تلاش اساتید دانشگاه ایران برای مهاجرت از کشور بعد از وقایع رخ داده بر سر این دانشگاه

 
تلاش اساتید دانشگاه ایران برای مهاجرت از کشور
 بعد از وقایع رخ داده بر سر این دانشگاه

تصورم این است که در فضای دانشگاه ایران برای یک مدت در فعالیت های پژوهشی با افت شدید مواجه می شویم.

سلامت نیوز:دکتر مسیح هاشمی عضو هیئت علمی دانشگاه ایران گفت: بسیاری از اساتید دانشگاه تهران بعد از اتفاقات رخ داده برای این دانشگاه در صدد مهاجرت به کشورهای دیگر هستند.
دکتر هاشمی در پاسخ به این سوال سلامت نیوز که برای  بازگشت به حالت اولیه دانشگاه ایران پیش از انحلال این دانشگاه چه پیشنهادی دارید که کمترین هزینه را داشته باشد؟گفت:
اگر قبل از انحلال می پرسیدید شاید جوابی برای گفتن داشتم اما الان واقعا نمی شود اظهار نظر کرد.فعلا دکتر لاریجانی تمام تلاش خود را گذاشته است تا با مدیران بخش ها ، تحقیقات و مدیران میانی جلسات مکرر داشته باشد و در این جلسات به تشریح و توضیح آنچه روی داده بپردازند اما بازهم با ابهاماتی مواجه می شوند و پاسخی برای گفتن ندارند و میگویند باید از وزارت خانه بپرسید ویا می گویند بنده در امور اجرا هستم و باید کمک کنیم تا اوضاع به حالت اولیه برگردد.

وی ادامه داد: من تصورم این است که در فضای دانشگاه ایران برای یک مدت در فعالیت های پژوهشی با افت شدید مواجه می شویم.
بسیاری از اساتید به دلیل  احساس ناامنی شغلی  درصدد مهاجرت به کشورهای دیگر هستند .عده ای از اساتید درجه یک هم در صدد تسریع در بازنشستگی خود هستند. عده ای دیگر هم درصدد هستند مقالات و پروژه های تحقیقاتی خود را با دانشگاههای دیگر بگیرند.
وی افزود: ممکن است اگر ساماندهی و سازماندهی به نحو احسن انجام شود یک حالت بهینه بوجود اید ولی در حال حاضر که اینگونه نیست.فعلا مهمترین هدف اعتماد سازی باید باشد که تا حدی نقصان پیدا کرده به همین دلیل عدم مشارکت.

دکتر هاشمی تاکید کرد: خوشبختانه  آقای لاریجانی همه را ابقا کرده  و البته تعبیری که وزیر بهداشت کرده همه برداشت ها را بدتر کرد.ایشان گفتند که دانشجو و استادی که در دانشگاه ایران  رتبه کمی داشته در دانشگاه تهران رتبه بهتری پیدا می کند. 
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد بنده این بود که از ابتدا یک دانشگاه مثلا با نام رازی بسازیم و همه دانشجویان و اساتید را در ان جا بدهیم که کسی هم دلخور نشود.

A.Ahooraei - المان - کلن
ای بابا هر کسی با این اوضاع کنونی توی ایران بمونه یا باید سرسپرده باشه یا سرش رو به باد بده. دیگه باین زودیها دجال رو نمیشه از خرش پایین کشید.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
نگاه میکنم به 20 سال اینده که در ایران نه اینکه هیچ استاد دانشگاهی نمانده است بلکه دیگر دانشجو هم نخواهیم داشت و ایران با فرهنگ و با تمدن تبدیل میشود به یک کشور عقب مانده و بیسواد. ای بر باعث و بانیش لعنت. مرگ بر حکومت اسهالی و مرگ بر اسلامیهای خرافه پرست. امین
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
چند نفر دیگه به چند صد هزار تحصیلکرده که از ایران خارج شدند اضافه شد. مدیریت جهانی به این میگن دیگه!!!
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

lonelyplanet - -
سلام. عضوجدیدمن
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.