دادستان کل: اگر موسوی ادامه دهد، با او برخورد می شود


دادستان کل: اگر موسوی ادامه دهد، با او برخورد می شود

غلامحسین محسنی اژه ای گفت که با مهدی هاشمی مانند "هر متهمی" برخورد خواهد شد

غلامحسین محسنی اژه ‌ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه، با انتقاد از صدور بیانیه های سیاسی توسط میرحسین موسوی هشدار داد: "امثال این فرد اگر این رفتار خود را ادامه دهند با آنها برخورد خواهد شد".

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای محسنی اژه‌ای با تاکید بر اینکه "قرار نیست این بیانیه صادر کردن‌ها روال عادی شود" گفت: "اینکه موسوی در آستانه آذرماه بیانیه‌ای صادر کرده و مجدداً در ادعاهای خود در زمان فتنه اصرار ورزیده است، تنها باعث شده تا برگ دیگری بر اعمال مجرمانه وی و پرونده او اضافه شود."

میرحسین موسوی، از رهبران اصلاح طلبان، دو روز پیش در بیانیه ای حکومت ایران را مشابه حکومت "فرعون های مصر" دانست و به مخالفان دولت توصیه کرد تا برای "گسترش آگاهی" در جامعه از ابزارهایی چون اینترنت و "تماس چهره به چهره" استفاده کنند.

مسئولان حکومت ایران و رسانه های نزدیک به آنان، با اشاره به متوقف شدن تظاهرات خیابانی مخالفان دولت ایران، معتقدند که حرکت اعتراضی مخالفان با موفقیت سرکوب شده است.

واکنش به نامه مهدی هاشمی

دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی در مورد "سرنوشت مهدی هاشمی" پسر اکبر هاشمی رفسنجانی گفت که به محض ورود وی به ایران، به اتهامات او "مانند هر متهمی" رسیدگی خواهد شد.

غلامرضا محسنی اژه ای تاکید کرد که اگر وی برای رسیدگی به اتهاماتش در مدت مشخص شده در احضاریه خود به دادگاه مراجعه نکند، "به محض ورود بازداشت خواهد شد و حکم جلب دارد".

آقای محسنی اژه ای همچنین با اشاره به نامه سرگشاده ای که اخیرا از سوی مهدی هاشمی خطاب به او منتشر شده، مطالب ذکر شده در این نامه را رد کرد.

وی در عین حال گفت که شک دارد که نویسنده نامه، مهدی هاشمی باشد و تنها تایید کرد نامه ای بدون امضا به دست وی رسیده که "در برخی از عبارات‌ تفاوت‌هایی با متن مندرج در سایت ها دارد".

دو روز پیش، نامه ای از سوی مهدی هاشمی خطاب به غلامحسین محسنی اژه ای در رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان منتشر شد که نویسنده آن تصریح می کرد اگر امکان حضور در دادگاهی "مستقل و مصون از تحمیل های نیروهای امنیتی" را داشته باشد، آماده محاکمه است.

در ادامه نامه، با اشاره به حملات هواداران دولت به اکبر هاشمی رفسنجانی آمده بود: "هر بار که احتمال مراجعت اینجانب قوی شده است، شاهد اوج این شانتاژها بوده ایم و این خود نشان این است که این جریان دستش خالی است و مایل به برقراری این محکمه نیست و بی شک هدف اینها شخص اینجانب نیست، بلکه هدف پدر مظلوم من است."

نحوه رسیدگی به "تخلفات دولت"

غلامحسین محسنی اژه ای در بخش دیگری از نشست خبری امروز، در پاسخ به سوال خبرآنلاین در مورد "تخلفات متعدد دولت" و "برنامه قوه قضائیه برای رسیدگی به این تخلفات و جلوگیری از تکرار آنها" گفت: "طبیعی است در زمان تصدی دولت های مختلف، گزارشهایی از تخلف به قوه قضائیه برسد که ممکن است همگی آنها، مجرمانه نباشد."

وی همچنین افزود: "قوه قضائیه طبق عملکرد معمول و وظیفه قانونی خود، به تخلفات دولت که منجر به جرم شده باشد، رسیدگی قضایی خواهد کرد."

روز گذشته، چهار نماینده مجلس در "کارگروه حل اختلاف با دولت" در نامه سرگشاده ای به دبیر شورای نگهبان، ضمن تشریح "تخلفات" دولت محمود احمدی نژاد از قوانین، پیشنهاد کردند که تشکیلات جدیدی تحت نظارت رهبر جمهوری اسلامی برای رسیدگی به این "تخلفات" تشکیل شود.

این نمایندگان، در نامه خود نوشتند که تاکنون "با ملاحظه شرایط خاص سیاسی و با نصب العین قراردادن اوامر مکرر مقام معظم رهبری دایر بر تعامل میان دولت و مجلس شورای اسلامی، از تعقیب ضمانت های اجرائی سنگین چون سئوال و استیضاح رئیس جمهوری صرف نظر کرده اند".

کارگروه حل اختلاف دولت و مجلس، با عضویت نمایندگانی از دو قوه و شورای نگهبان و به دستور رهبر جمهوری اسلامی، برای رسیدگی به اختلافات رئیس جمهوری و قوه مقننه تشکیل شده و قرار است نتیجه کار خود را به آیت الله خامنه ای گزارش کند.

iranesabz - هلند - امستردام
اگر جرات دارید میرحسین را دستگیر کنید. چنان هزینه ای خواهید داد که هرگز فراموش نخواهید کرد. این عوعو کردنهای امثال محسنی ازه ای مانند سر و صدای سگهایی است که از ترس داد و فریاد میکنند. بزودی حسابی پس بدهید که روزی صد بار ازروی مرگ کنید.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

salar187 - ایران - تهران
واسه خنده خوبن فسیلایی مثل تو...!.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

a_bamdad - ایران - تهران
جراتشو دارین؟؟؟اهل کجایی این قدر شجاعی :) ما پشت سر میرمون هستیم.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

swissچکاوک - سوئیس - زوریخ
یک قاضی معمولی با یک سناریوی ازقبل طراحی شده بنام کرباسچی هم کنون دادستان کل کشور وسخن گوی قوه قضاییه شد این نظام اخوندی هر کیه بخواد یک شبه به عرش میبره خدایا خودت به فریادمون برس. اا
سه‌شنبه 2 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
اینقدر از موسوی و دستگیریش میترسی که با چنین اقدامی باعث خشم و انفجار مردم همیشه در صحنه میشوی ! پس خفه شو...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
شاخ و شانه کشیدن امثال آقای اژه ای عجز و زبونی دستگاه استبداد- دینی رو می رسونه. اما اقتدارگرایان جانی یقین بدارند چنانچه آقای موسوی یا آقای کروبی رو دستگیر کنند مردم یک شبه تاج و تخت ولایی رو با صاحبانش به خبر کان تبدیل و چماقداران و ذوب شدگان جانی رو به لقاءالله اجباری روانه خواهند ساخت. ما که عجله نداریم.هر انسان عاقلی عواقب بازی با آتش را میداند. خود دانید!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
بیشین بینیم بابا!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

canada-mashhad-mahyar - کانادا - تورنتو
اقای موسوی هم مثل این اخوندها ی دزد و قاتل هیچ فرقی ندارد و باید در فردای ازاد ایران محاکمه شود. سگ زرد برادر شغاله.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
به گفته المانی زبانها : bla...bla...bla...bla !!!!!!!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
مث .. از کروبی و موسوی هراس دارید و گرنه همون سال گذشته این دو رو دستگیر و محاکمه می کردین!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

ehsan_14 - اتریش - وین
بگیرید پدرش را در بیاورید .کسی که الگوش خمینی هست نزد ما ترد شده و سگ زرد برادر شغاله.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.