ورزش ایران با طلای ویشگاهی ۲۰ گرفت


ورزش ایران با طلای ویشگاهی 20 گرفت

آخرین کاراته‌کار ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی طلای بیستم کاروان کشورمان را کسب کرد.

جاسم ویشگاهی بعد از یک دور استراحت در اولین مبارزه خود به مصاف موتسم بلاخیر از اردن رفت و با نتیجه 6 بر 2 به برتری رسید و گام به دور بعد گذاشت.

کاراته‌کار ایران در مرحله یک چهارم نهایی به جدال با محموت از مالزی پرداخت و 2 بر یک به پیروزی رسید.

او برای صعود به فینال مقابل جانگ مین سو از کره جنوبی قرار گرفت و توانست 2 بر صفر حریف خود را مغلوب کرده و گام به فینال بگذارد.

ویشگاهی در آخرین و حساس ترین دیدار خود با آراگا از ژاپن مبارزه کرد و با نتیجه 6 بر یک از سد حریف خود گذشت و طلای بیستم کاروان ایران را به دست آورد.
آراگا مدال طلا مسابقات جوانان و امیدهای جهان 2007 ترکیه و عنوان هفتم مسابقات جهانی صربستان در وزن 84- کیلوگرم را در کارنامه خود دارد.

ویشگاهی: خوشحالم که جواب اعتماد مربیان را دادم

کاراته‌کار وزن 84- کیلوگرم ایران گفت: از نیمه‌های راه به اردوها آمدم و از اینکه توانستم به اعتماد مربیان پاسخ دهم، خوشحالم.

جاسم ویشگاهی بعد کسب مدال طلای گوانگجو عنوان کرد: از تمامی کسانی که برای موفقیت من و ایران دعا کردند، ممنون هستم به خصوص مادرم که می دانم هنگام گرفتن طلای من گریه کرده است؛ پای او را می بوسم.
وی ادامه داد: همه کاروان ایران و حتی کسانی که در ایران زندگی می کنند از من می خواستند که طلای بیستم ایران را کسب کنم و از اینکه توانستم به قولم وفا کنم، خوشحالم و آن را تقدیم همه مردم ایران حتی آنهایی که خارج از کشور زندگی می کنند، می کنم.

کاراته کار ایران تصریح کرد: خیلی سختی کشیدم. در این موفقیت تشویق گیلانی ها و مردم انزلی خیلی دخالت داشت. مرحله به مرحله کارم در بازی های آسیایی سخت تر می شد. اردن حریف اصلی من بود اما دیدار با کاراته کار ژاپنی هم حساسیت خاصی داشت.
وی افزود: از نیمه راه به اردوهای تیم ملی آمدم و از اینکه توانستم جواب اعتماد مربیان را بدهم خدا را شکر می کنم. در وزن من نفراتی مثل رسول همرنگ، حسن بیگی و غیره حضور داشتند که این مدال را تقدیم آنها کرده و جایشان را در اینجا خالی می کنم.

ویشگاهی در ادامه به فارس گفت: شرایط داوری در اینجا در نتایج تاثیرگذار بود؛ اما طوری عمل کردم که نگذاشتم نتیجه مبارزاتم را تغییر دهند، با وجود آسیب دیدگی که از ناحیه کشاله ران داشتم به این موفقیت رسید.
وی تاکید کرد: امیدوارم بتوانم این راه را ادامه دهم. من درباره خداحافظی بعداً جواب می دهم چون باید شرایط را ببینم.
ویشگاهی از مسئولان ورزش و باشگاه خود هم تشکر کرد.

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ایولللل درود بر ورزشکاران ایرانی ...ورزش ایران در این بازیها نشان داد پیشرفت زیادی کرده خانمها هم کولاک کردند 14 مدال بدست آوردند به امید درخشش ورزشکاران ایرانی در المپیک لندن ....
جمعه 5 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
حالا رژیم ضد مردمی همه را میزنه پا حساب خودش مخصوصاانتری نژاد.خامنه ای هم مثل بوق بنز هی میگه دیدید دیدید گفتم دیدید این دولت چکار کرد دیدید.
جمعه 5 آذر 1389

diyarim - اذربایجان - باکو
همیشه سربلند باشین مگه اینکه شما پهلونا خوشحالمون کنین.
جمعه 5 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
دمشون گرم.درد وبلاشون بخوره تو سرتیم ملی فوتبال چه امید(که در واقع تیم بزرگسالان بود)چه تیم ملی اصلی(که اکثرشون توو تیم ملی امید بودن وزورشون به بچه محصل های ژاپنی وکره ای نرسید ونمی رسه).
جمعه 5 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
ما ایرانیان خارج از کشوربه هموطنان مبارز ورزشکارمان که در این مسابقات خوب خود را نشان دادند مانند اقای ویشگاهی و امثال ایشان و شیرزنان عزیزمان افتخار می کنیم.
جمعه 5 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
خدا قوت مرد. از گفته هایت بسیار لذت بردم. تو مدال طلایی که اینقدر برایش زحمت کشیدی تقدیم کردر به مردم ایران و حتی ایرانیهایی که خارج از کشور زندگی میکنند.افرین بر تو و افرین بر شرفت. دعای من از خدا برای تو موفق بودن همیشگی در کارهایت و زندگیت است.
جمعه 5 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آفرین درود بر تو و دیگر ورزشکاران ایرانی! پیروز و سربلند باشید که نام ایران را برافراشتید.
شنبه 6 آذر 1389

Anarchist - ایرلند - دبلین
انزلی چی ابایه......!
شنبه 6 آذر 1389

Anarchist - ایرلند - دبلین
انزلی چی ابایه......!
شنبه 6 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
زنده باشی قهرمان ، مطمئن باش قلب تمام ایرانیان خارج از کشور برای پیروزی شما عزیزان از خوشحالی می تپد.
شنبه 6 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.