تظاهرات اعتراضی دانشجویان در لندن - عکس


تظاهرات اعتراضی دانشجویان در لندن

ماموران پلیس روز چهارشنبه در مرکز این شهر مقابل دانشجویان معترض به افزایش هزینه تحصیل در دانشگاه های بریتانیا صف آرایی کردند.

در تظاهرات چهارشنبه ۲۴ نوامبر (۳ آذر) یک ماشین پلیس که در خیابان "وایت هال" در میان دانشجویان گیر افتاده بود، مورد حمله گروهی از معترضان قرار گرفت.

درحالیکه پلیس تلاش می کرد این تظاهرات را کنترل کند، معترضان با پلیس درگیر شدند، آتش روشن کردند و وسایلی را به سمت پلیس پرتاب کردند.

پلیس می گوید دو تن از مامورانش در این درگیری ها مجروح شده اند که دست یکی از آنها شکسته است.

معترضان در لندن برای اعتراض، از جمله در مقابل دفتر حزب لیبرال دموکرات، حزب شریک در دولت ائتلافی که نیک کلگ، رهبر آن معاون نخست وزیر است، تجمع کردند.

دانشجویان رهبران این حزب را متهم کرده اند که به تعهدشان مبنی بر بالا نرفتن هزینه دانشگاه ها عمل نکرده اند.

حضور افسران پلیس سوار لندن در حاشیه تظاهرات دانشجویان در اعتراض به افزایش هزینه های تحصیل در دانشگاه

گروهی از دانش آموزان دبیرستانی هم در اعتراض به افزایش هزینه های تحصیلات دانشگاهی به تظاهرات دانشجویان پیوستند. بر اساس طرح دولت، هزینه تحصیل در رشته ای که در حال حاضر ۳۰۰۰ پوند است به ۹۰۰۰ پوند افزایش می یابد

دانشجویان در میدان معروف ترافالگار در مرکز لندن تجمع کردند و قصد داشتند به سوی میدان پارلمان حرکت کنند

دانشجویانی از دانشگاه های مختلف بریتانیا، از جمله از دانشگاه آکسفورد در این تظاهرات حضور داشتند

میدان ترافالگار محلی است که برای برگزاری تجمع ها و مراسم مختلف از آن استفاده می شود

گروهی از دانشجویان معترض به خودروهای پلیس حمله کردند

یکی از معترضان شیشه اتومبیل پلیس را خرد می کند

پلیس یکی از معترضان را در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه در مرکز لندن با خود می‌برد

salar187 - ایران - تهران
ما بیشماریم V.. اینا فوقش 200 تا هستن!. ***تو عکس دوم از پایین 1 معترض دیده میشه و 199 تا عکاس و فیلمبردار...!. درضمن اگه پلیساشون مثل سگ های ایران بودن هرگز مسخره بازی درنمی اوردن!. وااااااااای : پلیس یکی از معترضان را در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه در مرکز لندن با خود می‌برد !!!!!!!!!!!!!!. اعتراض هم اعتراض خودمون...!. مرگ بر دیکتاتور!.
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
درعجبم از اینکه اگر اینها در ایران اتفاق می افتاد !!! چقدر در زیر اینجا کمنت های مختلف نوشته می شد . نمی دانم از عجایب این انگلیسیها است یا از غرایب این ایرانیها
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
دقیقا " Cut War Not EMA " جنگ را قطع کنید نه هزینه خرجی دانشجویان .
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

m uk - انگلیس - منچستر
دوستان این را با تظاهرات ایران یکی نکنید چون به چشم هر دو را دیدام.پلیس اینجا میگه خانم ها اقایون خواهش میکنم به پیاده رو تشریف ببرین.ولی ایران میگه بزن فعلان تو .....LOL
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
محمدرضا بهشتی - ایران - تهران. خودتو به حماقت زدی یا ماها رو گاگول فرض کردی? این دانشجوهای اینجا مست میکنن سیگاری میزنند حمله میکنن به پلیس و ساختمونها و شروع به تخریب میکنند پلیس هم بر اساس وظیفه فقط دستگیرشون میکنه و میبره اداره پلیس. از توی خودرو پلیس تا اداره پلیس و بازداشتگاهها هم پر از دوربین مدار بسته است. پلیس جرات نمیکنه با صدای بلند با متهم حرف بزنه چه برسه شکنجه و.. خلاصه که اصلا مقایسه نکن.
جمعه 5 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
برای آن گروه از دانشجویان که به خشونت(!) متوسل شدند متاسفم. یکی از دوستانم که در تظاهرات بود می گفت یکی از دانشجویان کپسول آتش نشانی از بالای ساختمان بر روی پلیس انداخت شانس آورد پلیس بخت برگشته ضربه مغزی نشد! m uk - انگلیس - منچستر با شما موافقم دوست خوبم. پلیس اینجا آدمند و به وظیفه شون که حفظ آرامش و تامین امنیت جانی شهروندان هست,به نحو احسن عمل می کنند درست برخلاف پلیس ایران که با لباس شخصی ها همدستند و صدای اعترض رو با باتوم و گلوله ی سرب میدن! امیدوارم اساتید محترم و دانشجویان فرهیخته دانشگاه های بریتانیا اعتراض بدون خشونت رو گوشزد کنند. کاش دولت ائتلافی بریتانیا هم در تصویب لایحه ی "افزایش هزینه ی تحصیلی دانشجویان" تجدید نظر کند خوب دانشجویان بیچاره حق دارند. (شاد باشید)
جمعه 5 آذر 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
محمدرضا بهشتی - ایران - تهران. . رژیم جنایت کار اسلامی یک دیکتاتور به تمام معناست . با هیچ جا قابل مقایسه نیست. مغلطه میکنی. کسانی مثل شما برای مردم ایران شناخته شده هستید.نمیخواد الکی زور بزنی. میخوای برای جمهوری اسلامی ولایت وقیع فاشیستی آبرو جمع کنی.!!!
جمعه 5 آذر 1389

arian02 - سوئد - استکهلم
محمدرضا بهشتی - ایران - تهران . شاید واقعا نمیدانی که کار پلیس غیر از ان چیزیست که تو ایران دیدی. کسی را به جرم توهین به نخست وزیر یا مقام ,,,,,رهبری و یا امنیت ملی دستگیر نمیکنن.از دشمن و صهیونیسم و ضد انقلاب هم خبری نیست. دیگه خود دانی. باور نمیکنی از زیتون بهبهان - ایران - بهبهان یاoghab - فنلاند - هلسینکی بپرس.
جمعه 5 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.