ارتش سایبری، سایت تلویزیون فارسی ۱ را هک کرد


ارتش سایبری، سایت تلویزیون فارسی 1 را هک کرد

کاربران سایت رسمی فارسی 1، روز چهارشنبه 26 آبان، با پیام «رابرت مرداک، شرکت موبی و خانواده محسنی، شریکان صهیونیست‌ها بدانند آرزوی تخریب خانواده‌ها در ایران را به گور می‌برند» در صفحه نخست این سایت روبه‌رو شدند.

«ارتش سایبری جمهوری اسلامی»، سایت رسمی تلویزیون «فارسی 1» را هک کرد. این شبکه تلویزیونی سرگرمی در یک سال گذشته بینندگان فراوانی در ایران پیدا کرده است.

ارتش سایبری جمهوری اسلامی که به گفته یکی از فرماندهان سپاه، متعلق به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی است، پیش‌تر پایگاه‌های اینترنتی حامیان جنبش سبز از جمله موج سبز آزادی و جرس و سایت‌های دیگری نظیر وب‌سایت رسمی محسن سازگارا، رادیو زمانه، توییتر و خبرنامه امیرکبیر را هک کرده بود.

کاربران سایت رسمی فارسی 1، روز چهارشنبه 26 آبان، با پیام «رابرت مرداک، شرکت موبی و خانواده محسنی، شریکان صهیونیست‌ها بدانند آرزوی تخریب خانواده‌ها در ایران را به گور می‌برند»  در صفحه نخست این سایت روبه‌رو شدند.

این نوشته که با امضای «ارتش سایبری جمهوری اسلامی»، تبریک عید قربان و مهر ممنوع بر لوگوی فارسی1، همراه بود، از هک شدن این سایت نشان داشت.

شبکه تلویزیونی فارسی1 که با سرمایه‌گذاری مشترک «گروه رسانه‌ای موبی» و «کمپانی نیوز کورپوریشن» راه‌اندازی شده است، از مرداد ماه 1388 از امارات برنامه‌های خود را به روی آنتن فرستاد.

گروه رسانه‌ای موبی در سال 2002 تاسیس شد. سعد محسنی، استرالیایی افغان‌تبار و خواهر و دو برادرش موسسان این گروه هستند.

سهامدار اصلی شرکت نیوز کورپوریشن نیز یک سرمایه‌دار آمریکایی- استرالیایی به نام کیث روپرت مرداک (Keith Rupert Murdoch) است. او همان کسی بود که در سال 1386 مالکیت وال استریت ژورنال را از آن خود کرد.

فارسی 1 از زمان آغاز به کار، بیشتر به پخش سریال‌های آمریکایی، کره‌ای و کلمبیایی با دوبله فارسی پرداخته است و در مدت زمان کمی توانست راه خود را به خانه‌های ایرانیان باز کند. تا جایی که وقتی تنها سه ماه از راه‌اندازی آن گذشته بود، قائم مقام سازمان صداوسیما از ریزش مخاطبان رسانه ملی ابراز نگرانی کرد.

در همین حال هر چه بر مخاطبان این شبکه فارسی زبان افزوده می‌شد، گمانه‌ها درباره مالکیت و مدیریت آن بیشتر می‌شد.

پیش‌تر و در تابستان سال 1389 ارسال پارازیت روی فرکانس فارسی1 و چند شبکه دیگر فارسی زبان آغاز شد و مسئولان این شبکه مجبور شدند فرکانس دیگری روی ماهواره هاتبرد ارائه دهند. این فرکانس هم بعدها دچار پارازیت شد و از این رو مسئولان فارسی1 مجبور شدند برنامه‌های خود را از ماهواره یوتل‌ست پخش کنند.

برخی از سریال‌های خانوادگی که از فارسی1 پخش می‌شود، مضامینی دارد که در سال‌های پس از انقلاب 1357، هرگز در رادیو و تلویزیون دولتی مطرح نشده بود؛ از جمله روابط خارج از خانواده زنان و روابط چندگانه افراد. تا جایی که یکی از کارشناسان نزدیک به اصولگرایان، مهدی عباسی، چندی پیش این تلویزیون را به رواج هرزه‌گری و مخاطبان آن را به «زنای ذهنی» متهم کرد.

iranazadiran - ایران - تهران
مهم این است که مردم متوجه شدند دنیا دست کیست و دیگر مردمان چگونه می اندیشند و چگونه زندگی می کنند. مرغ از قفس پرید.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

TAAT - ایران - اردبیل
وقتی صورت مسأله به جای حل علمی آن پاک می شود، معلوم است که باید جایی از کار ،شاهد ریزش باشیم.مسائل رسانه ای کشور ما نیز مثل سایر مسائلمان، با آزمون و خطا پیش می رود.در ایران به جای کتمان حقایق،می شود آنها را مطرح کرد و راهکار جست.از زنا و لواط و مواد مخدر گرفته تا طریقه استفاده درست از اینترنت و موبایل،همه راه حل و اصولی دارند. فرهنگ حجب و تعارف با مخلوطی از خوش باوری و بدبینی افراطی ،ملغمه ای،درست کرده که تا آن را دور نریزیم و رسمی نو در نیاندازیم، این آش همان خواهد بود و کاسه همان.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

alireza_pa - ایران - تهران
من که اصلا با این شبکه مزخرف با اون سریال های مزخرف تر کره ایش حال نمیکنم.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
چرا شرکتهای امریکایی هنوز به این نکبتهای تو ایران 'هاست' میدن?!. هک یک خلاف اینترنتی محسوب میشه و قابل پیگرد هست. من نمیدنم چرا به اینا اینقدر میدون میدن. تمام وبسایتهای ایران با هاستینگ امریکایی کار میکنند!!!. واقعا عجیبه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

saman911 - ایران - تهران
محتوای اکثر سریال های فارسی 1 این که زنها به شوهراشون خیانت میکنند.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

shahab46 - المان - هانوفر
درجمهوری ضد مردمی ایران اصلا سانسور نیست کی میگه سانسور هست کار کارصهیونیست‌هاست روی طرفداران این رژیم چه زیاده....
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

Green_Fighter - ایران - کرج
کلی‌ خندیدم، بابا دارن زور میزنن دیگه! ولی‌ دیگه به قول معروف امروز دیروز نیست! جوم میخورن صداش همه‌جا در میره! نوبت آنها هم خواهد رسید، صبر کنید و ببینید! ما که دیگه پیر شدیم، ولی‌ روزی خواهیم دید که جوانان وطن چه گلی‌ خواهند کاشت! منتظر باشید و ببینید، ریلکس، ریلکس، ریلکس تر!!!.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

hhaammiidd - ایران - تهران
موضوع سریالهای فارسی 1 کاملا مشخصه که حول خیانت دور می زنه و اساسا هیچ جای دنیا جایگاهی نداره ولی یه سوال : چرا اینهمه مقبولیت توی ایران پیدا کرده ؟ یعنی از موضوع خیانت به کانون خانواده خوششون میاد ؟!
جمعه 28 آبان 1389

آپامه - استرالیا - سیدنی
دلایل از بین رفتن بنیان خانواده ها در ایران بیکاری و مشکلات اقتصادی و اعتیاد و چندهمسری و مشکلات عصبی و فشارهای روانی جامعه است.حالا کدام اینها مربوط به فارسی 1 است؟
جمعه 28 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.