پیروانی: از پشت کوه نیامده‌ام؛ آنها پرفسور هستند ما لیسانس هم نداریم


پیروانی: از پشت کوه نیامده‌ام؛ آنها پرفسور هستند ما لیسانس هم نداریم

سرمربی تیم فوتبال امید در واکنش به انتقادات گفت: من از پشت کوه نیامده‌ام و سوابقم مشخص است.

تیم فوتبال امید با هدف کسب مقام در بازی های آسیایی گوانگجو به این رقابت ها اعزام شد و با وجود نحوه تدارکات این تیم که انتقادهایی بر آن وارد بود، انتظار کسب مدال از این تیم می رفت اما بر خلاف تصور شاگردان غلامحسین پیروانی حتی مدال برنز را هم از دست دادند تا انتقادها به سرمربی تیم افزایش پیدا کند.
در همین رابطه و دلایل ناکامی امیدها خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با پیروانی صحبت کرده است.

از مسابقات آسیایی بگویید. این رقابت‌ها را در چه سطحی دیدید؟
مسابقات بدی نبود. ما هم خوب بالا آمدیم و به دو تیمی باختیم که در آسیا بهترین هستند. بخصوص مقابل ژاپن بد آوردیم و حتی توپ‌مان به تیرک دروازه خورد. روزنامه‌ها به من کم‌لطفی می‌کنند و بابت سه تعویضی که مقابل کره جنوبی انجام دادم به دور از کرم خدا من را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

تعویض‌های شما مقابل کره جنوبی واقعا مسئله‌دار بود. چه توضیحی بابت این تصمیم‌تان دارید؟
وقتی کریم انصاری‌فرد قبل از تعویضش به من اشاره کرد که دچار کشیدگی شده و یا آرش افشین وقتی مچ پایش پیچید چه کاری از دستم برمی‌آمد؟‌ من مجبور به تعویض شدم. چرا عده‌ای ناحق می‌‌گویند؟ مگر کسی احمق است که کریم انصاری‌فرد گلزن را بیرون بکشد و یا آرش افشین را تعویض کند؟

فکر می‌کنید فقط تدارکات نامناسب باعث شد نتیجه نگیرید؟
ما بازی‌های بدی انجام ندادیم. با توجه به تدارکاتمان، اگر خدا را در نظر بگیرید متوجه می‌شوید که عملکرد بدی نداشتیم. این را در نظر داشته باشید که ژاپن 40 بازی تدارکاتی داشت و 8 ماه در اردو بودند اما ما چه؟ البته من نمی‌خواهم بهانه بیاورم و این باخت را به گردن هیچکس نمی‌اندازم.

بحث نداشتن تدارکات نامناسب را قبول داریم اما عدم حفظ نتیجه مقابل کره جنوبی چه ربطی به تدارکات داشت؟
شما درست و کارشناسانه صحبت می‌کنید. من هم معتقدم که باید نتیجه را حفظ می‌کردیم اما 3 تعویض اجباری باعث شد نتوانم تاکتیک مورد نظر را در زمین پیاده کنم. معتقدم که باید دفاع می‌کردیم و یک هافبک دفاعی و یک مدافع به ترکیب اضافه می‌کردم اما تعویض‌های اجباری دست من را بست.

انتقادهای زیادی می‌شود که چرا شما از 3 بازیکن بزرگسال در این تیم استفاده کردید.
اگر من این 3 بازیکن را نمی‌بردم مصیبت بیشتری نصیب ما می‌شد. این را هم بگویم که کمیته ملی المپیک از ما خواست با همه قوا و با بردن 3 بازیکن بزرگسال به بازی‌های آسیایی برویم. مگر کره جنوبی بازیکن بزرگسال نداشت؟
فقط تیم ژاپن بود که بازیکن بزرگسال نداشت که آنها هم همگی زیر 23 سال بودند. این را گفتم که این آقای کوثری در برنامه خود همیشه ناحق علیه من حرف می‌زند در جریان باشد و ندانسته قضاوت نکند.

در روزهای اخیر در برنامه‌های رادیویی هم به تناوب از شما انتقاد و عنوان شده سابقه ملی نداشته‌اید.
سابقه من حضور 11 ساله‌ام در تیم فجر سپاسی با 6 میلیارد هزینه در طول این همه این سال‌ها بوده است. سابقه من قهرمانی و نایب‌قهرمانی و چهارمی با این تیم بوده است. سابقه‌ام بردن پرسپولیس و استقلال با 11 بازیکن جوان بوده است. من از پشت کوه نیامده‌ام. سابقه من حضور شاگردانم در تیم ملی است. چرا کسی از این مسایل حرف نمی‌زند؟ سابقه من حضور مهدی رحمتی، غلامرضا رضایی، مهزاد معدنچی، سیاوش اکبرپور.... در تیم ملی است. من افتخار می‌کنم وقتی مهدی رحمتی را به تیم امید دعوت می‌کنم موهایش را کوتاه کرد. نظم و انضباط در تیم من حرف اول را می‌زند.

ناکامی تیم امید در بازی‌های آسیایی باعث شده سایر رشته‌های ورزشی علیه فوتبال موضع بگیرند و معتقد باشند که نباید به فوتبال بها داده شود.
به این مسئله دقت کنید که کره جنوبی و ژاپن چند دوره است که به جام جهانی می‌روند؟ آنها از لحاظ ساختار پرفسور هستند اما ما حتی لیسانس هم نداریم. تیم عمان را در بازی‌های آسیایی بردیم اما همین تیم در مسابقات غرب آسیا دیدید که با تیم ملی ما چه تقابلی داشت. من در این مسابقات به دو تیمی باختم که در فوتبال آسیا آقایی می‌کنند.

بهرام افشارزاده اعلام کرده که تیم امید با این شیوه به المپیک هم صعود نمی‌کند.
یادتان می‌آید زمانی که تیم در حال آماده شدن بود از 22 بازیکن دعوت شده فقط 11 نفر در تمرین حضور پیدا می‌کردند؟ وقتی می‌خواستیم به گوانگجو اعزام شویم 20 بازیکن ما در روز آخر تکلیف‌شان مشخص شد. 10 بازیکن تیم امید در حالی در روز آخر به جمع ما اضافه شدند که حتی یک بازی تدارکاتی با هم انجام نداده بودیم. البته من باز این باخت را به گردن فدراسیون نمی‌اندازم و خودم را مقصر می‌دانم.

اما به نظر می‌رسد که فدراسیون در برخورد با باشگاه‌ها قاطعیت لازم را نداشته است.
فدراسیون زحمت خود را کشید. من وقتی می‌خواستم اردوی یک هفته‌ای برگزار کنم هیچ باشگاهی قبول نمی‌کرد. حتی برای اردوهای دو روزه هم بازیکنان خود را نمی‌دادند. مشکل فوتبال ما ساختار است. من هفته آخر قبل از اعزام تیم به گوانگجو خواهش کردم که لیگ برگزار نشود تا بازیکنان خسته نشوند اما این درخواستم رد شد. ما کمی بدشانس هم بودیم مثلا غلامرضا رضایی با آمپول وارد میدان می‌شد یا حمید علی‌عسگر با یک سرماخوردگی وحشتناک به گوانگجو رسید. کامیابی‌نیا دچار پیچیدگی لگن شد. همه اینها را گفتم که یکی مثل آقای کوثری که از جریان خبر ندارد بی‌جهت انتقاد نکند.

با همه این تفاسیر ادامه همکاری شما با فدراسیون فوتبال و تیم امید به چه شکل خواهد شد؟
من تابع دستورات هستم. اگر این وضعیت باشد نمی‌توان کار کرد. من عاشق کارم هستم اما اگر این تیم می‌خواهد به المپیک برود باید تدارکات درستی داشته باشیم. نمی‌خواهم توجیه کنم اما ژاپن،‌ کره جنوبی و استرالیا از فوتبال آسیا فراتر هستند. همانطور که کشتی ما از آسیا فراتر است این سه کشور در فوتبال فراتر از آسیا هستند. باید منطق را پذیرفت. کره و ژاپن مثل سال‌های قبل نیستند که پنج، شش گل بخورند. باید برنامه‌ریزی صحیح داشته باشیم اگر روزنامه‌ها 11 روز من را بکوبند حقانیت حرف من از بین نمی‌رود و باز هم می‌گویم آنها از ما بهتر هستند. کادر فنی تا تمام نفراتش را در اختیار نداشته باشد نمی‌تواند کار فنی انجام دهد. من تازه در گوانگجو به کریم انصاری‌فرد می‌گفتم که چگونه حرکت کند.

در هر صورت ناکامی در بازی‌های آسیایی باعث ناامیدی در موفقیت این تیم در آینده شده است.
باز هم تاکید می‌کنم تا برنامه‌ریزی درستی نداشته باشیم کاری از پیش نمی‌رود. من شرمنده هستم اما باز هم می‌گویم بدشانس هم بودیم. همه به من ایراد می‌گیرند که چرا در 4 دقیقه دو گل خوردیم اما فوتبال لحظات غیرقابل پیش‌بینی دارد. من مشکلی با کوبیده شدنم ندارم. با خدا معامله کردم و تا جایی که امکانات داشتم توانم را گذاشتم.

ghom.666 - ایران - قم
من نمیدونم چرا این شاه غلام همیشه بد میاره...شاغلام دیگه شاهچچراغ و وووووووبرش ندارن بچسب به مریدان هندی
شنبه 6 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
گلی به جمالت که درک می کنی سواد و تجربه چقدر در هدایت تیم موثر است. اگر مایلی کهن بود داور و فیفا و فدراسیون و دایی را به فحش می گرفت تا آدم ها اصلا یادشان برود که تیم باخته است.
شنبه 6 آذر 1389

بینوایان - ایران - تهران
در بازی با ژاپن جلو افتادیم ولی در نهایت باختیم. در بازی با کره 2 گل جلو افتادیم ولی در نهایت مفتضحانه باختیم و نتونستیم نتیجه رو حفظ کنیم. اینها یعنی چی؟ یعنی اینکه آقای پیروانی از دانش فوتبال هیچ چیز نمیدونه و فقط منتظر این است که اتفاقات بازی به نفع ایران رقم بخوره. آقای پیروانی وقتی میتونه عدم تدارک مناسب رو بهانه کنه که ما حتی توان زدن 1 گل رو هم نداشته باشیم و از اول بد بازی کنیم. ولی وقتی تیم 2 بار جلو میوفته نمیتونه نتیجه رو حفظ کنه این فقط برمیگرده به توان کادر فنی و در رأس اون سرمربی.
شنبه 6 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.