جزئیات بیشتر از توطئه بمبگذاری در مراسم درخت کریسمس اورگان


جزئیات بیشتر از توطئه بمبگذاری در مراسم درخت کریسمس اورگان

محمد عثمان محمود در سومالی متولد شده اما شهروند آمریکا است

یک نوجوان سومالیایی-آمریکایی که در جریان بمبگذاری نافرجام در مراسم تزئین درخت کریسمس در ایالت اورگان دستگیر شده، به تلاش برای استفاده از سلاح های کشتار جمعی متهم شده است.

محمد عثمان محمود که ۱۹ سال دارد و در سومالی متولد شده است بعد از آنکه کوشش کرد از طریق تلفن موبایل خود بمبی را در شهر پورتلند، مرکز این ایالت، منفجر کند، دستگیر شد.

این بمب تقلبی بود و توسط مامورین اطلاعاتی مخفی آمریکا به او داده شده بود.

گفته می شود آقای محمود که تبعه آمریکاست با فرد مظنونی در شمال غرب پاکستان در ارتباط بوده است.

او خودروی حامل بمب تقلبی را به نزدیکی محل مراسم کریسمس برد، اما ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه عصر جمعه، حدود ۲۰ دقیقه پیش از آغاز مراسم روشن کردن چراغ های تزئینی درخت کریسمس دستگیر شد.

دادستان ها می گویند او فریاد "الله اکبر" سر می داده و با مامورین درگیر شده است.

مدارک دادگاه نشان می دهد که پرونده او به اوت ۲۰۰۹ و تماس های ایمیلی وی با شخص مظنونی در پاکستان باز می گردد.

یک مامور پلیس فدرال با محمد عثمان محمود تماس می گیرد و وانمود می کند رابط این شخص است.

آرتور بالیزان، مامور ویژه اف بی آی، گفته است: "تهدید بسیار جدی بود؛ تحقیقات ما نشان می دهد که محمود قطعا مصمم به حمله بزرگی بود. مایلم به مردم این منطقه اطمینان خاطر بدهم که ما به هیچ وجه به او فرصت چنین حمله را ندادیم."

روزنامه "ارگانیان" به نقل از دوایت هورتون، دادستان اورگان، نوشته است که این حادثه نشان می دهد که حتی در ایالت اورگان هم عده ای مصمم به کشتن مردم آمریکا هستند.

مامور مخفی اف بی آی به آقای محمود گفته بود که "کودکان زیادی" در مراسم درخت کریسمس هستند، اما او ظاهرا پاسخ داد که به دنبال حمله به "جمعیت زیادی است که همراه با خانواده هایشان تعطیلات را جشن می گیرند."

بر اساس گزارش های منتشر شده، محمد عثمان محمود به مامور اف بی آی گفته است که از ۱۵ سالگی به فکر جهاد علیه کفار بوده است.

mjrad - ایران - ایران
این تروریست ها را که نام مقدس الله اکبر را هم یدک میکشند بکشید تا ریشه شون قطع بشه
یکشنبه 7 آذر 1389

amir pishro - ایران - تهران
سریال 24 اینم فکر کنم جک باور دستگیرش کرده
یکشنبه 7 آذر 1389

shila123 - انگلستان - لندن
اگه به این حرومزاده ها پول و خونه مفت ندن اینا اینجوری هار نمیشن . تو انگلیس هم زیادن چنان بویی میدن که آدم نمیتونه از 3 متریشون رد بشه . همشون هم 7-8 تا توله دارن .
یکشنبه 7 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
یکی نیست به این عوضی بگوید آخه پدر سگ اگه امریکائیها کفار هستند پس چرا رفتی و تبعه آمریکا شدی؟ حیف اون غذائی که قراره در زندان به این کله خراب بدهند!
یکشنبه 7 آذر 1389

fardin01 - ایران - تهران
این الله کی می خواد دست از سر ما برداره
یکشنبه 7 آذر 1389

Amir-deltange vatan - یوکی - کاردیف
توی یوکی من با خیلیهاشون برخورد دارم حتی یک کلمه إز قران هم نمیتونن بخوانند هرجی ملاشون بکه میکن اون درسته واقعا کاسه داغتر إز اش،إز عقل و خرد هم خبری نیست .ارزویشان هم کشتن دو یهودیه برای رفتن به بهشت،ولی برام عجیبه که جقدر راحت اینجا اقامت میکیرند؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 7 آذر 1389

kaveh123 - کانادا - تورونتو
این شعار باعث قدرتشون میشه با همین شعار ایران رافتح کردند . باید در مفابلشون ما با فریاد خدا بزرگه در مقابلشون بایسیم. خدای واقعی در قلب همه انسانهاست .
یکشنبه 7 آذر 1389

reza74 - ایران - شیراز
سلام دوستان همیشه فکر می‌کردم که الله فقط مخصوص مسلمانان هست ولی‌ بعدا متوجه شدم که مسیح های عرب هم از همین نام برای خدا استفاده میکنند و جالبتر اینکه الله نام یکی‌ از بت‌های قدیمی‌ عربستان هست که آفریننده معنی داشته . به هر حال اگر واقعا الله هم وجود داشته باشد مطمئناً طرفدار از بین بردن مخلوقات خودش نباید باشه پس یه جاهای این وسطها (قر آن ) یه چیزایش با عقل جور نمیاد خواهش می‌کنم مسولان سایت لینک زیر را حذفش نکنند این لینک به ویکی پدیا برای واژه الله است . همون که برای بعضیها مقدس برای بعضیها بانگ مرگ و برای من یک داستان که واقعیتش معلوم نیست. https://en.wikipedia.org/wiki/%EF%B7%B2
یکشنبه 7 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
بابا دست مریزاد به عده ای از حقوق بگیران جهود داستان نویس فیلم های جنائی هالیوودی که راهشون رو تو سیاست خونه کاخ سفید پیدا کردن و مردم دنیا رو روز روشن شمع دستشون میدن که تاریکه !! عده ای از داستان نویسان و طراحان و سناریو پردازان فیلم یازده سپتامپر و انفجار برج های دوقلو در امریکا برای ساختن یه فیلم هالیوددی کل داستان فیلم را بسیار برای بهانه تراشی و لشکرکشی امریکا و اسرائیل به آسیای میانه جالب بنظر میرسید به ادراه نضامی امریکا فروختند !! تحت عنوان حمله اول بهتر است از دفاع در آخر است یه سومالی بیکاره و یا مامور خودشون رو پول دادن که بیا تو بشو تروربست که ما تو رو بگیریم که بقیه جرات نکنن بمب بزارن !! یکی دیگر از جوک های سیاسی باور کننده برای مردم فرهنگ همبورگری و کوکاکولائی اینست که : آقای محمود که تبعه آمریکاست با فرد مظنونی در شمال غرب پاکستان در ارتباط بوده است!! حالا هر کس به پاکستان تلفن کند مظنون است ولی به هندوستان نه !!!
یکشنبه 7 آذر 1389

برگشته - بحرین - محرق
این هست نتیجه مار در استین پرورندن . انگلیسها برای از بین بردن عثمانیها و تفرقه انداختن وهابیت را ساخت و بدنبال انها امریکا برای منافع سیاسیش طالبان و القاعده را بوجود اورد.
یکشنبه 7 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
fardin01-ایران- تهران. دوست عزیز سلام. فردین جان زدی تو خال.
یکشنبه 7 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
ایشان brain wash شدن
یکشنبه 7 آذر 1389

farzad_s - ایران - تبریز
خب چیکار کنه بیچاره اسلام ناب محمدی همینه دیگه میخواد بره پیش هزارن حوری بهشتی --قتل فی سبیل الله
یکشنبه 7 آذر 1389

zehna.bastas - ایران - lمشهد
تروریستها بی دینترین مردمند در باطن نه ظاهر
دوشنبه 8 آذر 1389

zehna.bastas - ایران - مشهد
تروریستها بی دینترین مردمند در باطن نه ظاهر
دوشنبه 8 آذر 1389

kamia1 - المان - کلن
برگشته - بحرین - محرق!!! حقا که نکته بین و دقیق هستئ..
دوشنبه 8 آذر 1389

a.ahooraei - آلمان - کلن
من فکر میکنم اسلام الان دیگه تبدیل به کالای فرسوده ای شده که باید به کشورهای آفریقایی صادر شه.الآن دیگه جو اجتماعی آفریقا جون میده واسه اینکه این آخوندها برن پول درآرن.
دوشنبه 8 آذر 1389

بابک - ایران - سبزوار
به این اشغال نباید رحم کنند .
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.