بنابر این خداوند محدودیت قدرت ظاهرا به زن داد اما بدانید که هیچ مردی تا زن نخواهد نه می تواند اسباب تفریح او شود و نه می تواند برتر از او شود البته اگر زن زن باشد نه عروسک کوکی یا خیمه شب بازی. بالاترین زیباترین نشانه شهود خداوند زن است این حرف بنده نیست ابن عربی که به عارف اکبر معروف است اینرا می گوید. زن اگر ناتوان است و مرد به او به چشم ضعیفه می نگرد از ضعف زن است که به توانایی های خود پی نبرده است.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.