املت سوسیس و پیازچه

 
املت سوسیس و پیازچه

 مواد لازم


روغن زیتون
یک سوم فنجان پیازچه خرد شده
یک چهارم فنجان گوجه
سه قاشق مرباخوری آب
سه عدد سوسیس
پنج تا شش عدد تخم مرغ
کمی آویشن


 طرز تهیه


روغن را در تابه ای ریخته و سپس پیازچه های خرد شده را در آن تفت دهید.

سپس سوسیس را خرد کرده و به مواد درون تابه بیفزایید و صبر کنید تا برای چند دقیقه کاملاً تفت داده شود.

سپس رب گوجه را به آن اضافه کرده و به میزان دلخواه نمک و فلفل به آن اضافه کنید. سه قاشق آب را به مواد اضافه کرده و برای یک دقیقه دیگر آنها را با هم تفت دهید. تخم مرغ ها را در کاسه ای شکسته و خوب هم بزنید و به آرامی به مواد درون تابه اضافه کرده و هم بزنید.

سپس روی آن آویشن ریخته و با نان میل کنید.

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
یک چهارم فنجان گوجه? سپس رب گوجه را به آن اضافه کرده ...یعنی چی ؟ غذای به این سادگی با این اشتباهِ دستور پخت باشه دیگه وای به حال بقیه!
یکشنبه 7 آذر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
حمیدالله خان الهی خودت روفوزه بشی بعد از 12 سال آلمان بودن حالا برم Deutschkurs ؟ نه رشته‘ تحصیلی من چیز دیگه ایه برات به فارسی نمیتونم خوب توضیح بدم چون مترادفش تو فارسی کمتر پیدا میشه آلمانیش را تو ایمیل می نویسم. میگم شاگردت خیلی بدجنسه . وقتی بدجنسی میکنه شاگرد تو هستش ولی وقتی پسر خوبیه پسرخاله‘ خودمه. ببین تو شیرینی روسی چی برام نوشته. در ضمن دیونه ؟ منو جناب پهلوی را میگی ؟ باور کن میخواستیم بهت ستاره بچسبونیم یک مرتبه کُنده شد افتاد. حالا از everybody کمک بگیر شاید یکی این وسط دلش رحم اومد تا خوبت بشه . راستی حمیدالله خان تو 3 دقیقه سر کارت دیر رسیدی خدا رحمت کرد البته خودت خدایی . من یکبار 40 ثانیه سر کارم دیر رسیدم باید یک لنگه پا می ایستادم و جواب پس میدادم البته دیرآمدگیم را تقصیر مشکل تکنیکی آسانسور گذاشتم .
یکشنبه 7 آذر 1389

Felfel GHermez - آفریقای جنوبی - ژوهانسبورگ
چون فلفل نداره اصلا خوشمزه نیست من نمیخوام...فقط فلفل قرمز غذارو خوشمزه میکنه
یکشنبه 7 آذر 1389

be man megan khoda - کویت - کویت
همیشه به من می گفت زندگی وحشتناک است ولی یادش رفته بود که به من می گفت تو زندگی من هستی روزی از روزها از او پرسیدم به چه اندازه مرا دوست داری گفت به اندازه خورشید در اسمان نگاهی به اسمان انداختم دیدم که هوا بارانی بود و خورشیدی در اسمان معلوم نبود شبی از شبها از او پرسیدم به چه اندازه مرا دوست داری گفت به اندازه ستاره های اسمان نگاهی به اسمان انداختم دیدم که هوا ابری بود وستاره ای در اسمان نبود خواستم برای از دست دادنش قطره ای اشک بریزم ولی حیف تمام اشکهایم را برای بدست اوردنش از دست داده بودم .
یکشنبه 7 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین. ممنون که جور دیگران را میکشی عزیزم. ببین چطو میدون رو هر وقت بخوان یا حالشو نداشته باشن خالی میکنن بعد از ما انتظار حضور همیشگی با هر حالی دارن ای دل غافل من و تو هم شانس که نداریم :)
یکشنبه 7 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
پهلوی خان ، اصفهان جون ،محسن خان ، پریا گله، به من میگن خدای با وفا ، شقایق عزیز ، کاترین خوب ، دنی شیطون، حمید جون (و هر کدوم دیگه که از قلم افتادین) فدای تک تکتون و صفا و محبتتون برم من. چرا چیزی نمی نویسین نکنه از حرف من ناراحت شدین و اینکه ممکنه بعله برم. من قربون همتون میشم بیخود میکنم برم خوب شد. غلط میکنم خوب شد. حالا اذیت نکنین گریه میکنم رحم کنین اینقدر از این چشمای بدبخت کار کشیدم که اگه دوقطره اشک بیاد تا دوروز میسوزه و بیچارگی دارم.
یکشنبه 7 آذر 1389

shiva safapour - ایران - تهران
غریب است دوست داشتن. و عجیب تر از آن است عاشق بودن . وقتی می دانیم کسی را با جان و دل می پرستی و نفس ها و صدا و نگاهمان در روح و جانش ریشه دوانده .هر چه من عاشق تر من سر خوش تر .تقصیر از من نیست . تقصیر چشمان زیبای اوست ..ایران تهران
یکشنبه 7 آذر 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین خدمت ابجی اصفهونی عزیز عرض کنم که:امروز ملکة الله در منزل به حمیدذلیل الله خان هشدار دادند که بیشتر. از کوپنم تو نت وقت صرف کرده ام.بنا بر این مجبور شدم که برای فروکش کردن خشم ملکة الله اعظم.پنجره ها بشستم. اشپزی بکردیم.جارو بزدیم. نون لواش ایرانی به پختیم.(دستمان هم بسوخت)همه لگن و بشقاب ها را هم بشستیم.لباسها را اتو کرده و در گنجه بچیدیم.من الان حمید جنازة الله خان هستم.حالا خوبت شد? بابام امروز در امد.به قول shiva safapour هیچ چیزی من رو از این خوشحال تر نمیکنه که :کپه مرگم را بگذار. اتریش وین .
یکشنبه 7 آذر 1389

be man megan khoda - کویت - کویت
iranazadiran - ایران - تهران مگه کسی هم میتونه از شما نارحت بشه..من که به شخصه از شما جز خوبی چیزی ندیدام
دوشنبه 8 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
iranazadiran - ایران - تهران-درودبرشمانازنین بانو ,متاسفانه درگذشت مادربزرگ عزیزم بی حوصلگی این چندروزه من رو امروز تکمیل کرد وبه همین منظوراصلا روحیه خوبی ندارم وهنوزدرشوک هستم وبایدراهی تهران بشوم هرزمان حال مساعدی پیداکردم بنده حقیرباافتخاردرکنارتان خواهم فدای شماعزیزم امیدوارم همیشه سالم وتندرست باشید بدرود.
دوشنبه 8 آذر 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
من تا همین حالا فکر می‌کردم عنوان این صفحه «املت سویسی و پیازچه» یا به عبارتی؛ طرز تهیه املت سویسی رو اموزش داده! هربار هم به این تایپک سر زدم، پیش خودم گفتم؛ اخه دیگه تخم‌مرغ و گوجه رو قاطی کردن مگه ایرانی و فرانسوی و سویسی داره! از بس امروز این صفحه سوت و کور بود، گفتم؛ من که پختن املت ایرانی رو بلدم، بذار املت سویسی رو هم یاد بگیرم تا حداقل این همه که توی این دو سال به بخش اشپزی اومدم و رفتم و این همه تو سرو کله همدیگه زدیم، دوزار چیز هم یاد گرفته باشم! بعدش که اومدم بخونم، دیدم زرشک، اینکه املت سوسیسه! من تا امروز توی بخش اشپزی، طرز تهیه هیچ خوراکی رو تا اخر نخونده بودم!
دوشنبه 8 آذر 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
katrina - اسکاتلند - گلاسگو --- کاترینای گرامی‌، درگذشت مادر بزرگتان را تسلیت عرض می‌کنم و برای شما و خانواده محترمتان صبر و شکیبائی آرزو می‌کنم.
دوشنبه 8 آذر 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
iranazadiran - ایران - تهران --- دوست محترم، سعی‌ کردم با ایمیل پاسخ شما را ارسال کنم، اما گویا آن قسمت پر شده و احتیاج به جا باز کردن دارد. در هر صورت از لطف سرکار متشکرم ، و نظر به عزادار بودن دوستمان، اخلاقا مثل دیگران ، خود را موظف به رعایت میدانم.
دوشنبه 8 آذر 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
katrina - اسکاتلند - گلاسگو کاترینای عزیز:بهتون تسلیت میگم.باید قبول کرد. که زندگی همینه دیگه. چند سال پیش تنها برادرم من که 28 سالش بوددر یک سانحه رانندگی جون خودش را از دست داد.ادم از فردای خودش خبر نداره. مثلااین امکان داره که همین pahlavi100 خودمون تایک ساعت دیگه بمیره.یا همین iranazadiran معلوم نیست که تا امشب زنده هست یا نه.یا حتی خود من اصلا نمیدونم که 120 سال دیگه چطوری می میرم. در هر صورت من را در غم خودتون شریک بدونید.
دوشنبه 8 آذر 1389

wildpiony - هند - بمبیی
katrina - اسکاتلند - گلاسگو - ای واییی عزیزم تسلیت میگم. چرا به من زودتر نگفتی؟ ایشالا غم آخرتون باشههه:((((
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
be man megan khoda - کویت - کویت. ممنون از لطف شما عزیز گرامی. این به خاطر حسن نیت شماست وگرنه البته که باعث آزار شده و میشوم اما باور کنید عمدی در کار نیست یا از سر نادانیست و یا متاسفانه از سر صراحت لحجه ام.
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو. کاترین عزیز تسلیت من را بپذیر و در غم خود شریک بدان. دلگیر نباش این رسم ناخوشایند و همیشگی زندگی ازجهتی ست که عزیزانمان را از دست می دهیم و از جهتی خوشایند که یاد آوری شویم دنیا به هیچ کس وفادار نبوده و نخواهد بود تا هستیم قدر یکدیگر را بیشتر بدانیم و حق هم را مراعات کنیم چرا که فردا همه دوباره چشم در چشم هم خواهیم داشت تا شرمنده روی هم نشویم.....
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
...البته اسم تو و شقایق نازنین را در لیست دوستان آوردم به این منظور که بدانید از دوستانم هستید وگرنه صرفنظر از این موضوع ناراحت کننده که برایت پیش آمده تصورم بر این بود که به خاطر اینکه دوست اصلی شما هما خانم در جمع نیست و آشتی به جایی نرسید شما هر دو حضور ندارید و این حق شماست. اما من به شما دختر گل خاطر جمعی بدم که من از هیچ کس کینه ای بدل ندارم. هر چه کنی به خود کنی گر همه خوب و بد بود. چون ایشان خودشان نخواستند دل دوستان قدیم و جدید خود را به دست آورده و حداقل از رفتار نامناسبشان عذر خواهی کنند بنده خواستم به ایشان رسم و اصول رفاقت را یاد آوری کنم تا تنها به شعار در مورد آن نپردازیم و دوستی هامان صوری نباشد بلکه حقیقی باشد....
دوشنبه 8 آذر 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو// من هم درگذشت مادربزرگ گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض می‌کنم و آرزوی صبر و سلامتی برایتان دارم.
دوشنبه 8 آذر 1389

be man megan khoda - کویت - کویت
katrina - اسکاتلند - گلاسگو سلام کاترینا در گذشت مادر بزرگه عزیزتان رو تسلیت میگم خدا رحمتش کنه حتملا برای شادی روحش فاتحه میخونم
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.....مهم این است ایشان هر رفتاری که هر چند لطمه زننده با بنده و دیگران داشتند اصل نیست. اصل رعایت اصول اخلاقی ست. بنده در موارد ذکر شده یک کلمه غیر از حرفهای ایشان نقل قول آنهم برای روشن شدن حقیقت که در لابلای تعارفات شابدوالعظیمی مدفون میشد بود والسلام. حالا هم از تو گل و دیگر عزیزان که تلاش برای وصل کردن انسانها بهم میکنید قدر دانی میکنم من از هیچ فردی دلخور نیستم اگر هم باعث دلخوری شدم از همه و یا کسی که باعث دلخوریش شدم عذر می خواهم.
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین. حمید الله خان ببخشید که باز برای کاترین جون کتاب نوشتم :( احتمالا یه خاصیتی تو کاترین جونه و مستمع خوبی هست که گوینده رو سر ذوق میاره. ضمنا شما خداها چرا همتون دارین یه جورایی زیر حرف خودتون میزنین. جریان ملکه و ذلیلی و اینا دیگه چی بود. مگه خدا بی همتا نیست نه شریک و زوجی دارد و نه معنی ذلت را می داند. لطفا هر چه زودتر ما را روشن کنید که بدانیم آیا این خدای جدید است اما اون الله تهش چیه؟ منتظر جوابیم .
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. دوست گرامی چشم یه سمساری خبر کنین صندوق رو خالی کنم البته عتیقه جاتش رو نگه میدارم. من چه خوش خیال بودم. پس قربون شدن و فدا شدنم رو همتون پس بدین من چه منگولی بودم و چه خودم رو مهم حس کرده بودم :( حالا منم عزادار شدم مثل کاترین جون. اشکال نداره خدا با منه دل همتون بسوزه شما ها محل ندین اون که میده :). فقط لطفا تکلیف ما رو روشن کنین و از کاترین جون بپرسین (کاترین تو شوک بود شماها چرا اعلام نکردین که حداقل تسلیت بگیم )( به من بی محلی می کنین :) سوم هفتم چهلم سال. فقط تو رو خدا خیلی عزا نگه نداریم ما ملت همیشه عزادار هستیم نذارین کاترین جون هم خیلی اذیت بشه عزاداری کنه اینو گفتم که یه خورده روحیه اش عوض شه ( البته دروغ چرا دق دل خودم رو هم سر همتون خالی کنم مرجوع کردن قربون و فداهام فراموش نشه عوض هم نمی خوام فقط اونای خودم باز نرین قربون فدا از یه عده گرگوری به جاش برام بفرستین برا دلخوشکنک مرحمتتون زیاد نخواستم:)
دوشنبه 8 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . کتی هنوز باورم نشده,نمیتونم چیزی بنویسم...
دوشنبه 8 آذر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
کاترینای عزیز.. با عرض تسلیت به شما عزیز ، صبر و بردباری برای شما و خانواده‘ محترمتان را آرزو می کنم .
دوشنبه 8 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
درود بر عزیزانم ..با سپاس فراوان از ابراز همدریتان که با ارسال کامنتهای گرم و ایمیل من رو تسلی‌ دادید..با همه وجود دوستتان دارم ..ارزومیکنم همگی 120 سال زنده باشید..دستان گرم وپرمحبت شمارا ازمایل هافاصله می فشارم تشکرازهمگی سرورانم.
دوشنبه 8 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
iranazadiran - ایران -تهران-نازنینم تادقایقی دیگرراهی سفرهستم ولی نتونستم ازبیان کردن این مطلب خودداری کنم که عزیزم هرچقدردوست داری کامنت برای من بفرست چون نوشته هایت هم مثل خودتون دوست دارم ارادتمندم.
دوشنبه 8 آذر 1389

babre mazand - هلند - امستردام
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . تسلیت میگم بهتون روحشون شاد
دوشنبه 8 آذر 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
iranazadiran - ایران - تهران بسم الحمیدالله الرحمن الرحیم .بانو ایرانیه ازاده,مکرمه, ای عزیز دلبندم.عسلم, شیرینم ,اخه همشیره :فرق خدای مثل من با الله مدینه در این است که:من نتنها در غم و غصه بنده هایم شریک هستم بلکه تو حال و حول هم تنهاشون نمی گذارم.حالا شما هی بگو ,تو دیگه چه خدای هستی? لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ .تفصیر ایه مبارکه این است که:در انتخاب دین شما ازاد هستید که فقط دین منرا قبول کنید و لاغیر.وگرنه گردنتان زده خواهد شد....
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو. دختر گل ممنونم از جنبه بالات. کاترین جون نمیدونم شنیدی کسی که تو زندگی خوب بوده تو عزاش همش خنده است من به این اعتقاد دارم. حتما مادر بزرگت خیلی خوب و خوش خو بودن که از اول همراه عزا خنده هم بود فقط از برای خدا وسط مجلس خندت نگیره اگه گرفت اعلام کن همش تقصیر این خل و چلای ایرانیان یوکی هست خودشون می فهمن. سفرت به خیر امیدوارم بفای عمر تو و خونواده محترمت باشه. هر وقت حلوا خوردی یکی هم برا حمید که ایشالا بعد صد و بیست سال میخواد بره سلام و عرض ادبی به مادر بزرگ داشته باشه بفرست. خودش که انگار نه انگار فقط سر خدا منت میذاره و دعواش میکنه. قربون محبتت خدا از دوستی کمت نکنه. سفر به خیر. روح مادر بزرگت شاد.
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو. دختر گل ممنونم از جنبه بالات. کاترین جون نمیدونم شنیدی کسی که تو زندگی خوب بوده تو عزاش همش خنده است من به این اعتقاد دارم. حتما مادر بزرگت خیلی خوب و خوش خو بودن که از اول همراه عزا خنده هم بود فقط از برای خدا وسط مجلس خندت نگیره اگه گرفت اعلام کن همش تقصیر این خل و چلای ایرانیان یوکی هست خودشون می فهمن. سفرت به خیر امیدوارم بفای عمر تو و خونواده محترمت باشه. هر وقت حلوا خوردی یکی هم برا حمید که ایشالا بعد صد و بیست سال میخواد بره سلام و عرض ادبی به مادر بزرگ داشته باشه بفرست. خودش که انگار نه انگار فقط سر خدا منت میذاره و دعواش میکنه. قربون محبتت خدا از دوستی کمت نکنه. سفر به خیر. روح مادر بزرگت شاد.
دوشنبه 8 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین. چیه خاطر جمعی دادم که نمیرم باز کری خوندنت شروع شد این خبرا نیست برا دلخوشی شما گفتم مگه عمر دست منه . بعله که بخواد همین الان میبره. بعد همتون میاین تعزیه ام اگه نیاسن اون دنیا سر پل صراط راهتونو هل تون میدم بیفتین پائین و رفوزه بشین حالا کی مردشه بیارتون بالا :) گل خوشگل سفید یادتون نره تازه چند تا نرگس هم که عشقمه توش بزارین فصلشم هست همین که هست میخواستین با من دوست نشین.
دوشنبه 8 آذر 1389

Felfel GHermez - آفریقای جنوبی - ژوهانسبورگ
katrina - اسکاتلند - گلاسگو کاترین عزیزم با نهایت تاسف و تالم درگذشت مادربزرگ گرامیتان را تسلیت عرض میکنم برای شما صبر و برای ان عزیز از دست رفته طلب مغفرت میکنم ما رو هم در غم خود شریک بدارید.
دوشنبه 8 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . کاترینا عزیزم, درگذشت مادربزرگ گرامیتان را تسلیت عرض کرده و ما را در غم خود شریک بدانید. نشد یک لحظه ازیادت جدا دل!-زهی دل,افرین دل , مرحبا دل!.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین. اخوی جان. شما خودتان چون یک ملکه چون همسر گرامی داشته اید یک مرید قابل چون پهلوی خان یک شریک خوب مانند به من میگن خدا. دو همشیره خوب :) مانند اصفهان جون و بنده. شاگرد جوانمردی چون محسن خان و دخترانی چون شقایق جان کاترین خانم و پریا گله معلومه که بنده ها را درک می کنین. اگه مثله خدا تنها بی شریک و فرزند و همسر و اهل عیال بودید شاید شما هم عقده ای شده سختگیری می کردید. شما اگه از کسانی که نام بردم روتون رو بر گردونین حداقلش اینه که اونا روشونو بر نمی گردونن و هواتون رو دارن اما خدایی که میدونه حتی اگه از عاشقانش روشو بر گردونه اونا سه سوته همه چیو فراموش می کنن نمی خواستین خشمگین بشه دلش بگیره از بنده های نا سپاس. به این خاطر بترسونشون تا حداقل از سر خود پرستی که به خودشون دارن مواظب باشن و بدونن اگه چیزایی که اون گفته بهش فکر کنن و اجرا به نفعشونه. چی میگین خدای مهربون؟
سه‌شنبه 9 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو. عزیزم من یکی که با سر بسر گرفتن بهت روحیه دادم که تو با روحیه خوب نزد خونواده بری و بهشون دلگرمی و صبر بدی. خدای ناکرده حمل بر لودگی در این شرایط خاص نکنی. خداوند صبر و شکیبایی به همه باز ماندگان بدهد. از دست دادن بزرگ قابل ضایعه و سخت است.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.