آتش‌سوزى در جنگل‌هاى شمال ایران همچنان ادامه دارد

 
آتش‌سوزى در جنگل‌هاى شمال ایران همچنان ادامه دارد

با گذشت حدود ۱۰ روز از آغاز آتش‌سوزى در برخى از مناطق جنگلى شمال ایران، گزارش‌هاى منتشر شده از شعله‌ور شدن دوباره آتش در جنگل‌هاى گلستان و آتش‌سوزى دوباره در جنگل‌هاى استان مازندران حکایت دارد.

به گزارش خبرگزارى‌ کار ایران، ایلنا، آتش‌سوزى در جنگل گلستان یک بار دیگر از بعد از ظهر روز پنجشنبه شعله‌ور شده و درحال حاضر سه نقطه از جنگل‌هاى گلستان در آتش مى‌سوزد.
 
رسول حسام، مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان، در این باره گفته است: «از عصر روز پنجشنبه مجدداً وقوع آتش‌سوزى در جنگل گلستان به ما اعلام شد که در حال حاضر جنگل‌هاى سه نقطه در این استان درگیر حریق هستند.»

وى همچنین افزوده است: «جنگل‌هاى نواحى على‌آباد، گرگان و مینودشت درحال حاضر مناطقى هستند که آتش‌‌سوزى در آنها رخ داده است که متاسفانه این مناطق بسیار صعب‌العبور بوده و همین مسئله شرایط را سخت کرده است.»

به گفته مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان، از آنجایى که آتش‌سوزى هفته گذشته در جنگل‌هاى این استان مهار شده بود، بالگردهایى که در عملیات اطفا حریق حضور داشتند، منطقه را ترک کرده‌اند و در حال حاضر تنها یک بالگرد به همراه ۷۰۰ نفر در محل سرگرم خاموش کردن آتش هستند.

بر اساس این گزارش آتش‌سوزى کنونى در جنگل‌هاى گلستان گسترده‌تر از آتش‌سوزى هفته گذشته در این جنگل‌ها نیست، اما به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه عملیات خاموش کردن آتش به سختى انجام مى‌شود.

همزمان خبرگزارى مهر روز شنبه از آتش‌سوزى در جنگل‌هاى رامسر و عباس‌آباد در استان مازندران خبر داده است.

ابوطالب وهابى، مدیر کل منابع طبیعى و آبخیزدارى استان مازندران در این باره گفته است:«جنگل‌هاى دالیخانى واقع در رامسر آتش گرفت و حدود یک هکتار از جنگل‌هاى منطقه طعمه حریق شد.»

وى همچنین با بیان این که این آتش‌سوزى از نوع سطحى است، و تلاش براى خاموش کردن آن ادامه دارد، افزوده است: «آتش‌سوزى دیگرى نیز در جنگل‌هاى عباس آباد به وقوع پیوست که با همکارى نیروى انتظامى، بسیج، شهردارى، هلال احمر و نیروهاى مردمى، آتش کاملا مهار شده و نیروهاى اداره کل منابع طبیعى وآبخیزدارى نوشهر در حال کنترل منطقه هستند.»

بر اساس این گزارش در آتش‌سوزى اخیر جنگ‌هاى استان مازندران حدود دو هکتار جطعمه حریق شده است، در حالى که در آتش‌سوزى روزهاى گذشته در این مناطق ۵۰ هکتار از مناطق جنگلى دچار حریق شده بود.

آتش‌سوزى در جنگل‌هاى مناطقى از شمال ایران، از جمله استان‌هاى گلستان و مازندران از حدود ۱۰ روز پیش آغاز شده و  گفته مى‌شود حدود ۳۰۰ هکتار از این جنگل‌ها را نابود کرده است

مهم‌ترین مناطق جنگلى ایران در شمال این کشور و در حاشیه دریاى خزر قرار دارد، که مساحت آنها حدود به یک میلیون ۸۵۰ هزار هکتار بالغ مى‌شود.

بر اساس آمارهاى اعلام شده از سوى سازمان حفاظت از محیط زیست ایران در سه دهه گذشته بیش از ۲۲ درصد از سطح جنگ‌هاى شمال ایران کاسته شده است.
iranazadiran - ایران - تهران
آتش به جان کسی که همه چیز را در ایران به آتش کشید. جایی که محبت نیست خدا هم نیست و از در و دیوار و زمین و آسمان آن نکبت و بلا و فتنه میبارد.
یکشنبه 7 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
ای اتش سوزیها کار خودشان است! اونجا یکی نیست به این بیشرف بگه مگه اتش نشانی هلیکوپتر و یا هواپیمای مخصوص اتش نشانی نداره که دم از صعب العبوری میزنی? ای بر دروغگو لعنت.
یکشنبه 7 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
از ملایان که تازی زاده هستند فقط انتظار چپاول و غارت میتوان داشت!. گمان نمی رود که آنها هنری جز دزدی و تجاوز و دروغگویی و دغلکاری بلد باشند. بنا بر این اگر تمامی مملکت ما هم بسوزد این بی وجدانان را خیالی نیست!
یکشنبه 7 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
100 درصد عمدی است
یکشنبه 7 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
خیلی حیف شد. امیدوارم باران بیاد و کمکی به جنگلهای بسیار زیبا و بکرم بکنه !
یکشنبه 7 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
دیگه اونقده چیزی به تجزیه * شدن کشور مون نمونده !!...
یکشنبه 7 آذر 1389

saeid.j - انگلستان - کاونتری
این چیزا که مهم نیست. به احمدی نژاد بگن, می گه برو بیرون خواب همایونی رو به هم نزن. مهم مردم فلسطین و لبنان و لیبی و ... هستند که در اسایش باشند. با این همه ادعا یه جنگل رو نمی تونن خاموش کنند؟
یکشنبه 7 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.