آرش صادقی: تا احضاریه کتبی دریافت نکنم، خودم را به زندان معرفی نخواهم کرد

 
آرش صادقی:
تا احضاریه کتبی دریافت نکنم، خودم را به زندان معرفی نخواهم کرد

جرس: در پی انتشار برخی گزارش ها مبنی بر انتقال آرش صادقی، فعال دانشجویی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی که اخیرا به پنج سال حبس قطعی محکوم شده، به زندان اوین، وی در گفتگویی با جرس خاطرنشان کرد "تلفنی احضار شده ام و خطاب به مسئولین نیز گفته ام تا احضاریه کتبی نباشد، خودم را معرفی نخواهم کرد."


به گزارش صفحۀ فیس بوک حمایت از آرش، این عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات ریاست جمهوری، قرار بود دوشنبه اول آذر ماه ٨٩، خود را به دادسرای مستقر در زندان اوین معرفی نماید، که بعد از یک روز، برخی منابع خبری و دانشجویی، که از وضع او بی خبر مانده بودند، از بازگشت وی به زندان اوین خبر دادند.


بر اساس گزارش جرس، آرش روز چهارشنبه سوم آذرماه در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن تکذیب بازگشت خود به زندان، از دوبار احضار تلفنی خود توسط مقامات قضایی خبر داده و خاطرنشان کرده است "دوبار تلفنی تماس گرفته اند که خودم را معرفی کنم اما من هم پاسخ دادم اول باید احضاریه کتبی دریافت کنم و بعد خودم را معرفی کنم نه ازطریق تلفن."


این دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی آن دانشگاه که تا اطلاع ثانوی از تحصیل محروم است، اخیرا در دادگاه تجدید نظر به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.


آرش صادقی همزمان با اوج گیری اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، بازداشت شد و بیش از یک سال را در بازداشت موقت گذراند. او دوره بازداشت خود را در بندهای ۲- الف سپاه و ۲۰۹ وزارت اطلاعات گذرانده بود، تا اینکه چند ماه پیش به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد شد.


با وجود آزادی وی به قید وثیقه، چندی پیش مامورین امنیتی به منظور بازداشت مجدد او به منزل پدریش یورش بردند، که او در آن زمان در منزل حضور نداشت، اما یورش ماموران باعث شوکه شدن مادر او و در نتیجه حمله قلبی و  فوت وی شد.


این عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات ریاست جمهوری و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی به جرس گفته است "نیروهای امنیتی روز ۱٩ آبان در نیمه های شب به منزل ما رفتند. در حالی که من آن شب برای نگهداری از پدربزرگ و مادر بزرگم در منزل آنها بودم و خواهرم و مادرم در منزل خودمان بودند... ساعت چهار و نیم صبح ماموران به منزل مراجعه کردند. دو بار در زدند که کسی در را باز نکرد، ماموران شیشه را شکسته و کلید را از پشت در برداشته و در را باز کردند و وسایل شخصی مرا همراه خود بردند... که مادرم در پی این حمله و ایجاد رعب و وحشتی که کرده بودند، دچار حمله قلبی شد و پس از چهار روز در بیمارستان در گذشت."


صادقی چند روز پیش گفته بود "هزینه سنگینی را پرداخت کردم. ترجیح می دهم به زندان بروم. شرایط در داخل زندان بهتر از بیرون است..."


گفتنی است پدر آرش صادقی نیز از جانبازان جنگ هشت ساله با عراق است.

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
چیزی نمی توانم بگویم الا. کلامی از هاتف اصفهانی :. گر فاش شود عیوب پنهانی ما ------ ای وای به خجلت و پریشانی ما. ما غره به دین‌داری و شاد از اسلام--- گبران متنفر از مسلمانی ما
جمعه 5 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.