آماده‌باش شبانه‌ی پمپ‌بنزین‌ها


آماده‌باش شبانه‌ی پمپ‌بنزین‌ها

در حالی که مسئولان دولتی حاضر به اطلاع‌رسانی صریح و شفاف درباره‌ی زمان و چگونگی افزایش قیمت‌ها نیستند و اعلام کرده‌اند که افزایش قیمت‌های اقلام مختلف را یکجا و به طور ناگهانی خبر خواهند داد، رئیس انجمن جایگاه داران سوخت سراسر کشور از اعلام آماده‌باش دولت به مسئولان پمپ‌بنزین‌ها و حضور شبانه پمپ‌بنزین‌داران در محل کار خود خبر داد تا این احتمال پررنگ‌تر از قبل شود که در یکی از همین شب‌ها، افزایش قیمت بنزین اعلام خواهد شد.

صبح امروز وزیر رفاه خبر داد که عصر امروز قیمت جدید حامل‌های انرژی اعلام خواهد شد. هرچند این خبر توسط روابط عمومی وزارت رفاه تکذیب شد و تا ساعت انتشار این مطلب هم خبری از اعلام تغییر قیمت‌ها نیست، اما گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد که به زودی – شاید همین امشب و یا چند روز آینده – دولت به انتظارها پایان دهد و روند افزایش قیمت‌ها را آغاز کند و به نظر می‌رسد تکذیب این خبر هم به خاطر لو رفتن موضوعی است که نباید منتشر می‌شد!

خبرگزاری مهر در این خصوص، دو روز قبل گزارش داد که احمدی نژاد قصد دارد به زودی قیمت جدید ۷ حامل انرژی (بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره، گاز مایع، گاز طبیعی و برق) را به صورت ناگهانی اعلام کند.

دو روز قبل، نشست ویژه‌ای در دولت، به ریاست معاون اول احمدی نژاد و با حضور مسئولان وزارت نفت، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و برخی از دستگاهها به منظور تعیین تکلیف قیمت و نحوه عرضه بنزین در کشور تشکیل شد که خروجی اعلام شده از این جلسه، تکرار سهمیه‌های مهر و آبان در آذر ماه است؛ اما بعید نیست که جلسه ویژه مذکور، نتایج دیگری هم داشته که هنوز اعلام نشده است، نتایجی همچون احتمال تک‌نرخی شدن و آزادسازی نسبی قیمت بنزین از اواسط آذرماه که جسته و گریخته از زبان برخی نمایندگان مطرح شده است.

در این راستا، برخی کارشناسان هم معتقدند که دولت با اعلام تداوم سهمیه‌بندی بنزین در آذرماه، قصد انحراف افکار عمومی و کنترل فضای روانی انتظار تورمی را داشته است.

این احتمال با توجه به اظهارات امروز بیژن حاج محمدرضا، رئیس انجمن جایگاه داران سوخت سراسر کشور، تقویت می‌شود. او در مصاحبه‌ای از اعلام آماده‌باش مسوولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی از ۱۲ روز قبل برای اعلام یکباره افزایش قیمت بنزین و گازوئیل خبر داده است.

رئیس صنف پمپ‌بنزین‌داران همچنین اعلام کرده است که: “مسوولان جایگاه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ هر شب با حضور در جایگاه‌ها و هماهنگی‌های لازم، خود را برای اعلام یکباره قیمت حامل‌ها آماده کرده‌اند.”

روزنامه خبر هم در این باره گزارش داد که یکشنبه شب (دیشب) و در آخرین ساعات ماه آبان، صف‌های طولانی در مقابل جایگاه‌های بنزین در تهران تشکیل شده بود. بر اساس این گزارش، “یکشنبه شب در مقابل اکثر جایگاه بنزین در بهترین حالت بیش از ۶۰ خودرو برای سوخت گیری در انتظار بودند و همین امر باعث شده بود تا زمان سوخت‌گیری در اخرین روز آبان ماه به بیش از یک ساعت برای هر راننده خودرو افزایش یابد، زمانی که در شرایط آتی کمتر از ۱۰ دقیقه به طول می انجامد.”

بر اساس این گزارش، دلیل این صف های طویل شایعاتی بود که این روزها بسیار به آن دامن زده شده و اغلب مردم با استدلال افزایش قیمت بنزین یکشنبه شب به جایگاه ها مراجعه کرده بودند تا از آخرین قطره های بنزین ۱۰۰ تومانی و ۴۰۰ تومانی استفاده کنند. در گزارش سایت این روزنامه همچنین آمده است: “با انتشار خبری به نقل از وزیر رفاه و تامین اجتماعی که گفته است بعداز ظهر اولین روز آذرماه قیمت های جدید حامل های انرژی اعلام خواهد شد، به نظر می رسد شایعات یکشنبه شب چندان بی اساس نباشد.”

perspolisi - استرالیا - سیدنی
به این میگن مدیریت جهانی‌.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
مرگ بر شاه گفتن از سر سیری و ناشکری, حالا حالاها باید کفاره پس داد
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranynab - ایران - تهران
البته بهتره که ماموران انتظامی و امنیت هم در جایگاه ها حضور داشته باشن . این جاسوسهای انگلیسی حتما خرابکاری خواهند کرد و گردن مردم خواهند انداخت اگه نه که شبکه های خبریشون از کجا خبر در بیارن؟؟ از یه جایی باید خبر در بیاد دیگه. جاش مهم نیست کجاست فقط خبر داغ و دهن پرکن باشه.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
مملکت گل و بلبل و امام زمان, حال کجاشو دیدید, اندکی صبر سح نزدیک است.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اه شاهنشاه ایران را گرفته خلایق هر چه لایق
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
بگو مرگ بر شاه مرگ بر شاه مرگ بر شاه.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

hafeze shirazi - ایران - تهران
تا چشم کسانی که سال 57 اعتصاب و راهپیمایی کردند در بیاد. یک مشت انسان نفهمی که نسلها رو از بین بردن
سه‌شنبه 2 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
مرگ یکدفعه شیون هم یکدفعه.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
کفتارهای کثیف..کم مردمو دارن میچاپن بازم راضی نیستن...البنه خلایق هر چه لایق..فرانسویها چطور در عرض یک هفته دولت رو بخاطر تصمیمی که به ضرر مردم بود به زانو در اوردن.دمشون گرم
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند .مطمئنا یا سنتان قد نمیدهد یا حافظه تان ضعیف است.یکی از هزاران دلیل سقوط رژیم سابق گرانی بود.بنزین یکباره از شش ریال به یک تومان رسید خیار کیلویی دو تومان .سیب زمینی 35 ریال .. البته حقوق یک دبیر 400 تومن .4000 ریال. کرایه خانه و... هم با توجه به حقوق کامندی بسیار گران بود. محکوم کردن رژیم جنایتکار فعلی, رژیم کذشته را تطهیر نمیکند.
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.