خودداری عراقی ها از ثبت نام فرزندانشان در مدارس ساخت ایران


خودداری عراقی ها از ثبت نام فرزندانشان در مدارس ساخت ایران

گفتنی است در حال حاضر ایران همکاری‌های مختلفی را در زمینه‌های ساخت بیمارستان‌، نیروگاه و مدرسه با عراق آغاز کرده است و برای حمایت از مردم و دولت عراق در حال ساخت یک بیمارستان تخصصی 220 تختخوابی در زمینه‌های قلب‌، چشم و ارتوپدی، 17 مدرسه با استانداردهای بین‌المللی و نیروگاه 250 مگاواتی در این کشور است.

به گزارش آخرین نیوز ، مدرسه جدید در سامراء که با هزینه جمهوری اسلامی ساخته شده مورد پسند مردم این شهر واقع نشده است و برخی از مردم این شهر از ثبت نام کودکان خود در این مدرسه امتناع کرده اند .

پایگاه اینترنتی السومریه نیوز با طرح این ادعا نوشت : سفیر جدید ایران در عراق این مدرسه را در اوسط ماه میلادی گذشته افتتاح کرد اما مردم نسبت به این هدیه ایران بی اعتنا هستند و نمی خواهند بچه های خود را در آن ثبت نام کنند.

روزنامه الصباح الجدید هم در گزارشی از تعامل مردم شیعه ایران و عراق ابراز نگرانی کرد و نوشت: هیات دوستی دو ملت ایران و عراق از شش ماه پیش اقدامات خود را در این استان اغاز کرده است و تاکنون دو بار جوانان این استان را به سفر مجانی به ایران اعزام کرده اند .در این دو سفر تعدادی از جوانان خصوصا دانشگاهی ها نیز به ایران رفتند.

یک عراقی که اخیرا از ایران دیدار داشته به خبرنگار این روزنامه گفت: ایرانی ها به ما میگویند کشورشان بر خلاف ادعای برخی مسوولان عراقی اهداف صفوی را دنبال نمی کند بلکه بر خلاف این ادعاها سعی دارد روابط متین و عمیقی با کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی داشته باشد.

عبدالکریم جبوری گفت : ایران تلاش می کند به اعراب اهل سنت اطمینان بدهد. با این وجود هرگونه وجود طرح های منفی ایرانی علیه اعراب اهل سنت در عراق را کاملا رد و تکذیب می کنم .

وی هرگونه انتقاد از این سفرها را تعجب اور خواند و آن را عامل تبادل نظر ملت ها با همدیگر توصیف کرد و افزود : البته این سفرها تنها شامل اهل سنت نسیت بلکه شیعیان را هم شامل میشود . ایران تلاش دارد با همیاری برخی سازمان های غیردولتی ازدواج صیغه را در این استان رواج و آن را در میان اهل سنت خوشایند جلوه دهد.

در پایان این گزارش امده است با این وجود در استان صلاح الدین در شمال عراق هیجده در صد شیعیان حضور دارند که البته شیعیان عرب در دو شهر دجیل و بلد و شیعیان ترک نیز در مناطق طوزخرماتو ساکن هستند . کما اینکه شیعیان این استان چهار کرسی شورای استانداری از مجموع بیست و هشت کرسی این استان را  در دست دارند .

اکنون ایران همکاری‌های مختلفی را در زمینه‌های ساخت بیمارستان‌، نیروگاه و مدرسه با عراق آغاز کرده است و برای حمایت از مردم و دولت عراق در حال ساخت یک بیمارستان تخصصی 220 تختخوابی در زمینه‌های قلب‌، چشم و ارتوپدی، 17 مدرسه با استانداردهای بین‌المللی و نیروگاه 250 مگاواتی در این کشور است

shemiranian - ایران - تهران
ایران تلاش دارد با همیاری برخی سازمان های غیردولتی ازدواج صیغه را در این استان رواج و آن را در میان اهل سنت خوشایند جلوه دهد. این جمله را مجددا بخوانید.معنی ان چیزی نیست جز اینکه دولت ایران برای خوشایند جوانان عراقی و جذب انها به طرف خود دختران ایرانی را پیشکش میکند چرا که برای جوانان عراقی تبلیغات دیگر رژیم ایران کار ساز نیست و در اختیار قرار دادن دختران ایرانی را بهترین راه حل یافته.لعنت بر خمینی و دار و دسته اش که جز بدبختی-فقر-فحشا-دزدی و غارت مال و ناموس مردم چیز دیگری برای ملت نداشته اند.با یک اتحاد ملی میتوان و باید از شر این جانیان نجات یافت.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranprotect2011 - ایران - همدان
به جهنم .. احمقهای بی بخار---.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
خاک بر سرتان که مردم ایران از گرسنگی دارند میمیرند اونوقت شما در کشورهای دور و نزدیک هر غلطی که دلتان میخواهد می کنید...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

majid63 - فرانسه - پاریس
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.!؟
سه‌شنبه 2 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
پول ملت بدبخت ایران را خرج اهل تسنن کردن جایز نیست .سنی ها عربستان امکانات رفاهی بهشون بده نه ایران .شبعه های عراق برادران ما هستند. حالا ملت ایران گرسنه اند بماند .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
میترسن تو مدرسه هاشون افسر جنگ نرم (آخوند) باشه و بچه هاشون رو بععععله.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
90 درصد مردم عراق یا شیعه هستند و یا کرد هستند که با مردم ایران روابط خوبی دارند .. تنها 10 درصد عرب سنی هستند که با ایرانیها مشکل دارند ولی تیتر این خبر طوری نوشته شده بود که آن 10 درصد عرب سنی را نماینده کل عراقیها معرفی کرده ...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
پست فطرت های عرب پرست باید در عراقی که 8 سال با آن جنگیدیم و جوانانمان را در این جنگ از دست دادیم و این همه خسارات مالی برای ما به جا گذاشته, مدرسه و بیمارستان بسازیم, اونوقت بچه های خودمان در بعضی از مناطق محروم کشورمان تو اتوبوس غراضه یا اطاقهای کاه گلی و به دور از هر گونه امکانات و با مشقت درس بخوانند, آخه پست فطرتی و حرومزادگی هم حدی داره, مرگ و ننگ بر این دولت و رهبر چلاقش سید پشم علی یه دست, که امیدوارم بزودی نسل کثیف و خائن و جنایتکارشون ور بیفته و برای همیشه از بین بره, آمین.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
عراقی ها باید بدانند چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است ما از برادران عراقی که فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام نمی کن ممنونیم. زیرا بهیچوجه راضی نیستیم در حالیکه خودمان در نقاط درو افتاده نیاز بمدرسه داریم و مسئولین نوکر بیگانه و متظاهر بدین اسلام خوش خدمتی می کنند. در کشور ما مشل برق داریم و نیروگاه روسی ما هنوز نتوانسته برق ی که مدت چهل سال قولش را به مردم داده برساند انوقت این بوزینه های بی مسئولیت دزد خائنین بالفطره در عراق دست به سرمایه گزاری انهم نه خودشان که علمش را ندارند با متخصصین چینی یاروسی کند...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

ali bidin - ایران - تهران
خوب حق دارن اگه کسی کاری فامیلی چیزی از این مردک سبوجیان و برادران لاریجانی تو جنگ کشته شده بود که از این خاصه خرجیها برای عراقیها از کیسه مردم گشنه و کشته داده ایران نمی کردن. شرم آوره به خدا.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
احمدی نژاد بخور. نوش جانت. پول مردم ایران را برای اعراب خرج کردن این نتیجه را هم داره. حتی گامبیا، افقانستان و عراق هم از تو و کارهات متنفرند و گندکارهای تو را به حساب ما مردم ایران می گذارند. 
سه‌شنبه 2 آذر 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
oghab - فنلاند - هلسینکی جمهوری ولایت وقیع حق ندارد به هیچ کس چه شیعه و چه سنی خارج از ایران پول بدهد . اگر تو شیعه راضی هستی پولت رو به شیعه ها عراق و لبنان بدهد سنی ها ایران راضی نیستند. شیعه و سنی نداریم پول ایران مال ملت ایران است.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
من با این خبر مشکل دارم به خاطر اینکه شیعه های عراق ایرانی ها رو دوست دارند. مطفا مسوولین سایت به محله های نزدیک به شاه عبدلعظیم تشریف ببرند تا محله هایی رو مردمش دارند به زبان عربی با لهجه عراقی حرف میزنند رو ببینند. اینها اسیرانی بودند که در ایران ماندند و ما به گرمی آنها پذیرفتیم. مشخصا عراقی هایی که سنی هستند و اهل تکریت هستند از ایران بدشان میاد چون در جنگ و بعد از جنگ از ایرانیان دلیر ضربه خوردند. امیدوارم که دیگه عربها هوس حمله نکنند که ایران انتقام قادسیه رو یک بار دیگه از آنها خواهد گرفت درود به روح خمینی کبیر که ایستاد و جنگید و فریب صلح دروغین عربها رو نخورد.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
zagrosتو هنوز یاد نگرفتی /زندگی شهری را /نظرت بده وبرو به نظر دیگران چه کار داری /قضاوت را برای بازدیدکننده ها بگذار .اینجا اطاق چت نیست .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

toba2 - انگلستان - لندن
افرین به عراقیها که فرزندانشون ثبت نام نکردند . دست این رژیم منحوس از عراق کوتاه کنند ..
سه‌شنبه 2 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
این کثافتها بجای گرفتن غرامت از عراق بخاطر 8 سال با ایران براشون بیمارستان و .. درست میکنند. ننگ بر این رژیم ضد ایرانی
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
خیلی جالب بود . امکاناتی رو که باید تو خوزستان جنگزده بسازند دارند تو عراق میسازند .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

dj_sina - عراق - اربیل
دمشون گرم خشمان امد هاهاهاها
سه‌شنبه 2 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
اینم یه بیلاخ عربی دیگه. بابا این بی شرفا کی از رو میرن و به این ولخرجیهای احمقانه پایان میدن? راست میگین اخوند که از رو نمیره
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
عقاب وطن فروش سفارتی بی وجدان, ایرانی در فقر و استبداد و ظلم وجور داره داره جون میکنه و تو اجنبی عرب از اعراب و کمک کردن به اونا دفاع میکنی, نظرت بخوره تو سر اربابت میمون نژاد که ایران رو به خاک سیاه نشوند,
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
خرمشهر و آبادان شهرهای فراموش شده.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
امیدوارم حال که دولتها با این رییم دزد و خونخوار ضد ایرانی ساخت و پاخت دارند . ملتها به خود آمده و عکس العمل شایسته ای انجام دهند که لیاقت آن را دارند و مانند دولتهاشان روبه خیانت و جنایت نیاوردند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
dj_sina - عراق - اربیل باحال گفتییییی :))))) نگاهشون کن با خودشونم درگیری دارن :))))
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
افرین به شرافت عراقیها که اجازه نمیدن این بی ناموسها فرزندان انان را نمک گیر کنند و تف بشرافت نداشته اخوندا که مال ملت را بذل وبخشش میکنند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
oghab - فنلاند - هلسینکی تو سهمیه ساندیسات چند تا در روزه ?? بهتر از بقیه دستمزد می گیری نه??? یه روزی این قد قد کردنتون تموم میشه!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
افرین به شرافت عراقیها که اجازه نمیدن این بی ناموسها فرزندان انان را نمک گیر کنند و تف بشرافت نداشته اخوندا که مال ملت را بذل وبخشش میکنند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
Ahoramazda/zagros/و.....کسی که به اعتقاد خودش عمل نکنه یعنی اعتقادش در معده اش است .شما ها اگر وجدان دارید و اراجیف نمیگید برید ایران مثل قهرمانانی چون مجید کاوسی فر و خواهر زاده اش دلاورانه بجگنید .وگرنه.بشینید ونون دریوزگی بخورید وم تکان بدهید .غصه ایران مال انهایست که با ان گریبان گیرند .نه شماها خجالت از ائینه بکشید . فنلاند
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
تمام ان کسانیکه در ان سایت از فرسوده گی و افسرده گی فقط بلدن به دیگران توهین وناسزا بگویند .مثال بسیجی /ساندیسی /مزدور /ووو.این را بدانید ایران فردا مال افرادی مثل دریا داور ومونیکا وامثال این فرهیختگان است که مبارزه را با عشق اغاز کردند .نه با فحش و پرخاش گری دقیقا مثل کمیته چی های اول انقلاب .شماها فسیلهای دسته دوم هستید خدا شفاتون بده
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
آقا یا خانم عقاب از فنلاند. آیا شما مجید کاووسی فر یاخواهرزاده اش هستی که از آنها مایه می گذاری؟آیا خودت دلاوری که دم از دلاوری می زنی؟آیا به وقتش شجاعت دلاوری داری؟واینکه اگر من رفتم جنگیدم باید ادعاکنم کشور متعلق به من است وکسانیکه نرفته اند حقی ندارند؟آیاآنهایی که نانوا،پزشک،استاد و . غیره هستند اگر مثل شما نبودند حقی ندارند؟. من یک بی دین،یک ضدانقلاب هستم وبه درستی دشمنان واقعی این کشور راشناخته ام.قصدتوهین ندارم ولی باید بگویم افرادی مثل شما هستند که باهمدردی بامسلمانان عملا باعث می شوند که ما نتوانیم منافع ملی خودمان را بدرستی تشخیص داده دوستان واقعی مان را درصحنه بین الملل بیابیم. عقاب جان به نوبه خودم میگویم که شیعه وسنی هیچکدام برادران من نیستند،برادرم کسی است که به منافع ملی کشورم احترام بگذارد.
جمعه 5 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
shomali/دوست گرامی من با شما کاملا موافق هستم .منافع ملی مقدم بر همه چیزاست .ولی در نظر داشته باش عراق عرب زبانند درسته 65 درصد شیعه وی فرهنگ عربی و.. /سالیانه 4 الی 5 میلیارد دلار ایران به عراق صادرات دارد .این دقیقا سیاست غربی ها در اویل نیمه دوم قرن گذشته بود .یعنی سرمایه گذاری برای سود بیشتر .من به احمدی نژاد ایمان دارم .چون شخصیت ایشان را خوب میشناسم /پاینده باشی.
شنبه 6 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.