تاکنون رضایتی از رهبر برای استیضاح احمدی نژاد دیده نشده است


تاکنون رضایتی از رهبر برای استیضاح احمدی نژاد دیده نشده است

محمود احمدی نژاد شانه های آیت الله علی خامنه ای را در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری می بوسد

رادیو فردا : علی مطهری از نمایندگان مجلس ایران گفته است که در مجلس امضای کافی برای سوال از رییس جمهور و احضار وی به مجلس جمع شده است.

طبق قانون اساسی ایران طرح سوال از رییس جمهور نیاز به امضای یک چهارم نمایند گان مجلس دارد.


در همین زمینه رادیو فردا در گفت و گو با حسن شریعتمداری، تحلیلگر مسائل ایران در آلمان، از وی پرسیده که اصولا چرا بخشی از اصولگرایان درصدد سوال از محمود احمدی نژاد و احضار وی به مجلس هستند؟

حسن شریعتمداری: آقای احمدی نژاد عملا یک حمله همه جانبه و گازانبری را نسبت به اصولگرایان شروع کرده است. اصولگرایانی که بخشی از آنها در مجلسند به ریاست آقای لاریجانی، برخی در دایره نفود آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند و بخشی در حوزه علمیه و بازارند.

آقای احمدی نژاد شروع کرده است سنگر به سنگر این مواضع را فتح کند و آنها را در موضع انفعال قرار دهد تا در انتخابات آینده جرات و جسارت اینکه بتوانند عرض اندام کنند را نداشته باشند.

علی مطهری- از نمایندگان مجلس- اعلام کردند که امضاهای لازم برای سوال از رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی، جمع آوری شده و کافی است. به نظر شما چرا منتقدین رئیس جمهور ایران در مجلس می خواهند از وی سوال کنند؟ آیا این رفتار به اعتقاد شما یک رفتار تهاجمی است یا یک رفتار تدافعی؟

آقای مطهری در واقع می خواهد این اقدام آقای احمدی نژاد را با سوال از رئیس جمهور و در صورت امکان با استیضاح دولت ایشان مقداری تلافی کند. البته اینکه آیا بتواند یا نه، مسئله ای است که در روزهای آینده معلوم خواهد شد.

آیا اصولا استیضاح رئیس جمهور در ساختار حکومت ایران بدون نظر مثبت آیت الله خامنه ای- رهبر جمهوری اسلامی- ممکن است ؟

نه خیر. در حقیقت اگر مسئله استیضاح وزراء دولت نباشد بلکه بخواهند آقای احمدی نژاد را با استیضاح ساقط کنند، جز با رضایت آقای خامنه ای این کار ممکن نیست و تا کنون هیچ علامتی برای چنین رضایتی دیده نشده است.

ولی آقای خامنه ای هم از کسانی است که نظر نهایی اش را در لحظات آخر اعلام می کند.

ممکن است حتی به جناح مقابل هم تا لحظات آخر چراغ سبزهایی نشان دهد که دال بر رضایتش باشد تا آقای احمدی نژاد را در لحظات آخر متوجه قدرت خودش بکند. ولی در لحظه آخر به احتمال قوی طرف دولت را خواهد گرفت.


استبداد - ایران - ماهشهر
مقصد بعدی همدان
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
بوسه اهریمن بر دوش ضحاک !
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

sharmant - ایران - تهران
این خاک بر سرها دست همشون توی یک کاسه هستش و همشون دروغگو.
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این چلاغ حتی وقتی از توالت ببخشید اتاق فکر رهبری هم بیرون مییاد این بوگندوها مجبورند دست پلاستیکیش را ماچ کنند اکبر گنجی میگفت توالتی از چین برایش سفارش داده اند که مثل رباط دست. دارد(گلاب به روتون)و خاعنه ای را میشوید .
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
مموتی, ملیجک سیدعلی یه دسته. باید هواشو داشته باشه.
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.