گیاهخواری صرف، ممنوع


گیاهخواری صرف، ممنوع

مسوول کمیته ی آموزش همگانی انجمن تغذیه گفت: سبزیجات و میوه‌ های خام در کل، حاوی ویتامین‌ های بیشتری نسبت به سبزیجات و میوه ‌های پخته هستند، با این‌ حال گیاهخواری محض را توصیه نمی ‌کنیم.

دکتر برلیانت بزرگمهر در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: میوه ‌ها و سبزیجات را می‌ توان خام مصرف کرد البته مواد مغذی برخی از آن‌ ها مانند هویج، در صورت مصرف به صورت نیم پز، بهتر جذب بدن می‌ شوند.

این متخصص تغذیه تاکید کرد: مواد غذایی حیوانی دارای خواص تغذیه‌ ای بسیار خوبی هستند. با این حال هر روز باید سه تا پنج واحد انواع سبزیجات و دو تا چهار واحد انواع میوه‌ ها را مصرف کرد. در این جهت بهتر است که سبزی یا سالاد هنگام ناهار و شام مصرف شود اما افراد غذای خود را به مواد گیاهی منحصر نکنند.

وی با بیان این که گوشت قرمز و سفید برای بدن ضروری هستند، گفت: مصرف بیش از حد آن ها باعث افزایش اسید اوریک خون می‌ شود، البته افراط در مصرف حبوبات نیز همین نتیجه را در پی دارد. افرادی که اسید اوریک خون آن‌ ها بالا است نیز نباید برخی سبزیجات مانند کلم بروکلی، گل کلم، اسفناج و قارچ را زیاد مصرف کنند.

مصرف گوشت قرمز و سفید برای بدن ضروری است

مسوول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه درباره ی تاثیر لبنیات بر سلامت بدن اظهار کرد: لبنیات در رشد و استحکام استخوان ها و در به تعویق انداختن سن پوکی استخوان بسیار مفید است.

به گفته ی بزرگمهر، ویتامین ‌های گروه B در برخی از مواد حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ و ماهی وجود دارند. زرده ی تخم مرغ حاوی ویتامین A و سفیده ی آن بهترین منبع پروتئین حیوانی است، البته در مصرف این مواد به ویژه‌ گوشت قرمز و تخم مرغ نیز نباید افراط کرد.

وی با اشاره به ویتامین B12 ، گفت: ویتامین B12 مقداری در جوانه ‌های گیاهان وجود دارد، ولی میزان آن برای بدن کافی نیست. B12 فقط در منابع حیوانی وجود دارد. از سوی دیگر نیاز بدن به این ویتامین بسیار کم است و مصرف نکردن آن به اندازه ی کافی باعث بروز عوارض خطرناکی در بدن می ‌شود که دیر نمود پیدا می ‌کند.

بزرگمهر ادامه داد: کم خونی وخیم یا کشنده یکی ازعوارض مصرف نکردن ویتامین B12 به مقدار کافی است، علاوه بر این، کمبود B12، اعصاب را تحت تاثیر قرار می ‌دهد، به گونه ‌ای که غشای میلین(غشایی که روی سلول ‌های عصبی را فرا گرفته است) از بین می ‌رود، بنابراین رنگ پوست این افراد زرد لیمویی می ‌شود.

این متخصص تغذیه درباره ی پروتئین‌ و کلسیم موجود در گیاهان اظهار کرد: این نوع پروتئین‌ ها اسید آمینه ‌های اساسی را ندارند، بنابراین به خوبی جذب بدن نمی ‌شوند.

فیبر زیاد گیاهان نیز از عواملی است که باعث خوب جذب نشدن کلسیم موجود در آن ‌ها می‌ شود.

علاوه بر آن، جذب آهن و روی گیاهان در بدن به خوبی انجام نمی ‌شود،

البته اگر دو نوع پروتئین گیاهی مانند غلات، حبوبات و یا مغز دانه‌ ها و حبوبات، مخلوط یا غذاهایی مانند عدس پلو یا عدسی با نان خورده شود، نیاز بدن به این مواد تا حدی تامین می‌ شود.

وی با بیان این که بدن زنان باردار و شیرده، نوجوانان و کودکان به کلسیم نیاز زیادی دارد، تاکید کرد: مواد گیاهی تکافوی احتیاجات این گروه‌ ها را نمی‌ کند علاوه برآن، این دسته از افراد به آهن زیادی نیاز دارند، این در حالی است که آهن مواد گیاهی به خوبی جذب بدن نمی‌ شود، البته اگر مقداری از منابع ویتامین ث مانند آب لیموترش تازه با غذا مخلوط شود، میزان جذب آهن افزایش می‌ یابد.

لبنیات در رشد و استحکام استخوان ها و در به تعویق انداختن سن پوکی استخوان بسیار مفید است

بزرگمهر ادامه داد: روی در رشد، سلامت پوست و میزان ایمنی بدن موثر است و در پروتئین حیوانی به مقدار کافی وجود دارد البته در منابع گیاهی مانند غلات و حبوبات نیز مقدار روی زیاد است، ولی به خوبی جذب نمی‌ شود.

بزرگمهر در پایان با بیان این که مصرف مخلوط مناسبی از منابع گیاهی ممکن است باعث ایجاد چاقی شود، اظهار کرد: حبوبات و غلات، نشاسته و مغز دانه‌ ها چربی مفید زیادی دارند، اما مصرف زیاد آن ‌ها ممکن است منجر به چاقی شود.

khosh bavar - ایران - یزد
اگر نصف جمعیت کره زمین گیاهخوار بشوند, دیگر علفی وگیاهی برای گیاهخواران باقی نمیماند ?!
دوشنبه 1 آذر 1389

Felfel GHermez - آفریقای جنوبی - ژوهانسبورگ
خیلی خیلی مفید بود سپاسگذارم
دوشنبه 1 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
تا کی این دکترهای تئوریک میخواهند این حرفهای سراسر غلت خودشونو تو کله این ملت نادان فرو کنند و ملت هم به جسد خواری و لاشه و خونخواری ادامه دهند و در اخر با سکته و سرطان روانه قبرستون بشن. در جواب:. من از کودکی گاهخوارم . در اصل همه چی میخورم غیر از منابع حیوانی. بدنم کمبود که نداره هیچی اضافه هم میارم! یه نگاه به دکتر پروفسر بسکی و زرین اذر بکنید متوجه میشید دکتر اینها هستند. اگر روش درست تغذیه را بدانید هیچ وقت نیاز به خوردن لاشه جانوران ندارید!. اگر غیر از اینه پس چه فرقی با درندگان دارید! اونها شعور و عقل ندارند شما که انسانید چرا کشتار میکنید اونم در قرن 21 که در زمین هزاران نعمات الهی جاریست و بی نیاز از خوردن لاشه جانوران.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
انسان اندیشمند می بایست . مخالف تمام رسم های بیرحمانه باشد . هر چند که به طور ژرف در سنت ریشه داشته باشند. و هاله ای از تقدس گردشان را فراگرفته باشد. زمانی که امکان انتخاب داریم، . می بایست از وارد کردن درد و رنج. به زندگی موجود ات دیگر، حتی. سطح پایین ترین آن ها بپرهیزیم. در غیر این صورت، انسانیت خود را فراموش کرده . و خطایی به دوش کشیده ایم که هیچ چیز آن را توجیه نمی کند. آلبرت شوایتزر. ---------. اگر ما به عنوان یک انسان به خودمون حق زیستن میدهیم. بنابراین حیوانات هم در کنار ما حق زیستن دارند . -----------. من قویا احساس می کنم که پیشرفت معنوی در مرحله ای ایجاب می کند . که از کشتن جانداران دیگر برای ارضای نیازهای تنی خود دست برداریم . گاندی.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
-----------------. اگر دیوار کشتارگاه ها شیشه ای بود همه گیاهخوار می شدند. ما نسبت به خود و نسبت به حیوانات احساس بهتری خواهیم داشت وقتی که بدانیم در رنج آن ها سهیم نیستیم. پل و لیندا مک کارتنی . ----------------. آن که برای زندگی ارزشی قایل نیست، شایسته آن نیست. لئوناردو داوینچی . -----------------. هیچ چیز جز تکامل در شیوه تغذیه با مصرف خوراک گیاهی به سلامتی انسان ها و یا افزایش احتمال بقا روی زمین کمک نمی کند. آلبرت اینشتین. ----------------------. اگر انسان بخواهد به راستی و به طور جدی زندگی خوبی داشته باشد، نخستین چیزی که از آن پرهیز خواهد کرد مصرف خوراک حیوانی است زیرا .. غیر اخلاقی است، چون مستلزم کشتن، یعنی کاری است در تضاد با حس اخلاقی. . لئو تولستوی . -----------------------. تو هم اینک شام خورده ای و کشتارگاه چه زیبا و دقیق در مایل ها مسافت پوشیده شده، همدستی در جرم برقرار است. رالف والدو امرسون . --------------------. از وقتی که کشتارگاه های سن فرانس را دیدم خوردن گوشت را کنار گذاشته ام. ونسان ون گوگ، در نامه ای به برادرش .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
-------------------. عدم خشونت به والاترین اخلاق می انجامد که هدف کل تکامل است. مادام که از آزار رساندن به تمام موجودات دیگر دست برنداشته ایم، وحشی هستیم. توماس ادیسون . -------------------------. اما ما به خاطر لقمه ای گوشت، جانی را از خورشید و نور محروم می کنیم و از سهمی از زندگی و زمان که به دنیا آمده بود تا از آن لذت ببرد. پلوتارک. --------------------. وقتی ما حیوانات را برای خوردن می کشیم، آن ها هم در نهایت ما را می کشند چون گوشت آن ها که محتوی کلسترول و چربی اشباع شده است، هرگز برای انسان در نظر گرفته نشده است. ویلیام سی. رابرتس پزشک و ویراستار ژورنال کاردیولوژی آمریکا . --------------------. مادامی که انسان ها قاتل بیرحم موجودات زنده رده پایین تر هستند، هرگز به سلامتی یا صلح دست نخواهند یافت زیرا تا زمانی که انسان ها حیوانات را قتل عام می کنند، یکدیگر را هم خواهند کشت. در حقیقت، آنکه بذر کشتن و رنج می کارد نمی تواند عشق و شادی درو کنند. فیثاغورث.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
--------------------------------. پر انرژی ترین کارگرانی که در سفرهایم به دور دنیا دیده ام، معدنکاران گیاهخوار در شیلی بودند. چارلز داروین. ---------------------------------. تردید ندارم که بشر ضمن تکامل تدریجی خود از خوردن حیوانات دست خواهد کشید، همانطور که قبیله های وحشی از خوردن یکدیگر دست کشیدند. هنری دیوید تورو. ---------------------------------. گوشت را آن طور که هست بشناسیم: لاشه حیوان شکنجه شده ای که سرشار از آنتی بیوتیک و آفت کش است. اینگرید نیوکرک . ---------------------------. همه ما حیوانات را دوست داریم. چرا بعضی از آن ها را حیوانات خانگی می نامیم و بعضی دیگر را ناهار؟. کی. دی. لنگ .
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
-----------------------------. یک زن آفریقایی می تواند ده بچه به دنیا بیاورد، هر کدام را مدت ده ماه پرستاری کند، و وقتی به سن هفتاد سالگی می رسد می توان همچنان انتظار داشت که استخوان های محکم و خوبی داشته باشد که با استخوان های یک زن بیست ساله آمریکایی قابل مقایسه است. اسکیموها که روزانه 250 تا 400 گرم پروتئین را با خوردن گوشت ماهی، فیل دریایی، یا وال مصرف می کنند و 2200 میلی گرم کلسیم را با استخوان ماهی، بالاترین میزان پوکی استخوان را در سطح جهان دارند. جان مک دوگال، پزشک
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
تا زمانی که بدن ما گور زنده حیوانات کشته شده است، چطور می توانیم انتظار هر گونه شرایط ایده آل را بر روی زمین داشته باشیم؟. جورج برنارد شاو. ------------------------. از دید من ارزش زندگی یک بره کمتر از زندگی یک انسان نیست. من تمایلی ندارم جان یک بره به خاطر تن آدمیزاد گرفته شود. گاندی. ----------------------. انسان به راستی سلطان جانوران است، چرا که درنده خویی اش از آن ها فراتر می رود. ما با مرگ دیگران زندگی می کنیم. ما مکان های دفن هستیم! من از زمان کودکی خوردن گوشت را ترک کرده ام .. . تو میکشی اما خبر نداری که خود کشته میشوی. لئوناردو داوینچی. -------------------------------
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
اینها فقط ذره ای از گفتارهای این همه اندیشمند و دانشمند و پارسا و ... بود. و فکر نمیکنم در دنیای امروز کسی بتواند خود را برتر بداند از این نوابغ. و شما دوست گرامی. از چیزی که اطلاعات نداری لطف کن نظر غلت خودتو القا تکن. گیاهخواری یعنی شما تمام چیزهای رو که دوست داری مصرف کن. غیر از منابع حیوانی. متاسفانه افرادی مثل شما که عادت به خوردن اجساد جانداران دارن چه توقعی میشه داشت که استنباطت از گیاهخواری علف باشه. اول اطلاعاتتو تکمیل کن بعد نطق کن.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
شخصی میخواهد چشمش را زیبا کنه با گرفتن زیر ابرو, زده چشمش را کور کرده ! به 3 دلیل ادمی باید از گوشت استفاده کند: 1- حق انتخاب, که چه باید بخورد و این ازادی انتخاب از همه دلیل بعدی من مهمتر است ! 2 - اگر بشر اولیه به گوشتخواری رو نمیاورد, حجم مغزش به اندازه "سیب" بود, زیرا مغز از پروتین تشکیل شده که با لاشه خواری انسانهای اولیه در طی میلیونها سال باعث بزرگی حجم مغز و پیشرفت نسل ادمی شده, وگرنه اگر مردم عصر حجر اینکار را نمیکردند ( لاشه خواری ), پیشرفتی در کار نبود و ما حتما در غار زندگی میکردیم و چیزی کشف نمیکردیم. 3 - ایا کره زمین قادر است 6 میلیارد ادمی را با گیاه سیر کند? علف و گیاهی برای بقیه حیوانات باقی نمیماند چه از لحاظ وسعت کشت و کار و چه از نظر مقدار کافی علوفه برای جانوران ! شما دچار احساس شدید, همانند کسانیکه با دیدن دلفین مرده در تور ماهی, اعلام میکند که چرا باید ادمی ماهی بخورد, در صورتیکه ید و پروتین ماهی بسیار برای مغز مفید است.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2 ): در ثانی, دکترها همیشه بماها هشدار میدهند مخصوصا به مادران حامله و شیرده که باید گوشت بخورند برای سلامتی و نبوغ نوزاد, و خانمها بیشتر به اهن موجود در گوشت که بهتر جذب بدن میشود دارند تا مردها ! این اشخاص نامبرده بالا, شکم سیری حرف قشنگ زدند که بعد از مرگشان نامی از انان گفته شود !
سه‌شنبه 2 آذر 1389

mashady - انگلیس - منچستر
micka001 - ایران - تهران .فرشته . خانمی افرادی که در بالا نام بردی هیچکدام در زمینه تغذیه دانشمند و پارسا و ... نبودند . و اگر در این زمینه نظر دادند بیخود دادند بهترین منبع اسید امینه های ضروری بدن گوشتها هستند . شما اگر از همه نوع گیاه مصرف کنید بله بالاخره تا حدودی جبران میکنید و اسید امینه های ضروری را دریافت میکنید ولی باید گیاهان مکمل را بشناسید حالا این چه کارییه ?انسان هم گوشتخواره هم گیاه خوار. شما فکر میکنید گیاه جزو جانداران نیست خوردن گیاه خوردن موجود زنده نیست فکر میکنید گیاه دردش نمیگیره غمگین یا شاد نمیشه ? گیاه هم میمیره خانمی و ما مجبوریم این موجود زنده بی صدا و مظلوم و بکشیم و بخوریم
سه‌شنبه 2 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
معده خود را قبرستان حیوانات نکنید ( علی جونم اینو گقته ) اما ترک گوشت درست نیست اینم او و دیگرانی مانند او که مخشون درست کار میکرده و قلبشون منشاء الهام بوده و وصل به دریای حقیقت گفتن. من به شخصه نقش گوشت را برای خودم کاملا درک کرده ام اصولا گوشت کم میخورم اما وقتی که به عللی مجبور میشم برای اینکه از نا نروم بخورم مخصوصا کبابی کاملا حالم تغییر میکنه مغزم فعالتر میشه عضلاتم جون میگره استخونام محکم تر میشه و این کاملا مشهوده اما چون افسرده ام حوصله رسیدگی به خودم رو ندارم :) دیر دیرم میشه زندگی خیلی طولانی شده. اما شما ها که هنوز زندگی براتون خیلی چیزها داره از گوشن خوردن به اندازه غاقل نشین مخصوصا برا اعصاب بزرگ و کوچک استخون ماهیچه واقعا معجره میکنه.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
ادمهای لاشه خوار برای توجیه خودشون همیشه هزارتا بهانه میارن. ضمنا مطالعه کن بعد حرفی رو بزن. بعدم./ یه سر بیوگرافی دکتر بسکی و زرین اذر رو بخون بعد متوجه میشی دکتر داریم تا دکتر. چهارم. هنگامی که تو جوانی یا پیری دچار سرطان شدید نگید قسمت بود خدا خواست بگید خودمان کوتاهی کردیم. اگر برای مخلوق خدا دلتون نمیسوزه برای خودتون بسوزه/. عمر کوتاه نیست خودمان کوتاهی میکنیم. شما میتوانی تا میتونی لاشه جنبندگان رو تناول کنی. بعد نتیجش کاملا اشکار خواهد شد. سری به انجمن گیاهخوارن بزن تا بهت ثابت بشه کی درست میگه کی غلط. و جمله اخر . حدود 6 ماه پیش دختری دچار سرطان رحم شده بود برای ملاقاتش به بیمارستان میلاد رفتم و پروفسوری که پزشک معالجش بود یک خام گیاهخوار بود و اذان کرد که 99 درصد سرطان ها از خوردن مواد حیوانیست. بخصوص کولون. رحم. تخمدان.و معده. که امیدوارم هیچکی دچارش نشه. و اخر من خانم نیستم دوست عزیز. برای این که کامل جوابتونو بگیرید به این وبلاگ سر بزنید. https://animalsattorney.blogfa.com. یا انجمن گیاهخواران ایران. https://www.veganforum.ir/.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
من نمیدانم تا کی باید این جواب را به گوشتخواران بدهم. تمام شماها برای این که خودتونو راضی کنید میگید مگه گیاهان جان ندارند. بابا جان برید زیست شناسی مطالعه بفرمایید بد نیست متوجه بشید. من اینو تو سن 11 سالگی فهمیدم. حالا هر کی اینو میگه خندم میگیره. گیاهان قادر به علائم احساسی هستند. اما فاقد سیستم عصبی هستند و درد رو احساس نمیکنند. اینو از یک زیست شناس بپرسی دیگه این حرفو نمیزنی. بعدشم. مگه ما از ریشه درختی رو در میاریم که نگران باشیم. درخت و بوته محصول میده و ما استفاده میکنیم. شمای که میگی گوشت برات لازمه. حتما بهت توصیه میکنم با پروفسور بسکی تماس بگیر و این حرفو بزن ببین چه جوابی میشنوی. اینو به کسی بگید که بیسواده و چیزی حالیش نیست . نه به ماها و امثال ما.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
. شمای که میگی ماهی برای مغز لازمه. برو ببین امگاسه گردو بیشتر یا ماهی. خدارو شکر الان دوره ای شده که دکتر ها کم کم دارن به این نتیجه میرسن که این همه بیماری منشائش از کجاست. اونوقت شما راه غلط رو روش پافشاری میکنید. من در جواب به لاشه خواران گرامی کم نمیارم چون علم تغذیم به اندازه یک پزشک تکمیله. ضمنا اگر قرار بود کمبود بیارم من 25 ساله الان باید مرده بودنم. نه این که بعد از هر بار ازمایش سالیانه دکتر از سلامت کاملا لذت میبره. شما گوشت میخوری من جایگزین اونو میخورم که هم 4 برابر پروتئینشه هم سراسر فیبره. و تهی از امراض. نمونش. قارچ/ سویا/ و خوشبختانه الان در ایران فروشگاهای هم هست که سوسیس و همبرگر و گوشت گیاهی که ترکیبی از سویا و صمغ و ادویه جات هست رو میفروشن./ هنگام کودکی و نوجوانی هم که این فروشگاها نبود از قارچ و سویا استفاده میکردم. شما میگی پروتئین . پروتئین سویا و قارچ و عدس و لوبیا 4 برابر گوشتی که شما میگی هست. ضمنا سمومی گوشت به جداره روده میچسبه و مخاط تولید میکنه که نتیجش میشه سرطان. اما در منابع گیاهی پر از فیبره که از تولید تومور جلوگیری میشه...
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
دوست من . شما با خوردن پروتئین جون میگیری نه با لاشه جانوران . در گوشت یک صدم قارچ و سویا وجود داره. من حرفه ام مدلینگه و اندامم و چهرم اگر دچار مشکل بشه خیلی برام دردسر ساز میشه. پس من با خوردن پروتئین غیر حیوانی جون میگیرم. و ماهیچه هامو شکل میدم و استخوانمو قوی میکنم. این تلقین غلطی هست که به خودتون میکنید. ---. اینجا حجم نوشتن محدوده. خواستید به حقیقت پی ببرید به وبلاگی که گفتم یا سایت انجمن گیاهخوارا ایران بیایید تا متوجه بشید چی درسته چی غلط/
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
دوست گرامی . یه سر به سایت جهانی چهرهای گیاهخوار دنیا بزنید میبینید که چه پزشکان تعذیه و سرطان شناسی هم بودن که جملات و گفتارهای دارن. اینهای که گفتم نمونه بود. که در مرجع جهانی گیاهخواری ثبت شده. از خودم که در نیاوردم. من اصراری ندارم شما گوشت نخوری. خودمختاری. اما حقیقتی که محرز شده رو نمیتونید اشکار کنید. و ضمنا دکترهای که شما میگید توصیه میکنن برای جذب اهن.از لاشه استفاده کنید. بد نیست تحقیق کنید ببینید اهن مویز و انجیر خشک که علاوه بر اهن ویتامین سی فراوان و انتی اکسیدان هم بسیار در اون هست تا جذب اهنشو. بالا ببره بیشتره یا لاشه ای که با هزارتا رنگ و لاب مجبورید مزه دارش کنید تا بتونید بخورید اما خبر ندارید در معده و روده چه خواهد شد. برای جواب تکمیل تر به انجمن گیاهخوارن ایران سر بزنید و کمی تحقیق بد نیست که واقعیت رو درک کنید
سه‌شنبه 2 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
دوست گرامی, چشم بسته به تمام گفته های شما و مشاوران پزشکی شما احترام میگذارم و قبول میکنم ! ولی شما " اصلا " به " دلیل " اولم که بیان کردم, توجهی نکردی که شعار همیشگی من " حق انتخاب " برای انسانهاست که احتیاج به قیم ندارد که حتا شخص ثالثی برایش تصمیم بگیرد که چه بخورد. و از طرفی, شما انقدر پافشاری میکنی که اصل موضوع بیمزه شده ! از طرفی هندوها هم شیر نمیخورنند, ایا انان حق دارند به مردم اینطور برخورد کنند که با خدایشان که همان گاو است, اینطور رفتار زننده ای با این حیوان نجیب دارند, از گاوبازان وحشی اسپانیایی بگیر تا مرض جنون گاوی که از طریق غذای گوشت پودر شده به گاوها باعث بروز این بیماری میشود !? و از طرفی, با عرق سکی مش اصخر باید گوشت چربدار خورد که بهت حال بده, نه با انجیر و گردو و سبزی خوردن با عرق سکی مش اصخر , اصلا حرفش را نزن و منو دعوت نکن ! فراموش نکن: ازادی حق انتخاب بالاتر از این دلیلهاست !
سه‌شنبه 2 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران .فرشته
دوست عزیز. شما ایده خودتو داری و منم اصلا علاقه ای ندارم عقیدتونو عوض کنم. فقط اینو گفتم که وقتی نمیدونید گیاهخواری چیست اونو به علاف خواری نشبیه نکنید. زیرا شما هم اون غذایی را که ماها میخوریم میخورید و هم لاشه جانوران را که ما آن را نمیخوریم. اصل حرف من اینه از چیزی که اطلاعات کافی ندارید نظرتونو به اشتباه القا نکنید به دیگران. وگرنه شما مختارید به گفته خودتون عرق سگی مش اصغر بخورید 6 تا میشم روش.کی بخیله.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
هنری دیوید تورو : تردید ندارم که بشر ضمن تکامل تدریجی خود از خوردن حیوانات دست خواهد کشید، همانطور که قبیله های وحشی از خوردن یکدیگر دست کشیدند..............صادق هدایت :سفره گیاهخوار منظره اسارت حیوان و سلاخ خانه . کشتار و خون و شکنجه طبیعت ماتم زده را نشان نمی دهد. خوراک او دورنمای باغ و بوستان و زندگانی روستایی . و کشت و درو و جشن طبیعت را نمایان می سازد...........لئو تولستوی:مادامی که کشتارگاه ها وجود دارند، . میدان رزم هم وجود خواهد داشت. ‏گیاهخواری در واقع محکی بر انسانیت است............گاندی : بزرگی یک ملت و پیشرفت اخلاقی آن می تواند بوسیله نوع رفتاری باشد که آن ملت با حیواناتش می کند . گیاهخوار شدن مرحله ای است که انسان را به جریان نیروانا و روشنائی هدایت می کند بودا. انسانها تنها شکارچیانی هستند که وقتی گرسنه نیستند هم حیوانات را می کشند. .
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
سلاخ خانه اختراع حیوان دو پا است و هیج حیوانی به این رذالت طعمه خود را نمی کشد صادق هدایت .
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
micka001 - ایران - تهران .فرشته. محترم شما با چنان قاطعیتی از این موضوع می گوئید که انگار آخر کشف و شهود این قضیه رسیده و یا رسیده اند. حرف شما در مورد کمبود پروتئین به جا. اما بنده پروتئینهای غیر گوشتی را به جز سویا . امتحان کرده و تفریبا همواره استفاده می کنم وگرنه استخوانهایم الان باید مانند آبکش بود اما هیچ کدام جای پروتئین گوشت را نمی گیرد گوشت مرغ این خاصیت را ندارد اما گوشت بره یا گوسفند معجزه میکند مخصوصا کبابی. مدتی نسبتا کوتاهی مجبور بودم هر روز استفاده کنم باور نمی کنید اثرش را به وضوح متوجه میشدم حتی بعد خوردن خواب سنگینی بر من چیره که باید حتما می خوابیدم. میوه هم به حد وفور استفاده می کنم اما به خاطر استفاده نکردن کافی از پروتئین حیوانی کمبودش رو دارم...
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.... ضمنا چرا تنها به دردهای فیزیکی باید فکر کنیم. اگر با گیاه حرف بزنید برگهایش را نوازش کنید برایش موسیفی بگذارید خودتان متوجه شادابی و سر سیزی اش میشوید. چگونه این را ندیده میگیرید و فقط به فکر دارا نبودن سیستم عصبی هستید. اگر گوشت لاشه است حتما گیاه هم کود است نمی توان که اینگونه مسائل را تجزیه و تحلیل کرد. البته که استفاده زیاد از گوشت یا چربی سم است اما استفاده نکردن از آنها هم درست نیست.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
micka001 - ایران - تهران .فرشته ........ممنون دوست عزیز همه اونچه حقیقت بود به زیبائی بیان کردین اما حقیقت تلخه اینه که به مذاق خیلی ها خوش نمیاد..مادامی که انسان ها ، قاتل بی رحم موجودات زنده رده پایین تر هستند ، هرگز به سلامتی یا صلح دست نخواهند یافت زیرا تا زمانی که انسان ها حیوانات را قتل عام می کنند یکدیگر را هم خواهند کشت ! در حقیقت آن که بذر کشتن و رنج می کارد نمی تواند عشق و شادی درو کند . فیثاغورث .
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
micka001 - ایران - تهران .فرشته: دوست گرامی, مرسی از راهنمائیتان و امیدوارم از جوابم دلگیر نشده باشید زیرا من برای اولین بارم است که کامنتی از شما میبینم, که فکر کنم شما باید جدید باشید در این سایت. بهرحال, اگر دقت کرده باشید, به این اسانی نمیتوان رژیم غذایی را مانند رژیم شپشی ! عوض کرد. داستان قلب پیوندی را یکبار گفتم, که شخصی که اصلا از ساندویچ بدش میامد, بعد از پیوند قلب, ناگهان شروع به خوردن ساندویچ کرد که برایش جالب بود که چرا اینقدر علاقه به این غذای منفورش دارد که بعد از تحقیقات زیاد و کمک کردن از پزشکان به این نکته متوجه شدند که شخص مرده عاشق ساندویچ بوده که این موضوع برای پزشکان جالب بود زیرا " سلول " بدن دارای حافظه هستند ! حال, انسانی که میلیونها سال لاشخوار بوده, نمیتونه یک شبه انرا گیاهخوارش کرد ! راستی, مش اصخر نه مش اصغر, وگرنه بهش برمیخوره ! شاد باشید !
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
دوست عزیز. من به هیچ عنوان توصیه نمیکنم شما لاشه خواری جنبندگان رو ترک کنید. چون در این صورت استخوانهاتون تحلیل میره و از حال میرید. من این حرفهارو برای افراد خرد گرایی زدم که به غذایی خود به چشم خرد مینگرند. شما یه سری به بیمارستانها بزنید میبینید صف طولانی افراد سرطانی روز به روز بیشتر میشن. و متاسفانه اونها هم والدینشون این اصطلاح گوشت بخور جون بگیری رو سالیان سال تو کله فرزندانشون و خودشون فرو میکنن و به گفته دکتر فوق تخصص کبد و گوارش همون بیمارستان بدنهای که ضعیف تره در مقابل تومورها زودتر تسلیم میشوند و اونهای که بدنشون قوی تره تو سن بالا دچار سرطان میشن. دوست عزیز من حاضرم ثابت کنم بدن من سالم تره یا شما با یه ازمایش ساده.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
دوست گرامی. این حرف شما که میگی گوشت بره معجزه میکنه. حرف عموی من بود که با سرطان بد خیم پروستات به دیار باقی شتافت در عرض یک هفته.!. همواره ایشون معتققد بود با خوردن یک دست گوشت لخم بره معدمو جلا میدم و تمام بدنم جون میگیره و هر وقت که به ناراحتی معده دچار میشد این لاشه خواری هارو انجام میداد. اما من توصیه اکید به شما میکنم. و میدونم که مطالعتون در این زمینه بسیار پایینه که اینگونه تصور میکنید. کتابهای دکتر اوانسیان.صادق هدایت. دکتر جزایری. دکتر بسکی رو هر وقت خواند کامل اونموقع بیایید و با هم حرف بزنیم و ببینم ایا باز این حرف خودتونو ادامه میدید یا نه؟؟؟؟. ببینید دوست عزیز به من نه چیزی میرسه و نه از من چیزی کم میشه. ولی به عنوان یک مخلوق خدا دلم برای تمام هم نوعانم میسوزه که چرا در قرن 21 هم مثال 1400 سال پیش میخواهند عمل کنن.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
هنگام 15 سالگیم تا بکنون عزیزترینهامو بر اثر بیماری سرطان از دست دادم و سالهای بسیاره که با پروفسورها و دکترهای تجربه دار و نه صرف تئوریک بودن رابطه دارم و مطالعه پیاپی. و این که اصرار دارم واقعیت رو بپذیرید برای خودتونه. و نه من. اکثر گیاهخوارهای واقعی اول برای این که جانشون با جان حیوان فرقی نمیکنه و از کشتار اون بینوا دوری کنن گیاهخوار میشن. و بعد برای تنی ساسر سالم. و سپس از لحاظ متافیزیکی نزدیک شدن به عالم درونشون. شما میگید پروتئین. من اگر پروتئین بدنم کم بشه خیلی خیلی بیشتر از شما دچار مشکل میشم . چون کارم با اندامم هست.و حاضرم ندیده و چشم بسته بگم اندام شمای که میگید گوشتخواری باید کرد در برابر اندام گیاهخوارن بسیار متفاوته!!. و شما اصرار داری پروتئین گوشت چیز دیگری هست. بسیار خوب . خود دانید. اما من با تمام ادله موجود میتونم ثابت کنم. که اشتباهه این فرضیه. برای جواب گرفتن به انجمن بروید و ببینید دیگر دوستانمم چی پاسخ میدهند.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
ضمنا اقای عزیز. ما گیاه رو از ریشه ساقط نمیکنیم که نگران باشیم. این استدلالتون بسیار کودکانست. اینو به دکتر بسکی بگید جواب دقیقی بهتون میده. اما. من با افراد گوشتخوار بسیاری بحث کردم در اخر وقتی همه طرفه بهشون ثابت میشه که جوابی ندارن بدن.میگن همه حق انتخاب دارن. بسیار خوب کسی اجباری نکرده . هر کسی نگرش خودشو داره. فقط یک زمانی به خود نیاییم که دیگر اونو به سرنوشت و قسمت و خدا خواست ربطش بدیم.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
اما لطف کنید این کتابهارو مطالعه بفرمایید بد نیست اول اطلاعاتتون بالاتر بره و سپس رو ایده خودتو پا فشاری کنید. 101دلیل برای اینکه من گیاهخوار هستم. چرا بکشیم برای خوراک. فواید گیاهخواری. یا کتاب معروف دکتر جزایری رو. در اخر شما از گوشت حیوان یک صدم منابع پروتئین گیاهی پروتئین دریافت میکنی. اما به گفته پروفسور شمس. بر اثر گذشت سالیان جداره روده و معده و گوارش شما مثل یک شهر ویران زلزله زده میشه که در اخر با سیلی که سلولهای سرطانی هستند از بین خواهد رفت. گوشت قرمز حاوی سموم بسیار.و گوشت سفید حاوی مواد بوجود اورنده تومور. و گوشت ماهی که بیشتر افراد روش تاکید دارن به دلیل داشتن مواد سمی از هر 100 نفر 20 نفر به اون حساسیت شدید دارن که بر اثر مصرف اون دچار مرگ خواهند شد؟؟؟. ایا چیزی که مفیده چرا سم تولید میکنه؟؟؟ پس مفید نیست و هرگز نخواهد بود.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
. از لحاظ دیگر. فرق بین انسان و درندگان چیست؟؟؟ افراد لاشه خواد با چاقو سر میبرنن تکه تکه میکنن. و حیوان زنده زنده میخوره و تکه پاره میکنه!!. ایا ما انسانیم. پس فرقمون با درندگان چیستتتت!!!!! اونها فاقد شعور هستند ولی ما که انسانیم انگار فقط ادعای با شعور بودن داریم و بس.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
a persian - سوئد - استکهلم - دوست عزیزم.بسیار خوشحالم که گاه و بیگاه در میان افرادی که رو ادله اشتباه خودشون پافشاری میکنند. افراد باخرد . و با اندیشه ای مثل شما هم میبینم. اون دوستمون میگه این دانشمندا بیخود گفتن!! خیلی جالبه که ما خودمونو برتر از همه میخوایم بدونیم و حرفی ثبت شده هیچ انسان وارسته ای رو هم نمیخوایم که الگوی زندگیمون قرار بدیم. به هر حال به گفته دیگر اندیشمندی که گفته تمام بلاهای که بر سر بشریت میاید از سر ظلم و کشتار بر دیگر مخلوقات خداست. و تا هنگامی که این کشتارها وجود داشته باشه رنگ شادی مطلق و صلح را نخواهید دید. که در این دنیا کاملا بعید میدنم اینطور بشه!
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
iranazadiran - ایران - تهران ...تو رو خدا برای گوشتخواری استدلالهای بچه پونه نیارین که گل هم از ساقه بچینیم دردش میاد مثل وقتی که سر گوسفند رو میبریم!!!! شما واقعا این دو درد رو در یه رده میدونین؟؟؟ شما یه هویج تازه رو توی اب جوش بنداز یه ماهی یا مرغ زنده رو هم بنداز ببین عکس العمل اینا در برابر سوزش و درد به یه میزانه؟؟ فقط بحث حمایت از حیوانات نیست کلی تحقیق انجام شده و به اثبات رسیدهاگه در جریان نیستین و با اطمینان میگین قطعیت در این چیزا به اثبات نرسیده) سیستم گوارش انسان برای خوردن و هضم گوشت افریده نشده اگه اینطور بود ما مثل بقیه گوشتخواران باید بتونیم گوشت رو خام بخوریم بدون اینکه مشکلی برامون ایجاد شه!!! کاری که اجداد ما کردن و همون اتفاقا باعث بسیاری بیماریها و کمبودها و کوچیک موندن مغزشون شد که البته یه دوستی عنوان کردن اگه گوشت نمیخوردیم مغزمون کوچیک میموند که ممنون میشم منبع موثق این حرف رو اعلام کنن.در نهایت هم همونجورکه گیاه خوارا به لاشه خواری شما ایراد نمی گیرن شما هم حق ندارین به علف خواری ما ایراد بگیرین فکر میکنم حداقل مردم در انتخاب خوراک خودشون ازاد باشن
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
a persian - سوئد - استکهلم. حوصله ندارم خیلی بگم. چقدر آسمون ریسمون بافتین. چون دوستتون مقایسه کردن منم گفتم اینگونه نیست که حس نداشته باشن. بیخود نیست از گوشتخواری بدتون اومده احتمالا مرغ و ماهی رو زنده و با پر و فلس جلوتون پختن و گمون میکنین اینجوریه. انسانهای اولیه کامل نبودند و حیوان دو پا بودند از وقتی که خداوند انسانی که به عنوان جانشین خود برگزید نوع انسان به گونه ای دیگر شد. مسئله اینه که بشر زیادی جو گیر شده و از خدا خودشو داناتر میدونه. حیوونا نمی تونن آشپزی کنن اما انسان می بینین که چکار میکنه و چه ابتکاراتی میزنه. انسان با حیوون خیلی فرق داره. اما انسان نخستین یه خورده از حیوون باهوش تر بود.
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
والا پختن مرغ و ماهی توی آب جوش اصلا وحشتناک تر از کشتارشون توی کشتارگاه ها نیست!!!!!! اگه شما نحوه کشتار رو ندیدین و بخاطر شکم و لذت هاتون نمیخواین هم ببینین من دیدم!!! اصولا راحت ترین راه اینه ادم چشمش رو روی حقایق ببنده و مثل حیوانات از روی غریزه فقط برای ارضای امیالش عمل کنه.شما مثل ما جوگیر نشو و مثل اجدادت کبابت رو نوش جان کن که کمبود پروتئین نگیری .هر کس دوست داشته باشه از عقلی که خدا بهش داده استفاده میکنه و در مسیر تکامل پیش میره هر کس هم دوست نداره مثل موجودات بدوی به زندگی ش ادامه میده.این که دیگه بحثی درش نیست شما براش بی حوصله باشین.البته معمولا وقتی برای حرفی جواب نداریم از این عبارت استفاده می کنیم منظورم اسمون ریسمون بافتنه وگرنه من چیزی نبافتم فقط جواب سوالتون رو درباره احساس درد هویج بیان کردم!!!شاد باشین
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
من خودم گوشت بی چربی زیاد مصرف میکنم به خصوص روی منقل گازی وذغال ولی کاملا موافقت میکنم با micka001 - ایران - تهران.فرشته, اینجا هم میزان سرطان کولن بسیار بالاست به خاطر گوشت خواری زیاد و امراض عروقی و غلضت خون و هزار مرض دیگه, گوشت مثل الکل هست که می دونیم بده ولی مصرف میکنیم, گوشت خواری مثل مذهب میمونه که اگه از بچگی به ما یاد دادن تا اخر عمر ناخود اگاه گوشت می خوریم بدون اینکه در باره اش فکر کنیم
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
راستش خیلی خنده ام گرفت از این بخش صحبتتون :احتمالا مرغ و ماهی رو زنده و با پر و فلس جلوتون پختن و گمون میکنین اینجوریه........میشه بفرمائین چجوریه؟یا شما فکر می کنین چجوریه؟ فکر میکنین دامها رو بیهوش میکنن و بعد با روشهای مدرن بدون درد می کشن میارن برای شما سرو می کنن؟؟؟
چهار‌شنبه 3 آذر 1389

micka001 - ایران - تهران.فرشته
سلام. دوستان عزیزم. ببینید یه مثالی میزنم که برای همه اشکاره . همه میدونن که سیگار سرطان ریه و ... میاره و حتی روی پاکتشم درج شده اما باز میبینیم که به تعداد افرادی که این رو استفاده میکنن اضافه میشه بجای این که کم بشه؟!!. پس این برمیگرده به درک و شعور خرد ما که با تحقیق و تفحص کاری رو انجام بدیم نه این که کورکورانه چیزی رو که از روی نادونی تو سر ما از بچگی فرو کردن بپذیریم. و با دوستمون اهورا مزدا هم کاملا موفقم. اگر در مورد همه چیز انسانها تحقیق میکردند و بعد کاری رو انجام میدادند این دنیا خیلی به از اینها میبود. ضمنا دوست من اگر هر انسانی ضره ای عاطفه انسانی در وجودش باشه حاضر نیست هیچ موجود زنده ای رو بخوره که چشم داره زنده بوده که نتیجش معکوسش بشه امراض خاص و .....
پنج‌شنبه 4 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.