پناهندگی شمشیرباز ایرانی به فرانسه


پناهندگی شمشیرباز ایرانی به فرانسه

پیمان فخری، دبیر فدراسیون شمشیربازی ایران از پناهنده شدن یکی از بازیکنان تیم ملی به فرانسه خبر داد و گفت که پیگیری‌های انجام شده درباره این موضوع بی‌نتیجه مانده است.

محمدحسین ابراهیمی، عضو تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه فلوره برای حضور در رقابت‌های جهانی به فرانسه سفر کرده بود که در راه بازگشت با سایر بازیکنان و کادر فنی همراه نشد.

آقای فخری به خبرگزاری مهر گفته است که در فرودگاه فرانسه متوجه غیبت آقای ابراهیمی شدند.

به گفته دبیر فدراسیون شمشیربازی ایران، آقای ابراهیمی پیش از عزیمت بازیکنان به سمت فرودگاه وسایل خود را جمع کرده بود و «آثاری از کوله‌پشتی و چمدان‌هایش در فرودگاه نبود».

قرار بود این شمشیرباز همراه تیم ملی ایران برای شرکت در رقابت‌های آسیایی گوانگ‌جو به چین برود. آقای فخری گفته «به همین دلیل، آنها علاوه بر پیگیری موضوع از طریق سفارت ایران در فرانسه و سازمان تربیت‌بدنی ایران، ماجرای این ملی‌پوش را در نامه‌ای به سفارت چین هم گزارش کرده‌اند».

آقای ابراهیمی همان شمشیربازی است که سال گذشته در رقابت‌های جهانی ترکیه همراه با تیم فلوره از رویارویی با شمشیرباز اسرائیلی خودداری کرد و از این بازی‌ها انصراف داد.

خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که آقای ابراهیمی یک روز پیش از بازگشت تیم ملی به تهران، هتل محل اقامت ملی‌پوشان را در فرانسه ترک کرده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران هم  به نقل از یکی از منابع آگاه در فدراسیون شمشیربازی گزارش داده است که این شمشیرباز ملی‌پوش پیش از بازگشت تیم‌ملی از فرانسه با هماهنگی یکی از دوستان شمشیرباز خود به هلند رفته بود.

دبیر فدراسیون شمشیربازی ایران گفته اگر این ورزشکار به ایران بازگردد و مشخص شود که قصد پناهندگی نداشته، باز هم پذیرای او در تیم ملی هستند؛ اما اگر شرایطی از جمله «پناهندگی یا غیبت غیر موجه» مطرح باشد از او در تیم ملی ایران استفاده نخواهد شد.

در حال حاضر تیم ملی شمشیربازی ایران عازم رقابت‌های آسیایی گوانگ‌جو شده است.

bache shapoor - سوئد - یوسدال
دبیر فدراسیون شمشیر بازی ایران, شما فکر میکنید اون برمیگرده? اگه راست باشه که اون برای پناهندگی مونده, اینقدر صبر کنید تا زیر پاتون علف سبز بشه.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
افرین, امیدوارم تمام اعضای تیم شمشیر بازی, با تقاضای پناهندگیشان ابروی این ضحاکان را ببرند ! تا دیروز پز میدانند, در ایران خبری از فرار مغزها نیست !?
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
فرانسه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
مگه مغز خر خورده که برگرده، ولی‌ دمش گرم این حراستی هارو بد جوری پیچونده فرار کرده، امیدوارم که موفق باشه.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
این چه جور شمشیر بازیه که از دست چماقدارها فرار کرده؟
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

artosh - ایران - تهران
فکرش رو بکنید، ورزشکاری سالیان بسیار تمرین و تلاش کنه، بعد بیاد در مسابقات جهانی بخوره به یک ورزشکار اسرائیلی. اون همه تلاش و کوشش فدای ایدئولوژی احمقانهء آقایان میشه و ورزشکار بدبخت باید از رویارویی انصراف بده..! زنده باد این هموطن عزیز. امیدوارم همیشه موفق باشه و روزی همچون بسیاری از ایرانیان افتخار آفرین در خارج از کشور، افتخار آفرینی کند تا چشم آقایان کور شود.
جمعه 28 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.