قوه قضائیه: مهدی هاشمی در صورت بازگشت دستگیر و زندانی می‌شود


قوه قضائیه: مهدی هاشمی در صورت بازگشت دستگیر و زندانی می‌شود

ابراهیم رئیسی، معاون اول رئیس قوه قضائیه

معاون اول رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی گفته است،‌ حکم جلب مهدی هاشمی، پسر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، صادر شده و وی در صورت بازگشت به ایران بازداشت و روانه زندان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، ابراهیم رئیسی، معاون اول رئیس قوه قضائیه روز سه‌شنبه گفته است، حکم بازداشت مهدی هاشمی، پسر رئیس مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی، صادر شده است.
وی در این باره اظهار داشته است: «حکم جلب مهدی هاشمی صادر شده و وی دستگیر و روانه زندان خواهد شد؛ بنابراین پرونده ایشان مانند بقیه پرونده‌های دیگر، عادلانه رسیدگی خواهد شد.»

این سخنان تنها چند روز پس از انتشار نامه‌ای از سوی مهدی هاشمی خطاب به غلامحسین محسنی‌اژه‌ای بیان شده است که در آن آمادگی خود را برای بازگشت به ایران و حضور در «دادگاهی عادل» اعلام کرده بود.

پسر رئیس مجلس خبرگان رهبری که از سوی حامیان دولت به عنوان یکی از «طراحان فتنه» قلمداد می‌شود، در نامه روز شنبه خود به سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرده بود،‌ در حال حاضر سرگرم تحصیل در دانشگاه آکسفورد بوده و مسئولیت نظارت بر دانشگاه‌های آزاد خارج از کشور را بر عهده دارد.

مهدی هاشمی در نامه خود به غلامحسین محسنی‌اژه‌ای به شرایط خود برای «حضور در محکمه» نیز اشاره کرده و نوشته بود: «شرط‌‌های من را هم می‌دانید که هیچ درخواست غیرقانونی در آن نیست... مهمترین آنها دادگاه مستقل و مصون از تحمیل‌های نیروهای امنیتی است با همه حقوق دادگاه و متهم و نیز توجه به شکایات متهم.»

وی همچنین افزوده بود: «هر زمان که لازم می‌بینند که اینجانب در محکمه‌ای حاضر باشم، احضاریه‌ای در فرم قانونی توسط وکلای اینجانب ابلاغ کنند و من در وقت قانونی حضور خواهم داشت. چون مطمئنم یک دادگاه عادل منع تعقیب صادر خواهد کرد و تهمت‌زنان رسوا خواهند شد.»

نامه پسر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به محسنی‌اژه‌ای پس از آن منتشر شده بود که احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و از حامیان دولت محمود احمدی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته تهران بدون نام بردن از مهدی هاشمی خواستار برخورد با «کسانی که هنوز دستگیر نشده‌اند» شده بود.

احمد جنتی در سخنان خود که واکنش مهدی هاشمی را نیز به دنبال داشت،‌ در این باره گفته بود: «این را باید جدی بگیریم، اگر اینها به ایران آمدند باید دستگیر شوند. درباره بعضی از این‌ها پیش‌تر بچه‌های اطلاعات پیش من می‌آمدند و ناراحت بودند از این ‌که این فرد فسادهای گوناگون دارد و جرات ندارند علیه او دم بزنند.»

وی همچنین افزوده بود: «همین‌طور خواسته‌اند که پرونده‌اش به اطلاعات و سپاه نرود و در همان قوه قضاییه آن هم توسط قاضی عادل ـ از نظر این‌ها ـ رسیدگی شود. قاضی عادل از نظر این‌ها کسی است که تبرئه کند و یا محکومیت کمی بدهد والا ظالم است. چنین توقعی وجود دارد که بی‌عدالتی است.»

از سوی دیگر هفته گذشته، عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران، نیز در باره «پرونده مهدی هاشمی» گفته بود: «پرونده مهدی هاشمی در دادسرای شهید مقدس مفتوح است و در صورت مراجعت به ایران قطعاً دستگیر و محاکمه خواهد شد.»

پیش از آن نیز غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی، گفته‌ بود: «به محض ورود مهدی هاشمی، با او همانند سایر متهمان برخورد و پرونده‌اش در دستگاه قضایی بررسی می‌شود.»

در این میان ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضائیه با اشاره به نامه مهدی هاشمی گفته است: «در دستگاه قضایی قضات عادل کم نیستند و توسط قاضی عادلی که از طرف دستگاه قضایی تعیین می‌شود، به پرونده مهدی هاشمی رسیدگی می‌شود.»

وی در عین حال افزوده است: «دستگاه قضایی بنای امتیاز دادن به احدی را ندارد و انتساب به شخصیت‌ها و افراد شناخته شده در جامعه به هیچ عنوان نمی‌تواند دستگاه قضایی را نسبت به اجرای قانون و عدالت دچار تردید کند.»

ابراهیم رئیسی همچنین درباره «پرونده مهدی هاشمی»‌ گفته است: «ایشان تفاوتی با دیگر متهمان از نظر دستگاه قضایی ندارد و چون ایشان از نظر دستگاه قضایی در معرض اتهام قرار دارند، اتهام ایشان مانند تمامی افراد در معرض اتهام، رسیدگی خواهد شد.»
kamia1 - المان - کلن
وقتئ که کفتارها بجان هم مئ افتند, عنوان سناریو جدید!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
دارند به هاشمی مهدی دندان نشان میدهند که نیا ایران ! آقا مهدی هم داره بهشون با طرح بازگشت خودش به ایران ودر خواست دادگاه علنی ،فشار میاره !!خب نتیجه میشه گرفت که رژیم در این مساله ۲ راه داره : یکی غلط حسابی و دومی غلط اضافی کنه!رژیم اگه امثال سهراب و ندا رو کشت و بقیه رو زندانی کرد تا امروز خیال میکنه که غلط حسابی کرده ولی مهدی هاشمی میگه که اگه غلط (اضافی) کنید و در و دانشگاه و اموال ما رو نذر کنید اونوقت هم میام ایران به کمک پدرم هولتون میدیم و هم ودیو و اطلاعات بایگانی خودش رو در اروپا در خدمت خبر گذاری ها میگذاره(این آقا اصلا اومد اروپا که مدارک و دفتر دستک خودش رو جای امنی بزاره )! بقیه هم اینو میدونند.رژیم از بازی با مهدی هاشمی میترسه چونکه ورق های مهدی رو دیدند و اون میخاد ازهمین اول بازی (حکم لازم) کنه!اینه که نمیخان اون بیاد ایران.بچه آخوند شدن هم حکایتیست.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
گوربابای دولت.اما ازاینکه هاشمی نامرد مبالغ هنگفتی از پول مردم و کشور را هاپولی کرده شکی نیست.بیشرفهای دزد که مملکت را چاپیدند و به جیب خود و خیشانشان ریختند.مرتیکه عوضی دزد باید برگردی و تاوان بدهی.این هاشمیها بانکهای سوئیس را با پول ملت بدبخت اباد کردند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
پس بگو بی شرف هیچ مدرکی برای محکوم کردنش نداری و یا ان افت الله اسهالی دستور داده که این را بگی و هاشمی به ایران نیاد چون همینطوریش خودشون بجون هم افتادن. جون امدن هاشمی به ایران ممکن است به تبادل قدرت صورت گیرد و کله این اخوندکها زودتر از موئد مقرر بالای تیرهای چراغ برق برود.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

قیصرمنم - ایران - اصفهان
آقا مهدی کجا میخواهی بیایی؟ بمان همانجا که در امن و امانی! اینها را که خودت بهتر میشناسی، به احمد خمینی رحم نکردند چه برسه به تو.............چاکریم
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
قوه قضاییه رودرواسی نکن و بگو: مهــــــدی نیا !!مهـــــــدی نیـــا!!.. ای مردُم ِ اسیر ِ ملا ..مهدی واسه چی پاشه بیاد؟؟.."ای مردُم ِ اسیر ِ ملا.. ملا در حال ِ چاپیدن ِ ایران..مهدی واسه چی پاشه بیاد؟؟..مهدی نیا!مهدی نیا!.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
اینها فقط سیاه بازیه, اگر رژیم آخوندی توانایی این را داشت که این آقازاده را برگرداند یا که ترور کند زودتر از اینها این جنایت را کرده بود,منظور من از توانایی وقدرتی است که خود رفسنجانی تا حدودی دارد و بیشتر پرونده همه جنایتکاران رژیم آخوندی را بایگانی کرده بخصوص پرونده الاغ علی یکدست و جنتی ...این غلطی هم که ابراهیم رئیسی، معاون اول رئیس قوه جنایتکاران کرده فقط درپوشی است برای ساکت کردن بعضی ها و تبلیغ رسانه ها ,رژیم آخوندی خونخوار با سرمایه ملی ایران و پول نفت مردم ایران هر جانداری را ترور و اگر بخواهد مرده ای که خدا نتواند اینها زنده اش میکنند
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.