پدر مقتول با شرط ازدواج با مادر قاتل , از قصاص انصراف داد

 
پدر مقتول با شرط ازدواج با مادر قاتل , از قصاص انصراف داد

با تلاش هیات صلح و سازش دادسرای جنایی تهران، جوانی که به اتهام قتل یک دختر 16 ساله در یک قدمی قصاص قرار داشت، از مرگ حتمی نجات یافت. پدر مقتول پس از ازدواج با مادر عامل قتل، از حقوق قانونی خود گذشت و با اعلام رضایت پرونده برای رسیدگی به جرم عمومی به دادگاه ارسال شد.

به گزارش «جام‌جم»، غروب 27 مهر سال 86 صاحب باغی در فردوسیه شهریار با مشاهده جسد دختر جوانی در این محل، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کرد و ماموران با حضور در محل با جسد دختر 16 ساله‌ای که با ضربات سنگ به قتل رسیده بود، مواجه شدند.

با دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی و شناسایی خانواده مقتول، پرونده در پلیس آگاهی شهریار بررسی شد و با سرنخ‌هایی که در این ارتباط به دست آمد مشخص شد جوانی به نام امید با این دختر در ارتباط بوده است.

در حالی که دستور قضایی برای بازداشت امید صادر شده بود، وی 2 روز پس از جنایت خود را به پلیس معرفی کرد و با اعتراف به قتل دختر 16 ساله گفت: از چندی پیش با خدیجه (مقتول)‌ ارتباط پنهانی داشتم و زمانی که او اصرار کرد با یکدیگر ازدواج کنیم تا آبروی خانوادگی‌اش حفظ شود، من نیز به دلیل داشتن همسر، او را به قتل رساندم.

محاکمه و حکم قصاص

با اعتراف متهم و بازسازی صحنه جنایت پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال و پس از محاکمه متهم در شعبه 74 دادگاه کیفری، وی با درخواست قصاص از سوی پدر مقتول به مجازات مرگ محکوم شد که حکم صادره در شعبه 37 دیوان عالی کشور تایید و هفته گذشته برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. با تشکیل جلسه هیات صلح و سازش و تلاش قاضی جابری‌ دادیار اجرای احکام و پورمکری عضو این هیات، پدر مقتول به شرطی حاضر به گذشت از حقوق قانونی خود شد که با مادر متهم که چند سال پیش به دلیل اعتیاد همسرش از او جدا شده بود، ازدواج کند.

با پیشنهاد ازدواج از سوی پدر مقتول، مادر متهم نیز این پیشنهاد را پذیرفت و پس از عقد، پدر دختر 16 ساله رضایت خود را اعلام کرد. با ثبت رضایت و نجات جوان متهم به قتل از مجازات قصاص، دادیار اجرای احکام پرونده را به دادگاه جزایی ارسال کرد تا در خصوص مجازات عمومی جرم تصمیم‌گیری شود.

khosh bavar - ایران - یزد
وای بر ما ! فرهنگ ما به چه سمتی میرود?! ایا این " پدر " بهنگام لذت همخوابگی, باید از پسرش متشکر باشه که باعث این " لذت " همخوابگی شده ?! وای بر ما, وای بر ما !?
سه‌شنبه 2 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
این یکی واقعا بیشرمانه بود. پدر بخاطر هوس از خون دخترش گذشت و مادر که حاضر است بخاطر نجات فرزند خود جانش را هم بدهد به ازدواج تن داد.(صنعت جناس در این بند ادبی بوضوح پیداست!)
سه‌شنبه 2 آذر 1389

leila leila - گوتنبرگ - سوئد
خاک بر سر این پدر هرزه گه الگوش مسیر زاینده روده.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
خوب خدا به زن رحم کنه که الآن بابا دختر میخواد دیه پس بگیره. دیگه خانم نه شب خواب داره نه روز.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Ali-azadi - انگلستان - لندن
در جمهوری اسلامی چقدر جان آدمها مفت شده.. دختر ۱۶ ساله بیگناه از بین رفت. حالا باز یه عده بیمار میان کامنت میدن حقش بود دختره، میخواست با مرد زن دار دوست نشه!!! این آخوندا مهمترین ضربه ای که به مملکت ما زدن این بود که تفکر همه رو آخوندی کردن! یعنی هربار کامنتهای این خبرها رو میخونم از خودم بدم میاد که ایرانیم! جالبه حتی ایرانی های مقیم خارج هم بعضا حکم اسلامی صادر میکنن!! هر وقت یه خبر قتل میزارن فوری کامنتا شرو میشه: حقش بود، تقصیر خودش بوده، کرم از خود درخته، اعدامش کنید، تیکه تیکش کنید، دارش بزنید!!! حالا واسین ببینین کامنتارو...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

r125 - ایران - یزد
این فیلم های ایرانی حد اقل یک بار خوب بود تا جان جوانی نجات پیدا کند
سه‌شنبه 2 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
این مرد چطور میتونه تا اخر عمر به قاتل دختر خود بصورت یک فرزند ناتنی نگاه کنه? یعنی با دیدن این قاتل در خانه خودش دخترش بیادش نمیاد? بیشعور چه خنده ای هم میکنه!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
از سریال ِ"در مسیر ِ زاینده رود" کُپی کردن...!!!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
باز هم مسئله پایین تنه خانمها و اقایون ایرانی ولی خوشبختانه این دفعه به خیر گذشت اونهم چه خیری . میگم پس فردا اینها دعواشون شد میخوان راه به راه این مسئله رو به رخ هم بکشن .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
از اب گل الود ماهی گرفت. بیچاره مادر قاتل .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

ezatdf - ایران - تهران
تیتر رو عوض کنید .. "به حکم دادگاه پدر مقتول مادر قاتل رو ... "
سه‌شنبه 2 آذر 1389

a.azad - اوکراین - کی یف
مرتیکه حتما نقشه ای داره، مگر هیچ آدم احمقی این کارا نمی کنه
سه‌شنبه 2 آذر 1389

hana-shiraz - ایران - شیراز
جالبه چند وقت پیش ایران سریالی گذاشت که توی این سریال دقیقا پدر مقتول با مادر قاتل ازدواج و اینکه اخرش طلاقش داد. حتما این آقا می خواد طبق جریان این سریال پیش بره.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
البته امکان دارد این مرد نقشه پلیدی در سر داشته باشد و بعد از ازدواج انتقام وحشتناکی بدتر از مرگ بگیرد. و گرنه چطور امکان دارد با زنی که پسرش قاتل دخترش است زیر یک سقف زندگی کند و تازه پدر خوانده قاتل هم بشود. وگرنه او مردی فاحشه و هرزه صفت است.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

AVISA-TEHRAN - ایران - تهران
باید واقعا به این فرهنگ بدوی افرین گفت پس میشه ادم کشت و بایک معامله قضیه را حل کرد حالا اگر قضیه برعکس بود دختره پسره راکشته بود مادر پسره میتونست همچین معامله ای کنه?این وسط تنبیه به خاطر جنایت کجا درنظرگرفته شده?ااا
سه‌شنبه 2 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
اینو میگن یک قانون اصیل اسلامی. چقدراسلام از روی عقل قانون درست کرده. واقعاقوه قضایی دنیا باید بیان از اسلام و قران یاد بگیرن. یکنفر یکنفر دیگ رو میکشه. حکم صادر میشه که پدر مقتول مادر قاتل را هر وقت خواست بطور قانونی مورد تجاوز قرار بده.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

shana - ایران - خوزستان
این یکی ختم به خیر شد مبارکه انشالا
سه‌شنبه 2 آذر 1389

A.Ahooraei - المان - کلن
این آقا احتمالاِ" وقتی خبر مرگ دخترشون رو شنیدند,گفتند: من مادرت رو ........ و بعد هم خواستن این حرفشونو واقعی کنند. اینه که مصر ایستادند که مادر قاتل باید با من ازدواج کنه.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

siah76 - امریکا - لوس انجلس
باید درهای خانه های عفاف باز بشه....
سه‌شنبه 2 آذر 1389

KSD91022 - ایران - تهران
این هم نتیجه سریالهای مزخرف ایرانی.یا دو زنه بودن مردها رو ترویج میکنن یا اینجور فرهنگ سازی غلط میکنن.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
نتیجه اخلاقی داستان اینکه; هرکی ننش فوت کرده,حق کشتن دوست دخترش رو نداره.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
آیا میشود نسبت به هر چیز گذشت کرد. خداوند به خدایی خود در برابر طغیان شیطان او را راند بعد عده ای از انسانهای جاهل سر هر چیز معامله میکنند. فیلم دل خون فیلم جالبیست که در آن ارزش خون یک انسان و یا اعتبار او قیمت گذاری نمیشود و یا مورد معامله قرار نمی گیرد.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
به به عجب دیه خوبی گرفته ایشون!!! رودل نکنن احیانا...هرچند بعید نیست واقعا نقشه ای در سر داشته باشه .از ادمیزاد هر چیزی بر میاد...چه گل و بلبل تر شده اون ولایت هر کسی با داشتن همسر و بچه هر روز عاشق یه ادم جدید میشه.جالبه بعد میگن این خیانتها فقط تو جوامع فاسد غربه.!!!!! والا ما چنین چیزی در اروپا ندیدیم اینجا مردم اونقد شهامت و صداقت دارن که اگه روزی هم گرفتار عشق تازه ای بشن راحت به همسرشون میگن و جدا میشن ولی در ایران ظاهرا خیلی عادیه این روابط و اتفاقا خیلی از دوستان حمایت هم میکنن و میگن انسانها در عاشق شدن ازادن...مبارکه این ازادی...فقط لطفا اگه همسر خودشون هم یه روز اومد و گفت من عاشق شدم و امشب پیش یه نفر دیگه خوابیدم همینقدر ریلکس و شیک سر حرفشون بر سر ازادی بایستن!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

danial nabi - سوئد - استکهلم
black chador - امریکا - ولدن از قانون کثیف صندلی برقی امریکا که بهتره .چرا اینقدر غرب زده شدید .امثال شما فقط بخاطر اسم امریکا رفتید انجا .بدترین شکنجه ها اعدامها قتل و دزدی وفقر و خفقان سیاسی مذهبی و....در انجا وجود داره و کامنتهای انسانی هم میگذارید.لاعقل بیائید سوئد ازاد.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

agh mirza - ایران - رشت
واقعا"انسان متعجب میشه, مردیکه چقدر هم خوشحاله ,به قول دوستان شاید هم نقشه ای تو سرشه ,خدا میدونه !!!!!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

ahura - ژاپن - توکیو
فقط میتونم بگم ، تف به شرف نداشته ات
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
خدائی باین کار میگن قصاص. معنی واقعی قصاص را باید در اینجا دید .. حالا تا میتوانید بگوئید احکام اسلامی عقب مانده است . واقعا کار بهتر از این سراغ دارید . من قول میدهم خانم جدید کلیه هزینه های دادرسی و اجرای احکام و قضائی را هم از شاه داماد بگیرد . و لب و دهانش را هم پاک میکند و نمیگذارد ان پدر غصه مرگ دختر را بخورد .غصه یعنی چه .مرگ یعنی چه. دو تا جوان بودند عصبانی بودند .تمام شد باین میگن ثروت . باین میگن شانس . باین میگن هر چه که شما فکر کنید
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

venoosi - بلژیک - ورویر
این اقا حتما به فیلم عبور از زاینده رود خیلی علاقه داشته..چون توی این فیلم پدر مقتول به شرطی از قصاص قاتل که یک فوتبالیست بود گذشت که با مادر قاتل که اتفاقا شوهرش معتاد بود و از هم جا شده بودن ازدواج کنه...ههههههه
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

مستانه شرق - المان - هایدلبرگ
خدا میدونه که چه نقشه ای در سر داره چه پوستی از این مادر قاتل بکنه که روزی صد دفعه مادر و پسر ارزوی مرگ بکنند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

urmulu - ایران - ارومیه
واقعا من موندم چی بگم. این مردم چرا اینطوری شدن؟ طرف قاتله دخترشه . بعد این مرتیکه هنوزم از .. نیفتاده و می خواد مادر پسره رو ... خاک بر سرش. وقتی یه چیزی واسه آدما عقده شه دیگه کار تمومه و این زبان حال ما ایرونیاست
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
از این آدم فرصت طلب تر کسى را سراغ دارید?
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
pelle-سوئد.استکهلم/دوست عزیز اتفاقا به محض ورود به حجله وکشف حجاب کامل همه چیزیادش میره .
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

rezairani55 - ایران - تهران
آقایAli-azadi - انگلستان - لندن ....تکلیف ما رو روشن کن..یعنی میخوای بگی دختره کار خوبی کرده با مرد زن دار دوست شده؟ بعدم میخواسته باهاش ازدواج کنه؟....بابا تو دیگه آخرشی..با این فکر از کی داری دفاع میکنی؟از زنان؟ نه..چون اینجوری زندگی یه زن دیگه نابود میشد..تو مدافع هرزگی هستی..چون قبلشم از اون زن سعادت آبادی دفاع کرده بودی.مبارکت باشه
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

gilak - المان - کلن
هم شاکئ داره میخنده هم قاتل هم سرباز.دارم قاطئ میکنم دلم میخواد بنویسم ائ تف به غیرت هرچه ادم با غیرته .
جمعه 5 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
خاک برسر بی غیرتت کنن قاتل دختره تو می بخشی به خاطر اینکه با نه نه اش همخواب بشی دست دخترت درد نکنه که با کشته شدنش باعث وصلت توی حرومزاده شده
شنبه 6 آذر 1389

مانفرد - ایران - ایران
احتمالا پدر مقتول با خودش عهد کرده تا مادر قاتل رو ..... ول نکنه .معلوم خودش از اون .......هستش یا اونقدر کمبود داشته که به خاطر ..... بی خیال شده .با این حال دمش گرم.( جای خالی رو به اختیار پر کنید)
شنبه 6 آذر 1389

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.