پارلمان اروپا خواستار حذف سازمان مجاهدین خلق از فهرست تروریستی آمریکا شد


پارلمان اروپا خواستار حذف سازمان مجاهدین خلق
از فهرست تروریستی آمریکا شد

وزارت خارجه آمریکا تاکید دارد که مجاهدین خلق را همچنان یک سازمان تروریستی می داند

پارلمان اروپا طی قطعنامه ای از وزارت خارجه آمریکا خواسته است نام سازمان مجاهدین خلق ایران را از فهرست سازمان های تروریستی خود خارج کند.

قانونگذاران اروپایی در این قطعنامه که روز پنجشنبه به تصویب بیش از نیمی از ۷۳۶ نماینده رسید، از کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستند در این زمینه با دولت باراک اوباما گفتگو و رایزنی کند.

سازمان مجاهدین خلق در سال ۲۰۰۲ در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا قرار گرفت، اما هفت سال بعد از این لیست خارج و محدودیت های آن رفع شد.

دولت بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز در سال ۱۹۹۷ و بدنبال ریاست جمهوری محمد خاتمی سازمان مجاهدین خلق را در فهرست سازمان تروریستی وزارت خارجه قرار داد.

طی چند ماه گذشته برخی اعضای کنگره آمریکا فشارهای زیادی بر وزارت خارجه برای حذف نام مجاهدین از این فهرست اعمال کرده اند.

یک دادگاه فدرال نیز در تابستان گذشته به وزارت خارجه آمریکا دستور داد تروریست بودن سازمان مجاهدین خلق ایران را مورد بازنگری قرار دهد.

اما وزارت خارجه آمریکا تاکید دارد که مجاهدین خلق را همچنان یک سازمان تروریستی می داند.

پارلمان اروپا در این قطعنامه که لازم الاجرا نیست، از سازمان ملل متحد خواست برای ساکنان اردوگاه اشرف در عراق امنیت لازم را تامین کند.

سازمان مجاهدین خلق بعد از دستگیری و اعدام بسیاری از اعضایش در اوایل دهه ۱۳۶۰، مقر خود را به عراق منتقل و در جریان جنگ هشت ساله ایران و عراق، به ارتش صدام حسین کمک کرد.

پس از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، این اردوگاه تحت کنترل آمریکا در آمد، اما ارتش آمریکا در فوریه ۲۰۰۹ حفاظت از آن را به عراق واگذار کرد.

سازمان مجاهدین خلق ایران دولت عراق را متهم کرده که ۳۴۰۰ نفری که در اردوگاه اشرف مستقر هستند را مورد بدرفتاری قرار داده است.

این گروه که در درگیری های اوایل انقلاب بسیاری از مقام های ارشد جمهوری اسلامی را به قتل رسانده، می گوید سالهاست که به فعالیت های خشونت آمیز خود پایان داده است.

قطعنامه پارلمان اروپا از دولت عراق می خواهد تسهیلاتی در حصر اردوگاه اشرف ایجاد کند و شرایط زندگی اعضای سازمان مجاهدین خلق را بهبود بخشد.

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
اولاًّ این رژیم بوده که خشونت را در رابطه با گروههای لگیتیم سیاسی نهادینه کرده و به آن دامن زده یود. حتی اگر فرض کنیم که عامل بمب گذاریها سازمان مجاهدین بوده باشد, این در جواب آن قتل عامها و شکنجه هایی بوده که رژیم خود بانی و باعث آن شده بود. بیله دیک, بیله چغندر!!.
جمعه 5 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
سازمان مجاهدین (من ازشون خوشم نمیاد ) هیچ وقت بدتر و خون خوار تر از رژیم ایران نبوده اند و نیستند!بنده مسعود رجوی را در حد یک پشم چین هم فرض نمیکنم ،اما تا امروز رهبر و ریس مجاهدین بوده و تاریخ بزرگی رو از مجاهدین رو تا امروز با خودش حفظ و راهنمایی کرده و این توان سیاسی،مذهبی داره که جای تک تک این داروغه ها و آخوند های حاکم در ایران از عشق تاج گذاری خفه بشه!!سازمان مجاهدین هم مثل بقیه اپوزیسیون ها بیشترین صدمه و لطمه رو از رژیم تقلبی و قاچاقچی ایران خورده و حساب بین این ها دیگه کمتر سیاسی و بیشتر تسویه حساب هستش! بقول لرها : ایکشوم کاکاته سی که کشتی کاکامه. رژیم و ملاهای ایران اینقدری که از تسویه حساب مجاهدین میترسند ازجنگ با هیچ قدرتی در دنیا وحشت ندارند!۲ تاشون به یه زبون ،با یه تنفر ،با یه شکل و تعریف و روش اما رویه روی هم ایستادند.مجاهدین در آخر شانس تسویه حساب رو خواهند داشت.
جمعه 5 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
چه حامیان دلسوز وفعالی!!!!کاش بشینن پای صحبتهای کردهای عراق ببینن این گروهک تحت فرمان" شریک وهمپیمان غرب"چه جنایاتی کردن.
جمعه 5 آذر 1389

YAS ABI - بلژ - رسل
اعضای شرمنده انها باید خود رابازسازی کنند.
جمعه 5 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
لعنت به مجاهد و توده ای فدایی و حزب الهی و اخوند کثیف که همه اینها باعث و بانی بدبختی ملت ایران هستند برید به جهنم
جمعه 5 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
سازمان مجاهدین جواب حکومت ملایان دردهه 60 راهنوزنتوانسته بدهد.وبعضی ازجرمهاراناروابه انهانسبت داده اند.مثل انفجاردفترحزب ,, جمهور...و بعضی ازترورها این حکومت ملایان است.که بایددرلیست سیاه قراربگیرد.ولی ارباب دوست ندارد.
جمعه 5 آذر 1389

YAS ABI - بلژ - رسل
اروپائیها هم نشان دادند که تروریسم بستگی داردبه اینکه ایا انها بنفع غرب ترور میکنند یا به ضرر. مجاهدین خائن و کثیف اگر به ایران ضربه بزنند خوبند!! مجاهدین قبل از انقلاب یک امریکائی را ترور کرد وبعد در ایران برای تصاحب قدرت بی محابا مردم و مسیولین را ترور کردند بعد هم همراه صدام به ایران حمله کردند و حالا دستمال کاغذی مذاکرات ایران و اروپا و امریکا شده اند. تفاله هایشان زور بیخود نزنند.
جمعه 5 آذر 1389

bavar88 - هلند - امستردام
چشم Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو روشن... منافق...حالا براحتی افکار پوسیده خودت را ترویج کن...از سوراخ موش بیا بیرون نترس..ههههههه
جمعه 5 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
رژیم آخوندی تحویل بگیرید این اخبار هیجانی را در ضمن مموتی هم جشنت را بگیر چون تو جشن خوشحالی را خیلی دوست دارید خود آمریکا زودتر تصمیم این کار بشر دوستانه را گرفته بود منتها منتظر چنین روزی و چنین درخواستی از اتحادیه اروپا را میکشید چون آمریکا این نیروها را برای وقت لازم دارد حال ببینیم چقدر کشش میدن .
جمعه 5 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
zartusht67- المان-فرانکفورت. افرین با نظرت کاملا موافق هستم. فقط ایران و ایرانی و یک رهبر دلسوز.
جمعه 5 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اردوگاه اشرف بزرگترین خانه سالمندان جهان است و اگر دست بوسی اعضای این سازمان از نمایندگان پارلمان تشریفاتی اروپا نباشد هیچ کس اسم اینها را سال تا سال نمی شنود. راستی از (از اینجا کشیده بخوانید) رهههبر بزرگ مقاومت ایران، دلیر مرد دوران، شیر شیران، جناب مسعود رجوی خبری ندارد؟
جمعه 5 آذر 1389

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
هر روز یک پیروزی برای مقاومت مردم ایران. 5000شهر در جمهوری فرانسه شهر شرف و مقاومت" اشرف " را شهر خواهر خود نامیدند. ساندیس خورها ساندیساشونو بریزند اونجا که میسوزه !!?
جمعه 5 آذر 1389

farid_ghl - ایران - تهران
اگر این کار رو بکنن قطعا به مردم ایران توهین کرده انn (نه جمهوری اسلامی). گروهی که انقلاب رو به ثمر رسوندند بعدش با ترور سر قدرت این انقلاب رو به سمت دیکتاتوریسوق دادند.
جمعه 5 آذر 1389

kamia1 - المان - کلن
پارلمان اروپا غلط کرده,,, کثیف تر از این فرقه و خودشونن و بس!!!
شنبه 6 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
bache shapoor سوئد- یوسدال زنده باشی پاینده ایرانی میهن پرست
شنبه 6 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
- من که از هیچ سازمان سیاسی خوشم نمیآید ولیکن خوشم میآید از سازمان مجاهدین که پشم آخوند ها را ریخته آنقدر این ملاهای حرامزاده از این بچه مجاهد ها عینهو سگ ترس هراس دارند از هیچ کس و سازمانی ندارند تا بحال هم که شنیده ام هزاران بار اعلام کرده اند که نابودشان کردند و لیکن هر بار میبنیم که تا خبری و یا حرفی از مجاهدین میشه از وزیر اطلاعاتش گرفته تا سید چلاق علی ( لعنته اللهم ) و دیگر پشگل های ریز و درشت اسلامی میآیند و اظهار نظر میکنند.
شنبه 6 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
٢- و حال خوشم میآید وقتی این خبر را ا سد علی بشنوه یه شبه پشم اش میریزه و فرداست که اژه یی را بیآر و سید علی را بار کن . هر ضربه ی از هر جانب به دشمن ملت ایران و خاک پاک ایران زمین بر این آخوند های حرامزاده زده شود بنفع أزادی ایران زمین و ملت ما است بر ماست از تمامی نیروهای ضد آخوندی در هر نقطه از جهان حمایت و پشتیبانی کنیم و بیخود و بیجهت نیرویمان صرف جدل و شادی آخوند های هرزه ی قم و نجف نکنیم .
شنبه 6 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
. ٣- بهوش باشیم که نیروی آخوند کهای حوزه و سپاه و بسیج در این جنگ سایبری بر ما پیشی نگیرند و تمامی فکر و ذهن و نیروی ما اول باید بسوی این دشمن ایران و ایرانی نشانه رود و کامنت های این خس و خاشاکها ی سد علی جمارانی را که از حوزه های جهل و خیانت قم و وزارت اطلاعات هدایت میشوند و ملت را بقیمت چند ساندیس و .. میفروشند را در نظر داشته باشیم . و انهایی هم که کور کورانه آب به آسیاب آخوندها میریزند نیز دست کمی از این ساندیس خورها ندارند.
شنبه 6 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
خواب بدی برایمان دیده اند.مسئله را شوخی نگیریم.. این گروه مذهبی دگم , میخواهدباسرنیزه اسلام ناب ناب ناب محمدی را در حلق خلق فرو نموده, آنها را به روش استالینی به راه راست هدایت نماید.به آنها بپیوندید وگرنه حکمتان مرگ است.انقلاب انقلاب تا انقلاب مهدی...زرشک.lol مسعودی (صدام کوچولو)وا بده ما خدا نمی خواهیم برایمان روضه ابوالفضل می گذاری !!؟ تو ودمکراسی همچو فیل وفنجان و یا جن وبسمه الله هستید.برودنبال کارت...خودتی.
شنبه 6 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
همانطور که دوست عزیزمان گفتند /قرارگاه اشرف بزرگترین اسایشگاه سالمندان است .من اصلا با ایدولوژی این سازمان موافق نیستم .ولی به نظرمن کسی که برای هدفش مبارزه کنه جای احترام راداره .حالا دشمن هم باشه باید با احترام برخوردکرد .ولی افرادی فقط پای کامپیوتر میشینند و زرزر میکنند .فقط تکلیفشون پس گردنی زدن وتحقیر کردنشون .immortal/odin/و...mardin/ که البته این افراد مشکل قومی دارند وشدیدا ضد فارس هستند.
یکشنبه 7 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.