ممنوعیت پنج‌ساله صید ماهی‌های خاویاری در دریای خزر - ویدیو


ممنوعیت پنج‌ساله صید ماهی‌های خاویاری در دریای خزر

سران پنج کشور حاشیه دریای خزر، در پایان نشست باکو توافق کردند تا سه ماه دیگر، امکان ممنوعیت صید ماهی‌های خاویاری را بررسی کنند. حدود نود درصد خاویار جهان از دریای خزر تامین می شود، اما نسل ماهی‌های خاویار در خطر است. اگر پنج کشور ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان به توافق برسند، شاید صید این ماهی ها برای پنج سال ممنوع شود.

مهرداد یزدانی گزارش می دهد

bache shapoor - سوئد - یوسدال
خدا کنه.
شنبه 29 آبان 1389

aryamanesh2 - نیوزیلند - اکلند
لعن و نفرین ابدی بر حکومت ننگین جمهوری اسهالی که پنجاه درصد سهم ایران از دریای خزر را تبدیل به یازده درصد کرد. اون هم واسه باج دادن به روسیه
شنبه 29 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
از یکطرف ناراحت کننده, زیرا این ماهی در عصر دایناسورها وجود داشته و تونسته بمباران کهکشانی که باعث انقراض 95 % حیوانات زمینی شده, بخوبی تحمل بکند و به بقای زندگیش ادامه بدهد. و در این دنیای حریص و بیفکر امروزی, این نوع جانوران در خطر هستند و کاری که بمباران کهکشانی با ان قدرت انفجارش که معادل چند صد میلیون بمب اتمی بود, باعث فنا شدن انها نگردید, تمدن امروزی باعث نابودی نسل انها میشوند ! و از طرفی فقط یک طبقه بسیار کوچک از بشریت ( پولدارها ), از خاویار بهنگام نوشیدن شامپاین استفاده میکنند, پس انها باید بیشتر بفکر نجات خاویار باشند تا ما مردم فقیر که محتاج نون خشک و پیاز هستیم !
شنبه 29 آبان 1389

sheipor - قبرس - کارناکا
ماهی خاویاری چی اصلان ما که ندیدیم خوردنی هست
شنبه 29 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
sheipor - قبرس - کارناکا : دوست عزیز, گوشتش بسیار لذیذ و طرد است که مانند کباب میشود ان را خورد, و وقتی خمینی این ماهی را نیمه مکروه یا حلال اعلام کرد, قیمتش یک شبه 2 برابر شد. گوشت کباب سیخ زده اوزون برون + اب لیمو + نان لواش + عرق سکی ( شامپاین فقرا ) مش اصخر باغبان, خیلی خوشمزه است ! تخم ان که خاویار نام دارد, بسیار بیمزه که باید با شامپاین پایین بدهید ! جهت اطلاع: در کشورهای جهان اول در پرورشگاه ماهی اوزون برون, از طریق عمل جراحی ( سزارین ), تخم ماهی را بیرون میکشند و بعد این شکافی که در شکم ایجاد شده میدوزند و اینکار را فقط 2 بار در سال انجام میدهند, زیرا باعث مرگ ماهی میشود !
شنبه 29 آبان 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
همه این فرمایشات اقایان سران کشور ها درست . حالا یک نفر بمن بفرماید که چند در صد خاویار های موجود در بازار دنیا تولید و محصول ایران است . تمام بازار دنیا را این برادران روس وهمپالگی های انها دارند صیاد بدبخت مادر مرده ایرانی باید مثل راهزنها در نیمه شب همراه با قایق شکسته خودش دل بدریا بزند شاید بتواند یک ماهی خاویاری صید کند تازه برادران همیشه در صحنه نصف باضافه یک انرا میخواهند . و اگر درگیری و کشتار در دریا بین این صیادان زحمت کش و برادران همیشه در صحنه اماده خوردن مال حلال پیش نیاید . ایران تا چند سال قبل بنا بدستور دام افاضاته ها صید اینگونه ماهیها را حرام میدانستند. تازه نوع صید ایران بصورت سنتی و قدیمی بوده و برادران روس ما با کشتیهای صیادی مدرن همه دریا را خوردند و بردند حالا کم امده . یقه ملت مظلوم ما را گرفتند که ای وای این نسل دارد منقرض میشود . خب اگر صید ممنوع شود بفرمائید مزه ودکا را با چه چیز اقایان در کرملین باید میل کنند
شنبه 29 آبان 1389

iranynab - ایران - تهران
خیلی هم خوبه . ما که ایرانی هستیم گیرمون نمی آد بخوریم. اونایی هم که میخوردن از این به بعد اونی رو بخورن که نادر خورد.
یکشنبه 30 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
khosh bavar - گرامی : روزی بدنبال خاویار در فروشگاههای شهر پاریس. از مسئول بوفه ماهی و خاویار خواستم که بمن خاویار ایران را بده..:پاسخ ِ او.. "خاویار ایران نداریم . از قوطی های خاویار ایران برای *دکور* استفاده میکنیم!!."
یکشنبه 30 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
کار خوبیه بشرطه اینکه خانواده های ماهیگیران از لحاظ مالی تامین شوند.
یکشنبه 30 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
porharfi - هلند - آرنم : پرحرفی عزیز, باورم نمیشه که در پاریس فقط قوطی خالی خاویار داشته باشند? از کدام مغازش سوال کردی ? از مغازه بغل اداره پست و مخابرات سوال کردی, که ایا خاویار دارند یا نه ?! بهرحال, به امیدروزی که در خدمتتان باشیم, که شامپاین فرانسه از ان شما و خاویار هم از کنار دریا بغل کلبه حقیرم در ایران!
دوشنبه 1 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
آخرجونم ..ایرانی ممنوع بودن سرش میشه ..و اونم اونهائیکه لب دریای خزر نشستن و بجز صید ماهی شغل دیگری ندارن و اگر ماهی نگیره شب نداره بخوره؟؟. و یا اون "آدمهای" تو روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان ممنوع بودن سرشون میشه؟ قانون و قوانین محافظت محیط زیست جنگل ها و حیوانات و دریا و ماهی گیری و...و...سالیان سال است که با اسکناس و رشوه خرید و فروش میشه ! اگر امریکائی ها و اروپائی این دریا رو داشتن دیگر جائی برای "قایق رانی و شنا نبود" از بس ماهی توش بود ولی متاسفانه سیب سرخ دست کوره و چلاقه و اون از نوع بیسوادش و اسلام زدش افتاده !!اگر صد دفعه بار هم دور میز بشینن و چائی بخورن و قانون بتراشند به اندازه یه پوست پیاز نه ارزش داره و نه انجام شدنیه !!.
دوشنبه 1 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
haghighatgo - آلمان - برلین : خوشباور حقیقتگو برلینی, مردم عزیز شمالم که جزو یکی از پولدارترین مردم کشورشان هستند و انهم از سر نعمت لطف طبیعت که با فروش مرکبات, کیوی و برنج بهترین درامد انچنانی دارند که بزرگترین ماشینها را در خیابانهای کوچک شمال میبینی, از فروش زمین با قیمتهای نجومی به سایر افراد که بدون این نوع فروشها, بقیه مردم نمیدانستند چطور و کجا ویلا بسازنند و مایحتاج خود را فراهم کنند !?معلومه که با این طرز فکرت یا پایت بشمال نخورده و یا برعکس نام کاربریت که " حقیقتگو " هست, مثل همیشه و از روی تجربه ام حقیقت را " وارونه " بیان میکنید. خوشباور نباشید, بلکه خودت باش, یعنی حقیقتگو !
سه‌شنبه 2 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.