مسکو: عید قربان و دو میلیون مسلمان - عکس


مسکو: عید قربان و دو میلیون مسلمان

مسلمانان روسیه روز سه شنبه عید قربان را جشن گرفتند. بخش روسی بی بی سی، عکس های زیادی در این زمینه از مسکو دریافت کرده است. این عکس از طریق سایت لایو ژورنال و یکی از مخاطبان با نام کاربری bullbashov دریافت شده است.

عکاس این عکس نوشته:‌ طبق گزارش پلیس ۷۰ هزار نفر در میدان مقابل یکی از مساجد گرد آمده بودند تا نماز بگزارند. عکس از کاربر

هنگام صبح خودروهای وانت بسیاری که گوسفند حمل می کردند در حال تردد بودند.به نوشته فرستنده این عکس، مردم با سرعتی باورنکردنی گوسفند می خریدند. هر گوسفند بین سه تا هفت هزار روبل (۹۵ تا ۲۲۵ دلار آمریکا) معامله می شد. عکس از اوتنکی سروگو.

همه گوسفندان سربریده می شدند.

اوتنکی سروگو می نویسد:‌پلیس تلاش نمی کرد که مردم را از ذبح کردن گوسفندان باز دارد. ماموران تنها شکایت می کردند که چرا مردم هر سال همین کار را می کنند؟ کشتار گوسفند در مسکو ممنوع است....

برای سربریدن هر گوسفند ۳۰ دلار می گرفتند. عکس دیگری از اوتنکی سروگو.

همین عکاس درباره این عکسش نوشته:‌در این ماشین مرتب باز و بسته می شد...

وبسایت هایی هست که از طریق آنها می توان گوسفند ذبح شده سفارش داد ولی بیشتر مردم حاضر دراین مراسم گوسفند زنده می خواستند.

عکاس این عکس، با نام کاربری zizis، می نویسد:‌ مشکل باید حل شود، از یکسو مسکو دو میلیون مسلمان دارد ولی مساجد کافی برای آنان موجود نیست. در عین حال بسیاری از مسکویی ها نمی خواهند مساجد جدیدی در این شهر بنا شود.

عکس دیگری از همان عکاس که می نویسد:‌ عکس دیگری از همان عکاس که می نویسد:‌ به نظر من تعداد مسلمانان مسکو کمتر نخواهد شد، بلکه تعدادشان بیشتر هم خواهد شد و نبود مساجد کافی برای آنان مشکل ساز است.

و عکس آخر باز هم از همان عکاس: نماز تمام شده است. دوست دارم درباره زباله هایی که پس از این مراسم به جا ماند بنویسم....

منبع : بی بی سی فارسی

sam2009 - آلمان - آمدن
در یک جمله مسلمانان وحشی و بی تمدن و فرقی ندارد این مسلمانان ایرانی باشند عربی و یا از مسکو و یا هر ناکجا آباد دیگر
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

banoo99 - امریکا - لوس انجلس
چرا این مسلمان ها همه جا میخوان خودنمایی کنند. بابا بسه دیگه این چندش بازیها..
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
بیچاره گوسفندان اگه عربی صحبت میکردند حتما تا امروز این قانون رو لغو کرده بودند :)این کار اشتباه است .ما آدمها به اندازه کافی به طبیعت ضرر و زیان میرسانیم .حالا اگه یک میلیون مسلمان میامدند با هم یه گوسفند به نشانه اعتقاد خودشون میکشتند چی میشد !؟ و یا کل مسلمانان یک کشور برا خودشون به صورت سمبولیک فقط یک گوسفند را سر میبردند بهتر نبود ؟همه چیز در طبیعت ما انسانها و خود طبیعت در حال تغیر و تحول است به جز اجرای بعضی قوانین بدوی مذهبی که سر سختانه ما آدم ها اصرار عجیبی در اجرای آنها داریم ،چونکه بسیار ساده هستند و هیچ احتیاجی به تعقل ندارند!! انسان بیزاراز تعقل و تفهیم علاقه زیادی به مامور و معذور شدن دارد .
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

arash1977 - ایران - تهران
خدایی این دین ما هم آخرش خیلی مسخره است.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

odin - بلژیک - انتورپن
اقا یکی یه چیزی از این دین مبین به من نشون بده که به ادمیزاد شبیه باشه. اینها تو عیدشون هم باید وحشی بازی کنن. تو المپیک و جام جهانی فوتبال همه دخترهای قشنگشون رو میفرستن و رقص سنتی و ملی میکنن، این عربها میان چهل تا نره خر میفرستن ،یکی یه شمشیر میدن دستشون تا رقص شمشیر بکنن! تو عیدشون هزاران گوسفند سر میبرن و میریزن دور یا گوشتش رو میدن همسایه های از خودشون پولدارتر، در عوض سالی چهار میلیون بچه تو افریقا از گرسنگی میمیرن. ای که ریشه کن بشین گند زدین بهمه دنیا و رایحه خوش خدمتتون همه رو خفه کرد.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

feminism - انگلستان - لندن
همه روز روزه رفتن،همه شب نماز کردن همه ساله حج نمودن،سفر حجاز کردن. ز مدینه تا به مکه،به برهنه پای رفتن دو لب از برای لبیک،به وظیفه باز کردن. به معابد و مساجد،همه اعتکاف جستن ز مناهی و ملاهی،همه احتراز کردن. شب جمعه‌ها نخفتن،به خدای راز گفتن ز وجود بی‌نیازش،طلب نیاز کردن. به خدا قسم که آن‌را،ثمر آن قدر نباشد که به روی ناامیدی در بسته باز کردن.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
این کمنتها همگی یکسویه هستند . لطفا به آنها که دلشان اینجوری می سوزد بفرمایید هر روزه چه می خورید . همین زبان بسته ها را!!!!!!. لطفا سری به رستورانهای اروپایی بیاندازید که غیر مسلمانان چگونه ماهی و خرچنگ و اسکویید را زنده زنده درآب جوش می اندازند. اصلا این اغتاپوس همین پل را می گویم که فوتبال جام جهانی آفریقا راپیش بینی می کرد می دانید هم نسلهایش د همان رستورانی که آن موجود خوشبخت بود (چرا که اگر شانس پیش گویی نداشت به مرگ طبیعی نمی مرد ) خوراک همان آدماهایی را می شوند که شما در کنارشان زندگی می کنید . یا در تایلند سر مار زنده را می زنند تا از خون تازه اش میل کنند و این چینیهای از خدا بی خبر چگونه شاخ کرگدنهای بینوا را درسته از روی سرشان می برند تا به قول خودشان میل جنسی (میل حیوانی انسان) را تقویت کنند. بازهم بگویم یا بس است !!!!!!!!!!. پس زیاد سخت نگیرید .
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

masoud tanha - المان - هامبورگ
در انجیل آماده است از عیسی پرسیدند چگونه بعد از تو بدانیم پیامبری که میاید دروغین است ایشان گفتند میوه‌ی هر درخت بیان گر‌ سلامت آن درخت است درخت خوب میوه‌ی خوب میدهد و درخت بد میوه‌ی بد اگر پیامبری دروغین باشد باید به پیرونش نگاه کرد . حالا شما نگاه کنید مسلمانان به جز, جنگ ,قتل ,بمب گذاری ، اعدام ،سنگسار ، دروغ ، ....چه چیزهای دیگری دارند . به جای تعصب داشتن کمی‌ فکر کنید لطفا
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

pelle - سوئد - استکهلم
این چه دینی است که برای بقایش اینهمه احتیاج به خون ریختن دارد ،از خون انسان گرفته تا خون این گوسفندهای معصوم .
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

vaghe bin - ایران - تهران
خدا گوسفندها را زیاد کند.و گوسفند های ایران را زیادتر و ....امین
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

mn4434 - انگیس - لندن
odin - بلژیک - انتورپن افرین
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

romano - ایران - تهران
sam2009 وحشی خودتی. اینها هم ربطی به دینداری نداره! اینها سنت احمقانه است.مسلمنیتونو از اول انقلاب دیدیم بی دینیتونم می‌بینیم. شب درازست و قلندر بیدار. من خدا رو با سختی هم تو قلبم نگه داشتم به کار هیچ کس هم دخالت نمی‌کنم. خدا به من فهماند که به یک جمع عظیم نگم وحشی. وحشی موجودات افراطی بدون فرهنگن شما که ماشالله جزو دوک‌های آلمان هستی.خوشیم و بزنیم تو سر هم که ملل دنیا دارن زندگیشونو می‌کنن. ما هنوز تو شیعه سنی بودن فردوسی و مولوی موندیم ولی سوئدیها سالیان ساله که دارن جایزه دانشمندشونو فقط چون یک حرفی زده بعنوان جایزه نوبل می‌دن. حالا راه بازه بعد از حرفهای من فحاشیتون رو بفرمایید. ما که تو این مملکت نه از دیندارش منطقی دیدیم که دهنمونو ببنده نه از بی دینش. جونیم و فکر می‌کنیم تا آخر دنیا تو سر خاک می‌زنیم یکروز هم خاک می‌زنه بسرمون و می‌فهمیم ای دنیا دو روز بود و من همش فکر می‌کردم با یک مدل تعصب آباد میشه. فحش بده عزیزم مردم بدبخت دارن از گرسنگی می‌میرن و تو از پشت PC بگو لنگش کن! تو که نه کسی را می‌آموزی نه درمان می‌کنی نه سیر می‌کنی... ادامه
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

romano - ایران - تهران
ادامه بالا. بگو هرکی خربزه می‌خوره پای لرزش می‌شینه آره مردم بدبخت 200 ساله برای آزادی دارن می‌جنگن با اسلام بی اسلام حالا تو اگر شامت 1 دقیقه دیر شد هوار بزن. خوش باشی و انشالله روزی برسه که چادر از سر پیرزن بکنی و به خاک و اشک بنشونیش چون فکر می‌کنه این یک تیکه پارچه رو خداش دوست داره. دور از شما من یکی دوسالی تو فرنگ مخصوصا در سوئد و آلمان بودم و دقیقا حکایت قاطر را پیدا کردم چون نه دیگر خر ایرانی بودم و نه اسب ایرانی فقط نمی‌دونم چرا یک جاهایی بدم نمیومد‌ به یاد الاغیهام جفتک بندازم منتها همه فرنگیها بفهمم اسبم هستم. هه هه. فقط در این سالها از یک حرف فیروز نادری رئیس JPL ناسا خوشم اومد قرار بود بیاد دانشگاه امارات بعنوان مهمون بچه‌ها خیلی دامنگیرش شدن و گفتن باید بیای ایران گفت من سی سال پیش اومدم ولی نشد حالا چطوری خرابیهای پدرانتونو درست کنم.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

pouriya - ایران - رودسر
عید مسلمین فرومایه و عزای چهارپایان بی گناه..
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

kingstorm6463 - اکراین - کی یف
من فقط از مسعولین سایت تقاضا می‌کنم که باعث ترویج توهین به دیگر ادیان نشن. چون با تایید دریوری‌ها ایی که چند تا کمونیست مینویسند ، باعث ترویج این فرهنگ میشن .. دین هر شخص ، بنا به انتخاب خودشه و به هیچ شخص دیگه ایی هم ربط نداره. دوستان مسیحی ما ، تا الان بدون احترام گذاشتن به دیگر ادیان ، هر توهینی رو که میخوان انجام میدان ، و این در صورتیه که من تا کنون حتا یک بار هم ندیدم که از مسلمانان کسی‌ به دین مسیحیت با بی‌ احترامی رفتار کنه. و اون آقائیی هم که اون بالا با بی‌ شرمی ، هر سخن بی‌ مربوطی رو میزانه .. مسلما داره شخصیت نداشتهٔ خودش رو به ما نشون میده ، از این رو برای ما قابل تعمل هست. طرف صحبتم بیشتر با sam2009 - آلمان - آمدن هست.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
محمدرضا بهشتی - ایران - تهران. این چه قضاوت احمدی نژادانه ای است دوست عزیز؟ مگر هر کاری اروپایی ها یا تایلندی ها می کنند صحیح است؟ مگر این قبیل کارهایی که شما مثال زده اید دستور دین و مذهب پشت سر خود دارند؟ بحث بر سر این است که در آیین حنیف اسلام! همه گونه خشونت کور و متعصابه دستور و فتوای دین پشت سر خود دارد!
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
masoud tanha - المان - هامبورگ .درود و صد درود بر شما.این یکی از نمونه هایی بود که چشم مرا باز کرد.من هیچوقت مذهبی نبودم.ولی خیلی سخت بود که قبول کنم.چیزی که خانواده و عزیزانم کم و بیش به ان معتقدند غلط است و دروغی بیش نیست.برای همین برای اولین بار قران را کنکاش کردم.....و حالا بدون اینکه دنباله روی مذهب یا مسلک خاصی باشم ارامش بیشتری دارم .
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
چرا شلوغش میکنین؟مگه خدا گوسپند رو نیافریده برای قربانی کردن تا از گوشت و پوستش استفاده کنیم؟مگه شما میری کت چرم ولتینو میخری 1000 دلار چرم چیه؟ مگه گوشتی که میخوری گوشت چیه؟ گوسپند دیگه.حالا طی سنت زیبا مسلمانان توی روز گوسپند قربانی میکنن و گوشتش هم میدن به فقرا و نیازمندان. اینو مطمئن باشین میره دست فقرا میرسه.
جمعه 28 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
feminism درود بر تو شعر جالبی بود.این عید مسلمانان عزای گوسفندان است.هیچوقت نمیتوانم روزی را فراموش کنم که یکی از بستگان دور پدرم گوسفندی را برای "عید"قربان سر برید و بعد فهمیدند که حامله بوده.من بچه بودم و انقدر گریه کردم تا خوابم برد.تا مدتها لب به گوشت نمیزدم.هنوز ان صحنه جلوی چشمم است.جنینش سیاه بود و پلکهاش هنوز به هم چسبیده بود:(
جمعه 28 آبان 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
https://www.youtube.com/watch?v=tI2gOx9qHawfeature=related. پیروان راه محمد!
جمعه 28 آبان 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
feminism - انگلستان - لندن ...ممنون ..عالی بود دوست عزیز...تجربه به من یاد داده که به دین هیچکسی توهین نکنم ..باید به ائین ومقدسات هر دینی احترام گذاشت...مقصد یکسیت.. راهها برای رسیدن مختلفه...دوست عزیز معنی فمنیسم چیه؟؟ میشه توضیح بدید؟؟
جمعه 28 آبان 1389

oldboy - انگلستان - لندن
نفرت انگیز بود.حالم بهم خورد.
جمعه 28 آبان 1389

high - ایران - تهران
سلام بر همه هم زبانان عزیز. فکر نمی کنید سخن زیبا همراه با ادب بهتر از سخنان توهین آمیز باشد؟. به نظر من هرکس اهانت کند اسان ضعیفی است چرا که قدرت صحبت منطقی را ندارد.
جمعه 28 آبان 1389

miniator - ایران - تهران
خوب هر کسی اندازه شعور و سوادش حرف میزنه دیگه .فکر کنم گردهمائی به سبک کلوپ های شبانه که مست های لایقل هر کدوم یه گوشه خیابون کله پا از حال رفتن ودختر ها عموما ترتیب داده شده اونم شاید ناخواسته,یه جورائی از این دوره هم جمع شدن که اسم عید و جشن رو روش گذاشتن و یه مشت بینوا که به تکه ای نون و گوشت, در وسط دزد بازاره حکومتی میرسند ,بهتر باشه.اره بابا حال خودمونو عشقه,باید خورد و مست کرد و صفا کرد,این یعنی جشن و شادی.گور بابای هر چی ندار و فقیره جامعه ام کرده,من اگه تونستم برم توی دیسکو و به سبک کلاسیکه مدرن جشن گرفتم صحیحه.بقیه که توی یه عالمه دیگه و یه سبکه فکری دیگه هستن که ادم نیستن یا هنوز نشدند.اشغالند ,اصلا حال بهم زنند اه اه .همون بهتره من برم ببینم سارا پالین بعد از اسکنداله دخترش ,راجع به نظم نوین جهانی چی میگه.
جمعه 28 آبان 1389

dara20 - ایران - تهران
خاک بر سر وحشی امل و خرافه پرستتان باد. نابود باد دین مضحک عربیتان.
جمعه 28 آبان 1389

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
دوست عزیزم جناب alireza.ch سویس - نوشاتل. قربانت برم حالا چرا خودتو ناراحت می کنی . بحث دین و احمدی نژاد را بزار کنار . حالا بگو حال خودت خوب هست یا نه؟ در کشور بهشت زندگی می کنی وما برخلاف اسم خودم درجهنم احمدی نژادی . آنوقت می گویی تفکر احمدی نژادی. شما بفرمایید گوسفند را چگونه ذبح شود که روح کسی آزرده نشود و از کباب مطبوع و خورشت خوش عطر قیمه آن کسی نگذرد!. این کمنتهای بی احترامی که ثبت شده بوی بدی می دهد. نظر بعضیها را جلب می کنم در زمان حکومت کمونیستی شوروی تعداد چیزی دور و بر 25 میلیون انسان بیگناه هموطن خودرا مثل این گوسفندان قربانی اعتقاد مسلکی کردند که حالا حبابی از آن بیشتر نمانده است؟. پس هموطن نادیده ام زیاد خودتو ناراحت نکن پیر می شیها!!!!!!!!. انشالله هرجا که هستی خوش و خرم باشی
جمعه 28 آبان 1389

باقلوا - ایران - ایرانشهر
. miniator - ایران - تهران . romano - ایران - تهران . محمدرضا بهشتی - ایران - تهران. منم با نظر شما موافقم ، اصلا چرا رستورانهای چین یا شرق آسیا رو نمی گید که گوشت آدمیزاد یا جنین انسان توش سرو میشه ؟ ،. چرا رستورانهای ژاپن رو نمی گید که شرافت دخترها رو به حراج میذاره و خوراکهاشون رو روی بدن کاملا لخت دخترها سرو میکنن؟ . چرا اروپا و آمریکا رو نمی گید که خوک ها رو زجر کش می کنن و بعد هم گوشتش رو به خورد ملت میدن ؟!.
جمعه 28 آبان 1389

باقلوا - ایران - ایرانشهر
چشونه بیچاره ها ؟! نه لختن ، نه عربده کش ، نه مست . به اعتقادات مسلمونا توهین نکنید تا توهین نشنوید ، . خوبه ما هم بیایم نحوه عبادت یهودی ها رو که میرن جلوی یه دیواری وای میسن و مرتب تکون تکون میخورن رو مسخره کنیم ؟! . خوبه ما هم بیایم جشن هالوین شما رو مسخره کنیم ؟ . یه مشت عرق خورده لخت عربده کش مست میان تو هالوین ، با اون قیافه های مسخره و عجیب غریب ...
جمعه 28 آبان 1389

saman-uae - امارات - دبی
اولا حساب مردم رو از حکومتها ( خصوصا حکومت دیکتاتور ایران ) جدا کنید . بعدشم .آری ما مسلمانیم و به آن افتخار می کنیم . این عید بزرگ باعث اتحاد بین مسلمانان است و این همه عظمت و بزرگی در این عید باعث کوری چشم دشمنان اسلام حقیقی است. هر کاری خودمون صلاح ببینیم انجام میدیم و کسانی که به مزاجشون خوش نمیاد هم بهتره ساکت باشن چون هیچ کاری نمیتونید بکنید. آری ما مسلمانیم و هستیم و خواهیم ماند.اینقدر هم مثل خاله زنکها برای ما زر زر نکنید . به شما چه که ما در عید خودمان چه میکنیم.
جمعه 28 آبان 1389

باقلوا - ایران - ایرانشهر
اتفاقا این سنت گوسفند قربانی کردن مسلمونا خیلی جالبه ، منتها به شرطی که مقررات بهداشتی عمومی رو در نظر بگیرند و گوسفندها رو در مکانهای مخصوص ( و ترجیحا کشتارگاه ) انجام بشه و بهداشت معابر عمومی رو رعایت کنن و منظره سر بریدن گوسفند به دور از چشم کودکان انجام بشه ، تازه قیافه این مسلمونای روسی هم که نرمال هست و شبیه وهابیون و القاعده و نیست که ترسناک باشن ، معمولی هستن دیگه . چشونه بیچاره ها ؟! نه لختن ، نه عربده کش ، نه مست . بقیه کامنتم بود که اشتباهی در صفحه مطلب صدای آمریکا گذاشته بودم که دوباره اینجا مینویسم
جمعه 28 آبان 1389

zayandehroodi - دانمارک - کبنهاک
feminism - انگلستان لندن واقعا شعر زیبا و دلنوازی بود کاش بچه های سایت هم از شما یاد میگرفتند بجای توهین به مقدسات اسلام و به ایینهای مقدس مردم بی احترامی نکنن وبه جای کفر و ناسزا گفتن اشعار دلنشین بنویسند این سایت یه چیزیش خوبه که مردم باهم تبادل نظر میکنند و جک و طیفه بافی میکنن ولی یه چیزیش خوب نیست اونم اینه که بعضی از ادمای عقده ای براحتی و پرروئی حرفهای بی مزه و تکراری مینویسن و هر چیز بیهوده ای رو به اسلام و دین و پیامبر و خداوند و حکومت ربط میدن واقعا خسته کننده است که ادم بشینه وقت گرانبهاشو صرف خوندن این مزخرفات بکنه.
شنبه 29 آبان 1389

feminism - انگلستان - لندن
zayandehroodi-دانمارک_. از اظهار لطف شما سپاسگزارم این شعر پر معنی یکی از سرودگان دانشمند نامدار شیخ بهائی میباشد. انسانها از یکدیگر متفاوت هستندو هر شخصی بنا بر افکار , ایده ,دیدگاه و برداشتی که از مطلب میکند, واکنش نشان میدهد. مهر پرستی دین منست واحترام به انسانها مرامم. سربلند باشید.
شنبه 29 آبان 1389

feminism - انگلستان - لندن
poriyaye-vali- قطر. باتشکر از محبت واظهار نظرتان. در پاسخ به سوال شما , فمینیسم باور داشتن به حقوق زنان و برابری سیاسی، اجتماعی، و اقتصادی زن و مرد است. در واقع مباحثه ایست که از برابری زنان ومردان دفاع میکند. شاد باشی.
شنبه 29 آبان 1389

feminism - انگلستان - لندن
bita-tehrani-کانادا. بانو جان,هر انسان مهربان ,عاطفه دار و با احساسی از دیدن ازاردادن , شکنجه , خشونت و کشتار هر موجود زنده دیگری حتی حیوانات نه تنها غمگین و ازرده بلکه گریان هم میشه. دیدن این تصاویر تکاندهنده و دست و پا زدن حیوانات بی دفاع قلب و روح هر انسان مهربانی را بدرد میاورد. من بسیار متاسفم از تجربه تلخی که از این موضوع در ذهنت ماندگار شده . By the way , thanks a lot for your kind comment . I wish you the best throughout your life.
شنبه 29 آبان 1389

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
حالا اگه به جای این تاپیک تایپک کباب کوبیده بود به به و چه چه همه ی دوستان که مخالف کشتن گوسفند و یا هر نوع حیوان دیگه بودند ، بلند شده بود :) .. لابد کباب کوبیده رو با سبزیجات و قارچ درست میکنند.. اینش جالب بود. راستیتش این لینکی که الان میخوام بذارم رو چندماه قبل دیده بودم و چون از حال و روز سایت زمان عید قربان خبردار بودم همینطور یادم بود تا اینکه امشب اینو دیدم و گفتم که بی نصیب در نره ;) ***** دانمارک: کشتن هر ساله هزاران نهنگ برای نشان دادن بلوغ پسران ***** https://topnews.blogsky.com/1389/06/03/post-234/ ** https://www.iranspca.com/forum/showthread.php?t=755 **** گفته ها رو دوست عزیز (( محمدرضا بهشتی - ایران - تهران )) زحمت کشیدن گفتن..خندون باشید :)
یکشنبه 30 آبان 1389

arian02 - سوئد - استکهلم
kingstorm6463 - اکراین - کی یف . حرف مموتی یادم امد. اب رو بریز اونجات که چییییییییی, میسوزه.
یکشنبه 30 آبان 1389

محمدرضا بهشتی - ایران - تهران
کمنت مسلمان ایرانی - ایران - شیراز . با سلام کاکوجون متشکرم. باید بگویم همه چیز این سایت خوب است الا اگه گفتی : حتما می دانید و دیدید !!! و حتما متاثر شدی همانند من و دیگران . و آن اینه که ایرانیها از قدیم الایام معروف به ادبداری و متانت بوده اند اما نمی دانم چرا بعضی از هموطنان عزیزم در این کمنتها شروع به بی احترامی به یکدیگر نموده با اینکه همدیگر را ندیده و نمی شناسند برای همدیگر الفاظ بی ادبانه بکار می برند و شان و حرمت خود را زیر سئوال می برند. آیا می شود عقیده و اعتقاد سرجای خود باشد و احترام به یکدیگر آنهم از نوع ماندگار ایرانی در سرلوحه کارمان قرار گیرد . به یکدیگر بیاموزیم احتراما و دوستی را . انجا که شاعره وطنمان خانم پروین اعتصامی می فرماید :. واعظیم اما نه بهر خویشتن --- از برای دیگران بر منبریم . اگهه از عیب عیان خود نه ایم ----- پرده های عیب مردم می دریم. موفق باشید دوستان و هموطنان بهتر از جانم
یکشنبه 30 آبان 1389

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
محمدرضا بهشتی - ایران - تهران سلام دوست جان ، کاکوی عزیز. آری دوست عزیز ، این سایت وزین محل بسیار مناسبی برای ابراز عقیده و تبادل افکار و علایق و سلایق است و شاید بود! چندین بار ادمین محترم سایت به کاربران تذکر دادند که تحت لوای واژه ای ( شاید غریب و دور از ذهن ) به نام "دموکراسی" هر حرفی زده نشود. مدتی هم بکار بردن هر نوع واژه ای فراموش شد. ولی گفتم که مدتی! این کوتاهی متاسفانه از طرف سایت می باشد. چون به نوعی به قول خودت عمل ننمودند. خود ایشان فرمودند اگر کامنتی تحت لوای دموکراسی نوشته شود ولی در اصل توهین به دیگری یا دین دیگری باشد ، تایید نمی شود ولی.... !!
دوشنبه 1 آذر 1389

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
..........به نظرم این حرف را ادمین محترم سایت نباید بزنند. این ویژگی و صفت بایستی درون ما ( بخصوص ایرانی ها ) درونی شود. البته ما ایرانی ها فقط در همین موضوع گرفتار نیستیم! خیلی راه داریم تا به استانداردها برسیم! کی ما به این فکر می رسیم که کمربند ایمنی را برای خود کمربند ایمنی بودنش ببندیم نی برای جریمه نشدنش!!!! خلاصه خیلی راه داریم عزیز دل... سخن این که ما کاربران بایستی رعایت کنیم وگرنه با اینکه دلم نمیخواست این گفته را بگویم ، نباید یک زور بالای سرمان باشد تا فلان مطلب را نگوییم! رعایت نکردن این امر توسط این سایت وزین ، باعث ترک روز به روز کاربران این سایت میشود!!!! یا شاید به فکر رحل به یک سایت دیگر شوند! از تفکر آزادانه ی شما و دیگر دوستان آزاده اندیش صمیمانه سپاسگزارم. برایتان شادی روزافزون را آرزومندم! باشد که به دنیایی آزاد که آرزوی هر آزاده اندیش و حتی غیر آزاد اندیش است به زودی های زود برسیم! شاد و خندان و سرفراز باشید دوست گل
دوشنبه 1 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.