استاندار کهگیلویه وبویراحمد : گاودانه‌پل نمی‌خواهد، مردم از روستابروند

 
استاندار کهگیلویه وبویراحمد : گاودانه‌پل نمی‌خواهد، مردم از روستابروند

آینده نیوز : استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: جابجایی روستای گاودانه که ساکنان آن با مشکل عبور از رودخانه مواجه هستند، مناسب ترین گزینه برای حل مشکلات است.

به گزارش خبرنگار مهر در یاسوج، قوام نوذری در بازدید از روستای گاودانه درجمع مردم این روستا افزود: برای نجات اهالی روستا و خدمات رسانی بیشتر این پیشنهاد را که به نظر منطقی و معقولانه می رسد به اهالی روستای گاودانه ارائه کرده ایم.

نوذری بیان کرد: هر تصمیم، راه حل و راهکاری که مسئولان برای حل مشکلات این روستا اتخاذ کنند با مشورت، همفکری و هم اندیشی با اهالی روستا صورت خواهد گرفت.

گاودانه قابلیت توسعه ندارد
وی اظهار داشت: برخی از مردم احداث پل ارتباطی را تنها مشکل اساسی خود عنوان کرده اند اما به نظر می رسد اگر این مشکل هم در اسرع وقت حل شود، این روستا قابلیت چندانی برای توسعه و خدمات رسانی بیشتر با وجود شرایط حاکم بر خود نخواهد داشت.

استاندارکهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: هم اکنون برآوردی که کارشناسان و متولیان امور برای احداث پل ارتباطی و جاده دسترسی انجام داده اند، حدود 10 میلیارد ریال هزینه دربردارد که اگر مردم روستای گاودانه همین اعتبار را در جایی و یا مکان مناسب دیگری با امکانات رفاهی بهتر هزینه کنند کاری عاقلانه و منطقی را انجام داده اند.

وی بیان داشت: با توجه به آماری که از طریق کمیته امداد حضرت امام (ره) و برخی نهادها اعلام شده جمعیت این روستا چیزی حدود 34 خانوار بیشتر نیست و با توجه به قانون برنامه چهارم توسعه مبنی بر اینکه خدمت رسانی برای روستاییان بالای 50 خانوار صورت بگیرد، امکان خدمات دهی به اهالی این روستا را برای ما محدود کرده است.

نوذری افزود: البته این در حالیست که با وجود این قانون، انواع خدمات شایسته به روستاهای زیر 50 خانوار نیز ارائه شده است.

استاندارکهگیلویه وبویراحمد گفت: لازم است که فرماندار کهگیلویه، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان محلی با بررسی کارشناسی این درخواست و پیشنهاد و در صورت اتفاق نظر خود مردم، کارشناسان و مسئولان محلی کار تجمیع و عزیمت مردم به جایی مناسب تر را آغاز کنند تا این معضل اساسی برای همیشه از روستای گاودانه رخت بربندد.

نوذری به برخی خدمات دولت و نظام جمهوری اسلامی برای رفع مشکلات و تنگناهای موجود در این روستا اشاره کرد و افزود: دولت خدمات زیادی به ویژه در یکی دو سال گذشته در این روستا انجام داده است.

مردم گاودانه تحت تاثیر برخی رسانه ها قرار نگیرند
وی خدماتی از قبیل برق رسانی، آب آشامیدنی، راه ، مخابرات، مدرسه ابتدایی و ایجاد ایستگاه تلویزیونی را از مهمترین فعالیتهای دولت در این روستا عنوان کرد و افزود: انتظار می رود که مردم روستای گاودانه تحت تاثیر برخی رسانه ها و افراد قرار نگیرند و با وجود یک مشکل کل خدمات نظام و دولت را زیر سوال نبرند.

نوذری گفت: مطمئن باشید اینگونه سیاه نمایی ها به هیچ وجه به نفع نظام و مردم نخواهد بود.

وی بیان کرد: چنانچه اهالی روستای گاودانه اقدام به ترک این روستا کنند پل و جاده دسترسی احداث شده برای استفاده گردشگران و مردمی که برای تفریح به این روستا عزیمت می کنند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گاودانه محل مناسبی برای زندگی کردن نیست
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه ، بهمئی و چرام در مجلس نیز در این بازدید، با تایید پیشنهاد استاندار خواهان همکاری و همراهی بیشتر مردم روستای گاودانه برای رفع این مشکل اساسی شد.

حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری افزود: هم اکنون طرح مطالعاتی برای احداث پل توسط کارشناسان انجام شده و حتی اعتبار لازم نیز برای آن پیش بینی شده ولی به نظر می رسد که این روستا محل مناسبی برای ماندن و زندگی مردم نیست.

وی بیان کرد: شاید یکی از دلایل اصلی مخالفت مردم برای خروج از این روستا زمینهای کشاورزی آنان باشد که در این راستا مردم وکشاورزان می توانند با امکاناتی که برای آنها در نظر گرفته خواهد شد، امور کشاورزی خود را ادامه دهند.

در حالی مسئولان استان جابجایی روستا را مطرح می کنند که هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی دستور رسیدگی فوری به وضعیت ساکنان روستای " گاودانه علیرضا" در استان کهگیلویه و بویراحمد و احداث پل پیاده روی برای عبور آنها از رودخانه مارون را صادر کرد.

اعتبارساخت این پل نیز توسط وزیر تامین شده و مهندسان جهادی برای بررسی و شروع کار پروژه عازم این روستا شده اند.

روستانشینان محروم در استان کهگیلویه و بویراحمد برای خروج از روستا مجبورند از رودخانه ای که بین جاده و محل زندگیشان واقع شده با "گرگر" عبور کنند. گرگر تا به حال انگشت دست اعضای چندین خانواده روستایی را قطع کرده است.

نظرات کاربران سایت آینده نیوز در مورد این مطلب :

*عجب مسئولین دلسوزی ای دولت روی کار آورده؟؟؟؟؟؟؟؟

*این پیشنهاد بسیار غبر منطقی است چرا که حس وطن پرستی و تعلق خاطر را در نظر ندارد و همچنین طبق گفته استاندار این روستا از امکانات اولیه برخوردار است پس بدلیل احداث یک پل نباید مردم را با کوچ اجباری به یک جای جدید که نیاز به امکانات زیربنایی اولیه دارد مجبور کرد و در آخر باید گوشزد کنم که این امر باعث مهاجرت همان 30 خانوار به شهر می شود چیزی که دولت خودش در برابر آن مقاومت می کند .

*کلاس کامپیوتر بانوان کومور واجبتره

*الان مردم روستای گاودانه دارن می گن ولمون کنید بابا پل نخواستیم

*اهالی روستا، به هوش باشید و به انگشتانتان محکم و انقلابی بگوئید: ای انگشتان دستِ ما شما اجاره ندارید قطع شوید!! پل نداریم که نداریم، اگر شما انگشتانِ ما، قطع نشوید، این رسانه ها نمیتوانند ما و مردم بی فکر ما را تحت تاثیر قرار دهند.

*رو رو برم وای.

*باید خدمت اقای نوذری عرض کنیم که هر کس انتقاد میکند را سیاه نمایی نفرمایید لطفا بی کفایتی خود را توجیه نکیداگر اب و برقی انجام شده وظیفه دولت بوده منت سر مردم نگذارید از جیب خود مردم خرج میکنید بعد برای کار انجام دادن هزار بهانه میارید واقعا کی شما رو استاندار کرده افرین

*نکته ای که برای من سوال است اینه که جناب استاندار خودشان با چه وسیله ای به روستا سر زدند؟با هلیکوپتر یا همان گر گر؟

*بابا باهوش!!! اون وقت اون زمینها را ول کنند!! الحق که عجب مسئولی یاده کارتون "همینه" بخیر!!!

*پاک کردن صورت مسئله.....به همین راحتی...

AMIRJAM73 - بلژیک - آنتورپ
وقتی هر بیسوادی بشه مسئول حل مشکلات مردم بهتر از این نمیشه
یکشنبه 7 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
نکته ای که توجه مرا جلب کرد اینست که هر گاه صحبت از هزینه ای برای مردم به میان میاید ارقام به ریال خوانده میشوند مثل مثال بالا 10000000 ریال اما وقتی صحبت از بذل و بخشش به تروریستهای حماس و حزب الاه مبالغ به دلار است بطور مثال فقط 10000000 دلار. اما مورد دوم احتیاج به تحقیق و بر رسی و کار کار شناسی ندارد یک چشمک اقا کافیست.
یکشنبه 7 آذر 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
مردم عزیز و ترکیده از نعمات انقلاب پر افتخار اسلام ناب محمّدی شما دو راه در پیش رو دارید اول از گاودانه بروید به محل زندگی استاندار اسلام پناه یعنی طویله و دوم یک نفر از عربهای لبنان رو بیارید اونجا چون بلافاصله دولت ما چون دلش برای اندوه لبنان میخاره سریع یک فقره سی و سه پل براتون میزنه اما از شوخی گذشته نمیشه بجای گرگر یک دستگاه پیشرفته تر مثل تله سی یژ اونجا نصب کنن هرچند که این چیزا به عقل آدمای ذوب شده در ولایت نمی رسه و باید منتظر باشیم حضرت خودش بیاد یک فکری واسۀ این مشکل بکنه
یکشنبه 7 آذر 1389

homeless - انگلیس - لندن
خاک بر سرتون با این راه حل پیدا کردنتون!!!!
یکشنبه 7 آذر 1389

louisette - فرانسه - مارسی
ارائه طریق این حضرت را نگاه کنید.برگشتیم بدوران لوئی شانزدهم وماری آنتوانت که گفته بود :خوب اگر مردم نان ندارند پس شیرینی بخورند.
یکشنبه 7 آذر 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
ای آشغالهای جمهوری نکبت بار بالاخره یکی پیدا میشه برای این بنده های خداپل بسازه شماحرامیان کی دلتان به حال ملت سوخته که این دومین مرتبه باشه
یکشنبه 7 آذر 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
هر چی‌ فکر کردم که چیزی ننویسم دیدم نمی‌شه، یکی‌ به این مادر به عزا بگه آخه ۱ میلیارد تومن ندارین واسه مردمتون خرج کنین اونوقت گونی گونی دلار میریزین تو شکم اون تروریستهای عرب. این مردک رو باید از همون گرگر آویزونش کرد تا حرف زدن، چرت پرت گفتن یادش بره، بی‌ ناموس
یکشنبه 7 آذر 1389

بابک - ایران - سبزوار
به این می گویند استاندار خل و چل
یکشنبه 7 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
دوستان عزیز فعلا فلسطین و لبنان واجبترند همین الان اگر مسولین زحمتکش البته برای بیگانگان بفهمند که یه روستا توی این کشورها بدون پل هست شبانه روزی یه پل مجهز می سازند
یکشنبه 7 آذر 1389

hassan5 - ایران - تهران
یک میلیارد تومان یعنی یک میلیون دلار . اگر یک میلیون دلار به حزب الله لبنان یا فلسطین بدهند مطمئنا پرت میکنند توی صورتشان.
یکشنبه 7 آذر 1389

نادان - اتریش - وین
حالا که هیچکس به داد این بیجاره ها نمیرسه فکر نمیکنید بهتر باشه یه طناب از زیر یا کنارش وصل بکنن و طناب را بکشن?
یکشنبه 7 آذر 1389

hassan5 - ایران - تهران
یک میلیارد تومان یعنی یک ملیون دلار . اگر یک ملیون دلار به حزب الله لبنان یا فلسطین بدهند مطمئنا پرت میکنند توی صورتشان.
یکشنبه 7 آذر 1389

مهرتابان - ایران - تهران
perspolisi - استرالیا - سیدنی . گل گفتی. .
یکشنبه 7 آذر 1389

perestige - ایران - تهران
واقعا باید چی گفت؟!!!!!
یکشنبه 7 آذر 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
دریغ از یه جو غیرت ومردانگی که در وجودت کثیفت نیست اقای استاندار
یکشنبه 7 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
استاندار دولت تقلبی نژاد بهتر از این نمیشه
یکشنبه 7 آذر 1389

KSD91022 - ایران - تهران
بیچاره مردم روستا.
یکشنبه 7 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
قربون اون دهنت ..صورتتو بیار جلو که یه ماچ بزم رو اون لوپات..لاقل تو یکی فهمیدی !. ای کاش دور تا دور تهرون هم آن زمان دریای عمیق و پر آبی بود و پلی هم نبود که تازی ها و تازی پرستان از روش عبور کنند و به تهرون یورش بیارن و از اون شهر قشنگ و با فرهنگ یه قلعه تازیان خون آشام بسازند !! . بر پدر و مادر اروپائی ها هم لعنت که با اتوبوس سازی و اتوبوس فروشی تو ایران هرچی اراذل الدنگ بیسواد و دزد و عقده ای و عملی و.....مثل میکروب از دهات ها به شهرها رسوندند و ریشه فرهنگ اصیل ایرانی چندین هزار ساله رو دارن با هاش خشک می کنن !!
یکشنبه 7 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
نادان - اتریش - وین... بادرود.پیشنهادخوبی نمودید شما بسیار دانا هستید. نام برگزیده برازنده شما نیست.پیروز باشید بدرود
دوشنبه 8 آذر 1389

dara20 - ایران - تهران
قرار بود ملت اقا و سرور خودشان بشوند اما اکنون بردگی و خفت ملت در برابر این حکومت فاسد اسلامی اشکار است. یک مشت گاو و گوساله پست و مقام ار شده اند خدا را هم بنده نیستند. خر تو خر تر از این شاید فقط در افریقا وجود داشته باشد. بیچاره مردم ایران که فریب قولهای خمینی شیاد پفیوز را خوردند و یم رژیم دهشتناک مافیائی برای خویشتن تراشیدند.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.