والیبال ایران مقتدرانه چین را شکست داد

 
والیبال ایران مقتدرانه چین را شکست داد

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل تیم قدرتمند چین به عنوان تیم نخست گروه، راهی مرحله‌ی یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از گوانگ‌جو، تیم ایران با پیروزی مقابل میزبان رقابت‌ها، به عنوان تیم نخست راهی مرحله‌ی یک چهارم نهایی شد. ایران در این دیدار مقتدرانه چین را با نتیجه‌ی 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 17، 25 بر 19 و 27 بر 25 شکست داد تا همچنان در این رقابت‌ها حتی یک ست هم به حریفان واگذار نکرده باشد.

ایران در ست اول از همان آغاز از حریف پیش افتاد. هرچند بی دقتی حمزه زرینی در امتیازهای آغازین چند امتیاز را به چینی ها داد، اما در ادامه ست اول با حفظ اختلاف پیش می رفت. چهار سرویس محکم و دقیق حمزه زرینی پس از وقت استراحت همانند آبشار در زمین چین فرو آمد و اختلاف امتیاز را بیشتر کرد. ایران در نهایت ست اول را با نتیجه‌ی 25 بر 17 به سود خود پایان داد.

ایران ست دوم را همانند ست اول خوب آغاز کرد. علاوه بر حمزه زرینی، محمد محمدکاظم و محمد موسوی هم سرویس‌های خوبی زدند و ایران در امتیاز 4 بر یک از حریف پیش افتاد،‌ اما چند خطای فردی و خوش شانسی چینی‌ها در برخورد سرویس با تور باعث شد، تیم چین زودتر از ایران به امتیاز 8 برسد.

در ادامه بازی پایاپای دنبال شد و از دست رفتن سرویس از سوی هر دو تیم باعث شد بازی تا امتیاز 11 مساوی دنبال شود. 3 سرویس عالی موسوی سه امتیاز برای ایران به ارمغان آورد و مربی چین که این ست را هم از دست رفته می‌دید، تقاضای وقت استراحت کرد، اما موسوی پس از وقت استراحت باز هم سرویس‌های خوب را ادامه داد و اختلاف امیتاز به 4 رسید.

چینی‌ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، چند سرویس خوب زدند و اختلاف را کم کردند و نتیجه 15 بر 14 شد تا حسین معدنی احساس خطر کرده و در حالی که یک امتیاز بیشتر تا وقت استراحت فنی فاصله نداشت تقاضای استراحت کند. این وقفه در بازی جواب داد و سرویس بعدی چینی‌ها به تور برخورد کرد. ایران در پایان با سرویس‌های خوبی که زد این ست را با نتیجه‌ی 25 بر 19 به سود خود پایان داد.

به گزارش ایسنا،‌ ست سوم با کسب امتیاز از سوی هر دو تیم آغاز شد. چینی ها با سرویس‌های خوب سرعتی زن 210 سانتی متری خود اختلاف امتیاز ایجاد کردند، اما برتری چینی‌ها چندان قاطع نبود و سرویس‌های خوب محمدکاظم برتری را برای ایران به ارمغان آورد، اما با این وجود چین با برتری 8 بر 7 نخستین وقت استراحت فنی را به دست آورد.

ایران تلاش زیادی برای جبران امتیازها کرد و در امتیاز 14 با چین مساوی شد. اما چین باز هم زود تر از ایران به امتیاز 16 رسید و وقت استراحت فنی دوم را به دست آورد. ایران بعد از وقت استراحت از حریف پیش افتاد اما موسوی آبشار را به بیرون زد و چین جلو افتاد تا این که حمزه زرینی باز هم با سرویس‌های خوب خود به کمک ایران آمد. برتری ایران در امتیاز 22 بر 20 سرمربی چین را وادار کرد تا وقت استراحت درخواست کند، اما ایران در پایان این ست را با نتیجه‌ی 27 بر 25 بر به سود خود پایان داد.

ایران با پیروزی مقابل چین در گروه خود اول شد و در مرحله‌ی یک چهارم نهایی باید به مصاف تیم چهارم گروه بعد برود که احتمالا قطر خواهد بود.

khosh bavar - ایران - یزد
افرین, مبارکتان باشه ! در ضمن چرا رنگ لباسشان, رنگ ملی کشور چین میباشد ?! راستی, رنگ ملی کشورمان, چه رنگیه !?
شنبه 29 آبان 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
افرین
شنبه 29 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
زنده باد والیبالیست های ایران.سالهاست بی حرف و حاشیه افتخار میافرینند و هنوز فوتبال با ادمهای چاروادارش و فسادش گوش همه را پر کرده.
شنبه 29 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
باعث افتخار همه ما شدند. به امید پیروزی های هر چه بیشتر در زمینه ورزش
شنبه 29 آبان 1389

alireza_pa - ایران - تهران
درود بر تیم ملی
شنبه 29 آبان 1389

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
مگه با چند پیروزی این شکلی دلمونو خوش کنیم وگرنه که به این کشور استبدادزده هیچ امیدی نیست
یکشنبه 30 آبان 1389

diyarim - اذربایجان - باکو
عاشقتونم مرسیییییی...
یکشنبه 30 آبان 1389

banoyemehr - کانادا - تورنتو
چه ورزشکارایی ؟ تو زندگی بعضی هاشون برید همه طبل تو خالی یه مشت فرصت طلب که به واسطه ی این موقعیتشون چه کارهایی که تو جامعه ی ایرانی نمیکنن
یکشنبه 30 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.