استقبال از اظهارات پاپ در مورد اجازه مشروط استفاده از کاندوم


استقبال از اظهارات پاپ در مورد اجازه مشروط استفاده از کاندوم

سازمان ملل متحد سخنان پاپ را گام مهمی به پیش توصیف کرد

بی بی سی : گروههایی که برای مبارزه با بیماری ایدز فعالیت می کنند از این که پاپ بندیکت شانزدهم استفاده از کاندوم را در شرایط استثنایی مجاز دانسته استقبال کرده اند.

رئیس آژانس مبارزه با بیماری ایدز سازمان ملل متحد سخنان پاپ را گام مهمی به پیش توصیف کرد.

رئیس گروهی از کاتولیک های ناراضی آمریکایی نیز که خواهان اصلاحات در کلیسای کاتولیک هستند، اظهار نظر رهبر کاتولیک های جهان را پیروزی منطق و عقل سلیم خواند.

پیتر تاچل، که برای حقوق همجنسگرایان در بریتانیا فعالیت می کند به بی بی سی گفت سخنان پاپ حائز اهمیت است ولی به توضیحات بیشتری نیاز دارد.

پاپ در مصاحبه ای که بخش هایی از آن در روزنامه واتیکان چاپ شده گفته است که استفاده از کاندوم در بعضی مواقع از جمله توسط روسپی ها برای جلوگیری از گسترش بیماری ایدز موجه است.

ولی پاپ بندیکت همچنین بر این نکته پافشاری کرده که این نوع پیشگیری راه حل ریشه کن کردن بیماری ایدز نیست.

به موافقت پاپ با استفاده از کاندوم در موارد استثنایی، در کتابی که هفته جاری انتشار خواهد یافت اشاره شده است و تحلیلگران آن را انعطاف پذیرتر شدن موضع پاپ در مخالفت با استفاده از کاندوم برای مبارزه با ایدز، تعبیر می کنند.

این کتاب بر اساس یک رشته مصاحبه های وی با پیتر سیوالد، روزنامه نگار آلمانی در سال جاری میلادی است.

خیرنگار بی بی سی در واتیکان می گوید پاپ در حقیقت در باره موضوعی صحبت کرده که روحانیون ارشدکاتولیک سال هاست در باره آن بحث می کنند؛ این که ضرر استفاده از کاندوم از خطر گسترش ایدز ممکن است کمتر باشد.

به عقیده خبرنگار بی بی سی اظهارات اخیر پاپ بندیکت در حقیقت در نظر کلیسای کاتولیک مبنی بر ممنوعیت استفاده از کاندوم، شکاف ایجاد کرده است.

کلیفورد لانگلی که در یک روزنامه کاتولیک بریتانیایی کار می کند می گوید امتیاز کوچکی که پاپ بندیکت داده است ممکن است از آن چه در ظاهر به نظر می رسد به مراتب بیشتر باشد چون ممکن است تمام تعالیم کلیسای کاتولیک در مورد ممنوعیت جلوگیری از بارداری را زیر سئوال ببرد.

مخالفت صریح واتیکان با کاربرد هرگونه وسیله پیشگیری از بارداری، انتقاد محافل علمی و بهداشتی را به همراه داشت.

این مجامع معتقد بودند منع استفاده از کاندوم به گسترش ایدز کمک می کند.

سال گذشته پاپ بندیکت در جریان بازدید از کشورهای آفریقایی گفته بود توزیع کاندوم در میان مردم ممکن است عملا به گسترش ایدز کمک کند.

این اظهارات با انتقاد چندین کشور عضو اتحادیه اروپا روبرو شد.

shir o khorshid - ایران - اصفهان
خاک بر سر کشورهای غربی که هنوز پس از گذشت 500سال از قرون وسطا نتوانستند خود را از جهل این مبلغین دین های دروغین خلاص کند
دوشنبه 1 آذر 1389

kingstorm6463 - اکراین - کی یف
خیلی‌ جالبه .. حالا اگه یه آخوند‌ این حرفو میزد، همه میومدن و اظهار نازت میکردن و بد و بیرا میگفتند.اما حالا هیچ کسی‌ نطقش در نمیاد. لعنت به هر جفت پدر سوختشون
دوشنبه 1 آذر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
پاپ پیشرفت کرده تو این سن و سال. خسته نباشن اروپایی ها واسه خرید کاندوم صف کشیده بودن تا جناب مجوز رو از بهشت بگیرن و صادر کنن
دوشنبه 1 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
اگه کاندوم همیشه ازاد بود کلی از این مفتخورها که با پول مردم اینجا هستند و بدون زحمتی زندگی راحت و بعضا اشرافی دارند متولد نمیشدن.
دوشنبه 1 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
واقعا چقدر این مردم دنیا باید احمق باشند که به یک رهبر تجاوزگران طفل معصومهای دنیا بها به مضخرفاتش میدهند. هم جنس بازان مرد که خود بی ناموستون هستید که نه تنها به پسرهای زیر 10 سال تجاوز کردید بلکه به دخترهای زیر 8 سال هم همینطور. پس بگو کاندم را برای کشیشهای خودتون اجاره ان صادر کردی. بدلیل همین بعضی مواقع لازم وضروری هست را اجازه مشروط داده ای. من دارم به وجود خدا شک میکنم. که هنوز همچنین افرادی مثل پاپ و افت الله های اسهالی در قرن بیست و یکم اعتبار دارند در میان مردم
سه‌شنبه 2 آذر 1389

man_iraniam - هندوستان - میسور
چه جالب من نمی دونستم جلوگیری از بارداری برای کاتولیک ها حرامه! لینم یه نوعشه دیگه!!!!
سه‌شنبه 2 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
پاپ کاندومیت شانزدهم.
سه‌شنبه 2 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.