اعتراض فرانسه به اقدام ماموران امنیتی ایران علیه کارکنان سفارت این کشور در تهران

 
اعتراض فرانسه به اقدام ماموران امنیتی ایران
علیه کارکنان سفارت این کشور در تهران

تصویری از حضور نیروهای امنیتی مقابل سفارت فرانسه در تهران به هنگام تجمع دانشجویان طرفدار دولت در سال ۱۳۸۴

وزارت امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد،‌ نیروهای امنیتی ایران، در منزل سفیر فرانسه در تهران «اعمال خشونت‌آمیز غیر قابل قبولی» علیه کارکنان دیپلماتیک فرانسوی و دیگران انجام داده‌اند.

یکی از مقام‌های فرانسوی به خبرگزاری فرانسه گفته‌است که میهمانان فرانسوی و ایرانی که برای شنیدن موسیقی ایرانی به منزل برنار پولِتی، سفیر فرانسه در تهران، دعوت شده‌بودند «توسط مأموران ناشناس امنیتی» بازداشت شده و یکی از کارکنان سفارت فرانسه نیز از سوی این مأموران «به صورت خشونت‌آمیزی تهدید شده‌است.»

بر اساس این گزارش مقام‌های فرانسوی روز سه‌شنبه برای اعتراض به این اقدام که به گفته آنان روز یک‌شنبه روی داده، سفیر ایران در پاریس را فراخوانده‌اند.

همچنین وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای در این باره نوشته‌است: «روز ۱۴ نوامبر، حوادثی فوق‌العاده جدی در ورودی منزل سفیر در تهران روی داده‌است.»

این بیانیه می‌افزاید: «ورودی منزل وی توسط مأموران ناشناس امنیتی مسدود شد و این مأموران اعمال غیر قابل قبول خشونت‌آمیزی را علیه کارکنان دیپلماتیک فرانسوی انجام دادند.»

به نوشته بیانیه وزارت خارجه فرانسه: «مقام‌های فرانسوی بامداد امروز (سه‌شنبه) سفیر ایران در پاریس را فراخواندند تا این عمل را که نقض جدی کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در مورد روابط دیپلماتیک است، به شدیدترین وجه محکوم کنند.»

روابط میان فرانسه و ایران در ماه‌های اخیر و در پی پشتیبانی فرانسه از دور جدید تحریم‌ها علیه ایران با تنش روبه‌رو بوده‌است.

فرانسه هم‌چنین به اعتراض‌های بین‌المللی علیه صدور حکم سنگسار برای سکینه محمدی آشتیانی در ایران پیوسته‌است. فرانسه خبر داده‌است که افراد هوادار دولت ایران در ماه فوریه به سوی سفارتخانه‌های فرانسه، آلمان و ایتالیا در تهران سنگ‌اندازی کرده‌اند.

در ژوئیه ۲۰۰۹، کلوتیلد ریس، شهروند فرانسوی و مدرس ۲۴ ساله زبان فرانسه در دانشگاه اصفهان به اتهام «جمع‌آوری اطلاعات و حمایت از اغتشاشگران» در جریان تظاهرات‌های اعتراضی پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری بازداشت شد و پس از مدتی اجازه یافت که ایران را به مقصد کشور خود ترک کند.
خانه به دوش - سوئد - استکهلم
اگر واقعا هر کشوری که دفتر سفارتش در تهران توسط رژیم آخوندی و تحت نیروهای وحشی سر خود آذار ویا خشونت تهدید میشوند, تنها راهش اخراج جاسوسهای سفارتی رژیم آخوندیست ,چرا که دولت کودتاگر نماینده حد اقل 60 میلیون نیست البته منهای ساندیسخورهای خود فروش, که این وحشی بازی های رژیم الاغ علی را به گردن ملت بندازد.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
جناب وزارت امور خارجه فرانسه به دنیای مردم بی پناه ایران خوش امدی.سی سال با پول همین مردم اقتصادتان را ساختید و با حاکمان جنایتکارش دل دادید و قلوه گرفتید.ان موقع کجا تشریف داشتید???
سه‌شنبه 25 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
خوش بحال ِ ملا خامنه ای وقتی عرق میخوره و تریاک میکشه ! کسی . با هاش کاری نداره ..!!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
موسیو های فرانسوی اقا را بردند در نوفل لوشاتو وزیر درخت سیب نشاندند و اقای بنی صدر را ماموریت دادند تا برای اقا از ایران مستراح مسلمانی بیاورد و بعدا خود ایشان زیر عبای اقا پنهان شد امد و وعظ و خطابه کرد و رئیس جمهور هم شد . حالا این موسیو های فرانسوی هم خیال میکنند اینجا هم نوفل لوشاتو است که هر کاری دلشان بخواهد بکنند . اینجا ایران اسلامی است نه تنها از درخت سیب خبری نیست . زیاد حرف بزنید باطوم همراه با چربی دنبه است که سربازان خفیه امام زمان میایند سراغ شما ...تا شما باشید که از این کار های بد بد نکنید اوکی موسیو . وزاوا ویسی ماتنان پاتونیزی. یعنی هر چقدر پول بدی اش میخوری اره موسیو
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

Louisette - فرانسه - مارسی
این غربیهای زالو خون آشام وبی منماعت طبع هم خدا را میخواهند هم خرما را.خوب راهش قطع روابط است چون از این بدتر هم خواهند کرد.بزودی شاهد دیپلمات ربائی خواهیم بود.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
.. نقض جدی کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در مورد روابط دیپلماتیک!!! .. چه حرفهای خنده داری!!! ولی وقیح که کنوانسیون سرش نمیشه بابا!!! وزارت خارجه فرانسه باید بزبان جانوران با ولی وقیح حرف بزنه تا متوجه بشه. همانطور که با خمینی حرف زد. مثلا باید بگه: آرام حیوان ...هششش ..، چخه چخه ..، هین هین ..
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.