فائزه هاشمی: اگر پدرم را برکنار کنند، کشور را زودتر نابود خواهند کرد

 
فائزه هاشمی: اگر پدرم را برکنار کنند، کشور را زودتر نابود خواهند کرد

فائزه هاشمی با انتقاد شدید از حکومت جمهوری اسلامی و تاکید بر زنده بودن «جنبش اصلاحات» در ایران، در باره پدرش گفت: «او را برای خود یک سد معبر می‌بینند. اگر او را برکنار کنند کشور را زودتر نابود خواهند کرد.»

فائزه هاشمی در گفت و گو باروزنامه لاوان گواردیا چاپ اسپانیا، با انتقاد شدید از حکومت جمهوری اسلامی و تاکید بر زنده بودن «جنبش اصلاحات» در ایران، تغییر فاز اعتراضات مردمی از «بیرون به درون خانه‌ها» را نه تنها نشانه کاهش «تنفر و نارحتی‌ها»، بلکه نشانه «عمیق تر» شدن این جنبش دانسته است. مساله‌ای که به عقیده خانم هاشمی ناشی از حکومت «دیکتاتوی» حال حاضر در ایران است.


دختر هاشمی رفسنجانی در این گفت‌و‌گو با اشاره به سانسور رسانه‌ها و کنترل شدید مطبوعات در ایران گفته است: «آنها نمی توانند نام رهبران اصلاح طلب مانند موسوی، کروبی و خاتمی را بیاورند و اظهارات سیاسی من را منتشر کنند. تصور می‌شود که مردم آرام شده‌اند اما این ناشی از فشاری است که هر روز افزایش می یابد.»


فائزه هاشمی با اشاره به هدف جنبش سبز که « تغییر رژیم نبود؛ بلکه بهبود آن بود» در تحلیل نقش پدر خود در دستیابی به این هدف جنبش افزوده است: «آقای هاشمی خود را دراین روند دخیل دانست ؛ نه برای اینکه نتیجه‌ای سریع به دست آورد؛ زیرا معتقداست  آنچه زود به دست می‌آید؛ زود هم از دست می‌رود، امیدوارم که این استراتژی جواب بدهد هنوز دیر نیست.» وی با تایید مخالفت شدید دولت ایران با پدرش، این مساله را ناشی از آن دانست که: «او را برای خود یک سد معبر می‌بینند. اگر او را برکنار کنند کشور را زودتر نابود خواهند کرد. هر پروژه‌ای که امروز افتتاح شود ریشه خود را در زمان ریاست جمهوری او خواهد یافت.»


دختر رییس مجلس خبرگان، که در جریان اعتراضات پس از انتخابات، در سی خرداد ۸۸ بازداشت و پس از چند ساعت آزاد شد، با اشاره به اتفاقات به وجود آمده پس از بازداشت خود از جمله، حمله به دفتر وی و کنترل ایمیل‌ها و تلفن‌هایش، این روند را یک روند جاری ناشی از حکومت دیکتاتوری ایران در برخورد با سایر معترضین  و بخصوص فعالان زن دانسته است: «بسیاری از حقوق ها را حذف کرده است و زنان مانند رقیبان دولت به دلیل مشابهی سرکوب می شوند.»


وی با خودداری از اظهارنظر در خصوص حکم سنگسار در ایران بحث‌های مربوط به سنگسار و حکم مرگ افراد زیر ۱٨ سال را از جمله مسایلی دانسته که در ایران به اصلاحات نیاز دارند اما: «افرادی که قدرت را در دست دارند؛ محافظه کارند و اصلاح این قوانین را روری نمی دانند برای تجزیه و تحلیل هرمشکلی بحثهای مفصل و مخصوصی لازم است، مثلا اگر بچه ها قبل از ۱٨ سال مرتکب جرم شوند. براساس قانون و اسلام لازم است که خانواده فرد آسیب دیده رضایت بدهد تا او بخشیده شود.»


فائزه هاشمی با تاکید بر وجود شکاف بزرگ بین حاکمیت و مردم در ایران بیان کرد: « یکی از خصوصیات دیکتاتوری و حکومت‌های استبدادی این است که فرد دیکتاتور اجازه نمی دهد که افراد دیگر در قدرت سهم داشته باشند و بخواهند افکار خود را ابراز کنند؛ چنین موردی در دولت هایی که منتخب رای مردم نیستند و خواسته های مردم را برآورده نمی کنند، اتفاق می افتد. شکاف بزرگی بین مردم و حاکم وجود دارد در عین حال باید درنظر داشت که جامعه ما نیز خیلی سنتی است به نظر می رسد که در پایتخت به ویژه در نقاط بالای شهر تهران افراد متفکر بیشتر هستند اما در حقیقت ما یک جامعه سنتی داریم و قانع کردن اکثر آنها برای تغییربعضی از قوانین قدیمی کار دشواری است، نمی شود گفت که دولت مسئول همه اتفاقات است.»

majid63 - فرانسه - پاریس
یک نفر به این خانم بگه تا الان شماها چه کردبد براای مملکت و مردم ! ؟چقدر اراجیف میگن. اه اه اه از دست آخوند بی سواد.آقا دزد کجاست بگمانم زیر عبای ملا.
دوشنبه 24 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
اتفاقا تو این یه مورد با احمدی نژاد موافقم که خوب قراره دودمان شما و جمهوری نکبتتون رو به باد بده. ولی بدون کشور ایران نابود نمیشه بلکه شماها نابود میشید اونهم توسط دست پرورده خودتون. کم از جیب مردم بدبخت جنگ زده نزدیدید. درود بر احمدی نژاد
دوشنبه 24 آبان 1389

vahid_ - انگلستان - گلاسگو
ائزه هاشمی با تاکید بر وجود شکاف بزرگ بین حاکمیت و مردم در ایران بیان کرد: « یکی از خصوصیات دیکتاتوری و حکومت‌های استبدادی این است که فرد دیکتاتور اجازه نمی دهد که افراد دیگر در قدرت سهم داشته باشند .....بله مشکل همون سهم نه چیز دیگه....حرومزاده های دزد..
دوشنبه 24 آبان 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
از این زنک وقیح و پررو باید پرسید که مگر در حاکمیت پدر تو در قبای رئیس مجلس و رئیس جمهور رژیم مملکت به سیر قهقرایی نرفته بود؟ مگر سردار چپاول و غارت و جنایت پدرت نبود و نیست؟ خاندان رذالت و فساد و تباهی را بنگرید که چگونه مشغول نعل و ارونه زدن میباشند.! مگر از فرط نفرت از عملکرد پدر شیطان صفت تو نبود که مردم حداقل در انتخابات سال 1384 می خواستند به هر قیمت از شرّ سردار منفور چپاول و غارتگری راحت شوند و از ترس اژدها به دهان افعی پناه بردند.! و عنتری نژاد از کیسه مارگیری ولی فقیه بیرون آمد؟! حال میگویی که اگر پدرم حذف شود مملکت زودتر رو به ویرانی میرود! عجبا! مگر به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی در 32 سال پیش خود تیر خلاصی برای نابودی ایران و فرهنگ و تمدّن آن نبوده است؟ زنک خوشنام!! و وقیح که وقاحت و دریدگی را از پدرش به ارث برده دارد سرنا را از سر گشادش میزند.!
دوشنبه 24 آبان 1389

arian1 - ایران - ابادان
ملت ایران چه بدبخت شدند که یک دزد کثیف وروباه صفت که 31 سال با دزدی از ایران وایرانی وکسی که نظام کثیف وضد ایرانی ولایت شیطانی فقیه را در کشور اریایی ایران راه اندازی کرد حالا باید جزیی از مخالفان این نظام شیطانی باشد .مردم ایران این دزدان وقاتلان را دیگر شناخته اند.
دوشنبه 24 آبان 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
اگر پدرش را برکنار کنند کشور زودتر از بین میرود و اگر برکنار نکنند یکمی دیرتر از بین میرود! مسخره ها! یاد یک ضرب المثل افتادم که میگه: هر کی بفکر خویشه کوسه به فکر ریشه. ای بیشرفها همتون از یک قماش هستید.
دوشنبه 24 آبان 1389

شمبلیله - انگلیس - لندن
همین هاشمی و بچههاش ر...ن به جونبش اینها بودن که تو 30 سال گذشته خون مردم را مکیدن حالا چطور شده مردمی شدن! یادشون رفته که باباشون به اکبر شاه کوسه معروف بود . همه این اخوندها واخوند زادها و اخوند پرستها دشمن ایران و ایرانی هستند و باید برند ...
سه‌شنبه 25 آبان 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
پدر شما بر کنار بشه یا نشه فرقی بحال ملت نداره...شماو7پشت بعدتون حسابی برداشت کرده اید وکسی هم نمیتون به طایفه شما چیزی بگه...گردن بابات تبر هم چارش نمیکنه...این نظام ایران اباد کن نیست...
سه‌شنبه 25 آبان 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
این هم یکی از سخن گوهای جنبش سبز (جنبش سیدهاست).عجوزه فکر میکنه ایران مال جدوابادشه .زنیکه چادور چخچولی
سه‌شنبه 25 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
هشت سال ریاست جمهوری اقای هاشمی را میتوان دروه طلایی اقتصاد خواند.چرا که فرصت مناسبی بود برای اینکه مردم خودشون را بالا بکشن و پیشرفت کنن و از نظر مالی خودشان را ببندند.عده عرضه این کار را داشتند عده نداشتند.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
کشور را زودتر نابود خواهند کرد ?! منظورت این است که خودشان و ان اسلام را زودتر نابود خواهند کرد. ما مردم مبارز از هر کسیکه باعث معدومی این رژیم منفور بشوند متشکریم. پس دروغ به ما نگو که دلت به حال کشوری بنام ایران میسوزه, زیرا اگر احساس مسئولیت میکردید, چنین بلایی بر سر فرهنگ و مردم ایران نمیاوردید ? از کی ایران شده کشورت ? کشور فرهنگی و مذهبیتان صحرای بی اب و علف عربستان و مکه است, نه ایرن همیشه سبز و خرم شیروخورشیدی !
سه‌شنبه 25 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
درود بر ایت الله هاشمی رفسنجانی که هشت سال با خدمات ارزنده خود اندازه کل حکومت پهلوی فاسد به مملکت خدمت کردند. و بعد از دوران ریاست جمهوری خود و در حوادث بعد از انتخابات همواره پشت جنبش سبز و موسوی و خاتمی و کروبی بودند.نمونه اش نماز جمعه ی بیست و شش تیر ماه و ان خطبه های کوبنده و طوفانی.یاحسین میرحسین
سه‌شنبه 25 آبان 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
آر ه چیزی که تا حالا این مملکت رو نگه داشته پدر دزد و حقه بازه تو بوده
سه‌شنبه 25 آبان 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
از قدیم گفته اند مورچه را اب میبرد و داد میکرد میگفت ای خدا دنیا را دارد اب میبرد . خالا حکایت این صبیه محترمه و ضعیفه مکرمه است . نازنین تا حالا شده از خودت بپرسی که شیخ علی اکبر ابوی محترم با چه نیرو و قدرتی از ابتدا بر کرسی صدارت عظما تکیه زد . تا حال شده از خود بپرسی که شیخ علی اکبر در سال 57 و 58 کسی انرا نمیشناخت با چه نیرو و قدرتی بمجلسین مختلف راه پیدا کرد . تا حالا شده از خودت بپرسی که ابوی محترم که اخرین بار با 4 ملیون رای که بمذهب قسم نصف باضافه یک ان هم ساختگی بود شایستگی خودش را نشان داد ولی با چه قدرتی دوباره بر بالاترین قوه تصمیم گیری که همان تشخیص مصلحت است تکیه زد . گمان نمیکنم این شهامت را داشته باشید همین چند سئوال ساده را از خودتان بکنید یا از ابوی بپرسید . نازنین فائزه ببین کار مملکت بکجا رسیده که سرکار احساس خطر برای این ملت و مملکت میکنی . ببین کار ما چقدر زار شده که تو برای مملکت احساس خطر میکنی
سه‌شنبه 25 آبان 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
چرا وحشت ترا گرفته . چرا خیال میکنی اگر ابوی محترم کنار برود مملکت از بین خواهد رفت . چرا از ذیکتاتوری حرف میزنی . اصلا دیکتا توری یعنی چه . ضعیفه مکرمه خوب گوش کن یک زمان همان بالا شهری ها طاغوتی بودند حالا از نظر سرکار تیپ های باشعور در بالای شهر هستند. من نمیدانم چه باید نوشت چه باید گفت شما چرا مملکت را با چها دیواری منزل خودتان اشتباه گرفتید . مگر نمیدانی گر نگهدار بابا انکس است که من میدانم شیشه را در بقل سنگ نگهمیدارد . صبیه محترمه ضعیفه مکرمه تو هوای لگن را داشته باش غصه مملکت را نخور . کار ها درست میشود اینقدر از دیکتاتور نگو . اینقدر از قتل های زنجیره ای نگو . میگم نگو ضعیفه . تو برو دوچرخ را سوار شو . کوتاه بیا اینقدر غصه ویران شدن این مملکت را نخور که گوشت بدنت اب میشه بمولا . حیف بابا کوتاه بیا ولش کن خوش درست میشه چرا اینقدر چهره ات دلواپس نشان میده فائزه . حیف تو نیست. برو تو قهوه خانه سنتی . کوتاه بیا . نگران نباش . تو هستی مثل شیر
سه‌شنبه 25 آبان 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
حالا تو زیاد جوش مملکت رو نزن شیرت خشک میشه!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

1983 - ایران - تهران
تا کی شما حرومزاده ها می خواهید بخورید و دزدی کنید 30 سال تو بابات اون دادش خوردید حالا حرص این مردم رو می زنید
سه‌شنبه 25 آبان 1389

yashainiran - ایران - ایران
مگر از ایران چیزی هم مونده؟
سه‌شنبه 25 آبان 1389

123esfand - لبنان - بیروت
red -boy عزیزم یا تاریخ نمیدانی یا خودت را به نادانی زده ای. اگر فقط پل ورسک را دیده باشی به خودت اجازه نمیدهی چنین .. بکنی .اکبر شاه معزول در مدت هشت سال بیت المال را به تاراج داد وبه مدت هشت سال تورم 48 در صدرا به ملت ایران تحمیل کرد . در صورت ممکن تعدادی از ساخته های سردار سازنده گی را معرفی نایید شاید ما در اشتباهیم .
سه‌شنبه 25 آبان 1389

طاطا - ایران - تهران
شماها هیچکدوم دلتون برای این ممکلت نسوخته دستتون از قدرت کوتاه شده افتادین به جون هم. شماها یه عمری همگی باهم هم کاسه بودین یعنی میخوای بگی تا حالا نمیدونستین چه خبره ؟ تازه اینا شدن دیکتاتور ؟ امیدوارم خودتون یه روز به زودی نابود بشین و این سرزمین از وجود نحس وکثیف و جنایتکارتون راحت بشه
سه‌شنبه 25 آبان 1389

red.boy - ایران - تهران
شما امار دوران احمدی نژاد رو دارین میگین.تورم تو دوره اقای هاشمی زیر 20 بود.اونم تو هشت سال نه 4 سال.در ضمن جناب هاشمی یک کشور جنگزده رو تحویل گرفتن.از مهمترین برنامه هاش هم میشه طرح باز اقتصادی رو نام برد. واقعا اگه کسی استحقاق داشت به جایی رسید
سه‌شنبه 25 آبان 1389

youtopia - کانادا - کانادا
احمدی نژاد خوب شما هاشمئ های کثیفرا از قدرت بئرون کرد.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

hhaammiidd - ایران - تهران
استثنائا این بار با نابودی کشورم موافقم. بگذارید هاشمی رو بردارن و کشور نابود بشه. شاید دخل همشون بیاد. امتحانش ضرر نداره. هر چه بلا بود سرمون آوردین این راه هم امتحان کنین. شاید جواب بده
جمعه 28 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.