محاصره و جلوگیری از رفت و آمد به منزل مهدی کروبی


محاصره و جلوگیری از رفت و آمد به منزل مهدی کروبی

نیروهای امنیتی امروز، سه‌شنبه دوم آذرماه با استقرار دربرابر منزل شخصی مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت مانع از دیدار افراد دیگر با وی شدند.

به گزارش وب‌سایت سحام نیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی حزب اعتماد ملی نیروهای امنیتی هفته گذشته نیز از روز عید قربان تا صبح امروز در برابر منزل شخصی مهدی کروبی مستقر بودند و از هرگونه دیدار دوستان و آشنایان به منظور «دید و بازدید اعیاد اسلامی» ممانعت کردند.


خانه کروبی پس از حملات شهریور ماه

در ماه‌های گذشته ماموران امنیتی بارها از دیدار افراد مختلف با میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری جلوگیری کرده‌اند.

خانواده‌های مهدی و حمید باکری، دو تن از فرمانده‌هان کشته شده در جنگ ایران و عراق و آیت الله بیات زنجانی، از مراجع تقلید منتقد دولت از جمله افرادی هستند که در ماه‌های اخیر دیدار آنها با مهدی کروبی با داخالت نیروهای امنیتی مواجه شده‌است.

محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق جبهه مشارکت نیز ۲۱ شهریور ماه هنگام دیدار با میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت به صورت موقت بازداشت شد.

بر اساس گزارش‌ها، دادستانی تهران برای جلوگیری از دیدار مراجعه‌کنندگان با میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دستور قضایی صادر کرده‌است.

از سوی دیگر در شهریورماه گذشته نیز در پنج شب پی‌درپی منزل مهدی کروبی مورد حمله لباس شخصی‌ها قرار گرفت.

این حملات در پنج شب ماه رمضان و همچنین در روز قدس صورت گرفت که طی آن افزون بر خسارات سنگین به خانه مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت کنونی ایران، چند نفر از جمله محافظ کروبی نیز زخمی شدند.

۲۴ شهریور ماه نیز نیروهای امنیتی با تفتیش و بازرسی دفتر میرحسین موسوی، وسایل، کتاب‌ها و کامپیوترهای دفتر را جمع‌آوری کرده و با خود بردند.

پس از وقایع انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران، مقامات دولتی این کشور و طرفداران دولت از این وقایع به‌عنوان «فتنه» و از میرحسین موسوی و مهدی کروبی به‌عنوان «سران فتنه» یاد می‌کنند.

در یک سال گذشته، بارها حامیان دولت و برخی از نمایندگان مجلس خواهان محاکمه رهبران مخالف دولت شده‌اند اما مقامات قوه قضاییه این کشور می‌گویند که محاکمه موسوی و کروبی به دلیل «مصالح نظام» به تأخیر افتاده‌است.

iranesabz - هلند - امستردام
درود بر کروبی و موسوی.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
اینا همون یه مشت هرزه های خودسر هستن که سری قبل هم سیدعلی گدا و نیروهای انتظامی میگفتن?
سه‌شنبه 2 آذر 1389

reza.paris - ایران - تهران
مرگ بر همتون که فقط دارید با مردم بازی می کنید تا 4 سال تمام بشه و دوباره روز از نو روزی از نو فقط میخواستند مردم را پای صندق رای بیارند و........................
سه‌شنبه 2 آذر 1389

dariush_1 - ایران - گنبد کاووس
آره بابا همش بازیه تازه انتخابات مجلس نزدیکه قرار شده 16 آذر روزنامه آقای کروبی دوباره راه بیفته .جای تعجب نیست
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
reza.paris - ایران - تهران مردم چرا باید گول بخورندمثلا موسوی و کروبی چیکار میخواستند بکنند.تنها خوبی که این انتصابات اخری داشت علنی کردن دیکتاتوری بود.من از همان اول خواستار رئیس جمهوری این نفهم بیسواد شکرنژاد بودم چون با امدن خاتمی موسوی و ...فقط صورت ظاهر را ارایش میکرد الان رژیم حداقل در داخل وخارج با عدم مشروعیت روبروست چیزی که 30سال سعی در حفظ ان داشت.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.