شگفتی چینی ها از دعوای سعیدلو و علی آبادی در گوانگ ژو


شگفتی چینی ها از دعوای سعیدلو و علی آبادی در گوانگ ژو

کاظم روحانی نژاد ، خبرنگار صدا و سیما گزارش جالبی از حاشیه بازی های آسیایی  در وبلاگ خود نوشته است:

«گوانگ ژو و مسابقات آسیایی برایم تجربه تازه ای بود ، پس از بیست سال کار سیاسی ، میدان جدیدی پیش رویم گشوده شد که هرلحظه اش با دیگری متفاوت رقم می خورد به این معنا که هیجان ، دلهره ، نشاط و اندوه در کنار هم مفهوم حضور در این عرصه را متجلی می کرد . هرچند تجربه پوشش خبری مسابقات ورزشی را به صورت دوره ای و یا موردی درخارج از کشور داشتم ولی در این دوره علاوه بر فراوانی و تنوع مسابقات ،هم تصویر بردار بودم و هم خبرنگار ،بار هم خورده بود و به ناچار حمل می کردم ! وقتی با سه پایه و دوربین به همراه کیف وسایل صدا ، باطری ، میکروفن و نوار همه بردوش و دست در هوای گرم و شرجی به این سو و آن سو می دویدم ، فراموشم می شد که من در آخر کارم نه اول کار !!

نظم و نسق حاکم بر ورزشگاه و خنگی چینی ها هم گاهی خستگی را بیشتر می کرد. دعوا و قهر وآشتی "سعیدلو" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی و "علی آبادی" رئیس کمیته ملی المپیک هم ماجرایی است . اختلاف این دو به گونه ای بود که چینی ها هم می دانستند داستان چیست و نباید کاری کنند که اوضاع به هم بریزد. مثلا در هرپیروزی و کسب نشانی و پس از پایان  مبارزه  ورزشکاران ایرانی رقابت این دو با یکدیگر برای اعطای نشان به فرد پیروزآغازمی شد!! که دست آخر با وساطت خودی ها ، یکی  نشان را به گردن ورزشکار قهرمان می انداخت و دیگری دسته گل به او می داد تا سهم هریک درعکس و تصویرو خبر محفوظ بماند و ایضا غائله فرو نشیند!!

پیشنهاد بدی نیست که مثل تیم ملی والیبال ساحلی که  درقالب دو تیم دو نفره آمده بودند و یک بار برای صعود به مرحله دوم مقابل هم قرار گرفتند ، جناب سعید لو و جناب علی آبادی در پایان بازی ها به داخل رینگ  می رفتند و البته نه با لباس والیبال ساحلی بلکه با همان کت وشلوار جانانه با هم مسابقه می دادند تا حق به صاحبش برسد و پیروز این معرکه  مشخص شود!
چینی ها برای سعیدلو سنگ تمام گذاشتند یک اسکورت حسابی درحد رئیس جمهور راه می انداختند و تمام مسیر حرکت را اصطلاحا "قرق" می کردند. حتی در برخی مسافت ها که بیشتر از یکصد کیلومتر و بزرگراه هم بود تمام ورودی ها را می بستند تا این کاروان به راحتی عبور کند و در سراسر مسیر هم هر صد متر پلیس چیده بودند تا امنیت کاملتر شود و نمی دانم چرا جناب سعیدلو تصیم گرفت تا اخر بازی ها در گوانگجو بماند و  این تصمیم صد البته چینی ها را متعجب و در عین حال خسته کرد.

یک مامور چینی همراه هیات، چند بار با کنایه گفت: خوب شد که همه مقامات ورزشی کشورها روز پس از مراسم افتتاحیه به کشورهاشان بازگشتند و گرنه برای ما امکان ارائه خدمات سخت تر بود! موضوع افزایش روز افزون تعداد اعضای هیات هم چینی ها را کلافه کرد ، یکی شان می گفت : در نامه رسمی وزارت خارجه چین نام پنج نفر به عنوان میهمان رسمی ثبت شده اما در همان لحظه ورود دو نفر دیگر به جمع اضافه شدند که از ابتدا بر سر سوار شدن به خودرو بگو مگوها شروع شد و چینی ها بخشی از وقت و کار روزمره خود را به سر این موضوع که این ها جزو هیات نبوده اند و چرا حالا هستند اختصاص می دادند و سرانجام هم با نارضایتی مجبور به ارائه خدمت می شدند.

بی نظمی و تصمیم گیری های فی البداهه هیات ایرانی چینی ها را سر در گم ساخته  بود  به گونه ای که شب که می شد مسئول هماهنگی  کارهای هیات ،مغرش هنگ می کرد و سر به بیراهه می گذاشت ، تازه او کسی بود که  تجربه کار با ایرانی ها و این گونه بی نظمی ها آشنایی داشت  و  با آن خو گرفته بود. دلش می خواست، سفر این هیات که تمام شود ، حداقل به یک ماه مرخصی با استراحت کامل برود تا بلکه فشار های عصبی این مدت جبران شود .به راستی که چیدن پانصد مامور پلیس و بستن خیابان های یک مسیر کار دشواری است و احتیاج به ساعت ها برنامه ریزی و امکانات دارد اما در یک لحظه تصمیم هیات عوض می شد که مثلا به جای قم به "علی آباد کتول "بروند!... .

black chador - امریکا - ولدن
بی نظمی و بیبرنامه ای و تصمیم نگری از امتیازات مهم دولت علی چکه ای هست. بقول یکی از مقامات بالای این دولت کثیف اسلامی"ما انتخابات بعدی را نمیبینیم" این حرف معنی مختلفی داره. ایا مردم ایرانی تا انتخابات بعدی ترتیب این تازی ها را میدن? یا اینکه علی چکه ای انتخابات را ممنوع میکنه و میگه "اسلام و دمکراسی با هم جور در نمیان"?
جمعه 5 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
هر جا میرن فرهنگ عقب افتاده اسلامیشون را نشان میدهند
جمعه 5 آذر 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
بد بختهای گدا گشنه ندید بدید مموتی همشون را به اینجا رسونده والا این بدبختها تا توالت های مسجد شاه هم نمی توانستند بروند اااااااااااااااای خدا گر گدا معتبر شود از تو هم بی خبر شود چرا ریشه اینها رلا نمی کنی ؟؟؟؟
جمعه 5 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
این بیسوادان عقده ای تمامشان همینطور هستند و ادعای ریاست میکنند! شما نام حتی یک نفر را که در این حکومت ننگین سر کاری هست بگویید که عقده ریاست نداشته باشد! من وقتی در ژاپن برای کار رفته بودم در یکی از شرکتهایی که مربوط بود به کمپانی sanyo کار میکردم .ان شرکت که تقریبا 80 کارمند داشت روزهایی میدیدم که رئیس شرکت که بغیر از این شرکت صاحب یک هتل بزرگ و دو رستوران هم بود جارو و خاک انداز دستش بود و قسمتی که مربوط به خودش میشد جارو میکرد!!! یا الان که در سوئد هستم تا چند روز پیش نمیدانستم که رئیس یا مدیر اون مدرسه ای که درس زبان میخوانم کیست! چون این شخص هم مانند بقیه کارمندان و معلمهای این مدرسه عمل میکند و فرقی بین خودش و دیگران قائل نمیشود.و حتی به پیشنهادهای ما خارجیانی که در این مدرسه درس میخانیم احترام میگذارد.
شنبه 6 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
یکی از زشترین عادتهای ایرانیان بی نظمی ست که بشدت به شخصیتشان لطمه میزند البته باور کنید اینها همه دست پخت این رژیم است البته اگر پتانسیلش در خودمان نبود اینگونه اختیار همه چیز را به دست آنها نمی دادیم. مغز آدم سدت میکشد که چگونه ایرانیان این بزمجه ها را به مملکتداری پذیرفتند . نظم حرکات موزون در افتتاحیه ورزشگاه بازیهای المپیک نشان دهنده حقایق بسیار بود. برای این حکومت که منزوی کردن ایرانیان و از درجه اعتبار انداختنشان در هر چیز آرزو و رویاست ما چرا با خودمان این می کنیم.
شنبه 6 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
فرهنگ مربوط به ملت هرکشوراست.اصلا ربطی به دین ندارد.تاکی میخواهید.بی فرهنگی رانپذیرید.گیرم که نپذیریم.فرقی درپذیرفتن یانپذیرفتن مانیست.ملل دیگر می پذیرند.,,ترور,موادمخدر,,اسلحه,,دعوا,,دروغگویی مقامات ایران,,وارونه جلوه دادن خود,,یعنی همه,,کوروکروخنگ هستند.,,هنرنزدایرانیان است وبس,, کامنتهای بعضی ,,غلو,,دروغ,,دردنیابالاترینیم ازفرهنگ.,,خرافی دروغگویی,غلط اندازی چا.....ی وافتخارات دیگر.................. یعنی تنهاکشورمسلمان ایرانه.ازایرانی بودنم کم کم خجالت میکشم.
شنبه 6 آذر 1389

benitala - ژاپن - یوکوهاما
bache shapoor - سوئد - یوسدال..سلام .واقعا راجب ژاپنیها راست گفتی.اینا سرشون تو کار خودشونه رئیس و غیره نداره.واقعامردم دوست داشتنی هستن.
شنبه 6 آذر 1389

123esfand - لبنان - بیروت
hk میخواستم ی چیزی بهت بگم ول چون هنوز ایرانی هستی حیفم امد ولی من به ایران ایرانی وبه ایرانی بودنم افتخار میکنم با همه نواقص .....وبرایم کورش بس است .
شنبه 6 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
123asfand لبنان بیروت.کورش ازخودت خیرشا ببینی.اطلاعات واخباری که ازایران,,درسایتها,,می ایند.,,ازایرانیان داخل وخارج,,لطفا بگوچنددرصدجنبه مثبت درانهادیده میشود.یادعوا قاچاق,,زندانی,,قتل,,موضوع دیگری نداریم که بتوانیم خوشحال باشیم.یاسرمان رابالابگیریم.چرادیپلماتهای بدون مدرک تحصیلی هرجه بخواهی.
یکشنبه 7 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
h.k - دانمارک - اودا . دوست عزیز گور بابای همه سایتا اینا فقط می خوان ایرانی را از همه چیزش تهی کنند وگرنه این همه تروریست پاکستانی-عرب و افغان فکر میکنی چرا از اونا خبری نیست
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.