ایرانیان در مالزی، آبروی ایران را بردند


ایرانیان در مالزی، آبروی ایران را بردند

تابناک : بازهم 2 ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در فرودگاه مالزی دستگیر شدند.به گزارش خبرنگار تابناک
، پس از بارها دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر، این بار نیز دو ایرانی به جرم قاچاق 6 کیلوگرم مواد مخدر شیشه در فرودگاه مالزی دستگیر شدند.

رئیس بخش جرایم مواد مخدر سلانگور روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: 2 ایرانی متهم که از مسیر بحرین به مالزی سفر کرده بودند، تلاش داشتند مواد مخدر را در پوشش کاغذ کربنی به منظور عدم تشخیص اسکنرها وارد مالزی کنند.

"نورالدین قادر"  با بیان اینکه در بازرسی اولیه توسط اسکنرها موارد مشکوکی در این خصوص مشاهده شد، افزود: در بازرسی دستی از چمدانها 2 کیسه پلاستیکی به ارزش تقریبی 2.1 میلیون رینگیت کشف و ضبط شد.

به گفته وی بازرسی ها نشان می دهد دو متهم 29 و 35 ساله، برای نخستین بار به مالزی سفر کرده و قصد داشتند روز سه شنبه آینده خاک این کشور را ترک کنند.

قادر با بیان اینکه تحقیقات در این خصوص آغاز شده، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری 81 پرونده قاچاق مواد مخدر توسط خارجیان در فردوگاههای بین المللی کوالالامپور و LCCT  مالزی مورد بررسی قرار گرفته است که 78 پرونده از این تعداد به ارزش بیش از 100 میلیون رینگیت مربوط به اتباع ایرانی بوده است.

طی دو هفته گذشته 2 ایرانی دیگر در فرودگاه بین المللی کوالالامپور به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر و یک ایرانی دیگر پس از یک سال بازداشت به دلیل ارتکاب جرم مشابه به اعدام محکوم شد. مالزی، برزخ سوداگران ایرانی مواد مخدر
 
افزایش قاچاقچیان ایرانی
وزارت کشور مالزی اعلام کرده که آمار قاچاقچیان مواد مخدر با ملیت ایرانی در این کشور رو به افزایش است.

اداره مبارزه با مواد مخدر مالزی نیز خبر می‌دهد که برخی ایرانیان دستگیر شده، عضو کارتل‌های قاچاق مواد مخدر هستند.
 
شمار ایرانیان ساکن مالزی حدود ۷۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود. بین ۱۰ تا ۱۴ هزار نفر از این عده سرگرم تحصیل در مراکز آموزش عالی این کشورند و تعداد قابل توجهی نیز به تدریس در دانشگاه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی یا تجارت مشغول هستند.

اخبار مربوط به موفقیت‌های شغلی یا دستاوردهای فرهنگی و هنری ایرانیان ساکن مالزی کم نیستند، اما نشریات محلی به موازات پوشش این خبرها، از همکاری برخی ایرانیان با باندهای قاچاق مواد مخدر یا مشارکت آنان خرید و فروش "شیشه" و "متامفتامین" نیز گزارش می‌دهند.

آمار ایرانیان دستگیر شده به اتهام قاچاق مواد مخدر در مالزی، از ۱۶ نفر در سال ۲۰۰۹ به ۱۳۸ نفر در سال ۲۰۱۰ رسیده است. ابوسمان یوسف، جانشین وزیر کشور مالزی، با اعلام این خبر افزوده که ۱۲۱ نفر از این افراد، قاچاقچیان حرفه‌ای هستند.

قاچاقچیان مواد مخدر در مالزی با خطر اعدام روبرو هستند. بنا بر قانونی که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۰به تصویب رسید، حمل و قاچاق بیش از ۵ گرم ماده مخدر به این کشور، محکومیت  مرگ را در پی دارد. با این همه، کمتر هفته‌ای است که روزنامه‌های مالزی از کشف مواد جاسازی شده در بدن یا چمدان مسافران ایرانی در فرودگاه کوالالامپور خبر ندهند.

شیشه، اصلی‌ترین ماده مخدری است که در سال‌های اخیر به مالزی قاچاق می‌شود. پلیس مالزی می‌گوید که بیشترین قاچاقچیان دستگیر شده مواد مخدر، تبعه نیجریه، ترکیه، ایران و بلغارستان هستند و مواد مخدر در بار هوایی پروازهای تهران و از طریق تراتزیت از دوبی، ارمنستان، کیش، دوجه و کلمبو به این کشور راه می‌یابند.

پلیس مالزی پیش از دستگیری 2 ایرانی که شیشه به همراه داشتند، موفق شده بود، دو کیلوگرم "متامفتامین" از چمدان سه ایرانی کشف کند که از طریق بحرین به مالزی سفر کرده بودند. اداره مبارزه با مواد مخدر مالزی، پیش‌تر از دستگیری یک گروه ۹ نفره ایرانی خبر داده بود که قصد وارد کردن ۶۰۰ کپسول از ماده "متامفتامین" به ارزش ۶۴۱ هزار دلار به این کشور را داشتند.


یکی از سنگین‌ترین پرونده‌های قاچاق در مالزی متعلق به یک زوج ایرانی مقیم مالزی است که پلیس از خانه ‌آنها، ۲۰۰ کیلوگرم ماده روان‌گردان شیشه به ارزش یک میلیون و سیصد هزار دلار کشف و ضبط کرده است.

علل و انگیزه
برخی این برنظرند که علت اصلی افزایش قاچاق مواد مخدر در آسیای شرقی، سود بسیار بالای این سوداگری است. به گفته ناظران، رواج گردشگری در کنار رونق بازار مواد مخدرصنعتی، موجب شده که بسیاری شهروندان ایرانی به دنبال پولدار شدن از راه قاچاق باشند.

درآمد بالای فروش مواد مخدر در آسیای شرقی موجب شده که شبکه‌های قاچاق، گروهی را با پرداخت هزینه سفر و اقامت در مالزی، به انتقال وسایل و بسته‌هایی وادارند که در آنها شیشه یا متامفتامین جاسازی شده است. برخی مسافران، تازه هنگام لو رفتن و دستگیری، متوجه نقش خود در در این سوداگری می‌شوند.

دادگاه عالی مالزی، به‌تازگی دو زن جوان ایرانی را که متهم به قاچاق مواد مخدر بودند، تبرئه کرده است. این دو در ۵ فوریه سال ۲۰۰۹ به اتهام حمل حدود یک کیلوگرم شیشه در فرودگاه کوالالامپور دستگیر شده بودند. دلیل آزادی آنها این بود که برچسب هواپیمایی کیف‌های حاوی مواد مخدر، با هویت‌‌‌‌‌‌ این دو تطابق نداشت و دادستان نیز نتوانست ثابت کند که وسایل داخل کیف متعلق به آنها بوده است.

افزابش داد و ستد مواد مخدر در مالزی توسط ایرانیان، به امضای تفاهم‌نامه‌ای بین مسئولان دو کشور انجامیده است.

به گفته مقامات امنیتی و انتظامی ایران سوداگران مواد مخدر با "باندهای مافیایی" ارتباط دارند.

معاون وزیر کشور مالزی نیز یادآوری کرده که این جرم، "فراملی" است و مقابله با آن، نیازمند به همکاری همه کشورهاست.

جانشینان وزیران کشور ایران و مالزی، تفاهم‌نامه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبادله اطلاعات را در تاریخ پنجم مهر ماه ۱۳۸۹ در تهران به امضا رسانده‌اند.

ناگفته نماند با توجه به حضور بسیار ایرانیان در مالزی برخی رسانه های محلی با بزرگ‌نمایی قاچاق مواد مخدر در این کشوربه دنبال تخریب وجهه ایرانیان در منطقه هستند.

alireza_pa - ایران - تهران
واقعا که
جمعه 5 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
آبروئی مگه برامون مونده ؟
جمعه 5 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - برروکسل
ماشااله وقتی خود دولت کیلو کیلو مواد مخدر اعلا را به همه جای دنیا و افریقا قاچاق میفرسته چرا مردم یاد نگیرند .
جمعه 5 آذر 1389

botparast - ایتالیا - میلان
قابل توجه "خانه به دوش-سوئد"!!!!!
جمعه 5 آذر 1389

kafechi - ایران - تهران
وقتی خبر کپی میکنید منبع اونم بنویسید.با تشکر از ایرانیان یو کی
جمعه 5 آذر 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
متاسفم!
جمعه 5 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
ای وای بر ما!!! واقعا که ابروی ما را برده اند! دیگه چه بدبختی از این بزرگتر? تا قبل از این در کشورهای دیگه ما را بچشم یک تروریست وحشی نگاه می کردنند و حالا کم کم با این اخبارها که اول در نیجریه و الان هم در مالزی از ایرانیها مواد مخدر کشف شده ما را نه تنها به عنوان تروریست وحشی بلکه قاچاقچی کثیف مواد مخدر هم اضافه شده! ای وای برما.
جمعه 5 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
چه بزرگ نمایی!؟ ایرانیان با وجود اینکه تحصیل کرده ترین اقلیت در کشور های اروپایی هستند ،اما به یمن و قوه امامان و مدیران جهانی هر جا که دوربین ها کار کنند و خبر گذاری ها و پاسپان ها پارس ، خیلی ساده یه ایرانی را هم خواهید دید که با یک ساک عجیب قریب اینور اونور میخزه !حکومت و سپاه در ایران که داره اسلحه و هرویین به جای انقلاب صادر میونه ! این ها که تو مالزی گوش ها شون رو گرفتند همون پس نماز های این سیستم در ایران است.مردم ایران از درد پوچی و بی آینده گی هر غلطی رو میکنند.
جمعه 5 آذر 1389

anohe - هند - میسور
خاک بر سرتون کنند معتادای بدبخت
جمعه 5 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
من مالزی بودم یکسری خلاف اشغال به اسم ایرانی ابروی ایران را بردند حیوونها.
جمعه 5 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
خدا را شکر که فقط در مالزی است که ایرانیان آبروی ایران را برده اند و در همه جاهای دیگر دنیا آنان را به عنوان مردمی بافرهنگ، باگذشت، قانونمند، راستگو، درستکار و شجاع می شناسند.
جمعه 5 آذر 1389

ghom.666 - ایران - قم
اسلام را بچسب که راه هر چی خلاف بهت میگه
جمعه 5 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
یادش بخیر انروزهایی که در مالزی بودم چه کیفی میداد شنا در استخر ویلای دسا ویو تاور در قسمت تامان ملواتی شهر کوالالامپور واقعا که خوش گذشت .
جمعه 5 آذر 1389

younes5052 - مالزی - کوالالامپور
چرا می خوان آِبروی ما رو ببرن؟؟؟ چراااااااااااااااا؟؟؟؟
جمعه 5 آذر 1389

shemiranian - ایران - تهران
بهتره به اون پاسدار رضایی قاتل گفت زیادی به فکر ابروی ایران نباش حرومزاده دزد اونی که برای ایران حیثیت نذاشته جمهوری اسلامی خونخوار و بی همه چیزه خجالت نمی کشید در حالی که هنوز خبر حمل 140 کیلو هرویین به نیجریه و 11 کانتینر اسلحه برای تروریستها خبر روز هست از ابروی ایران صحبت میکنید.بی ابرویی برای ایرانیان همانا وجود منحوس جمهوری اسلامی هست تازه دو روز دیگه معلوم میشه این کی هم از خودتون بوده.تهران ایران
جمعه 5 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
با یک گل بهار نمیشه !? ما میدانیم کی هستیم و چه کم داریم ! ما محتاج تائید و تکذیب رسانه های "عوام " نیستیم, که بخاطر چند نفر, فرهنگ 2500 ساله ما را زیر سوال ببرد ! اگر به این اسانی بتوانیم در باره یک فرهنگ و مردم " حکم " بدهیم, دیگر نیازی به تدریس جامعه و فرهنگ شناسی در دانشگاه نبود !
جمعه 5 آذر 1389

andyjapan - ژاپن - ناگویا
اینها همه اش از طفیلی سر جمهوری اسلامیه اگر رهبر عوض اسلام به فکر ملت بود که این خودش از هزاران عبادت بالاتره این وضع جوانانی که مملکتشان پر از نفت و منابع زیرزمینی است نمیشد ان قدیمها میگفتند دولت پدر ملت.
جمعه 5 آذر 1389

sahar2002 - مالزی - کوالالامپور
وای خدا لعنتشون کنه! آبرو نذاشتن واسمون! ):. دفعه اول و دوم نی! هر ماه دارن یه سری میگیرن! همیشه هم تو روزنامه با تیتر درشت مینوسن!. تا حالا چند بار ملت تو قطار روزنامه میخوندن که درشت در این مورد نوشته بود! تنها کار منم این بود که یه جوری خودمو قایم کنم!
جمعه 5 آذر 1389

sahar2002 - مالزی - کوالالامپور
یا خبر خودکشی میشنویم یا قاچاق!. من درسم تموم شه یه روزم تو این خراب شده نمی مونـــــــــــــــــــــــــم!. آبرو نمونده واسمون
جمعه 5 آذر 1389

toba2 - انگلستان - لندن
با عث تا سفه ..
شنبه 6 آذر 1389

lloyds tsb - انگلستان - لندن
چرا ابروی ایران؟. حقشان است,یادم میاید در حدود ده سال پیش این ماده مخدر شیمیایئ خطرناک (شیشه) که در کشورهای شرق اسیا وارد کشور ما شد.و بدلیل عدم اگاهی مردم و سهل انگاری دولت باعث نابودی هزاران خانواده شد و هنوز هم میشود. افراد سود جو که این مواد را از شرق اسیا بخصوص همین مالزی وارد ایران میکردند فرمول ساخت این ماده(شیشه)را پیدا کردند,و حالا از ایران به مالزی. و شرق اسیا میفرستند. البته این ماده در این کشورها از زمان جنگ امریکا و زاپن استفاده میگردد. پس انها باید از ما خجالت بکشند.این اتشی است که انها به خانه ما انداختند و باد دوباره دارد به خانه خودشان بر میگرداندش.
شنبه 6 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
بعد از زندگی کردن خارج از ایران بیش از 25 سال متوجه شدم تمام ایرانیانی که در خارج از ایران دست به کارهای خلاف میزنند همه انها به یک نحوی وابسته به جمهوری اسهالی هستند.با هر کدامشان که صحبت کنید متوجه میشوید مثل بچه بسیجیها و سپاهی ها کسانی هستند که در زندگی ناموفق بوده اند چه از نظر تحصیلات و شغلهای شرافتمندانه و اکثرا به ایرانیانی که در خارج موفق هستند حسادت میکنند بطوری که عقده ای شده اند و تلاش میکنند با وابسته کردن خود به گنگهای خارج از ایران عقده خود را یک طوری خالی کنند و اکثرا هم سیاستهای جمهوری اسهالی راترویج میدهند.و حتی بارها دیده ام که افرادی که مخالف رژیم هستند را نشون کرده و بوسیله افراد گنگشان که بومی هستندایرانیان مخالف را اذیت میکنند و یا تهدیدشان میکنند بطور غیر مستقیم تا زندکی را حت را برایشان تلخ کنند.من خودم که به بعضی از سفارتهای اسهالی رچوع کرده ام متوجه شدم که افرادی که در انجا رفت وامد دارند ویا کار میکنند وابسته به گنگ های بومی ان کشورند.هر کثافت کاری از این رژیم اسهالی بر میاد.
شنبه 6 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
این نظام جمبوری اسمالیه که ابروی ایران و ایرانی رو برده و میبره. 9 نفر از 10 قاچاقچی دستگیر شده, اعضا و یا دست نشانده های سپاه و بسیجیان بی هنر و بی خاصیت هستند. اینها اکثرا" نه تحصیل کرده اند و نه شغل و حرفه ای یاد گرفته اند. فقط سربار جامعه و اگر فعالیتی هم بکنند از این نوع فعالیته , قاچاچیگری و جاسوسی و ... ! اینها فکر ابرو نیستند چون ندارن, نمیدونن ابرو چی هست !!!
شنبه 6 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
در مدیریت جهانی مموتی از اراذل و اوباش برای قاچاق و کسب درآمد ارزی استفاده میشه.
شنبه 6 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
فکر کنم یه کم دیر جوابتو نوشتم,, دل انگیز جان اینهایی که این عمل زشت را مرتکب شده اند بااون کسی که دانه اش را میکارد حماقت. گستاخیش کمتره چون اگر اونها نکارند اینها نمیفروشند اینهایی هم که میبینید بسیجی هستند چون در فرودگاههای ایران کبوتر نامه رسان نمیتواند 1 مثقال رد کند اما شما هیچ که فرودگاهی ندارید با تریلی صادر میکنید چون شهر بی کلانتر همینه تو هم دیگه بیش از این خودتو ...که برات خوب نیست چون جر بیش از حد شیرت را میخشکاند ...
یکشنبه 7 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
رژیم ایران خودش هر غلطی بخواهد قدرتش را دارد. غیر از این به هیچ جانداری که از حریم خودش بیشتر. پا دراز کد جفت پا هیچی جفت دستش را با گیوتین قطع میکند البته اون چند نفری که از همزبانهای تو بودند و چند ماه پیش اعدام کرد همگی بیشتر به جرم ...و دزدی در ایران بالای چوب عبرت رفتد تا درس. عبرتی باشد برای همه چه ایرانی چه افغانی چه ..باشد,,,, پس دیگه خودتو زیاد ...
یکشنبه 7 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
toba2 - نیازی به تاسف شما نیست که از سر دلسوزی هم نیست، همان به حال کشور خودتان تاسف بخورید.
یکشنبه 7 آذر 1389

zehna.bastas - ایران - lمشهد
ما که از نظر دولتمون آبرو نداریم ولی مردممون فوق العادن با استعداد در هر زمینه و با کوچکترین امکانات رشد میکنن حالا هر کی هر چی میخواد بگه
دوشنبه 8 آذر 1389

hossein75 - مالزی - سلانگور
ایرانی موفق کم نداریم اینجا مثلا اقای گل لیگ اینترشنال مالزی یک ایرانی است klevl.com , و یا همچنین دکتر کاظم و یا مانکن تبلیغاتی تیزر جام جهانی وووو... تیتری که زدیدجالب نیست مردم مالزی این تفاوتها رو بهتراز همه میفهمن...
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.