سعیدلو: شما طلا بگیرید، من هر روز می آیم ورزشگاه! , سومی؟ قرار نشد پر رو بشویم!


سعیدلو: شما طلا بگیرید، من هر روز می آیم ورزشگاه!
, سومی؟ قرار نشد پر رو بشویم!

4 فینال و چهار قهرمانی. این مدال ها را به فینال های ووشو اضافه کنید می شود حضور در هفت فینال تن به تن و ایران پیروز همه فینال های تن به تن!

این اتفاقی ست که سبب شده تا مسئولان ورزش ایران غرق در شادی باشند. این قدر شاد که علی سعیدلو برای تماشای همه لحظه های شیرین قهرمانی ، حضورش در دهکده بازی ها را تا پایان روز چهارشنبه پیش رو ، امتداد ببخشد یعنی تا پایان کشتی ها و البته کاراته که ایران می تواند در آنها صاحب مدال های طلای دیگری شود. او و محمد علی آبادی که این روزها رابطه ای بس صمیمی دارند، دوشادوش هم به سالن کشتی آمدند و درخشش بابک قربانی و طالب نعمت پور را از نزدیک دیدند. کشتی تماشایی بابک قربانی با حریف قزاق که سخت و میلیمتری به پایان رسید و او در پایانش گفت: «باید نشان می دادنم چرا بهترین مربی فرنگی دنیا این همه اصرار کرد که من در این وزن کشتی بگیرم.»

و البته نمایش دلاورانه طالب نعمت پور که نشان داد 2 ماه قبل چقدر بدشانس بود که با قرعه حریف اسرائیلی روبرو شد تا مدال طلای جهانی را از دست بدهد؛ «واقعا امروز خودتان به چشم دیدید که چطور کشتی گرفتم. اشکال ندارد، ان‌شاالله آن مدال را در جهانی آینده و المپیک لندن جبران می کنم. ما قرار نیست به این زودی ها میدان را خالی کنیم.»

سعیدلو تمام این افتخار آفرینی ها را به چشم دید و مدال طلای بابک قربانی را هم به گردنش انداخت. مدال را داد و همراه با هیات همراه پرجمعیتش راهی دیدار با محمد بنا شد. مردی که قهرمان قرقیزی دسته 76 کیلوگرم درباره اش می گفت: «بهترین مربی دنیا!»

سعیدلو که عادت به گفت و گو های خودمانی دارد از راه دور تبرک گفتنش را شروع کرد. درست در لحظه ای که بنا داشت به همکارانش غر می زد که چرا کیف کمری اش را گم کرده اند، سعیدلو از راه رسید و گفت: «خسته نباشی قهرمان. یک دفعه بگو ما باید کشتی آزاد را تعطیل کنیم و بچه ها را بفرستیم خانه های شان!»

بنا هم در مقابل تشکر کرد و گفت: «شک نکنید بچه ها کم نمی گذارند. این روند موفقیت ان‌شاالله در کشتی آزاد هم ادامه پیدا می کند.»

و سعیدلو در پاسخ به این نکته که جای یزدانی خرم در گوانگ‌ژو خالی است، گفت: «الان حاجی پای تلویزیون نشسته و از فرط شادی دارد اشک شوق می ریزد و احتمالا اهالی منزل برایش آب قند آورده اند. حاج خانم هم حتما به او می گوید حاجی گریه نکن!» یزدانی خرم این قدر استرس دارد که به توصیه پزشکان در روزهای حساس حق تماشای بازی ها را از استادیوم ندارد. این افتخاری بزرگ برای رئیس فدراسیون کشتی بود. 4 مدال طلا در فرنگی و احتمال کسب یک مدال طلای دیگر؛ «واقعا این افتخار تاریخی شد دیگر؟ ما هیچ وقت این همه مدال را یکجا در کشتی فرنگی نگرفته بودیم؟ فکر کنم تا حالا فقط دو مدال طلای آسیایی داشتیم، درست است؟» این را سعیدلو گفت و بعد از مربیان تیم جواب مثبت شنید. یکی از اعضای کادرفنی گفت: «آقا باز هم بیایید تماشای کشتی های ما.» این جمله ای بود که سعیدلو در پاسخش گفت: «شما مدال طلا بیاورید، من هر روز می آیم ورزشگاه.»

اما بخش های هیجان انگیز قصه تازه از این به بعد آغاز شد. از جایی که یکی از حاضرین گفت: «آقا این موفقیت مدیون مربیانی مثل محمد بنا است. فقط از مربیان تجلیل نکنید، مربیان فراموش نشوند.» که سعیدلو درباره اش گفت: «این ها نور چشم ما هستند. حتما، به روی چشم. واقعا این ها عالی هستند.» بنا البته در پاسخ گفت: «این وظیفه ای است که نسبت به بچه هایم باید انجام بدهم.» این دیالوگ که رد و بدل شد نوبت رسید به گفت و گوی رئیس سازمان ورزش و خبرنگار اعزامی خبرآنلاین تا او پاسخگوی سئوالات ما باشد. آقای رئیس انگار اسامی برنده ها را می دانسته و سئوال ها لو رفته اند چون یک به یک مدال ها از راه می رسند، حتی مدالهایی که پیش بینی نکرده ایم! سعیدلو در این باره گفت: «بابا شما به ما اعتماد ندارید. من که 6 ماه قبل از این گفتم 60 مدال می گیریم. شما بودید که می گفتید این اتفاق نمی افتد!»

این مدال های نطلبیده باعث شده تا نه فقط کسب عنوان چهارمی که اعضای کاروان ایران به شوخی با هم از رسیدن به پله سومی سخن بگویند. راستی آقای رئیس ما سوم می شویم؟ که سعیدلو پاسخ می دهد: «نه دیگر پر رو نشویم دیگر( خنده جمع) قرار نشد جوگیر بشویم. ولی کلا این رنکینگ، اول، دوم یا سوم ساخته دیگران است. مهم همین نفس مبارزه با اخلاق و با منش ورزشی برای کسب مدال است. ورزش همینش قشنگ است. برنز و نقره و طلا همه اش برای ما یک ارزش را دارد. چهارمی و سومی  یا رنکینگ های دیگر را من اصلا قبول ندارم، می بینید که چقدر فاصله بین مدال ها کم است. در تیراندازی دیدید با یک لحظه کوچک ما به نقره رسیدیم یا مدال های دیگر. مهم این تلاش بچه هاست برای پویایی ورزش.»

سعیدلو این را گفت و همراه با همراهانش سالن کشتی بیرون رفت. او قبل از این گفته بود: «بعد از بازی ها می نشینم و عملکرد همه را از نو بررسی می کنم. بعضی جاها ترمیم می خواهیم و جاهایی هم هست که باید آنها را بکوبیم تا از نو بسازیم.» ورزش ایران تقریبا به لطف درو شدن مدال ها توسط چینی ها چهارمی اش را قطعی کرده و البته امروز با کسب مدال طلای خوش رنگ بابک قربانی توانست رکورد 11 مدال طلای دوحه را هم بشکند.

pandora - آلمان - کلن
محمد بنا همیشه عالی بوده.ورزش ایران هم فراتر از انتظار من درخشیده.افرین!
دوشنبه 1 آذر 1389

dannni - سوئد - استکهلم
برفراز باد نام ایران بچه هامتشکریم /لطفا سیاسی اش نکنید
دوشنبه 1 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
ایولللللللل ..واقعا کار ورزشکاران ایرانی تو بازیهای گونجو عالی بود ...ورزش ایران تو این بازیها نشان داد که خیلی پیشرفت کرده ....اولین زن ایرانی هم تونست مدال طلا تو وشو بگیره خانمها هم خوب نتیجه گرفتن ..ایران 35 مدال گرفته که 11 تا از این مدالها رو خانمها گرفتن ....جدول مدالها تو این سایت https://www.gz2010.cn/info/ENG_ENG/ZZ/ZZM195A_@@@@@@@@@@@@@@@@@ENG.html
سه‌شنبه 2 آذر 1389

morteza00 - ایران - رشت
این سعیدلو حروم ....همش موقع طلا میاد عکس میگیره-نتایج خوب بود-ولی نه عالی-اگه شاه بود الان ما جز2تیم برتر اسیا بودیم. من خودم مخالف صددرصد شاه هستم ولی واقعیته. امیدوارم جنبش پیروز بشه-وطی برنامه ریزی عای ایران بتونه تا 20سال اینده جز 3تاتیم برتر اسیا بشه
سه‌شنبه 2 آذر 1389

parviz2008 - هلند - رتردام
سعیدلو: شما طلا بگیرید، من هر روز می آیم ورزشگاه! . هر چا قدر میخوای لشتو بیار تو استادیوم ولی‌ جان مادرت اگه ایران رفت فینال زنگ نزنی‌ این محمودی بیاریش تماشا فوتبال که گند بزنه به هر چه فیناله.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.