۲۵ خیابان در لندن با نام شهرهای افغانستان و خاور میانه


۲۵ خیابان در لندن با نام شهرهای افغانستان و خاور میانه

بی بی سی : در لندن اسم ۲۵ خیابان با نام های شهرهای مشهور خاور میانه از جمله افغانستان نامگذاری شده اند. خیلی ها عقیده دارند، این نامگذاری ها برای زنده نگه داشتن یاد خاطرات سربازان انگلیسی است.

طاهر قادری گزارش می دهد

نرگسس - افغانستان - بلخ
وزیر فرهنگ بریتانیا چطوری به این چیز های گیر نمیدهد، وزیر "خر"هنگ ما که با دیدن تابلوی "دانشگاه" فقط بخاطر فارسی بودن این واژه معصوم محشر به پا میکند و باعث کشته شدن ده ها دانشجو میشود.. زیبایی و غنای فرهنگی اروپا را میشود با فرهنگ خشن و فاشیستی پشتونیسم در چنین موارد مقایسه کرد.
دوشنبه 1 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
جمهوری اسلامی هم خیابان چرچیل سابق را در تهران به نام یک مبارز ایرلندی Bobby Sands تغییر داد , البته اگر هم اکنون هم به اسم میباشد اطلاع ندارم , چون در دوره ریاست جمهوری رفسنجانی بر این قرار بود که این اسم تغییر یابد .ا
دوشنبه 1 آذر 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
استعمار حرام زاده و حرام لقمه انگلیس را می بینید که چگونه مشغول با پنبه سر بریدن است!! به این میگویند سیاست انگلیسی!. نه اینکه به یاد سربازان جان باخته انگلیس و یا در راستای بهبود روابط بین الملل, بلکه پیش بردن سیاست خاص خودش که توام با موش مردگی و حرام زدگی است. بدا به حال ملّتی که فریب این هیولای استعماری و پدر خوانده جمهوری فاشیستی اسلامی و ملایان ایران را بخورد.!
دوشنبه 1 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
خب که چی . از اون سر دنیا به یک کشور د ر خاورمیانه بخاطر سیطره بران جهت بدست اوردن منابع طبیعی اش و موقعیتش از نظر سیاسی حمله و به جان ومال و ناموس ان ملت تجاوز می کنداین مرمان به اصطلاح متمدن انوقت نام شهرها را بخاطر زنده نگهداشتن جنگی که مفتضحانه شکست خوردن می گذارند که در ضمن به افغانی ساده لو بگویند ما شما رادوست داریم . این انگلیسها را ای کاش هیتلر کمی دیرتر حمله می کرد تا نسل شان را از بین برده و دنیا را اسوده کند.
دوشنبه 1 آذر 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
اسم چه جاهایی رو هم گذاشتند !!! انتیک !! سیاستشون چی بوده خدا داند و خود انگلیسها !
سه‌شنبه 2 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
so what !!!!! حالا چیکار کنیم/
سه‌شنبه 2 آذر 1389

last minute - آمریکا - تهران
به دقیقه 1.40 اخرین تابلو توجه کنید.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

oldboy - انگلستان - لندن
Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو. استعمار!سیاست انگلیسی! باور کن این حرفها قدیمی شده و انگلیس امروز از پس مملکت خودش هم برنمیاد چه برسه به این حرفها.اینها همه دبدبه کبکبه های قدیم بود تموم شد رفت.حالا یه کشور زپرتی و مقروض مونده با ادعای بالا که نبض اقتصادش دست پاکستانیها و بقیه عزیزان جهان سومی میتپه واکثریت بقیه هم نسل الکلی و حشیشی بیکار و کم سواد یا قرتیهای سکس ادیکت و پوزر.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iman.uk - انگلیس - لندن
ائ خدا بعد تو ایران هر جا که اسم شاهنشاهی میبینن سر لجبازی برش میدارن اسم نحس اخوندا رو میذارن.چرا ولی اگه اسم خیابونای فلسطین باشه مشکلی نیست.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

kingstorm6463 - اکراین - کی یف
last minute - آمریکا - تهران - یقیناً هر چی‌ که هست ، خلیج عربی‌ نیست
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranynab - ایران - تهران
خوبه قبلا اسم جاسوساشون به اسم خیابانها و آدم های سرشناس ایران و جاهای دیگه بود. اینم حتما سیاستی پشتش هست واگرنه اینا که چشم دیدن خاورمیانه رو ندارن.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

doost-ir - فرانسه - پاریس
 من هم هر وقت میرم شانزلیزه یاد پاساژ شانزلیزه تو سه راه امیر اکرم میافتم چند سال پیش هم رفته بودم ارژانتین انگاری که تو میدون ارژانتین بودم هر وقت اسم مرحوم چرچیل میاد یاد خیابون چرچیل ومغازه هاش میافتم lol یک کاره گزارشگره میگه افغانها وقتی تو این کوچه ها قدم میزنند خونه رو احساس میکنند چه ربطی داره اخه ?
سه‌شنبه 2 آذر 1389

jamal_2010 - عراق - اربیل
یه جایی هم اگه اسم اسامه بن لادن بزارن بد نیستا " Ben ladan Street
سه‌شنبه 2 آذر 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
اسم مستعمرات و استانهای فرامرزیشان را گذاشتند روی خیابانهایشان. اینکه جای بحث نداره.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

fatemeh shin - انگلیس - لندن
ما هم ازاین کارها کرده ایم نمیآینذ گزارش تهیه کنند مثلا خیابان خالد اسامبولی
سه‌شنبه 2 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
با این سرعت که زمامداران بزرگوار خانم الیزابت بزرگ باسلام گرویده میشوند . همانند پناهنده شدن این ملت بیچاره بکشور های دیگر. تا 25 سال دیگر صبر کن تمام انگلستان بنام خاورمیانه نامگذاری میشه. چون 250- سال یا بیشتر است که سند کل خاورمیانه بنام انگلستان صادر شده . این که کار بزرگی نیست. حالا این که نامگذاری چند خیابان است . که با وزش یک باد کوچک هر لحظه انهم بیاید پائین . ما هر چه داریم از اسلام داریم . پدر دام افاضاته ها . اسلام با همین نامها ابیاری میشود معظم بخاک رفته.اسلام باین قوم نیازمند است و اینها بودند که ما را زنده نگهداشتند . باز از پدر دام افاضاته ها. کجای کارید شما عزیزان . این که یک نامگذاری است . با همین نامگذاری بوده که اسلام زنده شده است باز از پدر دام افاضاته ها . بعضی ها زیاد سر گیجه نگیرند . انها درس خودشان را خوب بلد هستند
سه‌شنبه 2 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
نرگسس - افغانستان - بلخ . هم زبان گرامی.وطن اول ما دامان مادری است که در آن واژه آزادی و زبان پارسی را را آموختیم.زبان ما زبان هنر وشعر است.شاعران بزرگی داریم که هرکدام درجهان بی همتا هستند.با سربلندی وافتخار باید بگوییم :استادان سخن همچو رودکی وفردوسی ومولوی وحافظ وسعدی وصدها سخنور دیگر داریم.زبان پارسی , همچو رودخانه ای خروشان جاریست.وهر روز برتوان ونیرویش افزوده میشود.باید به سخن استادان و روشنفکران کشورهای فارسی زبان گوش کنیم واز سختی های راه نهراسیم.دشمن ازلحاظ فرهنگی وزبانی ازما هراس دارد زیرا خود را کوچکتر می بیند.وآنگونه که شما فرمودید: تلاش بیهوده مینماید , تا زبان نیرومند پارسی را نابود کند. زهی خیال باطل. آب در هاون میکوبد وخویش خسته ورسوا مینماید. https://www.youtube.com/watch?v=cHnz1AKoywMfeature=related
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.