هفته‌نامه چلچراغ توقیف شد

 
هفته‌نامه چلچراغ توقیف شد

تصویر روی جلد چلچراغ، ۷ مهرماه ۱۳۸۹

هیئت نظارت بر مطبوعات، روز دوشنبه، یکم آذرماه، نشریه چلچراغ را به دلیل «انتشار مطالب خلاف عفت عمومی» توقیف کرد و به دو روزنامه و پنج نشریه دیگر نیز تذکر داد.

 در نخستین جلسه از دوره سیزدهم نظارت بر مطبوعات که روز دوشنبه برگزار شد، هفته‌نامه  چلچراغ به دلیل آنچه این هیئت «انتشار مطالب خلاف عفت عمومی و اصرار بر تخلفات» خوانده است، مشمول بند ۲ قانون مطبوعات گردید و توقیف شد.

هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد که مراتب تخلف این نشریه جهت پیگرد قانونی به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

هفته نامه چلچراغ در اسفند سال ۸۸ نیز از سوی این هیئت که ریاست آن را محمدعلی رامین، مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد و معاون فعلی وزیر ارشاد، بر عهده دارد به دلیل آن چه که هیئت نظارت بر مطبوعات «عدم پایبندی به رسالت مطبوعاتی، فعالیت بر خلاف زمینه مصوب، استفاده ابزاری از تصاویر، درج مطالب سطحی و فاقد ارزش رسانه‌ای، ترویج تجملات و تبلیغ مدگرایی و مصرفگرایی» خوانده بود،
اخطار گرفته بود.

هفته‌نامه چلچراغ، نشریه عمدتا اجتماعی بود که از سال ۸۱ فعالیت خود را آغاز کرد و مدیر مسئولی آن را فریدون عموزاده خلیلی، از نویسندگان عرصه کودک و نوجوان ایران، بر عهده داشت.

بیشتر مخاطبان این نشریه را که نزدیک به اصلاح طلبان بود، قشر جوان جامعه ایران تشکیل می‌دادند.

در  جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات علاوه بر توقیف شدن نشریه چلچراغ، چندین روزنامه و نشریه نیز تذکر گرفتند.

 روزنامه «فرهنگ آشتی» به دلیل انتشار مطالب به زبان انگلیسی و روزنامه «آرمان روابط عمومی» به دلیل «چاپ عکسی که در آن حرمت مقامات کشور رعایت نشده است» اخطار گرفتند.

همچنین به موجب تصمیمات این هیئت نشریه‌های «نسیم دوستی»، «پردیس»، «خانه بخت» به دلیل «استفاده ابزاری از افراد در تصاویر» و نشریه‌های «خانواده و سرگرمی» و «فرهنگ مردم» نیز به دلیل «انتشار مطالب خلاف عفت عمومی» مورد تذکر واقع شدند.
black chador - امریکا - ولدن
حالا چرا عکس لخت شجریان رو روی جلد بزارن که باعث توقیفشون بشه?
سه‌شنبه 2 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
راست میگه دیگه !! اصلا حواستون به عفت خانوم نیست.."زلزله میشه!حکومت. ملا ها به خطر میفته!!.."
سه‌شنبه 2 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
لعنت به این حکومت.از شماره اول خواننده چلچراغ بودم و حتی از زمانی که آلمان هستم پدرم در ایران این هفته نامه رو میخره تا بعدا بخونم و آرشیوش رو دارم.حالم گرفته شد! اما این توقیف باعث افتخار چلچراغ و خواننده هاشه
سه‌شنبه 2 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
از همون نمایشگاه مطبوعات امسال که اجازه ندادن چلچراغ غرفه داشته باشه معلوم بود براش خواب دیدن
سه‌شنبه 2 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
اه اه اه.... مگه ممکنه همچون چیزی? توی کشوری که ازادی بیان و ازادی مطبوعات نمونه است, ودر دنیا همتا نداره. باید دلیل موجهی داشته باشه , صددرصد . اهان من دلیلشو پیدا کردم, شما هم دیدین? بله,دقیقا" عکس روی جلد ایراد شرعی داره. سمت راست قاب دست زن و مرد مختلته. چلچراغ رعایت شعونات مبارکه اسلامی رو نکرده.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
ایران آزاد ترین کشور دنیاست. ( دکتر محمود احمدی نژاد)
سه‌شنبه 2 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
چه عکس جالب و پرمعنایی چاپ کرده!!! این عکس از صدتا فحش ناموسی برای ولی وقیح بدتره. ولی مگه ولی وقیح ناموس داره؟!!!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
این تنها بهانه این فسیلهای دزد قاتل و دشمن خلق خدا و دوستی و مودت بین انسانها هست. درد و بلای استاد و همه چلچراغی ها که مجله یونیک است بر سر همه این فسیلهای پوسیده.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.