شکنجه مردم با هدف اخاذی

 
شکنجه مردم با هدف اخاذی

4 عضو باندی که پس از ربودن مردم در محله‌های شمالی تهران، از خانواده‌هایشان اخاذی می‌کردند، تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند سرکرده باند دستگیر شد.این باند تبهکاری که اعضای یک خانواده بودند،‌ با جعل عنوان پلیس و با انتقال جوانان به یک کمپ ترک اعتیاد، آنها را شکنجه می‌کردند.

به گزارش «جام‌جم»، راز فعالیت این باند مخوف هنگامی فاش شد که هفته گذشته مردی با حضور در کلانتری 140 باغ فیض پونک تهران برای نجات جان پسرش تقاضای کمک کرد.

شاکی در تشریح ماجرا به پلیس گفت: 2 هفته پیش پسرم برای خرید از خانه‌مان در یکی از محله‌های شرق تهران خارج شد و دیگر بازنگشت. هرچه با تلفن همراه او تماس گرفتم، خاموش بود. در پی غیبت مرموز فرزندم، به جستجوی او پرداختم، ولی موفق نشدم و دوستان و اقوام نیز از او اطلاعی نداشتند.

شاکی افزود: به پایگاه چهارم آگاهی تهران رفته و گم‌شدن پسرم را خبر داده و مشخصات خودرویش را نیز در اختیار پلیس قرار دادم.چند ساعت پیش در حال عبور از محله فرحزاد مقابل یک ساختمان متروکه در مجاورت یک معدن سنگ متوجه خودروی پرایدی شدم و در بررسی شماره پلاک آن پی بردم مشخصات خودروی فوق با خودروی پسر گمشده‌ام مطابقت دارد.

صدای ناله راز گشود

وی تصریح کرد: از آن محل صدای ناله‌های ضعیفی به‌گوش می‌رسید، گمان می‌برم فرزندم در آن محل زندانی باشد، او را نجات دهید.

ماموران کلانتری با ثبت اظهارات وی و هماهنگی قضایی به محل حادثه اعزام شدند، اما مردی سالخورده که نگهبان ساختمان متروکه بود، اجازه ورود ماموران را به‌آن محل نمی‌داد.

ماموران با نشان دادن حکم بازرسی به مرد نگهبان وارد ساختمان متروکه شدند و صدای گریه و ناله‌های چند مرد را شنیدند و با جستجو در محل، در انتهای ساختمان اتاقک‌های کوچکی را یافتند که درهای آن قفل شده بود.با باز کردن در‌این اتاقک ها 7 فرد محبوس شده را نجات دادند.

ماموران به تحقیق از افراد مصدوم پرداختند که آنها گفتند ربوده شده و بشدت شکنجه شده‌اند.

مرد جوان در دام سیاه تبهکاران

یکی از مردان جوان با تشریح ماجرا به پلیس گفت: 3 روز پیش شب‌هنگام در یکی از محله‌های شمال غرب تهران منتظر تاکسی بودم که زن جوانی آدرسی را از من پرسید و چند لحظه بعد دور شد.

دقایقی بعد 3 مرد جوان با معرفی خود به عنوان پلیس مدعی شدند من برای آن زن غریبه ایجاد مزاحمت کرده‌ام و باید به مرکز پلیس بروم.

مرد نجات‌یافته یادآور شد: آنها مرا کتک زده و دست و پایم را بستند و با قرار دادن در صندوق عقب خودرو، به یک ساختمان متروکه منتقل و در اتاقی حبس کردند.

مرد ربوده شده افزود: آنها دوباره مرا کتک زده و پول و طلاهایم را سرقت کردند. آنها به زور شماره تماس خانواده‌ام را از من گرفتند و از آنها مبالغی کلان گرفتند، ولی مرا آزاد نکردند.

در پی اظهارات این مرد، 6 مرد جوان دیگر نیز گفته‌های او را تایید کردند.با تشکیل پرونده‌ای در این رابطه در شعبه 12 بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، اعضای باند تبهکاری تحت تعقیب قرار گرفتند و سرکرده آنها که صاحب کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز بود، چند روز پیش در غرب تهران دستگیر شد و گفت: 3 فرزندم از چند ماه پیش مسوولیت این مرکز را برعهده داشته اند و من از جرایم آنها بی خبرم.

آزار و اذیت شیطانی 3 مرد ربوده شده

بازپرس طوفانی، رئیس شعبه 12 دادسرای ناحیه 2 تهران در این باره گفت: در ادامه تحقیق از شاکیان معلوم شد آنها که 7 مرد جوان هستند، از سوی متهم و 3 پسرش به بهانه این که معتادند یا مزاحم نوامیس مردم شده‌اند، ربوده شده و پس از شکنجه 3 نفر از آنها مورد آزار و اذیت شیطانی قرار گرفته‌اند.

بازپرس طوفانی افزود: اعضای این باند تبهکاری برای آزادی افراد ربوده شده، از خانواده‌هایشان مبالغی کلان دریافت کرده و برگه‌ای سفیدامضا از هر خانواده تحویل می‌گرفتند.

متهم روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی برای دستگیری 3 پسر تبهکار وی ادامه دارد.

baran shomal - نروژ - اسلو
این کثافتا بایداعدام شند مملکت ما با جمعیت زیاد اگر از لحاظ امنیتی سختگیری نشه فاجعه می شه که البته شده
سه‌شنبه 25 آبان 1389

mashady - انگلیس - منچستر
چه جنگل بی در و پیکری شده اون مملکت
سه‌شنبه 25 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
چه کشوری شد ایران. دیگه چه نیازی به حمله عراقی ها یا بقیه داریم. قرار بود نون و آب مجانی بشه که جون ایرانی مجانی شد و افتاد زیر پا
سه‌شنبه 25 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
کشوری که انواع و اقسام ..پلیس. داره ! طبیعی ست که مَردُم فریب هر. کسی را بعنوان پلیس بخورند...!" و جالبتر اینکه .مَرد نگهبان ساختمان .آنهم. از نوع سالخورده !مامور واقعی را اجازه ورود نمیدهد!".lt;از حکومت ملایی بیش. از این انتظاری نیستgt;....
سه‌شنبه 25 آبان 1389

farhad352 - ایران - تهران
این باند تبهکار درست کپی تبهکاران بیشرف حاکمان عربی هستند که هر روز و شبشان در فکر استثمار و شکنجه مردم وطن ما هستند. وقتی که حاکمیتی از عرف و احکام اجتماعی خود تبعیت نکند و خود سرانه دست به دستگیری شکنجه، آزار ، تجاوز و کشتار و.. و هزاران مراحل ایذایی را انجام دهد آیا چنین دولت پست و بیشرفی برای بوجود آمدن انواع گروه های دزد و متجاوز و کشتار گر توی جامعه نمونه و الگو نیست؟. شما به تک تک روز های این حکومت ننگین تازی زاده ها بنگرید و صادقان ببینید آیا یک روز و تنها یک روز در طی این حکومت ترور و کشتار روزی را سراغ دارید که در آن هیچ دستگیری، اتهام و یا شکنجه و تجاوز صورت نگرفته باشد؟. پس این مملکت باید دوبار ساخته شود اما نه همانند قبل خاکمیتش در دست اراذل و اوباش وارداتی باشد که هر عملی را بتوانند انجام دهند و تمام دستگاه های دولتی از ترس خود مهر سکوت بر لب گیرند و قاتلان و جانیان حکومتی در امان بمانند. به امید آن روز
سه‌شنبه 25 آبان 1389

شمبلیله - انگلیس - لندن
بله دیگه همین میشه وقتی پول مردمو میدن به لبنان و ونزوئلا .خاک بر سرت مموتی با این دولتت, مردک پفیوز با اون رئیس چلاقت گور بابایه هر چی خائن وطن فروش ...
سه‌شنبه 25 آبان 1389

artosh - ایران - تهران
وقتی آزادی عمل بی حد و حصر به پلیس بدن، وقتی بسیج نیابت قضایی پیدا میکنه و بسیجی میتونه هر غلطی خواست تو خیابان بکنه، آخرش همین میشه. کسی جرات داره از پلیس بپرسه کارتت رو ببینم؟! کسی جرات داره به پلیس شک کنه؟!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

arya47 - ایران - کرمان
بسیجی بودند امر به معروف و نهی از منکر میکردند
سه‌شنبه 25 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.