وزیر دفاع ایران از آغاز طراحی موشک‌های اس ۳۰۰ خبر داد

 
وزیر دفاع ایران از آغاز طراحی موشک‌های اس ۳۰۰ خبر داد

نمونه روسی سیستم دفاعی اس - ۳۰۰

احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران روز یکشنبه گفت که ساخت موشک «اس۳۰۰» در ایران در مراحل طراحی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر دفاع ایران که در حاشیه مراسمی در خرم‌آباد لرستان سخن می‌گفت در این باره افزود که ساخت سامانه پدافند موشکی اس۳۰۰ در داخل ایران «یک کار زمان‌بر» است.

این در حالی است که احمد وحیدی اوایل ماه جاری با انتقاد از آنچه «کارشکنی روس‌ها در تحویل سامانه موشکی اس۳۰۰» خواند گفته‌بود که شکل «بومی» این سامانه موشکی «به ‌زودی» در ایران تولید خواهد شد.

وی روز یکشنبه در مورد این سامانه افزود: «در حال حاضر ما دفاع خودمان را بدون موشک اس۳۰۰ نیز به خوبی شکل داده‌ایم، با این وجود همواره به دنبال محصولات جدیدتر و بهتر در این عرصه هستیم.»

موشک‌ ضدهوایی اس ۳۰۰ قادر است هواپیمایی را در ارتفاع ۳۰ کیلومتر و در فاصله ۱۵۰ کیلومتر هدف قرار دهد و قابلیت رهگیری ۱۰۰ هدف را به صورت همزمان دارد. دستیابی ایران به این سامانه می‌تواند در معادلات مربوط به حمله هوایی احتمالی آمریکا یا اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران تغییراتی ایجاد کند.

پیشتر، کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اعلام کرده‌ بود که پدافند موشکی اس ۳۰۰ «نیاز ضروری کشور نیست.»

اظهارات وزیر دفاع جمهوری اسلامی همزمان با سخنان محمدحسن منصوریان، از مقام‌های نظامی ایران، صورت می گیرد که روز پنج‌شنبه از «آزمایش موفقیت‌آمیز» مشابه ایرانی سامانه پدافند موشکی اس-۳۰۰ روسی
خبر داد.

به گفته این فرمانده ارتش ایران، «این سامانه از طریق به‌روز کردن سامانه‌هایی مانند اس-۲۰۰ ساخته شده‌است.»

ایران همچنین روز شنبه در آخرین روز از رزمایش پنج‌روزه موسوم به «مدافعان آسمان ولایت ۳»، اعلام کرد که در جریان این رزمایش، سامانه دفاع هوشمند در برابر موشک‌های کروز را «با موفقیت»
آزمایش کرده و با این کار تهران هم‌اینک «جزء نادر پایتخت‌های جهان است که به سامانه دفاع در برابر موشک‌های کروز مجهز شده‌است.»

احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران روز یکشنبه هم‌چنین درباره فسخ قرارداد خرید سامانه موشکی اس ۳۰۰ از سوی طرف روسی گفت: «هم‌اکنون در حال طی کردن مراحل حقوقی دریافت غرامت از روسیه هستیم.»

هر چند جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۰۵ قرارداد خرید سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰ را با روسیه امضا کرده بود، اما مسکو پس از به تعویق انداختن چندین‌باره تحویل این سامانه، اواسط مهر ماه سال جاری اعلام کرد در راستای اجرای آخرین قطعنامه تحریمی شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی، از تحویل این سیستم پدافند هوایی به ایران خودداری خواهد کرد.

بررسی ساخت هواپیماهای مسافربری مدل بالاتر

وزیر دفاع ایران روز یکشنبه همچنین از نزدیک بودن زمان آغاز طراحی هواپیماهای مسافربری در نوع‌های بالاتر از ایران ۱۴۰ در وزارت دفاع خبر داد.

وی با اظهار اینکه «در حال حاضر هواپیمای ایران ۱۴۰ در کشورمان در حال تولید است» از بررسی ساخت «انواع مختلف هواپیماهای مسافربری» خبر داد.

اعلام خبر نزدیک بودن طراحی نوع‌های بالاتر هواپیما در ایران در حالی است که محمدکریم عابدی، رئیس فراکسیون هوافضای مجلس دوشنبه گذشته
خبر داد که پس از گذشت ۱۵ سال از آغاز تولید هواپیمای ۱۴۰ در ایران، در حالی که تاکنون باید ۵۰ فروند از این هواپیما در صنعت هوایی مشغول به کار می‌شد، «به خاطر مشکلات پیش آمده» در عمل تنها حدود ۱۰ تا ۱۲ فروند از این هواپیما تولید شده‌است.

به نوشته روزنامه جهان صنعت، آقای عابدی همچنین خبر داد که اعضای کمیسیون امنیت ملی برای اطمینان‌بخشی به هموطنان در مورد هواپیمای ایران-۱۴۰، به‌تازگی سفری از اصفهان به مشهد با این هواپیما انجام داده‌اند.
abia7532 - ایران - تهران
ماشالا ایران کور شود هر انکه نتوان دید
یکشنبه 30 آبان 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
تاکورشود دشمنان و حسودان پیشرفت ایران.خیلیها وقتی شنیدن قرارداد روسیه با ایران بهم خورده یه جائی شون عروسی گرفت.همون جائی که باید آب رابریزن.شغال صفتان وقتی خبری پخش میشه که دانشمندان ایران موفق به ساخت وسیله یا ابزاری مهم شده اندبجای اینکه شوق بکنن شروع به تمسخروتوهین میکنن. الان مطالب بعضی از کاربران راببینیدوبخوانیدو خود قضاوت کنید.البته باید بهشون حق بدیم چون ازاستقلال وخودکفایی ایران ضربه خورده اند.بیچاره ها عادت به نوکری ودریوزگی داشته اند.ترک عادت موجب مرضه.به آنها توصیه میکنم به این صفحات سایت نیایند برون قسمت عکسهای سایت وعکسهارا دانلودکنن.
دوشنبه 1 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
قمارباز وقتی میبازه و نگه به .. اونجاش میسوزه!!!
دوشنبه 1 آذر 1389

amir pishro - ایران - تهران
آمریکایی ها یه کامپیوتر می سازن که می تونسته به هر سوالی جواب بده. یه ‌ژاپنیه میاد درباره ربات سوال. می کنه کامپیوتر به اندازه ده تا کتاب بهش اطلاعات می ده. آلمانیه درباره موشک سوال می کنه، کامپیوتر به. اندازه بیست تا کتاب بهش اطلاعات می ده، ایرانیه میاد میشینه می پرسه چه خبر؟ کامپیوتره هر چی اطلاعات. داره از اول تا اون آخر میده. بعد ایرانیه میگه دیگه چه خبر؟ کامپیوتره هنگ می کنه!
دوشنبه 1 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
ظاهرا ملاقات عمه تی نجات با روسها نتایج پشت پرده ایی موفقیت امیزی داشته. چون در ظاهر که حتی کم و بیش پرخاشگرانه بوده ولی پشت درهای بسته چندتا کیسه گونی , دلار امریکایی جلو روسا گذاشته که حاضر شدن موشکا رو قاچاقکی وارد ایران کنن?. مموتی بارها نشون داده, با پول ملت چه دست و دلباز و ولخرجه. واسه اینکه امریکا شاکی نشه از روسهای حقه باز و گانگستر, میگن ایران خودش اس300 میسازه. اگه واقعا" اینا قادر بودن خودشون این موشکها رو بسازن, میرفتن از روسیه بخرن? مطمعنا" نه.! روسها هم یه شباهتایی به اخوندا دارن. به پدر خودشون هم وفادار نمیمونن,
دوشنبه 1 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
abia7532 - ایران - تهران ,,تو از بینایی و شنوایی خودت کاملا مطمعنی که رژیم آخوندی ایران از دروغ و حقه بازی تو عالم و آدم یکه یدونست, شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی.............
دوشنبه 1 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
این دوستمون راست میگه اگه می تونستند بسازند چرا 6 ساله خریدن و منتظر تحویلن؟دروغ و حقه و رذالت تو ذات این دین کثیفه!!
دوشنبه 1 آذر 1389

mashkok - ایران - تهران
با اخوند کاری نداریم ولی به کوری چشم دشمنان ایران کشور روبه پیشرفته -
دوشنبه 1 آذر 1389

panir_gerdu - ایران - شیراز
به کوری چشم حسودان، این آخوندا به همه اینکه مملکت رو به گ.. کشیدن اما انقدر قدرت دارن که اگر بخوان زمین رو هم از چرخش وای میسونن
دوشنبه 1 آذر 1389

abia7532 - ایران - تهران
خانه به دوش - سوئد - استکهلم ,اره کاملا مطمئنم که ایران به حقه بازی و بی رحمی کشورهای مثل امریکا و غرب نیست و انکه در خواب میبیند پنبه دانه تو و امثال تو هست که خوایهاتون رو انجا تو غرب از جا کشیدن,انها شاید تو کشور خودشان حقوق بشر را رعایت میکنند مثلا اما بهتر چشمان کورت و گوشهای کرت را باز کنئ تا ببینی تو افغانستان و عراق چه خبره
سه‌شنبه 2 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.