انتشار مستندات پلیس درباره حادثه سعادت آباد: کارمان درست بود ، صحنه را با مهارت مدیریت کردیم


انتشار مستندات پلیس درباره حادثه سعادت آباد:
کارمان درست بود ، صحنه را با مهارت مدیریت کردیم

نیروی انتظامی آخرین مستندات حادثه میدان کاج سعادت آباد را که به دستور فرمانده نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفته منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ به نقل از اطلاع‌ر‌سانی نیروی انتظامی‏‏، در راستای این دستور نیروی انتظامی با بکارگیری کارشناسان خبره خود اقدام به بررسی اسناد و مدارک و اظهار نظرات شهود و تحقیقات محلی از مطلعان در صحنه جرم کرد که نتایج آن به شرح ذیل است.

درگیری به وجود آمده بر اثر رابطه عشقی و غیراخلاقی بود که بین قاتل (ی- ج) و مقتول (م-ح) بر سریک زن (س) وجود داشت که نهایتاً منجر به درگیری و قتل یکی از در مورخ 6 آبان سال جاری آنها شد.

در تاریخ 6 آبان سال جاری قاتل طی یک تماس تلفنی با مقتول و تهیه یک قبضه سلاح سرد(چاقو) به سمت دفتر کار مقتول می‌رود. لیکن به علت عدم حضور مقتول در دفتر از محل دور شده و به آژانس (ت-ت) مراجعه و درخواست سرویس برای عزیمت به شهرک غرب را می‌کند.

آژانس مذبور در ساعت 9.50 دقیقه یک دستگاه خودرو به رانندگی شخصی به نام (ک) اعزام می‌کند.

قاتل پس از سوار شدن بر خودرو و طی مسافت کوتاهی متوجه می‌شود که مقتول در جلوی دفتر کار ( آژانس مسکن) حضور دارد. لذا از خودرو پیاده به طرف مقتول رفته و با وی درگیر می‌شود. قاتل با سلاح سردی (چاقو) که از قبل تهیه کرده بود وی را مجروح کرد.

درساعت 9 و 55 دقیقه و 28 ثانیه یکی از شهروندان که شاهد این درگیری بود با پلیس 110 تماس گرفته و موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد که اولین واحد در ساعت 9 و 59 دقیقه در سر صحنه حاضر می‌شود و با توجه به نزدیکی بیمارستان مدرس به صحنه جرم مجروح توسط عوامل درمانی این بیمارستان با یک عدد برانکارد چرخدار و یک عدد کپسول اکسیژن بلافاصله به این بیمارستان منتقل می‌شود.

همزمان که مجروح روی زمین افتاده بود یک پزشک رهگذر که از آنجا می‌گذشت با مشاهده وضعیت مجروح که خون زیادی از او رفته بود به مأموران توصیه می‌کند مجروح حتماً باید توسط کادر پزشکی به بیمارستان منتقل شود.

مجروح در ساعت 10 و 5 دقیقه در این بیمارستان پذیرش شد و تحت درمان قرار گرفت و در ساعت 10 و 30 دقیقه توسط 2 پزشک متخصص معاینه مجدد ‌شد که به منظور درمان و معالجه در ساعت 10 و 45 دقیقه به اطاق عمل اعزام و تحت عمل جراحی قرار گرفت که علی رغم تلاش پزشکان مجروح در ساعت 13 همان روز بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.

همزمان با انتقال مجروح به بیمارستان ماموران کلانتری 134 شهرک غرب که در محل حاضر بودند قاتل را که تهدید به خودکشی می‌کرد در ساعت 10 و 11 دقیقه با شگردهای پلیسی و اقدامات مشاوره‌ای آرام و وی را دستگیر کردند.

مدت زمان بر زمین ماندن مجروح با فرض اینکه قاتل بلافاصله پس از کرایه اتومبیل از آژانس که ساعت 9 و 50 دقیقه است و انتقال مجروح به بیمارستان در ساعت 10 و 5 دقیقه گزارش شده، حداکثر 15دقیقه است.

با تحقیقات به عمل آمده و مستندات موجود مشخص شده است که از زمان وقوع حادثه تا زمان حضور ماموران در صحنه 4 دقیقه و 5 ثانیه طول کشیده است که با حضور ماموران در صحنه تنها 5 دقیقه و 28 ثانیه به طول انجامید تا مجروح به بیمارستان مدرس منتقل شود.

همچنین متهم پس از 11 دقیقه شناسایی و دستگیر شد. طولانی‌ترین فیلم تهیه شده از صحنه جرم نیز 9 دقیقه و 12 ثانیه است که بلافاصله توسط یکی از شهروندان ضبط و تهیه شده است و تنها 4 دقیقه و 5 ثانیه طول می‌کشد که تمام هماهنگی‌های لازم برای انتقال مجروح به بیمارستان صورت پذیرد.

با توجه به اینکه از زمان سوار شدن قاتل بر خودروی آژانس و درگیری و انتقال مجروح به بیمارستان فقط 15 دقیقه به طول انجامیده است از این 15 دقیقه پلیس بعد از 5 دقیقه در سر صحنه حاضر و در مدت 5 دقیقه تمام هماهنگی‌ها در راستای انتقال وی به بیمارستان صورت گرفته است.

برابر بند 3 از ماده 3 قانون بکارگیری سلاح مصوب 18/1/1373 که اشعار می‌دارد در صورتی که ماموران مشاهده کنند یکی یا چند نفر مورد حمله واقع شده حق بکارگیری سلاح را دارند پس بنا به استناد و استدلال قانون مذکور موضوع استفاده از سلاح توسط ماموران در این واقعه منتفی است و از طرفی مستند به مواد 61 و 62 از قانون مجازات اسلامی که در متن خود تبیین داشته اولا دفاع با تجاوز و خطر باید متناسب باشد و دوم اینکه مقاومت و قصد فرار در مقابل قوای انتظامی در زمان دستگیری از سوی متهم واقع شود که در این مقوله متهم نه قصد حمله و نه مقاومت نسبت به ماموران را داشته که ماموران از سلاح استفاده کنند از طرفی وفق ماده 18 آئین دادرسی کیفری مصوب 1378 که چهار وظیفه را برای ضابطان دادگستری به محض اطلاع از وقوع جرم در جرائم مشهود احصاء نموده که عبارتند از:

الف-حفظ آلالت و ادوات‏،آثار و علائم جرم

ب- جلوگیری از فرار متهم یا توانی

ج- تحقیقات محلی

د- اطلاع رسانی به مقام قضایی که تمام این موارد از سوی ماموران حاضر در صحنه جرم رعایت شده است.

اگر چه عملکرد پلیس در این حادثه توسط رسانه‌های گروهی به ناحق مورد هجمه تبلیغاتی قرار گرفته است، لیکن نیروی انتظامی معتقد است ماموران به وظایف خود به درستی عمل کرده و با مهارت و تسلط کامل صحنه را مدیریت کرده‌اند.

fsirani - ترکیه - انکارا
من متوجه نمیشوم این بیچاره اگر زود رسیده بود نمبیمرد شما خوب بلدید توجیح کنید البته خیلی اماتور مثل ندا افا سلطان
دوشنبه 1 آذر 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
افرین!. شما بهترین پلیس دنیا هستید...
دوشنبه 1 آذر 1389

دکتر حسین - ایران - تهران
دوستان عزیز مطلبی را که میخواهم بنویسم، جمله‌ای است که در دو خبر قبلی هم نوشتم به امید اینکه تعداد بیشتری از خوانندگان آن را بخوانند، آنهم جمله‌ی بسیار کلیدی و طلایی است که در تمام طول زندگی به کار می‌آید، البته خواهش من این است که نگاه سطحی به آن نداشته باشید و زود قضاوت نکنید. این جمله می‌گوید:. women and money, the two most reasons for human mistakes. بدین معنا که تصمیم‌گیری در این دو مقوله (که غلط‌اندازترین و وسوسه‌انگیزترین و گمراه کننده‌ترین مقوله‌ها هستند) با احتمال خطای بیشتری همراه است. بسیار جمله‌ی مهمی است و خود بنده شاهد اشتباهات بسیاری در این زمینه بودم. از جمله همین خبر مربوطه. به امید موفقیت همه‌ی هم میهنان، چه زن و چه مرد
دوشنبه 1 آذر 1389

reza_frankfurt - المان - فرانکفورت
شماکه عادت دارید خوب ماست مالی کنید این هم روش.مخصوصن اونجائ که ثانیه اش رو حساب کردید خیلی تابلوبود.
دوشنبه 1 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
از وقتی رییس جمهور تقلب امده مفهوم همه واژگان عوض شده(بخوانید عوضی شده)بخصوص واژه مدیریت.
دوشنبه 1 آذر 1389

bnajafi2003 - سوئد - گوتننبرک
بابا یکی دوباره ان فیلم را نشان این الا .بدهد تا خ..رفهم بشه.عجب روئی دارندد این اشغالها سوئد گوتننبرک
دوشنبه 1 آذر 1389

امین آلمان فرانکفورت - آلمان - فرانکفورت
رئیس کلانتری به مأمور مربوطه میگه- چرا آتقدر دیر عمل کردید - اونهم میگه قربان خودتان گفتید اگه یه لباس شخصی با قمه ویاچاقو به کسی حمله کرد ما نباید دخالت کنیم
دوشنبه 1 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
هیچ توجیهی قابل قبول نیست سهل انگاری ماموران وکادر بیمارستان کاملا نمایان است .ساعت 5/30 به بیمارستان منتقل شده ساعت 10 و . به اطاق عمل برده شده 5 ساعت اگر زخم سطحی بود حاد می شد .چه برسه خونریزی شدید .تاز در فیلم کاملا مشخص.بی کفایتی پلیس که تحت کنترل یک اوباش قرار داره حتی برای 5 یا 10 دقیقه هم قابل توجیه نیست
دوشنبه 1 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
البته, پلیس ها همیشه کارشون درسته. متاسفانه اکثر مواقع ابزار کارشون کمی نادرسته.
دوشنبه 1 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
طولانی ترین فیلم نزدیک به 10 دقیقه ست که از اول درگیری هم گرفته نشده و معلوم نیست چند دقیقه قبلش قاتل ضربه رو زده لحظه اتمام ویدئو هم هنوز مقتول رو زمین بود و نه خبری از برانکار بود و نه تسلیم شدن قاتل!!!!!! چجوری اینا میگن حداکثر 15 دقیقه مضروب روی زمین بوده؟؟؟؟؟؟....حالا به فرض که ادعای دروغین اینا درست ایا 15 دقیقه زمان کمیه برای پلیسی که چند متر اون طرف تر از محل حادثه کیوسک داشته؟؟؟؟
سه‌شنبه 2 آذر 1389

ghom.666 - ایران - قم
oghab - فنلاند - هلسینکی. کسی از مزدور ساندیسی نظر نخواست...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
ساعت 10 و 4 دقیقه و 56 ثانیه و 35 صدم ثانیه این مطلب را خواندم.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

XMAN2 - ونزوئلا - کاراکاس
فقط تیمسارامیدیان بودکه را روش مبارزه بااراذل و اوباش رو میدونست . شبونه از تو رختخواب میکشیدشون بیرون , طناب مینداخت گردنشون و تو محله میچرخوند و سوسکشون میکرد . اون زمان پلیس قدرت خاصی داشت ,الان نه . اسلحه ای که الان به کمر نیروهای انتظامی وصله برای برقراری امنیت در سطح شهر نیست , باهاش میرن نونوائی نونه بی صف میگیرن , میرن قصابی گوشت لخم میگیرن . شبها هم که گشت زنی میکنن , تو محله هائی که احساس خطر میکنن چراغ گردون آژیراشون رو روشن میکن که : دزدها , باجگیرها , قاچاق فروشها ما داریم میائیم , فرار کنید ......
سه‌شنبه 2 آذر 1389

anita14 - هلند - لاحه
اینها دیگه واقعا ....تو روز روشن جلوی چشم خلق الله جوان مردم درخون خودش دارد میقلتد وجون میکند وبعد ان ماموراحمق خودش به تماشای اوضاع نشسته و هیج واکنشی از خود نشان نداد خوب معلوم جناب اقای قاتل همان میاستد تا نتیجه کار را هم ببیند وبعد با اسکورت همان دو ماموروظیفه شناس ودلاور که ثانیه هاهم مد نظر داشتن ولایق یک دوجین مدال افتخار هستند راهی کلانتری شدند.دنباله گزارش بالا.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
خود گویی, خودخندی, عجب مردهنرمندی(پلیس اروپا هم بوق بزند برود جلو !!!)
سه‌شنبه 2 آذر 1389

sajad_1963 - ایران - شیراز
بابادست مریضادواقعا برای پلیس با این توجیهات بچگانه که باعث مرگ دو نفر دراین. حادثه شد متاسفم
سه‌شنبه 2 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
پیش خودشون حساب کردند که بیشترین فیلمی که در دسترس است 10 دقیقه است پس ما هم مدعی می شویم مجروح فقط پانزده دقیقه روی زمین بوده و کسی دیگر نمی تواند ثابت کند ما دروغ می گوییم و مردم هم یک مشت گوسفندند که باید حرف ما را باور کنند و گزارشی که در تمام مطبوعات منتشر شد که طرف 45 دقیقه روی زمین بوده را همه فراموش می کنند و فردا هم یک مراسم جشن و شادی همراه با دار زدن یک انسان راه می اندازیم تا اگر کسی ناراحتی ای دارد فوری از دلش در بیاید.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
به به چه پلیسهایی آفرین آفرین هورا دل همه ی کشورهای دنیا بسوزه ما پلیسهایی به این وظیفه شناسی داریم نیروی مزدور چه ارجیفهای تحویل مردم میدن که خودشون رو تبرئه کنند به هیچ وجه نمی شه توی ایران مثل کشورهای دیگه از پلیسها شکایت کنی چون آخرش مجرم می شی
سه‌شنبه 2 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
قاتل ساعت 4 بعد از ظهر مرتکب قتل شد و پلیس از ساعت 10 صبح صحنه جرم را مدیریت میکرد! ظاهرا پلیس ساعت قتل را ساعت تابستان و زمان حضور خود را با ساعت زمستان محاسبه کرده.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
با کرفتن سی دقیقه تخفیف مسئله حل شد واحتمالن مدال افتخار هم بخودشون دادند. ایراد کار این بود که نه مقتول در ان شرایط میتوانست سبیل اقایون پلیس را چرب کنه و نه قاتل. خرج هم زیاده اینه که بی مایه فطیره.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

dara20 - ایران - تهران
در ماهر بودنتان جهت ارتکاب جنایت شکی نداریم. صحنه درگیری را برای به قتل رسیدن یک شهروند فریفته شده خیلی ماهرانه مدیریت کردید. رهبر افلیج ادمکشتان نیز صحنه های متعدی را اینگونه برای گشترش جنایت مدیریت می نماید.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
قابل توجه دکتر حسین_ ایران BEHIND EVERY SUCCESSFUL MAN, THERE IS A WOMAN, BUT, BEHIND EVERY SUCCESSFUL WOMAN IS THERE A MAN?. هر چه می‌نویسم به خاطر اوست و به خاطر او.. من با آیدا آن انسانی را که هرگز در زندگی خود پیدا نکرده‌بودم پیدا کردم». احمد شاملو. تبعیض جنسی و جنسیت گرایی فرضیه منفی بد گمانانی است که باکلیشه ای کردن مرد و مردانگی , میخواهند نگرش کم و یا نا چیز شمردن جنس زن را در افکار عمومی یک جامعه پرورش دهند . سوال من از شما ا ینه که ممکنه بفرمایید که این جمله بقول شما طلایی" بی عیار" ا ز نقل کدام دانشمند , شاعر, فیلسوف, جامعه شناس , محقق و یا نام داریست !? ضمنا چون نگاهم به این نکته سطحی نبود میپرسم .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
feminism انگلستان . لندن چرا واقعیت بشما بر خورد ابجی . راست گفته . شما مسائل وواقعیات مطرح در اجتماع را فورا بجنسیت و دعوی زنانه مردانه تبدیل میکنی خواهر بزرگوار. شما دلیل بیاورید که این جمله درست نیست . . مگه نمیبنی تمام دعوی های عالم را همین زنها راه میندازند . مگر نمیبنی که این گرفتاری را یک زن سبب شده . مگر دعوی دیشب همسایه بغل دستی خودتان را ان ابجی سکینه درست نکرده بود . پس چه میفرمائید شما همشیره
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

shomali - ایران - لاهیجان
XMAN2 - ونزوئلا - کاراکاس ،متاسفانه! واقعا درست گفتی!. الان اکثریت پلیس بیشتر نگران خودشان هستند تاامنیت مردم.البته بااین حقوقی که می گیرند حق هم دارند،ضمن اینکه شده نیروی انتطامی بارها دزد وخلافکار را گیرمی اندازدولی قاضی بدتراز دزد ،آنها را تبرئه و آزاد میکند. برای نمونه ،فکرکنم این را هم بدانید که اگرمنزلتان موردسرقت قرار بگیرد حق ندارید خاطرمبارک دزد رامکدرنمایید.بایدزنگ بزنید110.گرچه این پول است که کارها راپیش می برد.اگر آنرا نداشتید کار پیش نمی رود!.
جمعه 5 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.