تجمع صدها کارگر ساختمانی در مقابل مجلس


تجمع صدها کارگر ساختمانی در مقابل مجلس

اجتماع کارگران ساختمانی دربرابر مجلس

خبرگزاری ایلنا گزارش داد که چند صد نفر از کارگران ساختمانی روز دوشنبه با حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای قانون بیمه اجباری شدند.

این تجمع همزمان با بحث و بررسی تعلیق اجرای قانون بیمه اجباری یک میلیون و ۶۰۰ هزار کارگر ساختمان در پنج سال آینده صورت گرفت.

درخواست برای اجرای قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی در شرایطی ابراز شده است که پیشتر، جمعی از شهرداران شهرهای ایران و نیز شرکت‌های ساختمانی خواستار تعلیق این قانون شده بودند.

در این ارتباط نصرالله ترابی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، چند روز پیش گفت که کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه مجلس، توقف اجرای قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی به مدت پنج سال را تصویب کرده است.

آقای ترابی این اقدام را تحت تاثیر تبلیغات منفی علیه قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی دانست.

دلیل مخالفان قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی، معطل ماندن ساخت و ساز در ایران و افزایش هزینه ساخت و ساز برای کارفرمای دولتی و خصوصی است.

این قانون که در سال ۱۳۸۶ خورشیدی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، در شرایطی اجرا نشده است و حتی امکان به تعیوق افتادن آن به مدت پنج سال وجود دارد که بیشترین خسارات و حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان و معدن رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آمارهای سال گذشته نشان می‌دهد که ۳۵ درصد سوانح به وجود آمده برای کارگران در بخش ساختمان بوده است.

در این میان، بر اساس برآوردهای وزارت کار و امور اجتماعی، فوت هر کارگر در اثر حوادث ناشی از کار، هزینه‌ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان در پی خواهد داشت.

در همین حال، اجرا نشدن این قانون تاکنون، انتقادهایی را به همراه داشته است.

طرفداران این قانون می‌گویند که یک میلیون و ۶۰۰ هزار کارگر ساختمانی، به دلیل نبود پشتوانه حمایتی از جمله بیمه، هیچ اطمینانی از بابت تامین بودن فردای خانواده خود ندارند و حتی فاقد دفترچه بیمه تامین اجتماعی هستند. 

feminism - انگلستان - لندن
در سرزمینی که غوغا سالاری , زورگویی , استبداد و دزد سالاری حکومت ان را در حیطه قدرت دارد. در خاکی که دیکتاتوری نظامی فرمان میراند و رهبری ان را دلقکی که توسط دیکتاتورهای نظامی (سپاه پاسداران) کنترل میشود , بعهده دارد . ایا در این جامعه بورژوازی , کارگران زحمتکش , کارگرانیکه ابزارهای تولید میباشند , انسانهایی که ثروت و اموال جامعه از ان انهاست , حقوقی دارند !!?
سه‌شنبه 2 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
حالا این بیمه اجتماعی چیه با اون بیمارستانهای کثیفش و دکترهاش که اکثرا انترن ها اداره می کنند و بیماران را بدون نظارت دکترها ویزیت می نمایند دکترهای مطب که دفترچه را نمی پذیرند داروهایش هم پیدا نمیشه اخه این بیمه اجتماعی که کلی پول از مردم میگیره کدام خدمات درست ارائه میده. وضع بیمه بازنشستگی انهم که نگو.واقعا هه کارشان تقلید ناقص از غرب است سازمان بیمههای اجتماعی باید بازسازی بشه.مشتی کارمند رشوه بگیر بیکار بدون اینکه احساسمسئولیت داشته باشند از رئس کلش گرفته تا پائین.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
اگه قرار باشه کارگرهای ساختمانی بیمه درمانی بشن پس کمک به غزه و لبنان و گامبیا و .. چی میشه؟!!! شرم و حیا هم خوب چیزیه!!!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.