کره شمالی کره جنوبی را گلوله باران کرد


کره شمالی کره جنوبی را گلوله باران کرد

در یکی از جدی ترین برخوردهای مرزی از زمان خاتمه جنگ کره، کره شمالی حدود دویست گلوله توپ به سوی یکی از جزایر کره جنوبی در نزدیکی مرز دو کشور شلیک کرده است.

به گزارش منابع کره جنوبی، در این درگیری دست کم دو سرباز کره جنوبی کشته و چند نظامی دیگر و همچنین تعدادی افراد غیرنظامی هم زخمی شده اند و عملیات انتقال غیرنظامیان ساکن در منطقه درگیری در جریان است.

بسیاری از گلوله های شلیک شده توسط توپخانه کره شمالی به یکی از پایگاههای نظامی کره جنوبی در جزیره یون پیونگ اصابت کرده است.

در همین حال، واحدهای ارتش کره جنوبی که در یک مانور نظامی در منطقه شرکت داشتند، به آتش توپخانه کره شمالی پاسخ دادند.

در پی این حادثه، ارتش کره جنوبی به حال آماده باش در آمده و نیروی هوایی این کشور نیز تعدادی جنگنده به منطقه یون پیونگ اعزام کرده است.

در عین حال، مقامات کره شمالی گفته اند که این کره جنوبی بوده ابتدا دست به حمله زده و واحدهای کره شمالی به این حمله پاسخ دادند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی در گزارشی گفته است: " علیرغم هشدارهای مکرر، کره جنوبی از ساعت یک بعدازظهر اقدام به پرتاب دهها گلوله کرد. و ما هم فورا به اقدام نظامی دست زدیم."

از زمان خاتمه جنگ کره در سال ۱۹۵۳، دو کشور گهگاه شاهد درگیری های مرزی بوده اند ، اما برخورد اخیر زمانی گزارش می شود که تنش بین دو کشور افزایش یافته است.

پیش از وقوع این حادثه، استفان بوسورث، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی، گفته بود که ایالات متحده در واکنش به گزارش کره شمالی در مورد ادامه کار روی یک تاسیسات غنی سازی اورانیوم جدید، شرکت در مذاکرات شش جانبه را متوقف کرده است.

آقای بوسورث گفته است که مقامات کره شمالی تجهیزات جدید هسته ای را به یک کارشناس اتمی آمریکایی که هفته گذشته از کره شمالی دیدن کرده بود نشان دادند.

واکنش ها

آمریکا آتشباری کره شمالی به خاک کره جنوبی را به شدت محکوم کرده و کاخ سفید با صدور بیانیه ای، از کره شمالی خواسته است فورا به اقدامات خصمانه خود علیه کره جنوبی خاتمه دهد.

دولت های روسیه و چین هم، که روابطی نزدیکتر با کره شمالی دارند، نسبت به هر گونه اقدامی که باعث افزایش تنش در شبه جزیره کره شود هشدار داده اند.

نائوتو کان، نخست وزیر ژاپن هم هشدار داده که کشورش برای بروز هر گونه حادثه ای آماده است.

در همین حال، بانک مرکزی کره جنوبی برای ارزیابی تاثیر این حادثه بر بازارهای بین المللی خواستار برگزاری نشستی اضطراری شده است.

 

عکس‌هایی از درگیری بین دو کره

کره شمالی:‌ گاهشمار ۲۰۱۰

 ۲۶ مارس : 

 کشتی جنگی چیونان، متعلق به کره جنوبی غرق شد و ۴۶ دریانورد را به کشتن داد.

۲۰ مه :

 گروه تحقیق اعلام کرد که اژدر کره شمالی کشتی کره جنوبی را غرق کرده است. دولت کره شمالی این موضوع را تکذیب کرد.

ژوئیه تا سپتامبر :

کره جنوبی و آمریکا مانور نظامی مشترکی برگزار کردند؛ آمریکا تحریم های بیشتری علیه کره شمالی اعمال کرد.

۲۹ سپتامبر :

کره شمالی کنگره حزب حاکم را برگزار کرد که امری نادر است. این موضوع به عنوان اقدامی در جهت جانشین شدن پسر به جای پدر تلقی می شود.

۲۹ اکتبر :

سربازان دو کره در نواحی مرزی به تبادل آتش پرداختند.

۱۲ نوامبر :

کره شمالی به یک دانشمند آمریکایی تاسیسات جدید غنی سازی اورانیوم خود را نشان داد که پیشتر آن را اعلام نکرده بود.

oghab - فنلاند - هلسینکی
امریکا با یاوه گوئی هاش اتش جنگ را در تمام دنیا راه می اندازه /تسلط نظامی واقتصادی بر کره جنوبی و ژاپن باعث یاغی گریه کره شمالی شده .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
دیکتاتور دیوانه از تنهایی حوصله اش سر رفته میخواد با یکی بازی کنه
سه‌شنبه 2 آذر 1389

danial nabi - سوئد - استکهلم
کره جنوبی حقشه هر چی بمب رو سرش بریزه .نوکر امریکا شده جای اینکه کمک همدیگر باشند . یک ملت و دو سرنوشت به دست کثیف امریکا.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
حاکمان کره شمالی دیوانگانی بیش نیستند.میدانستید که در این کشور کوچک فقر و گرسنگی بیداد میکند.مردمانش از سال 1994 اب گرم برای استحمام ندارند و دسترسی به اینترنت در خانه هایشان نیست.برای ازدواج با فرد مورد علاقه شان باید از حکومت اجازه بگیرند.اگر تایید شد که فرد مزبور به رهبران کشور التزام دارد و یک گزینش اساسی را پشت سر بگذارد انوقت اجازه ازدواج دارند.خارجیها اجازه وورود به این کشور را ندارند و مردمش هم اجازه خروج از کشور را.بیش از یک سوم جمعیتش سوتغذیه دارند که اکثرا کودکان هستند.امار مرگ و میر بچه ها بسیار بالاست....عوضش تا بخواهید برای ساختن بمب و موشک هزینه میکنند و کارشناس دارند.و از همه مهمتر بمب اتم دارند.هوررررااااااا!!!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

آزادی برای ایران - آلمان - اشتوتگارت
کره شمالی مثل اینکه کمرش خیلی میخاره.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

plato_2010 - استرالیا - ملبورن
bita tehrani - کانادا - ونکوور . اینکه اصلا عجیب نیست تو ایرانم همینطوره و شاید هم بدتر
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
کره جنوبی شانس اوردکه بابشتیبانی امریکاازقسمت شمال کمونیستی دیکتاتور جداموندوگرنه بایدمثل هموطنان بدبخت شمالیش زندگی میکرد بین این دوبخش ازجنگ جهانی دوم تابه حالا فقط اتش بس هستند.به امیدازادی ایران,کره شمالی و.....باقی کشورهای دیکتاتور!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.