سنگک ۳۵۰ و بربری ۲۵۰ تومان پس از اصلاح قیمت ها

 
سنگک 350 و بربری 250 تومان پس از اصلاح قیمت ها

واحد مرکزی خبر: رئیس اتحادیه قنادان و نان های آزاد پز تهران گفت: براساس برآوردها قیمت انواع نان آزادپز در زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها کاهش می یابد .

محمد نصرتی  با بیان اینکه با اجرای این قانون قیمت آرد بر اساس قیمت جهانی گندم در اختیار نانوایان قرار می گیرد افزود: اگر هر کیلو آرد به قیمت 250 تا 260 تومان در اختیار نانوایان قرار گیرد قمیت نان سنگک (بدون کنجد) حدود 350 ، بربری حدود 250 و تافتون هم حدود 150 تومان در تهران در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی گفت: شرایط قیمت انواع نان به تناسب هر استان متفاوت خواهد بود.

در حال حاضر نانوایی های آزاد پز هر کیلو آرد را در تهران حدود 450 تومان خریداری و نان سنگک بدون کنجد را 500 ، بربری 300 و تافتون را 200 تومان عرضه می کنند.

نصرتی درباره قیمت نان لواش هم گفت: نان لواش آزاد پزها از طریق سوپر کت ها در اختیار مردم قرار می گیرد و مصرف کننده با یک واسطه این نوع نان را تهیه می کند و تاکنون قیمتی در این باره نهایی نشده است.

پیش از این حمید علیخانی مدیر عامل بازرگانی دولتی اعلام کرده بود هر عدد نان لواش با اصلاح قیمت آرد کمتر از 50 تومان خواهد بود.

به گفته وی درباره نان سه‌ سناریو مطرح و در نهایت یکی از این سناریوها تصویب شد.

سناریوی نخست ادامه وضع موجود با اختصاص سالانه 4 هزار میلیارد تومان یارانه است که این سناریو به‌دلیل انحرافات رد شد.

سناریوی دوم اختصاص 4 هزار میلیارد تومان یارانه سالانه نان به مصرف‌کنندگان بود که قرار بود درصورت نهایی شدن این سناریو، مصرف‌کنندگان خودشان درباره نحوه هزینه کرد آن تصمیم بگیرند.

با توجه به پیچیده بودن توزیع این مبلغ، دولت با این سناریو هم مخالفت کرده است. براساس سناریوی سوم که مورد تصویب دولت قرار گرفت، مقرر شد حدود 1300 میلیارد تومان یارانه حمایت از کشاورزان از کل 4 هزار میلیارد تومان یارانه سالانه نان جدا شود و حدود 2700 میلیارد تومان یارانه باقی مانده به مصرف‌کنندگان اختصاص ‌‎یابد که با این گزینه، قیمت جهانی مبنای تعیین قیمت آرد قرار می گیرد.

در حال حاضر در کشور بیش از 63 هزار نانوایی برای پخت لواش، بربری، سنگک و تافتون فعالین می کنند، یعنی به ازای هر 1200 نفر یک نانوایی فعال است.

برای این تعداد نانوایی دولت باید فقط روزانه 25 هزار تن آرد با دو قیمت 7 و نیم و 45 تومان توزیع کند که این رقم در سال حدود ده میلیون تن برآورد می شود .

روزانه 2500 کامیون ده تنی این آرد را به نانوایی های سراسر کشور منتقل می کنند.

با افزایش جمعیت و بالا رفتن تقاضای نان، یارانه خرید گندم و آرد و نان در مدت ده سال نه برابر شده است .

آمارها نشان می دهد که در سال 76 یارانه نان 450 میلیارد تومان بوده است که این رقم سال 81 حدود 1300 میلیارد تومان ، سال هشتاد و پنج 2700 میلیارد تومان و پارسال هم به 4400 میلیارد تومان افزایش یافته است.

هم اکنون سرانه مصرف نان بین 160 تا 164 کیلوگرم است. این درحالی است که در کشورهای دنیا، سرانه مصرف نان از 20 کیلوگرم تا 90 کیلوگرم، در نوسان است.

به نظر می رسد هدفمند کردن یارانه ها می تواند سهم بسزایی در کاهش این سرانه داشته باشد زیرا اگر قیمت نان اصلاح شود، حتما بسیاری از مصارف غیراصلی حذف می شود.

در شرایط کنونی به علت انحراف یارانه و کیفیت پایین نان، دولت و نانوا و مردم راضی نیستند به طوری که کیفیت پایین نان موجب شده تا به طور خوشبینانه سالانه حدود 800 میلیارد تومان از یارانه چهار هزار و 400 میلیارد تومان آرد و گندم به ضایعات تبدیل و دورریز شود.

mazany - ایران - آمل
برای خریدن 3 تا نان باید یک ساعت توی صف ایستاد برای شما همین طوره؟
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

مانفرد - ایران - ایران
این شر و وری بیش نیست چون همین الانش که خبری نیس ما سنگگ رو با بدترین کیفیت ممکن 1000 تومان میخریم .مرتیکه بوزینه صد در صد دروغگو در مقیاس احمدی نژاد
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
حدود20 و25 سنت?
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
خدا پدرتان را نیامرز که حاضر نیستید دست از روش قدیمی و کهنه تان بردارید در عوض هی تبلیغ ازدیاد جمعیت میکنید البته خانوادهای دانا و عاقل به حرف شما دولتمردان ابله گوش نمی دهند فقط مشتی خر مذهب نا اگاه از مسائل روزهستند که دنباله رو شمایند و متاسفانه دربین اینها روستائیان فراوانند. اگر نانرا مطابق اصول تهیه کنند زمان بیشتر می ماند و زود خشک و بی مصرف نمی شود. اما متاسفانه درکشور ما نانویان کاملا در پخت و تهیه نان بی سوادند و بزن برو نان تهیه می کنند.درنتیجه سریع خشک و یا مانند لاستیک میشود و دولت بی مسئولیت حاضر نیست کلاسهای تهیه نان سالم برای انها دایر کندبه این معنا که در صورتی یک نانوا میتواند مجوز داشته باشد که دوره رادیده گدرانده باشد.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
نان را هم برایتان به جایی می رسانیم که وقتی قیمتش اینقدر شد آن را به چشم بکشید و باز هم محمد رضا را لعنت کنید. ( از بیانات امام سیزدهم نابودگر ایران )
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
من از ایران اومدم بیرون نان تافتون 1 تومان بود و سنگک 2 تومان, و در آلمان نان عربی 1 مارک بود, حالا بعد از 17 سال قیمت نان عربی در اینجا تقریبا 2 برابر شده و قیمت نان سنگک در ایران 250 برابر, ما هر چه داریم از برکت اسلام و صدقه سر آخوندهاست.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک بروکسل - بروکسل
حقیقتا در اروپا هم نان گران است. بلژیک بروکسل
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
خدایا مردم ما که همه چیزوش غارت شد و هدیه دادن به غزه و لبنان و آفریقا و ونزوئلا ، لآاقل نون خوردنشون را نگذار سنگ کنند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف. در برابر حقوق حداقل سه یا چهار میلیون. نه در برابر حقوق 300 هزار تومان در ماه و اجاره خانه 400 هزار تومان در ماه. خداوند انصافتان بدهد که خدا نکند طعم قدرت و ثروت باد آورده را انسانها بچشند که واقعا آنها را به اسفل السافلین میرساند چون اصولا کسی که انسان باشد به دنبال ثروت و قدرت باد آورده نیست تا چنین از خدا بی خبر شود و از بیرون گود چرتکه بندازد. امیدوارم همه شماها درد و رنج این ملت را هم خود بچشید و هم نسل اندر نسلتان.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Vian-Norway - نروژ - اسلو
سنگک میخوام
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
خوبه که امام شیادان(خمینی) قبل از سقط شدنش آب و برق و اتوبوس رو مجانی کرد وگرنه مردم دچار مشکل میشدند!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
به کوریه چشم شاه عکس امام توی ماه!!! کجا بودیم کجا رسیدیم! نان سنگک 6 ریال, نان بربری 5 ریال, نان تافتون 4 ریال, نان لواش 2 ریال.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف:مگه میشه واحد پول اروپا رو با ایران مقایسه کنی?!شاید 20 و25 سنت پولی نباشه ولی توی ایران هم برای همه اینطوره?!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف . چقدر تو ...پررویی واقعا !!!نکنه فکر میکنی که سرانه مردم ایران مثل خودت در ماه 1 میلیون تومنه اونم با تاکسی چرونی و ظرفشویی که با یورو مقایسه میکنی!?!?خوشت میاد نظر غیر اصولی میدی و مثل عشقت ا.ن لجن پراکنی میکنی!?. تو بیشرم واقعا فکر میکنی کسی که درامد ماهیانه اش در مقایسه با یورو دوروبر 200 تا 250 تا هستش ,خرید یه نون 500 تومنی تا هزار تومنی چقدر زیاد میتونه باشه!?! جدا که خیلی خالی هستی!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
shirzan48 - بلژیک بروکسل - بروکسل . نمیدونم چند وقته اینجا زندگی میکنی ولی ایا قیمت نون اینجا نسبت به چندین و چند سال پیش چقدر تغییر کرده و بالاتر رفته!?! ایا با حداقل درامد ماهیانه هم برای خرید یه بسته نون 75 سنتی تا 1,25 یورویی مشکلی برای خریدش تابحال برات پیش اومده که با لفظ قلم اظهار نظر 3 کلمه ای میکنی!?!?
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
shirzan48 - بلژیک بروکسل - بروکسل برای شما گران است زیرا خارجی هستید و با پول ما حساب می کنید حالا هردو پول را یکی کنید می بینید که برای کارگر بلژیکی انقدر گران نیست. شما حساب کنید یک کارگ بلژیکی ساعتی چنددستمزد میگیرد به پول ماو یک کارگر ایرانی اگر دستمزد او را به ساعت حساب کنیم چند میشود.حالا مقایسه فرمائید متوجه میشوید .البته کارگرات معمولی نه متخصص. که یک کارگر متخصص ایرانی درامدش بسیار کمتر از متخصص بلژیکیست و نمیشود مقایسه کرد. من هم در بلژیک فامیل دارم.
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
iranazadiran - ایران - تهران . دوست عزیز امثال این تاکسی چرونااینجا تعدادشون از انگشتان دست تجاوز نمیکنه که از اون ارباب بی همه چیزشون فقط یاد گرفتن که لجن پراکنی کنن و مزخرفات بیرون بریزن.این ادمای مزدور خودشون میدونن ....ولی فکر میکنی ارتش سایبری به کدوم هله هوله هایی میگن!? به همین موجودات تو خالی که توی زندگیشون غیر از دریوزگی و خودشیرینی و زیر پا گذاشتن ارزشهای انسانی ,هنر دیگه ای ندارن...
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
اصلا میزان درامد هزینه مردم هیچ کشوری را با کشور دیگر نباید مقایسه کرد. باید دید درامد و مخارج را در ایران مورد مقایسه قرار بدی.شاه بیچاره اگر ساواکی را برای ضدرژیم شاه داشت میخواست ملت را از شر این ارازل رها کنه..
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

HADAFEVALA - ایران - تهران
بابا چرا به جون هم افتادید. مگه میزاریم از این غلطا کنند. اینا مثل سگ میترسن نمونش اعتصاب بازار. نون صنعتی برای آخوندای خیکی و نون آشغال برای مستضعف.
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

ali bidin - ایران - تهران
چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟ . دوره ارزانیست .. چه شرافت ارزان .. تن عریان ارزان ... و دروغ از همه چیز ارزانتر... آبرو قیمت یک تکه نان .... و چه تخفیف بزرگی خوردست قیمت هر انسان
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
من خانواده ام ایرانه.نه هزار فامیلیم نه میلیونر(به یورو).مرغ وگوشت قیمتش مثل اینجاست! قبول!برق چی?من ماهی 130 تا 150 یورو میدم.بنزین لیتری 1.40یورو.نصف درامدم رو هم می دم مالیات وبیمه اجباری تا سیستم سو سیالی وحقوق بیکاری ودرمان مجانی وغیره برقرار بمونه.اینجا هم ما با تورم دست به یقه ایم از سر صبح تا اخر شب.اونم توو کشور ابرقدرت اقتصادی.اگه کار نکنیم با حقوق بیکاری که میدن شب ها رو باید گرسنه بخوابیم.در امد اینجا هرچقدر هم که باشه پول برق وگاز ماهی 200-300 هزار تومانی همون تورم نون 20-30 سنتی میشه.
جمعه 5 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف. واقعا چرا میخواهی خودت را به اون راه بزنی. آلمان را با ایران کنونی یکی میدانی. کار هست که میتوانی کار کنی قانون هست که اگر یک روز از کارت را کارفرما بخورد به صلابه بکشند امنیت اجتماعی آزادی رفتار و بیان و احترام به عنوان یک انسان داری. در یوقوز آباد هم اینگونه که حکومت و متد کثیفشان شخصیت ایرانیان را له کرده اند اینکار را با شهروندانش انجام نمی دهد. اگر خود را مسلمان می نامند که این صد در صد بر خلاف آن است ایرانی هم که نیستند اگر از چین و روسیه و ونزوئلا الگو میگیرند که سگ قانون آنها شرف دارد و شعار تساوی در همه چیز را دارند. واقعا خودتان خجالت نمی کشی از چنین جانیان بلفطره دزد خیانت کاری طرفداری میکنی. در جامعه ای که همه چیز آن روی ضوابط و اصول است چه اشکال دارد اعضای جامعه سخت بکوشند و برای معاش خود تلاش کنند به گونه ای شکایت دارید که انگار در بیافرا زندگی می کنی و اجبار به سکونت در آنجا دارید.
شنبه 6 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
ایران ضد ایران.شما چین وونزوئلا زندگی کردی?چقدر از قانونشون می دونی?قوانین المان ونرخ تورم وقدرت خرید مردم توو المان رو چی بهتر از من می دونی?من نمی دونم چرا شما توو ایران از جمله خانواده خودم دلتون اینقدر واسه خودتون می سوزه ودوست دارین دل همه براتون بسوزه?
شنبه 6 آذر 1389

sha12tar - ایران - تهران
اونائی که میگن نان اونور گرونه لطفا درآمد ماهیانه خودشون رو هم بگن .!!!!!اطفا با اینور مقایسه کنن .!!!!
شنبه 6 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI . میر زاده بدور از عشق و معرفت . اولا اون کشورها ایران باشکوه و سرشار از قروت طبیعی و نعمت ما نیستند بعد آن مردمش توانایی و استعداد ایرانیان را ندارند . چین مجبور است از ید انسانهای میلیاردی خود استفاده کند و مور و ملخ بخورند و یا دیگر جاها به اینگونه. علتش اینه که دلسوزان واقعی و با مرامی چون امثال تو داریم که اینگونه به فکر مردم و کشورشون هستن.
شنبه 6 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف:قدرت خریدو سیستم در ایران و اروپا خیلی فرق داره و دلیل نمیشه چون شما این هزینه ها رو که پرداخت میکنی برای همه مثل شما باشه 1 یورو میشه 1400 تومان خیلی متفاوت هست!
یکشنبه 7 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.