زمان اعدام شهلا جاهد مشخص شد


زمان اعدام شهلا جاهد مشخص شد

 

وطن امروز: نفس‌های آخر شهلا، 15 روز دیگر، سحرگاه چهارشنبه 10 آذرماه پای چوبه‌دار خاموش خواهد شد.

این زن 40 ساله در صورتی از مجازات قصاص نفس‌ـ اعدام‌‌ـ نجات خواهد یافت که بتواند از خانواده و بچه‌های «لاله‌ سحرخیزان» و حتی «ناصر محمدخانی» رضایت بگیرد.

ساعت 2 بعد‌از‌ظهر 17 مهر‌ماه سال 81، فریادهای پسربچه‌ای که تازه از مدرسه به خانه‌شان در ساختمان شماره 46 خیابان گل‌نبی تهران بازگشته بود راز جنایت جنجالی‌ای را فاش کرد.

«لاله سحرخیزان» در غیاب بچه‌های مدرسه‌ای و همسرش که در کاروان تیم‌ پیروزی در آلمان بود به طرز فجیعی قربانی جنایتی مرموز شده بود. پلیس جنایی تهران از همان روز نخست به مظنون‌گیری گسترده‌ای پرداخت و اعلام کرد کسی جز شهلا جاهد که هووی پنهانی لاله بود، نمی‌توانسته این جنایت را انجام داده باشد.

در حالی که همه دلایل علمی پلیس انگشت اتهام را به سوی این زن جسور نشانه رفته بودند اما خودش می‌گفت بی‌گناه است. بررسی‌های کارآگاهان و قاضی جعفرزاده هرچه پیش می‌رفت آنان را مطمئن می‌کرد که قاتل کسی جز یک زن که همان شهلا است، نمی‌تواند باشد. 11 ماه طول کشید تا شهلا، اعتراف کند، وی وقتی دید ناصر نیز بازداشت شده غافل از اینکه همین مرد ناگفته‌هایی را بیان کرده که سرنخ‌های اصلی در پرونده است در فضایی کاملا عاطفی پذیرفت به تنهایی لاله را در خواب غافلگیر کرده و کشته است.

همان شب «شهلا» در برابر دوربین فیلمبرداری پلیس و یک خبرنگار و عکاس به بازسازی صحنه جنایت پرداخت و هیچ‌چیز را از قلم نینداخت. وی که گریه می‌کرد و مرتب از روح لاله عذرخواهی می‌کرد، نشان داد چگونه شب پیش از جنایت در خانه قربانی پنهان شده و دست به قتل زده است.

اظهارات «شهلا» نه تنها با صحنه قتل و میهمان شب پیش از جنایت لاله، مطابقت داشت بلکه وی ادعاهایی مطرح کرد که تا آن لحظه حتی پلیس نیز خبر نداشت. از آن شب به بعد بویژه با انتقال «شهلا» به زندان اوین، وی دیگر اعتراف نکرد ولی با وجود 3 ادعای متفاوت نتوانست خود را بی‌گناه نشان دهد و به قصاص نفس‌ ـاعدام‌ـ محکوم شد.

در مدت 8 سال گذشته بیش از 30 قاضی پرونده جنایی شهلا را مطالعه کرده و جز برخی همه حکم را سالم و قطعی دانسته‌اند تا اینکه شهلا در نامه‌ای از زندان به رئیس‌ قوه‌قضائیه خواستار تعیین‌تکلیف خود شد.

این‌بار آیت‌الله آملی‌لاریجانی اجازه اجرای حکم قصاص «شهلا» را صادر کرد و دادستان تهران با بیان اینکه در صورت ابلاغ کتبی این استیذان، حکم اعدام زن زندانی سریع‌الاجراست اعلام کرد تنها در صورت اعلام رضایت اولیای‌دم در اجرای این حکم وقفه ایجاد خواهد شد.

نفس‌های آخر تا 10 آذر‌ماه

وقتی دادستان اعلام کرد که زمان اجرای حکم شهلا، مشخص شده است، مشخص شد این زن سحرگاه چهارشنبه 10 آذرماه سال‌جاری به دار مجازات آویخته خواهد شد. 15 روز به آخرین نفس‌های شهلا باقی‌مانده است و این زن باید در محوطه زندان اوین قصاص نفس شود.

Afshin London - انگلستان - لندن
نمیگم این زن بیگناهه و آزادش کنید کاری هم ندارم چه رژیمی داره حکومت میکنه فقط میگم نکشیدش. حبس ابد بهش بدید بدون عفو تا آخر عمرش توی زندان بپوسه ولی نکشیدش قانون اعدام را بردارید، اگه اون اینقدر رذل و بیشرف بود که مرتکب قتل شد ما هم نباید با یک قتل دیگه فکر کنیم که داریم مجازاتش میکنیم. حبس ابد و دور نگرداشتن از جامعه بهترین تنبیه برایش خواهد بود. قانون اعدام را بردارید
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

dentist_amir - انکلستان - لندن
مرگ حق حالا مثلا یه 40 دیگه هم زندگی کرد اخرش که چی غیر از اینه که همه میمیریم?
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

A.Ahooraei - المان - کلن
بابا یه حبس بهش بدین و تموم کنید. بخدا بدتر از اینهاش دارند ول میچرن. اون مردک ناصر محمدخانی, بگو دوتا واسه چیت بود? مردک مردم زیر یکیش میزان بعد 2تا عقدیشو اوردی? دومی و سومی مال یه شب اونم بیرون. اگه این بهتر بود که اون یکیو طلاق میدادی. این طفلک هم زندگیش داغون شد.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

(tirdad)e dash jamshidina - ایران - تهران
مرگ عزیزان تلخ ترین اتفاق ممکن در زندگی انسانه. میدونم که خانواده ی سحرخیزان از این بابت خیلی غمگینن ولی امیدوارم با گذشت خودشون فرصت دوباره ای به این زن بدن.قطعن خدایی که دست اونهارو در اجرای این خکم باز گذاشته گذشت اون هارو فراموش نمیکنه. در ضمن گناهه ناصر محمدخانی بی غیرته زن باز کمتر از این زن نیست گرچه از لحاظه قانونی قابل پیگیری نیست!!!یادتون نره که کلید خونرو ناصر به شهلا داده بود و حالا با پررویی خواهان قصاص هم هست و به این طریق میخواد خودش و بیگناه نشون بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

atalmatal2202 - ایران - اهواز
بکشیدش دیگه این بدبخت رو .
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
اگر قرار است حکم اعدامی در ایران وجود داشته باشد این زن یکی از مستحق ترین افرادی است که برای این حکم وجود دارد.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

porharfi - هلند - آر نم
یادمه یکی میگفت که:در خارج از کشور در جریان یکی از بازیهای .ناصر محمد خانی. شهلا در بین تماشا چیان بوده ..در حالیکه همانجا .سحر هم به تماشای بازی. ناصر نشسته بود...!!!
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

masterweb - ایران - تهران
پس ناصر محمدخانی چی ؟ همه ی گناهها افتاد گردن زنه ؟
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
سزای یه فاحشه که بی جهت وبدون هیچ دلیلی یه زن بیگناه رو میکشه دو فرزند رو تا ابد از داشتن مادر محروم میکنه وباعث دق کردن پدر لاله میشه چه چیزی جز اعدام میتونه باشه..متاسفم برای این نظام که 8سال تمام اینچنین کثافتی رو اعدام نکرده
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

parvaz39 - آلمان - هامبورگ
مثل همیشه صورت مسئله، و همچنان ادامه داره.!!!???
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

بهارخانم - کویت - کویت
اگه به جای اعدام ازاعضای بدنش برای بیمارهای نیازمنداستفاده کنندبهترنیست؟خیلی ازمریض ها هرروزبراشون روز اعدامه.......؟........
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
اقای افشین لندن شما مثل اینکه داغدار نشدی که ببینی داغ عزیز از دست دادن یعنی چی؟ انوقت میگی نکشینش؟اگه جای خود اقای محمدخانی یا خانواده لاله سحرخیزان هم بودی میگفتی نکشینش؟مگه تو خود امریکا اعدام نمیکنن؟اعدام در برابر قتل عادلانه ترین حکمه.ما با اعدام سیاسی بشدت مخالفیم نه با اعدام کشی که مرتکب قتل شده و ابروی یکی از بهترین فوتبالیستای تاریخ ایران رو برده
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

omidomid - هلند - آمستردام
هر جائی‌ واقعی‌ نه شهلا بلکه ناصر خان هستند که الان راحت داره زندگیشو میکنه. اگر برعکس قضیه بود یعنی‌ زن معشوقه گرفته بود ، اون کسی‌ که محاکمه و لعن و نفرین میشد ، زن بود نه مرد.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

Felfel GHermez - آفریقای جنوبی - ژوهانسبورگ
ناراحت کنندست خدا کنه اعدام نشه اخه خونو که با خون نمیشورن
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
Afshin London - انگلستان - لندن. موافقم. مجازات مرگ باید منسوخ بشه.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

mashady - انگلیس - منچستر
یواشکی داشتی حالتو میکردی دیگه قتل و ارتیست بازی چرا ابله
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

Green_Fighter - ایران - کرج
مرگ بر اعدام، ننگ بر ما که به اسم انسانیت خود قتل می‌کنیم! واقعا از خودم خجالت میکشم! اینهمه راه و روش‌های گوناگون هست برای مجازات تو دنیا ولی‌ فقط کشورهای خراب شده‌ای مثل ایران و تگزاس و چین و عربها از مجازات‌های فیزیکی‌ هنوز استفاده میکنند که نتیجش هم از باد شکم کمتره! افسوس.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
red.boy - ایران - تهران. خون رو با خون نمیشه شست. در هر حکم و قضاوتی که انسانها انجام میدن درصدی از خطا هست. شواهد و اعترافات همیشه در شرایط عادی گرفته نمیشند و بنابراین صد در صد قابل اطمینان برای صدور چنین حکمی نیستند. حبس ابد از بعضی جهات حتی از مرگ بدتر و ازار دهنده تر است واثر تنبیهی بیشتری در جامعه خواهد داشت چون برای سالها توسط اطرافیان و خود شخص قابل لمس و دیدن است. با این تفاوت کهاحتمال کشتن احتمالی فردی بیگناه از بین خواهد رفت.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

maryamf - بلزیک - لی یز
چقدر ایرانیها خونخوار هستند حالم بهم خورد از دست بعضی ها که نه سر قضیه هستند و نه ته آن به راحتی حکم اعدام را تشویق میکنند این زن به همان اندازه مقصر است که خامنه ای و موسوی و بقیه دست اندرکاران جمهوری ننگ ولی نمیفهمم چرا انتقام جویی چنان در مردم ریشه دوانده که حتی کسانی که در خارج زندگی میکنند هم باید رای به اعدام بدهند واقعا تاسف آور است
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

arash1977 - تهران - تهران
ناصر محمد خانی قاتل است من راست میگم . ناصر محمد خانی را باید اعدام کنند . وطن فروش ساندیس خور ..
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

zoroye iran - اتریش - وین
اینقدر یک طرفه به قاضی نرید و حکم ندید ناصر با این خانم بود و شهلا عاشقش بود و عشق بیش از حد وادارش کرد این کارو بکنه حالا بهترین کار گذشته این زن 8 سال تنبیه شد و هر روز میمرد و زنده میشد گذشت بهترین کاره با اعدام همه چی حل میشه محمدخانی نامرده اون موقع شهلا خوب بود الان میگه اعدامش کنید
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

Fareed - ایران - تهران
حالا در مورداعدام این خانوم هیچی‌ ولی‌ برای برخی‌ جنایتکاران فکر کنید . طرف سالها با مالیات خیلی‌ از کسانی‌ که از صبح تا شب زحمت میکشن و زندگی‌ خیلی‌ معمولی‌ دارن داره تو زندون وقت گذرونی می‌کنه.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

salar187 - ایران - تهران
خوبه
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

artosh - ایران - تهران
بنده هم امیدوارم اعدام نشه. امیدوارم خانوادهء مقتول بر خلاف قانون زشت انتقام عمل کنند و انسانی که روزی اشتباه کرده است رو ببخشند وگرنه آنها نیز تفاوتی با شهلا جاهد نخواهند داشت.
جمعه 28 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
در ضمن اقای ارش تهران شما رو صحبتت راجع به یکی از بهترین فوتبالیستهای مملکت تجدید نظر کنی بهتره.
جمعه 28 آبان 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن ...خوبه که مجازات اعدام هست وشاهد اینهمه جرم وجنایت هستیم ...اگه این مجازات لغو بشه فقط خدا میدونه چه خواهد شد...
جمعه 28 آبان 1389

ehsan_14 - اتریش - وین
بهارخانم - کویت - کویت. بجای اینکه تاسف بخوری ..نظر دادی.اگه ببندی کسی نمیگه لالی...
جمعه 28 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
من با اعدامش موافقم. ادم کشته باید مجازات بشه.مگر اینکه ولی دم رضایت بده.چون با ابروی یک فوتبالیست بازی کرد
جمعه 28 آبان 1389

shana - ایران - خوزستان
حبس ابد
جمعه 28 آبان 1389

Fereshteh.p - اتریش - وین
اگه همه کارهای جمهوری شیطانی ایران بد باشه، این یکیش خیلی خوبه که قاتل را قصاص میکنند. امیدوارم به جای اینکه دارش بزنند، سنگسارش کنند.
جمعه 28 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.