نیروهای امنیتی مانع شرکت موسوی در مراسم ختم یکی از نزدیکانش شدند


نیروهای امنیتی مانع شرکت موسوی در مراسم ختم یکی از نزدیکانش شدند

میرحسین موسوی از رهبران مخالفان دولت

وب سایت خبری «کلمه» نزدیک به میر حسین موسوی، گزارش داده است که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه از شرکت این رهبر مخالفان دولت ایران در مراسم ختم یکی از اقوام نزدیکش جلوگیری کرده اند.

بر اساس این گزارش، آقای موسوی روز چهارشنبه، سوم آذر، قصد شرکت در مراسم سومین روز درگذشت بهرام سلیمی، «پدر همسر یکی از دختران» خود و «پدر سه شهید دوران جنگ» را داشت که با ممانعت نیروهای امنیتی روبرو شد و این افراد از حضور وی در مسجد جلوگیری کردند.

این گزارش می افزاید: نیروهای لباس شخصی و امنیتی این مراسم ختم را که «تعداد زیادی از خانواده‌های شهدا، سرداران و رزمندگان» جنگ ایران و عراق در آن حضور داشتند، به شدت تحت کنترل داشتند.

وب سایت کلمه همچنین خبر داده که نام میرحسین موسوی نیز از پیام تسلیت جمعی اقوام و آشنایان که برای انتشار در اختیار روزنامه‌ها قرار گرفته بود، حذف شده است.

میر حسین موسوی همراه با مهدی کروبی، دو تن از نامزدهای ریاست جمهوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، نتایج اعلام شده را رد کرده و محمود احمدی‌نژاد را به تقلب در انتخابات متهم کردند.

از آن زمان تا کنون، مقامات جمهوری اسلامی بارها از این دو تن به عنوان «سران فتنه» یاد کرده و مأموران امنیتی نیز بارها آن‌ها را از حضور در محافل عمومی و خصوصی منع کرده و تلاش کرده‌اند تا از دیدار آقای موسوی و کروبی با یکدیگر و هواداران خود جلوگیری کنند.

پیشتر سایت «سحام نیوز»، ارگان رسمی حزب اعتماد ملی، از «حصر منزل مهدی کروبی در آستانه اعیاد اسلامی» و جلوگیری از دیدار افراد با وی خبر داد.

این وبسایت خبری گزارش داد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی که از هفته گذشته و همزمان با عید قربان در محل منزل آقای کروبی مستقر شده بودند، صبح روز سه شنبه، دوم آذر، بار دیگر با حضور در این محل از ملاقات مهدی کروبی با «دوستان و آشنایان» او
ممانعت کردند.

یک روز پیش از آن، غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به
آخرین بیانیه میرحسین موسوی، با اظهار اینکه اگر «وی و امثال او» به «این رفتار خود» ادامه دهند، با آن‌ها برخورد خواهد شد، افزود: «اینها دارند برگی بر اوراق پرونده و اتهامات خودشان می‌افزایند و اگر ادامه بدهند حتما با آنها برخورد می‌شود.»

روز ۱۶ آبان‌ماه نیز مأموران امنیتی از دیدار آیت‌الله بیات زنجانی، از مراجع منتقد حاکمیت، با مهدی کروبی در منزل آقای کروبی
ممانعت به عمل آوردند.

همچنین به گزارش سحام نیوز، روز ۹ آبان نیروهای امنیتی تلاش کردند تا از دیدار مهدی کروبی با میرحسین موسوی
جلوگیری کنند، اما در نهایت آقای موسوی شخصاً با ماشین شخصی خود مهدی کروبی و فرزند وی را به داخل مجموعه برد و این دو تن موفق به دیدار با یکدیگر شدند.

این سختگیری‌ها در حالی صورت می‌گیرد که مسئولان جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر بارها از سرکوب «جریان فتنه» و پایان یافتن «جنبش سبز» سخن به میان آورده‌اند.
shahab46 - المان - هانوفر
باز هم دم اینFDP و CDU گرم در حد حرف هم که شده مخالفت میکنند حالا اگه ان SPD و گرونه ها بودند تا الان انتری نژاد را به المان دعوت کرده بودندخر وا مانده هم که معطل چاش است.راه میافتاد میامد اینجا
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
الآن یه بیانیه میده بیرون پدر نیروهای امنیتی را درمیآره!!
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.