محاکمه الیاس نادران با شکایت محمدرضا رحیمی


محاکمه الیاس نادران با شکایت محمدرضا رحیمی

الیاس نادران گفته است که محمد رضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد، باید دستگیر شود

الیاس نادران نماینده تهران برای پاسخگویی به شکایت محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری در دادگاه حضور یافت.

سایت الف، وابسته به احمد توکلی، نماینده تهران و رئیس مرکز پژوهش های مجلس، نوشت که آقای نادران امروز ۲ آذر (۲۳ نوامبر) در جلسه دادگاه از اظهارات قبلی خود راجع به "جعلی بودن مدرک" محمدرضا رحیمی دفاع کرده است.

الیاس نادران، محمدرضا رحیمی را متهم کرده که بدون داشتن مدرک دکترا، از عنوان "دکتر" برای خود استفاده می کند.

الف پیشتر نوشته بود که محمدرضا رحیمی در شکایت نامه خود از نماینده مردم تهران نوشته است که از عنوان دکترا برای خود استفاده نکرده و آنچه نادران در این زمینه می گوید دروغ است.

این سایت افزوده بود که الیاس نادران معاون اول رئیس جمهوری را به یک پرونده دیگر نیز مرتبط می داند و معتقد است که "پرونده رسیدگی به اتهامات بیمه ایران نیز باید با تاکید بر نقش محمد رضا رحیمی در این پرونده مورد توجه قرار گیرد".

روز گذشته صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ۵۰ تن از متهمان پرونده اختلاس در بیمه به زودی دادگاهی می‌شوند، بدون نام بردن از کسی تاکید کرده بود: "پشت این پرونده افراد مهمی حضور دارند".

روز گذشته صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ۵۰ تن از متهمان پرونده اختلاس در بیمه به زودی دادگاهی می‌شوند، تاکید کرد: "پشت این پرونده افراد مهمی حضور دارند"

دولت محمود احمدی نژاد اظهارات الیاس نادران علیه محمدرضا رحیمی را رد کرده و دارای اهداف سیاسی دانسته است.

اتهامات نادران علیه رحیمی

اظهارات الیاس نادران علیه آقای رحیمی، از فروردین ماه امسال خبرساز شد که آقای نادران در حاشیه جلسه علنی مجلس گفت: "محمد رضا رحیمی رئیس حلقه خیابان فاطمی است که در مورد منابع فاسد و توزیع آنها تصمیم گیری می کرد و تقریبا تمام اعضای این حلقه به جز وی دستگیر شده اند و این که کسی را به دلیل مسئولیت اجرایی مستثنی کنند، نه عادلانه است و نه اقدام درستی است."

"حلقه فاطمی" به گروهی از متهمان به فساد اقتصادی اشاره داشت که خبر شناسایی و برخورد با آنها به تازگی منتشر شده بود.

یک ماه پیش از آن، ۲۱۶ نفر از نمایندگان مجلس ایران در نامه ای سرگشاده، با اشاره به بازداشت اعضای یک "باند فساد اقتصادی" تاکید کرده بودند: "برخی افراد با مسئولیت‌های بالای اجرایی نقش موثرتری از اعضای بازداشت ‌شده در این پرونده ها داشته‌اند".

این نامه پس از آن منتشر شد که رئیس قوه قضائیه ایران با خبر دادن از شناسایی و دستگیری "یک باند بزرگ مفاسد اقتصادی" در یکی از شرکت‌های دولتی گفته بود: "افراد این باند توانسته‌اند با جعل اسناد دولتی و قضایی، میلیاردها تومان به حقوق مردم و بیت‌المال خسارت وارد کنند که فقط اختلاس یک نفر از آنان ۶ میلیارد تومان است."

در پی انتشار این خبر، سایت پارلمان نیوز، ارگان فراکسیون اصلاح طلبان مجلس، نوشت که "یک مقام ارشد دولتی" در راس این شبکه قرار دارد و مدیر یک شرکت بیمه و تعدادی از مدیران و کارکنان دولت نیز در شبکه مزبور عضویت دارند.

در واکنش به اتهاماتی که از سوی الیاس نادران نماینده تهران به محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد وارد شد، فاطمه بداغی، معاون حقوقی رئیس جمهور گفت که معاونت حقوقی از این نماینده مجلس به دادسرای کارکنان دولت شکایت کرده است.

همزمان، اسفندیار رحیم مشایی متهم کردن معاون اول آقای احمدی نژاد به فساد مالی را تلاش برای تضعیف دولت توصیف کرد و گفت که دولت برای جلوگیری از "ضایع شدن" حق خود اقدام خواهد کرد.

چند ماه بعد، آقای احمدی نژاد در جمع خبرنگاران از رئیس دستگاه قضایی خواست که "با سرعت به شکایت رحیمی درخصوص افترای چند نماینده مجلس به وی رسیدگی کند تا مردم احساس امنیت کنند".

سایت الف همزمان با خبر محاکمه الیاس نادران، همچنین خبر داده است که امروز علی رضا زاکانی دیگر نماینده تهران نیز با حضور در دادگاه، از اظهارات خود در مورد "تخلفات صورت گرفته در دانشگاه آزاد" پاسخ داده است.

آقای ذاکانی، پیشتر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را به تخلفات مدیریتی و مالی متهم کرده بود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.