فوتبال بازی‌های آسیایی: ایران با شکست از ژاپن به فینال نرسید


فوتبال بازی‌های آسیایی: ایران با شکست از ژاپن به فینال نرسید

در مسابقه نیمه‌پایانی فوتبال بازی‌های آسیایی، تیم ملی امید ایران از «امیدهای ژاپن» دو بر یک باخت تا تنها بخت دست‌یابی به مدال برنز برایش باقی ماند. نیمه نخست پیکار با ژاپن یک بر یک بود.

در دقیقه ۷۵ با پاس تماشایی غلامرضا رضایی، کریم انصاری فرد با سرعتی عالی و در حالتی «سالم» از مدافع حریف پیش افتاد و ضربه تمام‌کننده را به تور دروازه ژاپن رساند. اما کمک‌داور هنگ‌کنگی این بازی به اشتباه پرچم آفساید زد تا ایران از دستیابی به گل تساوی دو بر دو و تعیین سرنوشت بازی در وقت اضافی محروم بماند. این اشتباه بر قضاوت بی‌نقص داور چینی سایه انداخت.

در ورزشگاه پرتماشاگر «یواکسی یو» شهر گوآنگ‌ژو شاگردان غلامحسین پیروانی با آرایش مهدی رحمتی در دروازه، حمیدرضا علی‌عسگری، جلال حسینی، رضا طلبه و احسان حاج‌صفی در دفاع، امیر شرفی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان و آرش افشین در خط میانی و غلامرضا رضایی و کریم انصاری فرد در خط حمله، رو در روی نخستین حریف قدر و مدعی در این بازی‌ها قرار گرفتند و در دقیقه ششم، حاصل یک بازی رو به جلو، گل زودهنگام ایران با پاس عالی کریم انصاری فرد و ضربه تمام‌کننده آرش افشین بود.

این نخستین گلی بود که ژاپن در این بازی‌ها درون دروازه خود دید.

اما شروع خوب ایران با ادامه یک بازی دفاعی برای حفظ گل به حضور ژاپنی‌ها در نیمه ایرانی زمین و پیرامون دروازه کاپیتان رحمتی انجامید که در دقیقه ۳۸ گل تساوی‌بخش را برای تیم خوش‌آهنگ و منظم شرق آسیا به دنبال داشت. کوتا میزونوما از آشفتگی دفاع ایران سود برد و در شرایطی که در فاصله نزدیک مقابل دروازه تنها مانده بود، گل تساوی‌بخش را به ثمر رساند.

در آغاز نیمه دوم برخلاف انتظار، هنگامی ایران به حالت تهاجمی دست یافت که ژاپن گل برتری را در دقیقه ۶۰ توسط کسوکه ناگای به ثمر رساند و در موقعیت حضور در «فینال» قرار گرفت. او با گریزی استثنایی تا سمت راست داخل محوطه جریمه پیش رفت و توپ را، زمینی به گوشه مخالف دروازه زد.

این گل برای چند دقیقه تعادل بازی ایران را بر هم زد و ژاپن می‌توانست گل سوم را هم بزند؛ اما بازیابی تیم ایران باعث شد تا در ۲۵ دقیقه آخر در نیمه زمین ژاپن خیمه بزند و حریف را به دفاع بازدارد. اما پس از گل مردود انصاری فرد... در دقیقه ۷۸ ضربه آرش افشین، که از چهره‌های درخشان این بازی در تیم ملی امید ایران بود، با دفع ناقص دروازه‌بان روبه‌رو شد و حمیدرضا علی‌عسگری به پیش تاخته توپ بازگشته را با حالت «چیب» به دروازه حریف زد که توپ به دیرک دروازه خورد.

بعد از این، شلیک علی‌عسگری هم از کنار دروازه ژاپن گذشت تا بازی تهاجمی تیم ایران پس از خوردن گل دوم بی‌نتیجه بماند و ایران برای دست‌یابی به مدال برنز با بازنده مسابقه کره جنوبی با امارات بازی کند. مسابقه‌های پایانی و رده‌بندی، روز پنجشنبه انجام می‌شود.
pandora - آلمان - کلن
این دفعه هم حسرت به دل المپیک میمونیم
سه‌شنبه 2 آذر 1389

adamhesabi_2 - ایران - تهران
تیم ایران به داوری باخت.در هر حال ایران مستحق قهرمانی بود .واقعا حیف شد
سه‌شنبه 2 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
همیشه باخت ایران تقصیر داوریه???????????
سه‌شنبه 2 آذر 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
دست بچّه ها درد نکنه با این امکانات و اوضاع در برابر ژاپن که تیمهای دست دومش امکاناتش از پرسپولیس و استقلال بیشتره خوب بازی کردن
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

benitala - ژاپن - یوکوهاما
حقش برد بود ایران....ولی خوب این ژاپنیها هم واقعا پیشت رفت کردن وهمه چیزشون روی حساب کتابه.از فوتبال پایه.مدرسه ای و....واقعا پشت کار دارن.عین ایران نیست که با سلام..صلوات ببرن.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
فاتحه ورزش و علم و صنعت وتکنولوژی تا این رژیم سر کار است باید خواند
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
من نمیدونم چرا برای یکبار داوری تسلیم بازی خوب ایرانیها نمیشود همش ما خوب بازی میکنیم انها حسودی میکنند اینها که حر فهای احمدی نژادیه
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Damavand78 - آمریکا - کالیفرنیا
روی چه حسابی‌ ایران باید قهرمان میشد؟؟؟؟ نه مدیریت درست حسابی‌ داریم، نه برنامه ریزی، نه هدف کوتاه مدت و نه هدف بلند مدت. همه چیز توی اون مملکت صلواتی و دقیقه ۹۰ انجام میشه پس چرا ما باید موفقتر از ژاپن بشیم که سالهاست با بر نامه ریزی اصولی به اینجا رسیده‌اند. اصلا توی این ۳۲سال چیمون مثل بقیه عالم و آدم بوده که فوتبالمون باشه؟!؟!؟ شاید این درست نباشه، البته تو شرایط معمولی‌، ولی‌ من خوشحالم که ایران قهرمان نشد. چون اونوقت این بیشرفها همه چیز رو به پای خودشون مینوشتند!!! در حالی‌ که در این ۳ دهه اگر افتخاری نسیب ایرانیان در زمینه ورزشی، هنری، سینمای و یا...شده‌است نه به خاطر داشتن مسؤلینی دلسوز و به خاطر برنامه ریزی اونها و یا حمایت اونها بوده بلکه همه‌ای این موفقیت‌های سطحی مدیون غیرت ایرانی و استعدادهای فردی بوده است.....اینها بارها ثابت کرده‌اند که فلسطینی، لبنانی، عراقی، سومالیای، بلیویای، آفریقای و....از ملت ایران براشون واجب تره. واقعا که ما با یک مشت اشغالگر طرف هستیم
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.