سئوالات جالب مصاحبه دانشگاه آکسفورد

 
سئوالات جالب مصاحبه دانشگاه آکسفورد

به گزارش مهر و به نقل از تلگراف؛ بر اساس آمار منتشر شده در حالیکه تنها 3200 جایگاه تحصیلی در دانشگاه آکسفورد وجود دارد اما 17 هزار و 144 نفر طی سال گذشته متقاضی تحصیل در این دانشگاه بودند.
با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، بخش پذیرش دانشگاه آکسفورد برای ارزیابی توانایی و قدرت استدلال دانشجویان از آنها آزمون هوش گرفته و طی مصاحبه ای اقدام به پرسیدن سئوالات سخت و عجیبی کرد.

طی اعتراضاتی که به تازگی در رابطه با نحوه برگزاری این آزمونها و سئوالات مطرح شده در مصاحبه ها از جانب دانشجویان انجام گرفت این دانشگاه اقدام به انتشار یکسری از سئوالات پرسیده شده کرد.

رئیس قسمت پذیرش این دانشگاه گفت: سئوالاتی که در مصاحبه از دانشجویان پرسیده می‌شود آنها را مجبور به فکر کردن کرده و آنها تنها با استناد به واقعیتها و پاسخهای مرسوم قادر به پاسخ به این سوالها نیستند.

نمونه سوالهایی که از متقاضیان رشته های مختلف پرسیده شد به شرح زیر است:

رشته روانشناسی: چه چیزی برای انسان هنجار محسوب می‌شود؟

رشته علوم زیستی: متقاضیان باید در رابطه با کاکتوس توضیحاتی بدهند.

رشته زیست پزشکی: چرا چشمان گربه در شب می‌درخشد؟

رشته علوم تربیتی: اگر کسی زندگی خود و دیگران را به خاطر عملیات دفاعی و یا ورزشهای قدرتی به خطر بیاندازد قهرمان است یا نادان؟

رشته ادبیات انگلیسی: چرا یک دانشجوی انگلیسی باید به این واقعیت که "خیابان کورونیشن" 50 سال قدمت دارد علاقمند باشد؟

یکی از اساتید ادبیات دانشگاه گفت: هدف از مطرح کردن این سئوال این بود که به متقاضیان نشان دهیم تکنیکهای آنالیز ادبی چگونه و چه تاثیری در فرهنگ عمومی جامعه دارد.

رشته موسیقی: طرح ساخت یک آلت موسیقی جدید را به همراه صدای تولید شده ارائه کنید.

استاد موسیقی این دانشگاه در رابطه با هدف از طرح چنین سئوالی توضیح داد که در واقع پرسش این سئوال درجه خلاقیت و نوگرایی دانشجو را نشان می‌دهد.

سئوالهایی که در مصاحبه های دانشگاه آکسفورد از دانشجویان پرسیده می‌شود در مقایسه با دیگر دانشگاههای جهان جز سخت ترین مصاحبه ها محسوب می‌شود. بیشتر متقاضیان مجبور هستند برای ورود به دانشگاه علاوه بر مصاحبه، آزمون هوش نیز داده و کارهای علمی را که تا به حال انجام داده اند با ذکر منبع ارائه کنند.

رازهای بسیاری در پشت پرده سئوالات عجیب مصاحبه های این دانشگاه وجود دارد و یکی از پر استرس ترین مراحل ورود به دانشگاه برای دانشجویان بشمار می‌رود. سئوالات مصاحبه برای این نیست که سرعت دانشجویان در ارائه جواب درست و دانش فنی آنها سنجیده شود بلکه برای سنجش چگونگی عکس العمل آنها به ایده های نو است.
SarayeAzadi - انگلیس - لندن
با این روش مصاحبه و آزمون موافقم.ممکن است پاسخ دادن به این نوع پرسش ها برای من هم دشوار باشه اما درستش همین است که میزان خلاقیت ذهنی - فردی دانشجویان متقاضی ارزیابی شود و نه فقط ریزنمرات مدرک تحصیلی(دیپلم-پیش دانشگاهی) آنها.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
کاش فقط سوال بوود
سه‌شنبه 25 آبان 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
ببینید دکتر کردان در چه آزمون سختی موفق شده بود اونوقت شما ها از زور حسودی اینجوری باهاش تا کردین
سه‌شنبه 25 آبان 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
دلم میخواست بدانم اگر احمدی نژاد و خامنه ای تست IQ میدادند چه نمره ای کسب میکردند. تست هوش که قربانت.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

mani_dubai - امارات - دبی
من جواب درست و کامل سوال مربوط به روان شناسی رو بلدم یعنی اکه جواب سوالشون رو واسشون ایمیل کنم احتمال داره گزینش بشم
سه‌شنبه 25 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.