ماجرای کشتن یک ساواکی توسط محسن رفیقدوست


ماجرای کشتن یک ساواکی توسط محسن رفیقدوست

دوم فروردین سال 42 ، که مصادف بود با 25 شوال ، روز قبلش مطابق هر سال ، ما با یک عده از دوستانمان رفتیم قم ؛ وقتی رسیدیم ، دیدیم که وضعیت شهر قم غیرعادی است . داخل ماشینها و اتوبوسها افرادی هستند که مشخص است که برای منظور خاصی آمده اند . وقتی می خواستیم وارد شهر بشویم ، دیدیم چند کامیون سرباز دارد وارد شهر قم می شود و همان طور مشخص بود که همه مردم قم هم متوجه بودند ، که یک خبری هست . فردای آن روز که 25 شوال و شهادت امام جعفر صادق (ع) بود ، در فیضیه مجلسی بود که ما اول در مجلس دیگری شرکت کردیم ، وقتی که برگشتیم به فیضیه ، موقعی بود که تقریبا اوج زد و خورد مأمورین و چماق بدستان حکومت با طلاب بود .

صحنه هایی که من خودم یادم است ، یک تعداد طلبه ها روی پشت بام بودند ، این آجرهای لب هره پشت بام را می کندند و می زدند توی سر این ساواکی ها و چماق دارها که پایین بودند . اینها هم با هر چیز که دستشان بود طلبه ها را می زدند . من خودم لگد کردن قرآنها را دیدم ، من خونهای کف مدرسه فیضیه را دیدم . یقینا ما ، در موقعی آمده بودیم که [ساواکیها] مسلط شده بودند و به اصطلاح تار و مار کرده بودند طلبه های توی مدرسه را ؛ آن صحنه ورودشان را من خودم ندیده بودم .

وقتی از فیضیه به طرف حرم رفتیم ، یکی از صحنه هایی را که هیچ وقت یادم نمی رود دیدم ؛ یک روحانی پیرمردی که آن چنان دولا بود – که کاملا مثل اینکه کسی رکوع برود – یک چوب به عنوان عصا دستش بود ؛ این داشت از توی حرم می آمد بیرون ، یکی از این چماق بدستان جوان خیلی گردن کلفتی هم از طرف در فیضیه به طرف در حرم می رفت ، همچین که این دم در می خواست بیاید بیرون از توی حرم ، این با آن چماق خود زد روی پشت این پیرمرد روحانی که شاید بالای 90 سال داشت و خیلی هم نحیف و ریز بود . این افتاد روی زمین و عمامه اش پرت شد – سید هم بود – این رفت دو تا لگد هم زد توی عمامه او و این بنده خدا هم خیلی بی حال افتاد .
من به یک بنده خدایی که با همدیگر حرکت می کردیم ، گفتم که بیا دنبال این ساواکی برویم . راه افتادیم دنبال او و من هی او را نگاه می کردم . دوستم گفت : چرا نگاهش می کنی ؟ گفتم : می خواهم عکس این توی مغزم ثبت بشود یک روز بدرد می خورد .

خلاصه گذشت . شاید چند سال بعدش ،غروبی داشتم می رفتم توی خیابان صاحب جم ، هوا تازه تاریک شده بود . دیدم این ساواکی دارد از بالا می آید طرف پایین . معلوم هم هست که مست است . خلاصه دنبال او رفتیم و خانه اش را توی آن خیابان ، که معروف بود به چها راه سوسکی یاد گرفتیم . یکی دو بار دیگر من او را دیدم بعد دیگر اصلا تصمیم گرفتم که یک بلایی سر این بیاورم.

البته خیلی هم نامنظم می آمد . معمولا شبها ساعت 30/9-10 می آمد می رفت خانه اش . یک جلسه رفته بودم مشهد خدمت حضرت آیت الله العظمی میلانی . داستان را به صورت کلی برای ایشان[ گفتم] که یک همچین شخصی این جوری کرده و اگر که مثلا این دست حاکم اسلام بیفتد ، با این چکار می کنند ؟ ایشان فرمودند : این جور اشخاص مهدورالدم هستند ، اینها ظلمه هستند ، اینها عمله ظلم هستند . بعد از چند وقت موضوع را به صورت بازتری خدمت مرحوم آیت ا... مطهری عرض کردم .

بعد به طریق دیگری این جریان را خدمت حضرت آیت ا... مهدوی کنی – که الحمدالله در قید حیات هستند و خدا ایشان را طول عمر بدهد – عرض کردم . از حرفهای هر سه تای اینها دریافتم که این آدم ، کشتنی است . توی یک جلسه ای موضوع را به مرحوم اندرزگو گفتم ؛ اندرزگو گفت : همه اینها کشتنی هستند ، اما کاری نکنید که مثلا به خاطر این گیر بیفتی چون ما اگر قرار باشد که گیر بیفتیم ، بگذار برای کارهای بالاتر گیر بیفتیم که ان شاء ا... خدا قبول کند .

یک شبی که به شدت باران می آمد ، شاید یکی از شبهایی بود که توی تهران کمتر آن جور باران می آید . البته من چند شبی کشیک او را کشیدم با یک چماق حسابی و چون کمتر شبی بود که این مست نباشد . بالاخره او ، از ماشین پیاده شد ، می خواست برود خانه اش . من مخفی شده بودم و با چماق زدم توی سر این ، او افتاد و یک هفت هشت تا چماق دیگر هم زدم توی سر و کله این و هلش دادم افتاد توی جوی آب و رفتم .

فردای آن روز شایع شد که یک جنازه ای توی میدان شوش توی آبها پیدا شده و ان شاء ا... خدا قبول کند .

منبع: خاطرات محسن رفیقدوست، مرکز اسناد انقلاب اسلامی

oghab - فنلاند - هلسینکی
این هم یک دزد بی ناموس از تبار هاشمی و ناطق و کروبی .در ضمن اون کسانی که می پندارند که نظام افرادی رو به خارج برای جاسوسیه ایرانیانخارج فرستاده .باید بدانند که نظام این را خوب میداند که ایرانیان مخالف خارج نشین حتی از عهده فراهم اوردن نان شب مشکل دارند چه برسه ....... زهی خیال باطل .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
قاتل کثیف.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

آینه - انگلیس - لندن
فرض کنیم این داستان کاملا حقیقی هست کاری که ساواک کرد و کاری که رفیقدوست انجام داد. یک نفر لطف کنه بگه فرق قاتل با قاتل چیه اون هم هر دو به طریق نامردی.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
مبارکه دزد که بودی به قتل هم اعتراف کردی . پست فترت دزد قاتل ..
سه‌شنبه 2 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
خدا اگر که خدای تست حتما قبول میکند. به این میگویند اقرار صریح قاتل!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
من ازساواک دلخوشی ندارم.ولی توهم......خوردی.دسمالهای بیوجدان.شرف اوبیشتربود.یاامسال تونامردهاخانم مسنی که به گوشه خیابان پناه برده بود.ویکی مثل توباباتوم به سرش کوبیدکه اوازحال رفت.چطور به دختران جوان که قلم پایش باضربه باتوم زمینگیر شد.چی.ملت ایران هرچه بود.دربرابرخانمها خیلی غیرتمندبودند.فرق نمیکرد چه کسی باشد اشنا یاغریبه ایاتووامثالتوایرانی هستید.فکرنمیکنم.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

saeed85 - ایران - ایران
از آقای رفیق دوست باید پرسیدایا ایشان کتک خورد بانوان و جوانان ایانی را در روز 18تیر و پس انتخبات دیده اند؟ وحشیگریهایی که توسط بسیج و نیروهای لباس شخصی انجام شد دو صد بدتر از کارهای عمال شاه است. اقای رفیق دوست خجالت بکشید.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
چقدر این واژه " ساواک " در فرهنگ ما منفی دیده میشود ?! من نه ساواکی هستم, که چند نفری از کاربرها این برچسب را بمن زدند ( چه از لحاظ سنی هم همینطور ) و چه از بستگانم ساواکی بودند, بهرحال: ساواک = سازمان امنیت و اطلاعات کشور ! ایا " تمام " کشورهای دنیا دیگر " ساواک " ندارند ?! حتا افغانستان فقیر ساواک دارد, از usa , روسیه, انگلیس, المان, فرانسه و و و بگذریم ! ایا این ساواکی ها همه شان " شکنجه گر " بودند ?! ایا ساواک usa و روسیه و بقیه کشورها شکنجه گر هستند ?! من قصدم این نیست, که شکنجه گران هر سیستمی را حمایت کنم و کسانیکه دردها کشیدند و زیر شکنجه جانشان را از دست دادند, ندیده بگیرم. هدفم فقط در این نکته نهفته که همه ساواکیهای هر کشوری چه دموکراسی یا غیر دمکراسی شکنجه گر "نبودند " که ما با گفتن این اسم مانند ادم مصنوعی " فقط " به شکنجه فکر کنیم و بر انان لعنت بفرستیم و مانند یک حیوان بیعقل از شعور و درک اجتماعی و سیاسیمان استفاده نکنیم. همانند زمان امروز, که بسیاری از پاسداران و بسیجی از روی اعتقاد به ایات قران که دارند به کشورشان خدمت میکنند و از کهریزکها و سنگسارها هم شرم دارند !?
سه‌شنبه 2 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حالا خدای آسمانی قبول میکنه یا نه بماند ولی مورد قبول خدای زمینی( ولی وقیح) که واقع شد.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranesabz - هلند - امستردام
جانی ادمکش چنان تعریف میکند که انگار یک مرغ را کشته. متاسفانه قبل از انقلاب نه تنها این جانوران بلکه گروههای سیاسی مانند مجاهدین و فداییان خلق و بعضی ساواکی مثل نصیری ثابتی رسولی و... هم ابایی از ادمکشی نداشتند. بیچاره مردم مظلوم ایران که این وسط قربانی شدند. وگرنه جانیان که ککشان نمی گزد یکی مثل این توی تهران و دیگری مثل اشرف پهلوی توی امریکا مشغول غلتیدن روی دلارند و به ریش ملت ایران هم می خندند.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
کثافت جنایتکار تو خودت و ان افت الله های اسهالی 100 برابر جنایتکار تر از انها هستید.تجاوز به خواهران و برادران ما در زندانها.مردم میروندحق وحقوقشان که ماهها عقب افتاده را بگیرندبه عنوان زد نظام در زندانها هستند. کی وکجا ما دیدیم و یا حتی شنیدیم که سواکیها چنین کارهائی بکنند.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
توحش، کینه ورزی و عقب ماندگی فرهنگی این ها چیز جدیدی نیست. بخش شرم آور قضیه این جاست که این ها خودشان را همه کاره مردم می دانند و این قدر آزادی دارند که با افتخار درباره جنایاتی که با کسب مجوز از اسلام مرتکب شده اند حرف بزنند.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
حالا یعنی داری از افتخارهایت داستان سرائی میکنی, او یک ضربه چماق زد به اون پیرمرده ،تو که دهها ضربه چماق باو وارد کردی، این یعنی مهرورزی اسلامی . راستش اگر همون روزا درست و حسابی حق شما را گذاشته بودند کف دستتون، الآن مردم ما این همه مصیبت نداشتند که مشتی عرب در سرزمین پارس قدرت را بزور در دست بگیرند .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
یک شبی که به شدت باران می آمد ، شاید یکی از شبهایی بود که توی تهران کمتر آن جور باران می آید.(شب تار)سوال: آقای محسن رفیقدوست گویا دچار عذاب وجدان هم هستند.زیرا مطمئن نیست در آن شب تار وگذشت زمان آیا فرد مورد نظر همانی است که او فکر میکرده.ومرتب دستان خونینش را با عفن آب فتوای علما میشورد.اماغصه نخور دادگاهی خواهی شد.درمجازاتت تخفیف داده خواهد شد.بجای هفت, هشت چماق,فقط سه چماق درمغزت خواهند شکست.وروانه بهشتت خواهند کرد.دوست داشتی اعضای خانواده ات را نیزباخودببر(بردن کرتاهه)ازقدیم گفته اند:زبان سرخ, سرسبزمیدهدبرباد.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

omidomid - هلند - آمستردام
ساواکی‌ها داشتند همه را با چماق می‌زدند. حتا پیر مرد‌ها را .. توی حرم خون را ه افتاده بود.. بعد ایشون وسط اون کربلا. به دوستش گفته بیا دنبال این ساواکی برویم.. هی رفتیم و هی نگاه میکردیم ..!!! بعد چطور این ساواکی‌های بی‌ رحم و وحشی و بی‌ وجدان که حتی به پیرمرد بالای نود سال هم رحم نمی‌کردند به شما کاری نداشتند؟. و اجازه دادند شما اونجا راه بروید و هی‌ نگاه کنید.! ؟؟!!. پس اگر بر فرض محال این داستان را از یه جاهایتون در نیاورده باشین. حداقلش اینه که جناب قاتل ! شما خودتون هم با همون چماق بدست‌ها بودین که در امان موندین .. ولی‌ جناب رفیق سوز .! اون توی روز روشن چماق بدست گرفته و ملت رو میزده. فقط میزده.. اما شما با اجازه اربابان ریش سفیدتون یک نفر رو کشتید. در تاریکی‌ شب. در حالی‌ که هشیار هم نبوده. یه موقعی بود که به این کارها میگفتن نامردی..!!! الان رو نمیدونم ..
سه‌شنبه 2 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
پولهای دزدی محسن رفیقدوست:. 265 میلیون دولار هست و در کشورهای لیست زیر پس انداز شده:. بلژیک 129 میلیون-------کویت 44 میلیون-------مالزی92 میلیون-------. برای انقلاب اسلامی خود یک صلوات بلند بفرستید.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
رفیقدوست بی شرف, سگ اون ساواکی عرق خور که شرف داشت به تو . اون مامور بود و شاید اصلا واسه همین هم عرق میخورد که واقعیت رو فراموش کنه. هر چی که بود مثل تو با افتخار و لذت تعریف نمیکرد چه جوری مثل روسپیا از پشت یکی رو زدم کشتم .. خدا قبول کنه? مطمعن باش قبول میکنه, منتظر یک قاتل مثل خودت باش دیر و زود داره اما.....! شرمت باد, روت سیاه,
سه‌شنبه 2 آذر 1389

kian ahvaz - ایران - اهواز
خدایا فقط مرگ از دست از دست ریا و تزویر و زیتون....
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
ماجرای اختلاس 123میلیارد تومانی بانک صادرات توسط همین جانور یعنی رفیقدوست هنوز بیاد دارم! هفته نامه امید بخاطر افشاگری های آن خدا بیامرز احمد خمینی توقیف شده بود.یادم میآد در دانشگاه همه به نشانۀ اعتصاب بر زمین راهروها نشستیم و کلاسها رو عملاً تعطیل کردیم. بسیجی های حراست خط و نشان می کشیدند و تهدید می کردند. در بخشی از پیامش گفته بود(نقل به مفهوم) پدرم فوت کرد یکی را آوردند گفتند "مصلحت مملکت" ایجاب می کند که ایشان (خامنه ای) رهبر شود ما هم پذیرفتیم ... به دروغ گویی های اقتدارگرایان, گرانی , رانت خواری و مافیای اقتصادی -جریان رفیقدوست اشاره کرده بود ...! می دانستیم که پس از اون افشاگری ها او را زنده نخواهید گذاشت. آقای رفیقدوست تو که دزد بودی و امروزه آشکارا خودت داری اعتراف می کنی که قاتل هم هستی. وای بر ما و پدران ما که شما جانیان دزد را بر مال و ناموس و مملکت خود گماردیم
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

odin - بلژیک - انتورپن
oghab - فنلاند - هلسینکی -عزیز جان شما بخودت نگاه کردی که همه رو با یک دید میبینی؟ اما اگه براستی بنون شبت محتاجی من از روی نجات یک حداقل فارسی زبان حاضرم بهت اجازه بدم هفته ای دوبار خونه ام رو تمیز کنی.بهت قول میدم نه تنها با همین 12 ساعت کار و حقوق سوسیال میتونی نون و گوشت بخری بلکه یه پس اندازهم داشته باشی که فردا رفتی ایران خجالت نکشی. میگن کافر همه را بکیش خود پندارد. شما بجای اینکه همه رو مثل خودت و رفیق دوست ببینی یه کم سرتو بالا کن و اساتید دانشگاهها رو ببین که همه با زحمت و درس خوندن دود چراغ خوردن الان خونه های چند میلیون دلاری دارن.نه مثل بعضیها خونه سوسیال!!! سال 2000 با پرواز ماهان از بوسنی اومدی! مگه نه؟عمو جون دفعه بعد که اسم و مشخصات جدید ساختی بیشتر مواظب باش.اینجا هستن کسایی که بگی «ف» ادرس فرهزاد رو کامل بهت میدن.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ای کاش ساواکی ها همه شما را از بین برده بودند تا ما شاهد حضور کثیفتون نباشیم. دروغگو دزد قاتل رفتار خشن از سوی ساواک محدود به عده ای که کاملا مهره اساسی امقال اون گور به گور شده و اون ضحاک قاتل سینما رکس بود و یا کسانی که مبارزه مسلحانه میکردند و ترور در دستور کارشون بود. از شما بی حیاتر وجود ندارد.. میخوای با این حرفها رفتار ددمنشانه خودتون رو توجیه کنید خر خودتی ..
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
خنده اش اینجاست اگه برن پرونده رو بخونن میبینن اقا اشتباهی یه نفر دیگه روکشته! اصلا اون یارو به عمرش قم نبوده! .
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

قیصرمنم - ایران - اصفهان
خاک بر سر قاتلت.......هر غلطی که بخواهید میکنید بعد هم میگوئید: ان شاا.. خدا قبول کند؟؟؟ خدا به کمرتان بزند..... من هم میرم و آدم میکشم!!!! ان شاا.. خدا قبول کند!!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
oghab - فنلاند - هلسینکی . جناب رییس نوکیا ..نژادی اگه تو هم جای رفتن به مسجد hertonimi که توی پیام تالار پرنیان نوشته بودی عوض گنده گویی از پشت کامپیوتر خودتو هم بیاری و یه سر به شعبات کاریابی بزنی و قید حقوق تن پروری دولت رو بزنی و کمی بیوجود بودن رو کنار بزاری انقدر هذیون نمیگی.اتفاقا هله هوله هایی مثل تو و اون تاکسی چرون دوسلدورفی اخ توفی و اون عقب مونده اسلیسی دانمارکی عاشق سپاه , دارین با بدبختی روزگار رو سر میکنین .من همیشه فکر میکردم که شما مزدورها همیشه تامین هستین ولی زهی خیال باطل...بعد از همه اینها اگه واقعا اینقدر در تنگنای مالی هستی شاید با کمک چند نفر از دوستان بشه مشکل مالیتو حل کنیم بهم پیام خصوصی بده ببینیم چیکار میشه کرد فقط مثل اون یکی پیامت نباشه که یه لحظه فکر کردم مایک تایسون هستی و بخودم بلرزم !
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
وقتی مرز اخلاق در رژیم اوباش و جاهلان از بین میرود هر چاقو کشی به گذشته خود و اعمال غیر اخلاقیش افتخار میکند. مطمعنم اگر طیب امروز زنده بود یکی ازنزدیک ترین مشاوران علی چکه ای میبود. توضیح برای جوان ترهاطیب نام یکی از معروف ترین چاقو کشهای تهران در زمان شاه بود که اغتشاشات پانزده خرداد 1342 را با دریافت مبالغ هنگفتی از خمینی جنایت کار براه انداخت و در همان سال همزمان با تبعید خمینی دستگیر و اعدام شد.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

yashainiran - ایران - ایران
حالا این یکی از صدها جنایت کثیف این فرد و افراد کثیف بدتر از خودشه . خدا می داند که چه کارهایی نکرده اند فقط خدا می داند و بس. می رسد آن روز که در دادگاه منصفی همه کارهای کثیف کرده خود را بگویند به زودی خواهیم دید God willing
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
oghab- با وجود مزدور بودنت دلم برات میسوزه. عمری ازاخوندا تغذیه شدی بعد قرار شد به عنوان پناهنده بیای اروپا ایرونیا رو شناسایی کنی و دیگر اطلاعات رو برای صاحبانت تهیه کنی. اومدی اینجا الاخون والاخون شدی نه دوست و رفیقی نه زندگی نه هیچی. میبینی این خائنا به خودتون هم رحم نمیکنن و خیانت میکنن حتی به مادر خودشون. نه عزیز جون بدبخت ترین پناهنده ایرانی بهتر از خیلی از ترکها ومراکشیها و مهاجرای دیگه زندگی میکنن. حالا درکت میکنم , میدونم چرا گاهی در دلت رو باز میکنی و صاحبان سابقت رو به فحش میکشی. ول کن اونا رو واسه تو نون شب نمیشن. ادرست رو بده به من قول بهت میدم که نذارم گرسنگی بکشی و سر و وضعت هم مثل ادم حسابی باشه. پیام بگذار برام.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

odin - بلژیک - انتورپن
alexxx - اتریش - وین -looooooooooool عزیز جان کجای کاری؟ منهم بهش از روی خیرخواهی پیشنهاد کار دادم، اما ترحم بر چاقوکش نادان خیانت است بر گوسفندان. اینها یک عمر نون مفت و باجگیری و دزدی و عربده کشی رو خوردن.گرگزاده عاقبت گرگ شود گرچه با ادمی بزرگ شود و در سایت ایرانیان یوکی هم کامنت بدهد!!! نون حاصل از عرق پیشونی از گلوی اینها پایین نمیره، اینها همونهایی هستن که تو محرم دو پرس قیمه میخورن و برای جا زدن در صف قابلمه ها برادرشون رو با چاقو میزنن.الان که شغل مثلآ خارج از کشوری گرفتن هم برای بچه محلهاش نامه میده که دیپلمات شده! و برای بیبی هم چادرسیاه ترمه چینی میفرسته!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
این بابا الان دو جرمه است دزدى و قتل
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
روزش میرسه تو دادگاه به غلط کردن بیفتی
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
من نمیدانم این اقای رئیس بنیاد مستضعفین که بوی عفونت ان تمام دنیا را گرفته چه میفرمایند .اخر برادر . اخر اقای مذهبی دروغگو . مزخرف تا کی . میگویند انسانها که پیر میشوند یک مقدار شریانهای مغزی انها از کار میافتد .و شما عین این واقعیت هستید که شریانهای خودتان را از دست داده اید .بی رگ بودن شما همان بس که دیدی یک پیرمرد 90 ساله را زدند وبیهوش شد و تو کاری تکردی وفقط مامور را دنبال کردی . این یک نوع مزخرف ساخته ذهن علیل شماست. تو مسلما در یک رانندگی تصادف کردی و برای فرار از قانون این مهملات را سر بهم میاوری که از قانون فرار کنی . که حتما هم این مهملات بداد تو رسید . قم کجا . میدان شوش همسایگی شما کجا . مزخرف نباف
جمعه 5 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
odinاولا توکه فارسی زبان نیستی .خوب لهجه ..... ببین .دوما چرا باید با اسم جدید وارد بشم ?شماها چه تو سایتها وچه در روبرو حتی از سایه خودتون وحشت دارین .اصلا عددی نیستید که کسی روی شما حساب کنه /تازه توکه میگی من مزدورم .پس وضع مالیم باید خوب باشه /...خدایش شما ها ابروی ایرانی ها میبرین .البته بیشتر ابروی قوم خودتونو .ودر ضمن جناب با سواد فرحزاد نه فرهزاد .حق داری تهران جای هرکس نیست .زور سپاس
یکشنبه 7 آذر 1389

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.