گزارش‌هاى ضد و نقیض درباره تلاش براى ربودن هواپیماى ایران‌ایر

 
گزارش‌هاى ضد و نقیض درباره تلاش براى ربودن هواپیماى ایران‌ایر

به دنبال انتشار گزارش‌هایى درباره خنثى شدن یک مورد تلاش براى هواپیماربایى در مسیر تهران - دمشق، در حالى که شرکت هواپیمایى جمهورى اسلامى این اقدام را به «فردى با وضعیت روانى نامناسب» نسبت داده، سپاه پاسداران می‌گوید، «هواپیماربا از عناصر ضد انقلاب و با هویت مشخص» بوده است.

به گزارش خبرگزارى‌هاى داخلى ایران، شاهرخ نوش‌آبادى، سخنگوى شرکت هواپیمایى جمهورى اسلامى، روز شنبه، اعلام کرده است، در پرواز روز جمعه این شرکت به مقصد دمشق، فردى که «وضعیت روانى نامناسبى داشته با اعلام این که قصد دارد هواپیما را برباید، موجب بروز همهمه‌ میان مسافران شده بود، که بلافاصله مسئولان امنیت پرواز فرد خاطى را دستگیر کردند.»

وى همچنین افزوده است: «مسئولان امنیت پرواز هواپیما که متوجه وضعیت غیرعادى روحى این مسافر شده بودند، پس از ‌صحبت با وى، او را از نظر روحى و روانى کمى آرام کردند و هواپیما به سلامت در فرودگاه دمشق نشست.»

سخنگوى هواپیمایى جمهورى اسلامى در تشریح این حادثه گفته است: «هواپیماى ایرباس شرکت هواپیمایى جمهورى اسلامى ایران، هما، به شماره پرواز ۵۱۷ که دیروز تهران را به مقصد دمشق ترک کرده بود، در نزدیکى شهر دمشق با ادعاى واهى یکى از مسافران مبنى بر اینکه بمبى در اختیار دارد و این هواپیما باید در کشور دیگرى به زمین بنشیند، مواجه شد.»

وى بدون اشاره به نام کشورى که فرد مذکور خواستار فرود هواپیما در آن شده بود، افزوده است: «پس از مطرح شدن این ادعا، امنیت پرواز وارد عمل شده و موضوع را با خلبان درمیان مى‌گذارد. خلبان نیز به سرعت از برج مراقبت فرودگاه دمشق خواستار فرود مى‌شود.»

همچنین سخنگوى هواپیمایى ایران با بیان این که پس از مذاکره امنیت پرواز با فرد مورد نظر مشخص مى‌شود که ادعاى وى در باره وجود بمب در هواپیما «واهى» بوده است، اظهار داشته است: «براساس گزارش‌هاى رسیده، این فرد هیچ چیزى دراختیارش نبوده و ظاهرا این اقدام به دلیل مشکل روانى وى انجام شده است.»

این در حالى است که سپاه پاسداران، که مسئولیت امنیت پرواز را در ایران بر عهده دارد، با انتشار اطلاعیه‌اى از «ناکامى تلاش ضد انقلاب براى ربایش هواپیماى جمهورى اسلامى در مسیر تهران- دمشق» خبر داده است.

در اطلاعیه سپاه در این باره آمده است: «با اقدام قاطع و به موقع گارد امنیت پرواز سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و هوشیارى کروى پرواز، تلاش یکى ازعناصر وابسته به ضد انقلاب براى ربودن هواپیماى جمهورى اسلامى ایران در مسیر تهران- دمشق ناکام ماند.»

سپاه پاسداران در تشریح این اتفاق در اطلاعیه خود آورده است: «در آخرین ساعات شب گذشته و طى پرواز شماره ۵۱۷ شرکت هواپیمایى ایران ایر در مسیر تهران- دمشق، فردى با هویت مشخص و از عناصر وابسته به ضد انقلاب با ایجاد رعب و وحشت درون پرواز و در بین مسافرین با ادعاى بمب‌گذارى و انجام مقدمات اولیه قصد ربایش این هواپیما به مقصد مورد نظر را داشت.»

در این اطلاعیه نیز بدون اشاره به «مقصد مورد نظر هواپیماربا» آمده است: «پس از دستگیرى عامل اجراى نقشه هواپیماربایى و انجام اقدامات تامینى لازم توسط نیروهاى متخصص امنیتى، هواپیماى مذکور با انجام مسافرگیرى به مقصد تهران بازگشت.»
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
همین فرداست که در کردستان بمب بگذارند و بعد بگویند این هواپیماربای دستگیر شده عامل بمب گذاری بود.
یکشنبه 7 آذر 1389

marsel - ایران - تهران
حالا خوبه گزارش سخنگوى شرکت هواپیمایى کاملاً واضح و مشخصه که طرف خل وضع بوده! بیچاره ها بدنبال کسب آبرویی برای سپاه آدم کش و آدم خور هستن و البته کمی ماجراجویی!
یکشنبه 7 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
بسیار محرمانه !!. دستور از دربار ولایت فقیه و رئیس جمهور شده تقلبی گماشتگان انگلیستان به مجیریان و جیره خواران تازی زاده و شلاق زنان و خانواده های محترمشان !! . برای نشان دادن قدرت و تولید خفقان بیشتر هر روز یه برنامه فوتبال سیاسی و تاتر سیاسی راه بیندازید..بگیر ..بگیر. بکش ..بکش راه بیندازید. ضد انقلاب را بگیرید..هواپیما ربا را بگیرید...جاسوس را بگیرید...!! برید بابا خر خودتونید ..این ملکه انگلیس چند سالش می خواد بسه که نمی میره که ما بلاخره از شره گماشتگانش تو ایران راحت بشیم !!
یکشنبه 7 آذر 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
سپاهیا کارشان همین است اگر اتفاقی یک تگرگ از اسمان به سر یکیشان بخورد میگویند که با مدرک موثق متوجه شدیم که این کار عناصر ضد انقلاب و بیگانگان است
یکشنبه 7 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.