چاشنی مواد منفجره در چمدان راهی آلمان کشف شد


چاشنی مواد منفجره در چمدان راهی آلمان کشف شد

تشدید تدابیر امنیتی تا اطلاع ثانوی در آلمان به قوت خود باقی خواهد ماند

بسته ای مشکوک در فرودگاهی در نامیبیا قبل از بارگیری در هواپیمایی که عازم مونیخ بوده، ضبط شده است.

دستگاه اسکنر فرودگاه نشان داده است که این بسته شامل چاشنی انفجاری بوده که به یک ساعت متصل بوده است.

اما هنوز روشن نیست که در این بسته مواد منفجره نیز بوده است یا نه.

نزدیک به سیصد مسافر با پرواز برلین ایر از نامبیبیا عازم شهر مونیخ در آلمان بودند که از آنها خواسته شد از هواپیما پیاده شوند و بار دیگر توسط ماموران امنیتی مورد بازرسی قرار گیرند.

آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد تدابیر امنیتی در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار این کشور را تشدید کرده است چون اطلاعات مخفی حاکی از آن بوده که احتمال دارد در ماه نوامبر حمله ای تروریستی در این کشور و یا علیه اهداف آلمانی صورت بگیرد.

پرواز مذکور بعد از ساعت ها تاخیر در امنیت کامل وارد مونیخ شده است.

توماس دی میزیر، وزیر کشور آلمان روز پنجشنبه (۱۸ نوامبر)، خواستار آرامش در کشور شد و گفت: "تروریسم بین المللی می خواهد که در آلمان ترس را اشاعه دهد. ما اجازه نمی دهیم."

روز چهارشنبه (۱۷ نوامبر)، وززیر کشور آلمان اعلام کرد که شواهدی محکم در دست است که نشان می دهد ممکن است گروه های اسلام گرا تا پایان ماه نوامبر در این کشور اقدامی تروریستی صورت دهند.

توماس دی میزیر، وزیر کشور آلمان گفت آلمان اطلاعات در این باره را از کشوری دیگر دریافت کرده است.

او گفت آلمان با وضعیتی جدید مواجه شده و حضور پلیس در اماکن عمومی به ویژه در ایستگاه های قطار و فرودگاه ها فورا افزایش خواهد یافت.

وزیر کشور آلمان گفت مدارکی در دست دارد که نشان می دهد تلاش بی وقفه ای برای حمله به اهداف آلمانی، چه در داخل آلمان و چه در خارج از این کشور در جریان است اما او جزئیات بیشتری ارائه نداد.

آقای دی میزیر گفت تشدید تدابیر امنیتی تا اطلاع ثانوی به قوت خود باقی خواهد ماند.

استیون اوانس، گزارشگر بی بی سی در برلین، می گوید وقتی آمریکا سه هفته پیش اعلام کرد که میزان خطر تروریستی برای این کشور در اروپا افزایش یافته است، آلمان اهمیت چندانی به این موضوع نشان نداد.

pandora - آلمان - کلن
حلالم کنید:))
جمعه 28 آبان 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
این همون شیمی اسلامیه که حاج آملی خردمند فرموده بودند، مردک مثل گاو میمونه، البته دور از جون گاو.
جمعه 28 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
مثل همیشه میگم و میگفتم " تست " امنیتی کشورهای جهان اول, که ایا همکاری سازمانهای امنیت کشور با پلیس کشور بخوبی انجام میشود و ایا کشورهای همدست اروپایی قادر هستند در عرض نصف روز اقدامات امیتی را انجام بدهند و نقطه ضعف همدیگر را پیدا و تصحیح کردن و به مردم نقش پدر مهربان را بازی کردند و و و !? هر چند از این فکرم ناراحتم که " سیاست " اینقدر مرموزه, ولی تجربه بمن ثابت کرده که اینطور هست و امروز هم اقرار کردند که این هشدارها و بمب فقط " تست " بوده ! شب خوش !
جمعه 28 آبان 1389

antirahbar - ایران - تهران
سوغاتی از بیت رهبری بوده !!!!!!!
جمعه 28 آبان 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
دیگه داره این همه تاتر بازی مشتی جهود اسلحه ساز و اسلحه فروش حالم رو به هم میزنه...قبل نشست سالانه سران نضامی عضو کشورهای ناتو برای فرستادن سربازان بیشتر به منطقه آسیای میانه نیاز به تاتر بازی و گول زدن دارند که از چند روز پیش شروع شده !! این رقاص بازی ها و عنتر بازی ها و بگیر بگیر ها. آهای تروریست ها رو بگیرید..بمب اینجا و بمب آنجاست همش فقط برای اینه که دولت های جنایت کار و اسارت گر غربی می خوان به ملت های مفت خورشان که سالیان سال از خون ملت جهان سومی میمکند و شکمشان را پر می کنند لشکرگشیان و کشتار و آزار و اذیت و مثتعمره سازی کشورهای جهان سوم را بقبولانند و بس !! این صحنه های بمب پرانی ها حیلی شباهت به سریال های هالیوددی دارد و دربست ساخته و پرداخته حقوق بگیرانشان و گماشتگانشان در کشورهای جهان سوم که یکیش هم ولایت فقیه و یکی دیگرش احمدی بوزینه نژاد است !! . آلمان
جمعه 28 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.